Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

Mrkvič

V televizi dávají Den poté, ale kvůli reklamám si radši na dvd pustím Potopu. Ušetřil jsem tím hodinu a efekt dá se říct podobný. Není to taková slátanina jako hollywoodský trhák, zajímavé jsou podrobnosti o Londýně, jen ty efekty jsou místy určitě horší (ale ne o moc). Celkově bylo příjemným zpestřením, že jde oproti jiným "hitům" o mikropohled na nějakou katastrofu. Jedno město, jedna vlna, jeden den. Pěkně to uteklo a divák se dozví, že mají v Londýně vůbec nějakou takovou protipovodňovou hráz. ()

lennyd

Ničivá povodňová vlna tentokrát nemíří na žádné americké město, ale přímo doprostřed Londýna. Povodňové bariéry na Temži takové množství vody nemohou zvládnout, a voda se rozlévá po celém městě. Inženýr Rob Morrison (Robert Carlyle) se svým otcem a bývalou manželkou má ale plán - vypustit blízké přehrady, a se správným načasováním s odlivem odvrátit vlnu zpět do moře. Vše ale vyžaduje přesné načasování ... Potopa má všechny znaky televizního (a bohužel evropského) filmu, což je vidět od první minuty. Vizuální triky (minimálně v první polovině nic moc), dialogy otřesné (fakt mne iritovala šéfka protipovodňového týmu, co každých deset vteřin řvala "že potřebuje kamery"), hromada nesmyslů (i v takové bouři fungovaly všechny kamery, a dokonce i s nočním vidění) a spousta filmových klišé (ve chvíli, kdy čekáte, že by se něco mělo stát, tak se to s nejvyšší pravděpodobností odehraje). Naštěstí má film i spoustu pozitiv - k nim patří docela zajímavé záběry v druhé polovině filmu (zatopený Londýn), herecký výkon Roberta Carlyle a hlavně nádherná hudba Debbie Wiseman... ()

Autogram

Nielen Amerika, ale aj Londýn chce mať svoju katastrofu a vyše trojhodinovú. Najlepšie rovno s Poirotom, ale bez fúzikov a v nevýraznej role mu to vôbec nesedí. Konverzačný katastrofický akčný film s občasnými efektami. ()

eXazi

Veľmi podpriemerny film pri ktorom som sa pocelý čas "nudil".Rad si pozriem katastrofické filmy ale toto už presahuje medze ! ()

BMAJTZ

Becko jako sfina tohle je tak maximalne televizni film do Novy nic vic od toho neocekavat. Hlavne pribeh je neskutecne pruhledny a vystridaji se zde snad vsechna klise ktere jsme meli tu moznost v jakemkoli katastrofickem filmu videt. Velka potopa, vlada to prehledne prijde jeden vedec co vsechno odhali, vlna zabije hodne lidi, vedec prijde se zazracnym resenim a vsechno nakonec bude v pohode, zemrelo sice statisice lidi ale deti hlavnich protagonistu jsou vsichni v pohode. Tohle uz je tak okoukane ze se vubec divim ze se podobne filmy jeste toci. Co je snad jeste horsi je ovsem to ze si tenhle film hraje na veledilo kterym ale opravdu neni a to me stvalo celou dobu a druhou polovinu jsem tak dokoukal z nutnosti to dokoukat nezli by se mi skutecne chtelo. Hlavne ten zaverecny genialni plan samozrejme vysel jak jinak by to taky mohlo dopadnout. A dalsi vec slova jako statecnost a cest jsou zde sklonovana tolikrat ze me to zacalo pekne stvat. Vse je samozrejme pekne zakonceno a hlavni hrdina ktery se obetuje to zase dokazal. Efekty ani zminovat nebudu ty zrovna 2x uchvatne taky nejsou, kamera je celou dobu proste divna protoze nevim jak jinak bych to nazval a hudba ciste jako z nejakeho televizniho poradu. Pro nadsence katastrofickych filmu nutna podivana pro ostatni jako jsem ja slabych 15% s doporucenim neztracet s tim cas. ()

brooklyn73

Mne se tento film libil.Mel sve napeti,ktere od zacatku do konce udrzovala a prizivovala skvela hudba obcas pripominajici hudbu z Lord of rings. Stale se neco delo,neco resilo o necem diskutovalo.Voda je zivel a pozor na ni. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Slušne podaný a nenápadný katastrofický film. Takéto katastrofické námety mám rád či už ide o deštrukciu mesta vodou alebo monštrami, páči sa mi tento žáner a tento film sa mi tiež dosť páči. Videl som ho viac krát, zaujímavé postavy, dobré efekty, pekné zábery, miestami aj napätie, atmosféra chýba, ale motivácia postávam určite nie. I ked´ je to dosť dlhý film ale nenudil som sa, ale tá záverečná hodina mi prišla trošku nafúknutá, finále mohlo byť strhujúcejšie, ale aj tak som spokojný. Vydarený snímok. ()

Paity

Už to tady bylo stokrát, pořád nějaké vybuchují sopky, záplavy, potopy, utržené hráze a já nevím co všechno. Dvě hvězdy jsou maximum. ()

Greny

o britském humoru se říká, že je svérázný, ale tento kousek byl i pro mě hodně nepochopitelný vtip. 1* za snahu. P.S. v domě jde elektrika i když je město pod vodou :) ()

dozana

Nedá se nic dělat byla to nuda, a ještě k tomu dvoudílná....chtělo to zkrátit na polovinu, domyslet pár věcí (jako Robert Carlyle se potápí v rozvodněné Temži a vždycky se vynoří na tom samém místě a v záběrech pod vodou není žádný proud??), jo a potom taky chemie mezi hlavními představiteli pro mě nefungovala, takže verdikt hodně slabý průměr. ()

Jayem

Videl som 107 minutovu verziu a pripadalo mi to len ako nejake lacne bečko. Ani tie efekty neboli nejak oslňujuce, plus predvidatelny koniec. V podstate sa tam nič nedialo. Ani si neviem predstaviť čo može byť v tej 188 min verzii. Taky film na jedno pozretie, na ktory za 2 dni zabudnete. ()

Yardie

Jak jsem již několikrát psal, mám rád katostrofické filmy. Nicméně vždy mě strašně otravují ty srdceryvné příběhy hlavních hrdinů. Zde mě to potěšilo, nebylo to až tak do očí bijící. Nicméně zase zde bylo málo scén ze zatopeného Londýna a bylo málo vidět ničení. Všechno se odehrávalo povětšinou v interiérech a to mě moc nebaví. Ani efekty a celkově ten příběh nebyl až tak moc strhující, takže spíše takové lepší 2*, ale 3 určitě ne. Howgh! ()

Pompaj

2x 94 minut se nato dívat?. Jen jednou za život děkuji. Londýn pod vodou hrůza.... Ale nato, že to není hollywoodský trhák, tak triky vkusné spolu s hudbou. Protáhlá záchrana města, zkrátit o hoďku a ok. 45% ()

Chajimwitz

Hodně akční nuda,místama nesnesitelná.Nenávratně ztracený čas ztrávený u tohoto "megafilmu".Naštěstí jsem u toho vydržel sotva do půlky. ()