Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

blackrain

Hodně působivé. Byla jsem přinucena přemýšlet. Christina Ricci se do podobně laděných filmů hodí tak akorát. Z mlčenlivého Liama Neesona šel až strach. Hutná atmosféra od začátku do konce. Tenhle film si s divákem prostě rád hraje. Takže jsem klidně přistoupila na jeho hru a nechala se unést. ()

Tony.cs

Rozhodně to není horor. Dobře vybraní herci a pěkná atmosféra. Herci to vastně táhnou skoro celé. Christina je překrásná i jako mrtvolka. Nahota týhle ženský mě nikdy neomrzí, má úchvatný křivky. Konec bych předělal. ()

Remedy

Při srovnání s nedávno rovněž debutujícím Michaelem Landerem a jeho "Peacock" má "After.Life" v celkovém součtu malinko navrch. Oba snímky mají vcelku zajímavý (v případě After.Life i poměrně originální) námět a slušnou atmosféru, ale zároveň onen námět nedokáží rozvinout tak, aby dokázaly zaujmout jako celky a ne "pouze" v jednotlivostech (herecké obsazení je v obou případech výborné - v případě Peacock ještě hvězdnější, pár mrazivých momentů lze také nalézt v obou snímcích, ani režie není zcela bez nápadů...)) "Život.po.smrti" je lepší mysteriózní thriller s několika hororovými záchvěvy, který v současné produkci působí vcelku originálním dojmem - jen se pořád nemůžu zbavit pocitu, oč mohl být ještě lepší. 70-75% ()

MATADOR

Povětšinou nemám rád film, na jejichž konci nevím, co se to sakra dělo. Ale After.Life je trošku jiný, má geniální nápad, který je zahalen do tajemna a sám divák se snaží vše rozmotat. S vynikajícími herci to je ještě jednodušší a hlavní trojice opravdu hraje seč může. Tenhle film má sice pomalé tempo, ale ve výsledku jsem byl tak zmaten, že všechno ostatní přehlédnu a tenhle film tak trošku doporučím ;-) ()

Thomassi

Na After.Life jsem se těšil vyloženě kvůli Liamu Neesenovi a taky proto, že jsem si chtěl spravit chuť po pro mě nezdařilém Životu po životě od Clinta Eastwooda. A vcelku se mi to podařilo. After.Life je mnohem působivější a koukatelnější. Co může být po smrti? To nikdo neví, zde je alternativa v podání A. W. Vosloo. Prostředí pohřebního ústavu je něco nezvyklého a ve filmu celkem neokoukaného a docela jsem koukal, jak takové místo může být využito naplno. Kontrast bílého sklepa na přípravu mrtvol a Christiny Ricci v žářivě červených šatech je pastva pro oči a velmi dobře se na to dívá, místami je to až hypnotizujjící. Jinak trojice Neeson, Ricci a Long je velmi dobře vybraná a všichni se na své role vyloženě hodí. Neeson v roli funebráka je navíc dost přesvěčivý. On to není vůbec horor, jedná se spíš o mysteriózní, až psycho snímek. Je to ale zároveň film, kde mi chyběla nějaká ta šokující scéna. Prozatím 65% s možností zvýšení někdy v budoucnosti. ()

CrownThomas

No, abych se přiznal, nic moc, čekal jsem od toho asi zbytečně moc......Jinak opět vynikající Liam Neeson ( už to bylo i lepší - Schindler´s list - vynikající).......Zkrátka z prvu jsem ani nepochopil o co tam přesně jde, ale nakonec přece, nebýl Liama, asi by to byly jen 2**...:( ()

AlistairMir

Snímek nám krásně ukáže co všechno se může podělat když si Vaší žádost o ruku drahá polovička vyloží úplně jinak. Než se stačíte vykváknout tak vám zdrhne od stolu a demonstrativně se zabije při autonehodě. Tak přesně tohle se stalo Justinovi když žádal Christinu o její pac. Přitom stačilo ukázat jí prstýnek. No nic. Christina se probere v pohřebním ústavu a jak děj plyne tak si divák nebudu úplně jistej jestli má Liam dar mluvit s mrtvýma a nebo je to magor co chce Christinu pohřbít i když fakt mrtvá není jak mu celou dobu tvrdí. Kouká se na to dobře a komu se stejně jako mně Christina líbí, ten jistě ocení nahé scény. Konec je opravdu napínavej a osobně jsem byl zvědav jak to tedy nakonec vše je. Doporučuje sedm havranů z deseti. ()

kajas

Film se vám může líbit, i když si ve výsledku vůbec nejste jisti, jak vlastně skončil. Pro mě byl takovým filmem "Počátek" a nyní i "Po životě". Liam Neeson jako vždy nezklamal a podivného pohřebáka jsem mu hodně věřila. I ústřední pár se svých rolí zhostil na výbornou. Příběh mě bavil od první minuty, ke konci už jsem napětím ani nedýchala, při některých scénách jsem musela odvracet oči (trochu jsem si připomněla "Černou labuť"). Na debut skvělé. ()

Dexter1

Neskutočne prázdne. Máme tu nie moc originálny, no aj tak slušný nápad o týpkovi z pohrebného ústavu, ktorý sa rozpráva s mŕtvymi ľuďmi. Problém prichádza v tom, že sa mŕtvym nesnaží v ničom pomôcť, mŕtvi nedokážu v podstate nič spraviť a keď sa začnú prednášať životné múdra veľmi pofidérnej kvality tak si viete predstaviť v akom tóne sa bude film niesť. Na strane druhej sa na film dobre pozerá a kvalitní herci sa snažia zachrániť scenár bez štipky nápadu. ()

kalap

Christina Ricci, mŕtva či živá vyzerá na pomilovanie a tie červené šatoučky by som jej dlho pomaly vyzliekal, ale s funebrákom Liamom Neesonom to ani nehne, to sou lidi. ()

lioncel

.. námětem možná trochu podivný, určitě však a nejen svým zpracováním hodně zajímavý projekt ... ale - copak se to dělá takto strašit všechny potencionální čekatele? .. tedy ne, že by to nějak moc mířilo na mě, já zcela po svém už předčasně na svůj život před nedávnem rezignoval, ale znám spoustu jedinců co se opravdu pořád klepou při představě : co a jak jednou bude … … … jinak, se svou vrozenou citlivostí a věčným upřímným zájmem o ženskou krásu : Anna Taylor / Christina Ricci má ode mě ***** (a dostala by je i kdyby tak velkolepě neodložila svůj stud a zůstala v tomto filmu jen oblečená .. ona má totiž už dlouhodobě mé velké osobní sympatie) … ()

ilemas

Vynikající strhující horor se skvělým hereckým výkonem Liama Neesona v roli psychopatického pohřebáka, který mě přikoval k židli a já čekal co se z toho vyklube. LN opět předvedl své herecké kvality. ()

honajz2

Atmosféra a napětí zde funguje naprosto skvěle, až jsem byl překvapený, že si mě to udrželo po celý film. Dokonce to všechno fungovalo i přes nic moc český dabing! Akorát mi vadí pár nelogičností a samotný závěř mě taky zklamal. Ale jinak fajn film, který si mě v napětí udržel celý film a i když byly jen dvě možnosti, jak to s pohřebákem je, dlouho to vypadalo nejasbě, což cením. 4* ()

Hennes

Mám rád filmy o cestování časem či záhadách posmrtného života. Od tohoto snímku jsem čekal něco podobného, ale tady se mysteriózno střídá s hororem a děj je místy spíše komorní, což bylo pro mě osobně trochu zklamání. Snímek, ale něco do sebe má. Liam Neeson jako "funebrák" působí opravdu mrazivým dojmem studeného praktika a Christina Ricci je osvědčeným typem pro takovouto roli. ()

Martin741

Nudna, priemerna a predvidatelna zalezitost, pri ktorej som asi v polke vedel koniec filmu. presne to je film Po Zivote. 50 % ()

Figu

Příběh je zajímavej, tajemnej, ale určitě to nemá nic společnýho s hororem. Liam má charisma a tady to zahrálo dost velkou roli, pač nebýt jeho, film Po životě by byl dávno po smrti a sápal by se horko těžko z propadliště zmaru. Druhá věc na které zřejmě Agnieszka stavěla pozornost diváka (především mužskýho publika), byla věčně nahá Ricciová. Nicméně rozuzlení této story nás mělo tak nějak posadit na prdel, ovšem to se až tak moc nepovedlo. Čistej průměr a body hlavně za Neesona! 60% ()

bourec

Tak tady se žádná pecka nekoná.Herecky určitě první liga,i když hrát tady skoro neni co.Režisérsky asi stá kopie něčeho ,co tu už bylo.A ani konec není nijak šokující.Opravdu jen průměrná,chvílema i nudná duchařská pohádka.50%. ()

cariada

Zajímavý nápad ukázat co je po smrti a zároveň před pohřbem. K tomu krásná Christina, která už od mala má na takové morbidní role štěstí (Adamsova rodina). Sám si nejsem jistý tím koncem co bylo skutečné a co ne, ale je to celé krásně ponuré a odehrává se to v márnici. Opět je tu to pravidlo že mrtvý nechtějí přijmout to, že jsou mrtvý. Film si určitě zaslouží další reprízu časem, pak se v něm mnohem líp orientujete a bud vás chytne či ne. Neváhejte se podívat. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)