Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

korbitch22

Další film,který dokazuje jednu věc a to tu...nevěřte trailerům!zbytečný a nudný horor...horor?pche thriller,slaboučký jak krajíc chleba v lochu.Film nemá žádné tempo,vůbec nic se v něm neděje,jen se furt čím dál více hrabete k otázce,je mrtvá?nebo není mrtvá?posraný konec vám na to bohužel odpoveď nedá a vy sami si musíte nejspíš říct,jestli je nebo ne.Justin Long opět odsouzený sekundovat nikterak dobré Christině Ricci a Neeson nemá žádné charisma,jeho zakomplexovaný patolog vás jen rozesměje.nevim,další zbytečný blábol,jestli vám stačí koukat na kozy hlavní představitelky tak si to dejte,jinak se na to můžete s přehledem vysrat. ()

Arsenal83

Thriller, horror? Kde to tu malo byť? Ak chcete mrazenie, kúpte si k tomuto filmu nanuk. Nič tam nebolo. Čo tam robil Neeson vôbec nechápem. No nič, Christina Ricci dosť často v negližé a niekedy aj bez nich a dokonca celkom vo forme, takže dokopy aspoň jedna hviezda. ()

heyda

Hned na začátek se sluší pochválit ústřední dvojku za předvedené herecké výkony: Liam Neeson i odhalená Christina Ricci se do svých rolí parádně vžili. Velká pochvala. K samotnému ději ani nemám nějaké výhrady, docela jsem to všechno pobral i si to nějak logicky poskládal. Co mě ale trochu vadilo bylo tempo, které chvílemi upadalo a potom taky ty sny (vidiny), které nám tvoří jen dějově slepé uličky s cílem zmást diváka. Bacha na ně! :-) ... Celkově však nadprůměrná podívaná, která se sice kvalitativně pohybuje mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale já budu hodný a zaokrouhlím nahoru. :-) ()

jojinecko

Jedno z najpríjemnejších prekvapení tohto roka! Čakal som nejaký kvázi-mysteriózny zlepenec a sto krát videné klišé - nič také sa nekoná, aspoň ja to tak nevnímam. Režisérka si zvolila zaujímavú tému, ktorá je natočená až prekvapujúco citlivo, pomaly, pričom najviac sa na sugestívnosti a podmanivosti podieľajú štandardne vynikajúci Neeson a "malá-veľká" Christina Ricci. Príbeh ponúka zaujímavé pozastavenia, jemne balancuje na hranici transcendentálnej roviny a skutočnosti, pričom divákovi necháva priestor na vlastné myšlienky. Nenapadá ma pieseň, ktorá by geniálnejšie pasovala na záver filmu (možno Gran Torino?) ako to bolo tu! Exit Music od Radiohead je maximálna srdcovka a práve pri závere tohto filmu text tej pesne dostal iný rozmer a mne prebehli telom zimomriavky... sadlo to tam ako riť na šerbel, paráda! Bolo by chybou pasovať After.Life len na obyčajnú mysterióznu ducharinu, lebo ten film má v sebe viac... ()

rollman1

Hm, docela solidní kousek. Výborně odvýprávěný se skvělým obsazením, které už nemohlo být lepší. Příběh mě nechal děsně zarvaného v křesle a já jen čekal, jak to vše dopadne. Něco bylo jasné v půlce, něco až po titukách. Skvělý Neeson, který ještě před zachraňováním dcer a letadel pracuje v pohřebním ústavu a lidi to s ním vůbec nemají lehké. Film nepostrádá skvělou atmosféru, která Vás drží až do konce. Tleskám rakvemi. ()

Flego

Musím priznať, že čím som viacej prenikal do atmosféry tohto nenápadného horroru, tak sa mi viacej páčil. Sprvu to vyznelo ako banálna záležitosť a navzdory tomu, že príbeh pracoval v podstate s jediným tajomstvom, malo to správnu komornú atmosféru. A zopár filozofických otázok dodalo potrebné zamyslenie. Prídu si na svoje aj priaznivci nahej Ricci, hoci som nepochopil, prečo musela byť štvrtinu filmu nahá.:) ()

MontyBrogan

"Can I ask you a question? Yes, of course. Why do we dying? To make life important." A stotožňujem sa s komentárom užívateľa B!shop. ()

honajz

Atmosféra a napětí by se dalo krájet, kamera a lokace jsou úžasné. Jenže pak zde máme ten zbytek - přepálenou stopáž, protože příběh by vydal na 40 minut Krajních mezí, poselství (užívejte si života, žijte ten život, nebo jste prostě chodící mrtvoly), spoustu nudných a zbytečných scén (vystříhat třeba scény ze školy nebo s matkou, ani si toho jeden nevšimne), a pak kdovíproč nutnost mít v každém druhém záběru Christinu Ricci s jejím poněkud paťatým tělíčkem polonahou nebo nahou. Brzy je jasné, že buď má pohřebák skutečně dar, nebo je skutečně psychopat, a tak vlastně nakonec jen čekáme, na jakou stranu se autoři filmu přikloní. Otázkou je, proč třeba snoubenec nepodnikne nějakou noční razii na barák pohřebáka, a snaží se vynutit si vstup napřímo, když už napoprvé to nešlo. Pak jsou zde dvě podivné scény - představy, sny? - Anny, ty měly znamenat co? Jak vlastně souvisely s dějem? Hodně věcí mi přijde nedomyšlených, nedodělaných, a zapracování následovníka mi přišlo už trochu zbytečně morbidní. Kdyby následník nebyl, nic by to z napětí neztratilo. --- Plus samozřejmě nelogičnosti: Proč na zrcátku byl sražený dech? Proč viděla svého mrtvého učitele se pohnout? Jak se jejímu mrtvému tělu povedlo rozbít náčiní v márnici? Jak se mrtvému tělu podařilo ukrást klíč? Na druhou stranu několik dní nejí, nepije, nevylučuje. Jaká jsou teda kurnik v tomhle filmu pravidla, co mrtvola může, a co nemůže? Atd. ()

GigaPudding

Hned úvodní nástin příběhu, že Christina Ricci umře, ale pohřebák z ústavu s ní může v klidu mluvit, je zajímavý, ale mohlo to být zpracované v trošku černohumornějším duchu, protože takhle je to "jen" zajímavé a žádná velká pecka. Liam Neeson hraje fajn a hlavně na k téhle postavě sedí jeho hlas a Christina Ricci zase lítá polovinu filmu nahá, takže zábava, jinak je to ale dost přímočaré a trošku ploché, i když to chvílemi zkouší hrát na nějakou velmi záhadnou záhadu, tak se brzo ukáže jak to s pohřebákem a christinou ricci je. A ne, nejsou v tom žádné dvě možnosti nebo výklady nebo cokoli, ten film je úplně jasný a přímočarý! Nápad teda zajímavý, ale většinu času jen tak plyne a ke konci už jen tahá klišé z rukávu, i když pořád přináší aspoň ten nápad s pohřebákem co jakože umí mluvit s mrtvolami. Mohlo to být bizarnější nebo to mohlo být "burtonovštější" nebo to mohla být i černá komedie, ale dialogy mezi pohřebákem a mrtvolou jsou prostě jen takové "normální" a i když jsem chtěla dát původně **** tak to nechám jen na silné ***, protože sice je to na první film režisérky docela slušné a i přes takovou plochost to nenudí, ale taky to docela vyšumí a člověk si zapamatuje nejvíc tak začátek a konec a nahou christinu ricci. Co mě ale docela zarazilo je, že někteří jsou na tomhle schopní něco řešit a vymýšlet si nějaké bizarní teorie o čem ten film je, když je to v tom filmu podané tak jasně a doslovně, že to musí pochopit i úplná trouba. :) ()

Kailo

Film o druhých šancích, které se nedávají. A když už, tak za ní zaplatíte cenu nejvyšší... 75% [HD] ()

SOLOM.

No tak já teda nevím, jestli nám film nabízí nějakou novou originální myšlenku, protože ti co mají již něco nakoukáno ví, že tomu tak není. I Bruce Willis nakonec zjistil, že smrt je pěkná děvka a Ricci to pozná taky. Zůstává však otázkou zda není lepší být mrtvý, pokud váš život stál za houby. Každý se bojí smrti, ale co když se nám skutečně uleví až k tomu dojde? Nikdo dodnes přesně neví, co se stane s duší poté, co opustí tělo. Skutečně však existuje? Tento snímek se nám pokouší nabídnout melodramatickou atmosféru, která však ne na každého zapůsobí. Na jednu stranu tu máme celkem slušný výkon Christiny Ricci, která i když je na place zcela nahá, dokáže přesvědčivě zahrát téměř cokoliv. Od dob Addams Family nám holka pěkně vyspěla a tak proč se o své přednosti nepodělit…Pravdou však je, že se tím snažili tvůrci jen zakrýt ostatní nedostatky, kterých je tu víc než dost. Mezi ně patří i slabé výkony ostatních herců. Snad jen Liam ještě trochu vyčníval z řady, ale moc jsem mu toho novodobého Chárona nežral. S přivřeným okem dám slabých 50%. ()

HellFire

Jak tak čtu okolní komentáře, mám pocit, že jsem se díval na totálně jiný film. Strašidelné to není vůbec, napínavé asi jako silonky a herecky velmi nevýrazné. Dialogy typu "Proč vypadám jako mrtvola?" "Protože jsi mrtvola" jsou opravdu inteligentní. Prostě nuda. ()

ARI50

No tohle mně i celkem zaujalo a bylo to hodně zajímavé škoda na par maličkosti které sem postrádal přesto spokojený. ()

Necrotongue

Dnes jsem si dopřál reprízu této komorní ujetosti, a nikterak toho nelituji. Liam Neeson tady byl mnohem lepší než ve svých pozdějších rolích neustálých mstitelů ve filmech s jasně předvídatelným dějem. S ním si tu zaexhibovala Christina Ricci, která pro mě sice nikdy nebyla katalogovou kráskou, ale přesto (nebo právě proto) pro mě byla vždycky krajně zajímavá a velmi přitažlivá. Na ostatních postavách mi už vlastně nezáleželo, protože oba výše zmínění si ve sklepě naprosto vystačili a s přehledem celý snímek utáhli. Zajímalo by mě, co by na zvláštní rozvití své myšlenky řekl Alexandr Sergejevič Puškin. Mě tedy tato komorně-morbidně-úchylně- psychologická záležitost bavila, zvlášť když na sobě pozoruji řadu symptomů, které vykazovala i Anna: jsem dost studený, často mám nehmatný puls, necítím bolest a mám papíry na to, že jsem byl mrtvý; takže teď se pořád otáčím, jestli po mně nejdou mouchy, olbřímí hrobařící, supi, pohřebáci nebo taxidermisté. / Poučení: Každému mrtvému vraž do srdce dřevěný kolík. Čistě pro sichr. ()

JASON_X

Pochmurně krásný a roztomile nekrofilní a meditativní snímek, který se snaží v divákovi vzbudit dojem, že je možná všechno jinak než jak se zdá, rafinovaně si s ním až do samého konce pohrává... ale ono to přitom jinak není. Já se ošálit nenechal a skvěle jsem si tenhle film užil. Smrt chápu jen jako postup do dalšího levelu a nesnáším jakékoliv její tabuizování, takže mě filmy s podobnou tématikou zajímají a rád sleduji všelijaké filmové "posmrtné" fantazie. Liam Neeson byl ve své roli perfektní a astrální Christina Ricci jakbysmet. Jen její snoubenec se choval (i vypadal) jako nevyzrálý a labilní cucák a ne jako právník, naprosto nevhodně zvolený herec. Ten trokar na konci mu patřil. Hodně silné čtyři. ()

Morholt

Celkem originální duchařský počin, který se ovšem po chvíli sveze do monotónnosti, ze které vybředne až v poslední dvacetiminutovce. I tak ale oceňuju atmosféru pohřebního ústavu, Nessonova pohřebáka a Christinu, které svou nenápadnou krásou strčí do kapsy většinu hollywoodských ikon. 65% ()

PROROK14

Dalo sa na to pozerať. Liam bol dobrý a nakoniec celý film zbehol rýchlo a ja som sa nestihol nudiť. Nemám žiadne väčšie výčitky. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)