Epizody(24)

Yuuichi Aizawa se po sedmi letech vrací do města, kde v dětství trávil zimní prázdniny. Nastupuje zde do druhého ročníku střední školy a stejně jako tenkrát bude bydlet u své tety, která má dceru v Yuuichiho věku. Ta se jmenuje Nayuki a kromě ní a Yuuichiho hraje v Kanonu hlavní roli ještě čtveřice slečen. Tři z nich Yuuichi poznal již onehdá před sedmi lety, jenže události z té doby si téměř nepamatuje, takže má 24 epizod seriálu na to, aby se rozpomenul, anžto minulost je často klíčem k aktuálním potížím. Kanon je druhou seriálovou adaptací stejnojmenné počítačové hry. (yenn)

Maerik

Bolo to milé, jemné plné emócií a celý ten príbeh smeroval krásne ku svojmu koncu. Najprv som to nepochopil ale potom mi došlo, že pred siedmimi rokmi po čas prázdnin keď to dievča spadlo zo stromu on na všetko zabudol, potlačil všetky spomienky na to leto a išiel ďalej. Keď sa vrátil pomaly stretával ľudí s ktorými bol predtým a zároveň si spomínal a všetky tie spomienky ho viedli až k dievčaťu, ktorým to začalo, ktoré čakalo sedem rokov na jeho návrat, ktoré čakalo aby ho zachránil. ()

Bassko

Pane Bože. V živote som nevidel "smutnejšiu" a dojemnejšiu rozprávku. Na konci som už aj prestal počítať koľko krát ma dojala a koľko krát mi skĺzla slza po líci. Veľmi emotívny zážitok na ktorý len tak nezabudnem. A ďakujem Bohu za také krásne finále. Neuveriteľne krásna rozprávka. ()