Epizody(24)

Yuuichi Aizawa se po sedmi letech vrací do města, kde v dětství trávil zimní prázdniny. Nastupuje zde do druhého ročníku střední školy a stejně jako tenkrát bude bydlet u své tety, která má dceru v Yuuichiho věku. Ta se jmenuje Nayuki a kromě ní a Yuuichiho hraje v Kanonu hlavní roli ještě čtveřice slečen. Tři z nich Yuuichi poznal již onehdá před sedmi lety, jenže události z té doby si téměř nepamatuje, takže má 24 epizod seriálu na to, aby se rozpomenul, anžto minulost je často klíčem k aktuálním potížím. Kanon je druhou seriálovou adaptací stejnojmenné počítačové hry. (yenn)

Five By Five

Nádherné anime... Od začiatku zaujímavé, sprvu veselé, neskôr neskutočne smutné a ďalej tak na striedačku... Koniec bol tiež krásny a veľmi dojemný... Neviem čo viac si želať... ()

Radek.SCH

Další křečovitá romantika, tentokrát roztahaná na 24 dílů. U těch korejských (romantických) melodramat má člověk alespoň jistotu, že to po dvou hodinách skončí, u Kanonu člověk na rozuzlení musí čekat devět hodin, aby zjistil, že to Mai mohla vyřešit klidně v půlce, což jsem tušil, že to tak dopadne hned, když jsme objevili její "nadání" a spojil jsem si to s nemocnou Shiori. Rada pro filmové fandy: vyhnout se obloukem, a nebrat moc vážně hodnocení a nadšené komentáře zdejších otaku. - 60 % ()

CyriC

Zkoušeli mě psychicky rozložit mnozí géniové... Fincher, Darabont, Nolan... Ale skutečně se to povedlo až tomuto nenápadnému anime, které ve mně vyvolalo neuvěřitelně silnou emotivní odezvu. Je to perla mezi anime, která jsem zatím viděl. Asi vůbec nejemotivnější kousek animované filmografie... ()

foundation

lol uslo mi nieco? odhliadnuc od toho ze vsetky postavy v seriali mi boli vrcholne nesympaticke a od toho ze vyslovene neznasam tento druh kresby kedy maju vsetci oci vacsie ako hlavy bol Kanon jeden velky zmatok..Absolutne nelogicky scenar teda nemohlo zachranit par scen s peknou hudbou ktore mali byt romantickou vlozkou..Dalej sa mi zdalo ze serial nesleduje nejaku jednotnu dejovu liniu ale uplne zbytocne na par dielov zabieha do bocnych dejovych linii ktore sa nakoniec ukazu ako uplne bezvyznamne a nicim neprispievali k hlavnemu deju..Tazke som to sledoval s tym ze vsetko zachrani koniec nejakou velkou myslienkou kde sa vsetko spoji dokopy a pekne vysvetli..hmm...usuchtane finale ktore povedal by som zmenilo este aj tie 2 hviezdy co som chcel dat na jednu..moje hodnotenie mozno ovplyvnuje aj to ze hru som nikdy nehral a ako citam rozne recenzie udajne sa ten serial presne drzi hry a neslo ho spracovat lepsie..no..skoda..naozaj dakujem toto si neprosim. UPDATE.nakoniec som to trochu dvihol asi som sa moc unahlil je to urcite nieco viac ako len nejaka sracka ktora rychlo vyfuci z hlavy ale viac ako 2,5 tomu dat uz urcite nemozem ()

Lettanea

Od začiatku som si bol istý že toto je proste na plný počet, že je to niečo nevídané, že... a potom prišiel koniec (posledných 5 častí). Teraz tu sedím a fakt neviem ako sa mám rozhodnúť, Kanon si určite 5* zaslúži ale ten koniec... Zíza to vystihla lepšie ako keď to napíšem ja, akurát mne to nesadlo ešte o kúsok viac. Inak celkovo výborné, nemohol som sa od toho odtrhnúť (aj keď by som dal určite prednosť Mai, to je páni kočka ^^ ) Zatiaľ teda 5*, uvidíme či Clannad dopadne lepšie (uguuu mi bude chýbať :) ) ()

AnyLae

Nechápu tohle vysoké hodnocení! Těšila jsem se na dobré anime a místo toho jsem u pátého dílu chtěla praštit hlavou o stůl, protože nikde nebyl ani náznak toho, o čem to vlastně je. Nebýt hlavního hrdiny, mučedníka a správce kurníku, a jeho vtipných komentářů (Yuuichi je prostě borec! Je to hrdina, kterého stojí za to poznat.), ani bych se neobtěžovala to dodívat, abych vůbec zjistila o co tady běží... ()

JohnyTrava

Toto bude možno dlhší koment. Takže začnem pekne od začiatku. Kanon (skladba od Pachelbela), kde sa jedna téma opakuje vždy silnejšie a silnejšie (najkrajšia skladba čo viem zahrať), tak anime je ňou presne vystihnuté. Dojímavý príbeh, kde by ste povedali, že to už nemôže byť horšie/lepšie a predsa každá ďalšia pasáž vás dostane s ešte silnejším dojmom. Je tam romantika, poetika (krajšie obdobie ako zima snáď nemohli ani vybrať, výborne dotvára atmosféru -skladba je pôvodne vianočná) , nejaká tá mystika a ... nebudem prezrádzať. Postavy sú veľmi dobre vykreslené, človek si ľahko obľúbi najmä ich humorné výstupy, ktoré nikdy neomrzia a svojou jednoduchosťou sa ani nesnažia zbytočne siliť, a priam až z ľahkosťou prechádzajú k vážnym častiam, ba sa s nimi prerývajú čím len zosilňujú dojem. Nebyť chlap, tak si asi aj pri tomto dielku poplačem, miestami smútkom a miestami radosťou. To čo by som ešte veľmi rád pochválil je dabing, ktorý mi prišiel veľmi dobre spracovaný (obzvlášť hlavný hrdina). Hudobná zložka je veľmi vydarená, myslím, že sa k nej netreba vyjadrovať, takisto je na tom aj kresba i keď niekomu nemusí sedieť kresba očí. Takže nezostáva iné ako 10/10 a tento krát je to iné 10/10 ako dávam, naozaj zaslúžené. PS. Ako to tak čítam, vidím, že som sotva vyjadril čo som chcel, hold treba vidieť a potom človek pochopí. ()

sans.sourire

Mistrovské dílo. Já nechci starší verzi a tento remake mistrovského díla Kanon srovnávat - oboje jsem si nadmíru užil a prožil. Krásný a perfektně zpracovaný příběh a postavy, nádherná kresba, báječná hudba a atmosféra. Má to vše, včetně vaší pozornosti, citů, srdce, duše... Pohltí vás to. Otevřelo mi to oči, obdobně jako Clannad, Air a další podobná anime. Dovoluji si tvrdit, že tento typ anime mám naprosto nejradši. Radost, smutek, bolest, strach, zármutek, dojetí, nostalgie...Slzy mi tekly z očí snad u každého dílu (začneme-li počítat někdy u desátého). Neexistuje postava, kterou bych si neoblíbil či si k ní nevytvořil jakýkoliv citový vztah. Příběh jsem sice znal už z původní verze, i tak mne zvraty a vývoj dorazil, překvapil. Konečně se cítím zase jako člověk a můžu si vážit života, rodiny, přátel. Děkuji. Děkuji mnohokrát. Mrzí mě, že jsem si dal tak načas a neodhodlal se vyzkoušet tuto dokonalost již dříve. Tohoto hlubokého zážitku však nelituji. Kanon ve mně bude ještě dlouho bloumat, stejně jako další série, které zakotvily v mém srdce. Auu~ Uguu~ Yuuichi, Ayu, Shiori, Nayuki, Makoto, Mai, Sayuri, Akiko, Kitagawo, Kaori, Piro a další... Arigatou gozaimasu. ()

3KAVKY

Kanon je bezpochyby velmi kvalitně zpracovaný seriál, ve kterém se mísí komediální a dramatické prvky ve skvělém poměru, kde z počátku humorných situací naleznem více a postupně s odkrýváním tragických vzpomínek Yuuichiho přecházíme do romatického dramatu. Velmi se mi líbí gradace seriálů v tomto duchu. Ale musím říct, že oproti novějšímu Clannadu je to slabý dramatický odvárek. Přesto, že je jasně patrné, že Clannad je v podstatě přeskládaný Kanon (jak přes kopírák jsou postavy Ayu z Kanonu a Fuko z Clannadu). V Clannadu je však podstatně lepší atmosféra souznění postav a jejich osobních tragedií, podpořená lépe umístěnou a melodicky výraznou hudbou. V Kanonu se o tomto nedá vůbec mluvit. Kanon v mých očích Clannad neporazil i přesto, že jim dávám stejné hodnocení. ()

dudo24

Jediný problém tohto anime je zhruba prvých desať epizód. Má to dva dôvody. Prvý je, že sa tu skoro nič nedeje. Je tu dejová linka s Makoto s veľmi zaujímavým konceptom, ale pre mňa nudným a málo prepojeným spracovaním. Druhý dôvod sú postavy. Hlavná postava Yuuichi tu zohráva úlohu “otca“, ktorý stále niekoho poučuje, až moc nasilu pretláča svoje životné ideológie na iných a intonuje ako keby hovoril s desať ročnými ľuďmi. Lenže drvivá väčšina vedľajších postáv sa naozaj správalo a vyjadrovalo ako nesvojprávni štvrtáci na základnej škole. A aj keď boli rozumné výnimky, tak k nim mal Yuuichi podobný prístup. To spôsobilo, že sa postavy nevedeli charakterizovať, vyjadriť samé seba. Potom okolo jedenástej epizódy začala zmena. Yuuichi sa začal správať k ostatným viac rovnocenne a vedľajšie postavy sa začali konečne vyvíjať. Zlom prišiel v pätnástej epizóde, kde sa nie len začal rozuzlovať príbeh, ale aj spracovanie ma úplne dostalo a v takomto duchu to úspešne pokračovalo až do konca seriálu. A teraz niečo pozitívne. Sneh! Celá animácia bola neskutočne krásna. Bola to nekonečná snehová nádhera. Urobilo to strašne veľa do atmosféry. Páčili sa mi mysteriózne prvky, osudy postáv, to vlastné niečo, ktoré mal Yuuichi s každou postavou. Ten príbeh, to spracovanie, tie emócie. Naozaj po pätnástej epizóde je všetko skvelé. Úvodná znelka bola úžasná, pozeral som každý krát. Hodnotiť musím nejako priemerovo. Za tie prvé časti by som dal tri hviezdy a za ten zvyšok kľudne päť, tak výsledne dávam štyri hviezdy. Počkám nejaký čas a pozriem si tú pôvodnú verziu tohto seriálu z roku 2002, tak ako to viacerí odporúčajú. Stará verzia je o jedenásť epizód kratšia a možno to bude práve ten recept ktorý som hľadal. A ešte raz aby som zdôraznil: SNEH! ()

MTE

Bolo to fakt pekne.. len su tam medzery v pribehu co je skoda... mozno dat jeden dva diely naviac a bolo by to ok. Takto za 85%. Uguuu ()

Capy

No, tak tedy, po přečtení spousty komentářů na účet clannadu, že je to jen kopírka, jsem byl těžce rozezlen, protože jsem clannad viděl dříve než kanon, ale po shlednutí kanonu, je skutečně tomu tak .... Málokdy se stává abych ronil slzy, ale clannad mě k tomu nedonutil, kanon ano ... Příběh je nádherný .. animace též není špatná ... i hudebni doprovod je "zvláštní" .... mám spoustu pocitů, které nevím kam zařadit ... ale jako celek, musím dat 95% ()

Maou

Krásne, dojímavé anime. Animácia postáv nemusí každému vyhovovať, no celkovo je na dobrej úrovni. Pár dielov trvá než sa príbeh rozbehne, no obzvlášť v druhej polovici hrá výrazne na city diváka. Musím priznať, že už dávno ma žiadny seriál/film takto nedostal, preto nemôžem inak ako 5 hviezd. (videné v anglickom dabingu, ktorý je naozaj výborný, odporúčam) ()

divi7

Nádherné postavy v překrásném anime pro všechny, kteří si rádi popláčou. Tohle jsem vážně nečekal. Ze začátku to opravdu vypadá, jako slice of life anime, kde se toho moc neděje. Tohle se mi ale na anime líbí. V první polovině se seznámíte s postavami, ke kterým si postupem času vytvoříte citovou vazbu a v druhé polovině začíná pravé drama, kde ani jedno oko nezůstane suché. Vše podtrhuje lehké misteriózno. Poslední čtyři díly, to už je vodopád slz. Já osobně jsem rád za pěkný happy ending. PS: Ayu patří do mých top nejoblíbenějších anime postav. ()

TessyMaier

Nádherný anime seriál, který má několik postav a každé postavě je věnováno několik epizod. Každá má jiný a krásný příběh a mě se nejvíce líbil příběh Makoto a Ayu. Do poslední chvíle jsem nedokázala odhadnout, jak seriál skončí. U tohoto anime určitě uroníte nějakou tu slzu, ať už z dojetí, smíchy nebo i z toho jak je to smutné. Mě osobně stačilo shlédnout první díl a tak mě to chytlo, že jsem hltala díl za dílem. Seriál by se dal srovnat s anime Clannad. Pro mě ale Kanon jednoznačně vyhrává. ()

poleno

(Upozornění, tato recenze byla napsána pod vlivem velké agónie) To jsem takhle před pár dny přemýšlel nad tím, co by jsem mohl zkouknout jako další. Vzpomenul jsem si v tom rozjímání na tři tituly, o nichž jsem věděl jen to, že spolu úzce souvisí: Na Clannad, Air a Kanon. Když jsem se podíval na uživatelské recenze a hodnocení, nejlíp z toho vycházel Kanon, tak jsem si řekl, že to zkusím. Třeba to po pár dílech vypnu, kdo ví? Jak tomu už bývá zvykem, znovu jsem se mýlil. Kanon je po všech stránkách úžasné, stoprocentní anime a rozhodně je mým nejoblíbenějším. Vězte, že Kanon ve vás něco zanechá. Zde vám napíšu pár důvodů, proč je Kanon tím nejlepším, co jsem kdy v rámci animované tvorby viděl. Začněme atmosférou, kterou nádherně dokresluje zimní město a neustálé sněžení. Takovouhle kouzelnou energii, jež z Kanonu vyzařovala, jsem u seriálu viděl naposledy... nikdy. A ta hudba, která hrála při dlouhých záběrech na zasněženou krajinu, to byla taková nádhera, že jsem se jak blbec uculoval do monitoru a pookřával jsem každým momentem. Kresba je mírně předpotopní, mně osobně nijak nevadila, avšak jsem si ze začátku nemohl zvyknout. Kyoto Animation předvedlo dokonalou animaci pohybu, mimiky a lipsyncu a opravdu pěkně se na to koukalo. Děj je velmi solidní, je zajímavě rozložen do několika kapitolek, které se věnují jednotlivým holčinám. Po zhlédnutí posledního dílu mi tato volba autorů přišla logická, byť musím uznat, že je zvláštní. To hlavní, co je třeba vyzdvihnout, jsou postavy, které jsou všechny do jedné sympatické (Určitě jsou to nejsympatičtější postavy, co jsem zatím poznal). Právě charaktery jsou to, co z Kanonu dělá velice lidské a uvěřitelné dílo. Yuiichi je prostě mistr sarkasmu, největší slabost mám pro Mai, jejíž příběh mě nadchnul nejvíce (tady je vidět, že beru na tiché a záhadné dívky, viz. Koneko z HS DxD, nebo Kanade z AB! , ale to je teď jedno :D). Já Kanon prostě miluju a myslím, že to je na mé recenzi vidět. Když jsem dokoukal poslední epizodu, naprosto mlčky jsem jen čuměl do tmy asi dvě minuty, posléze jsem tiše zatleskal a zapíchl to. /5.5*/100% ()