Zrovna včera byl v "povaze" díl o marihuaně, lysohlávkách a kaktusech. A musím upřímně říct, že mě příjemně překvapily liberární názory všech zůčastněných na toto téma. Pořad vůbec nezkreslil ani nepřevrátil fakta co se týče těchto ožehavých a zbytečně populistických témat...Na to, že pořad běží od roku "93", tak je celkem ostuda, že jsem ho vnímal poprvé až včera. Nejspíš to bylo tím tématem, které mě trošičku zajímá :o). No a závěrem bychom si mohli zazpívat písničku od Totálního nasazení, tak jedém un dos tres : Malý množství měkký drogy z toho nejseš tolik grogy, jako ze slov všech těch lidí co v životě druhejch slídí. Malý množství vlastní trávy líp než lidi často strávíš odjakživa je to stejný, Quijote versus lidský mlejny. :o)(1.4.2010)

Hodnotím diel Když trpí zvíře, Proti proudu!, Smrádek, bordýlek a globální teploučko, ale aj ďalšie sú dobré!(26.10.2010)

Konec vodáctví ****,Nic nám není svaté*: je to jednodušší než nám ekologický sociolog podsouvá: tam kde není sebeúcta není ani úcta k druhým a se"svobodou" po r. 1989 to nemá nic společného:kradlo se jak o život i před rokem 89 ale žili jsme v totalitě... Zbláznit se může každý, Kam zmizely Rychlé šípy(29.7.2014)

Koukám na tento kriticko-humorně-poučný dokumentární seriál prakticky od roku 1993, dost nepravidelně, spíš nahodile, ale pokaždé se nestačím divit, co jsou někteří lidi zač. Škoda, že se tvůrci soutředí jen a jen na to špatné či negativní. Vždyť Češi patří k národům, které přispívají na dobročinnost v poměru ke svým příjmům snad nejvíc na světě, třídí odpady nejvíc ze všech zemí Evropy atd. Jo jo, tepání veřejně obecných nešvarů je sice fajn, zvlášť, když se to netýká nás osobně, přesto však pochvala tu a tam taky potěší. A nemusí jít vždycky jen o hrdost na přeplacené fotbalisty nebo hokejisty jednou za rok, když se jim poštěstí neprohrát s nějakým dobrým týmem.(27.6.2012)

Já bych prosil speciálního Českého lva v kategorii "Nejlepší casting" pro člověka, který má na povel tento pořad. Tak třeba teď jsem viděl díl s katolickou striptérkou, která má v ložnici kanály, ve kterých vidí ufo, svého pejsánečka roztomiloučkého obléká do riflových gaťek s růžovoučkým svetýrkem, a cáká na něj kokosový parfémek. Přesně nevím, jestli byl ten díl věnovaný jí, ufonům nebo čoklům, ale vím to, že jakmile poleví třeskuté mrazy, vyrazím na stopa a od té naší povahy české odfrčím co nejdál! :-D(8.2.2012)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl. (Zdroj: ČSFD.cz)