Nelze než souhlasit s ostatními komentáři, že jde o dobře (a většinou i velmi vtipně) nastavené zrcadlo. Na druhé straně bych rád věděl, zda i jinde je k vidění seriál, který si za cíl klade především zkoumat negativa "povahy" vlastního národa. Existuje nějaká Ta naše povaha Německá, Polská, Francouzská, Ruská? Pochybuji. Ono tohle ustavičné sebemrskačství a sypání si popela na hlavu asi zrovna patří k základním rysům češství (nebo spíš čecháčkovství). Autoři by proto udělali dobře, kdyby si někdy za cíl svého snažení vzali sami sebe...(14.8.2007)

Hodnotím diel Když trpí zvíře, Proti proudu!, Smrádek, bordýlek a globální teploučko, ale aj ďalšie sú dobré!(26.10.2010)

Dílu o nahotě by ale zřejmě více slušel vysílací čas po 22h. Je zvláštní slyšet a vidět, jak těm všem lidem přijde nahota přirozená, a tvůrci na ně přitom ve stižně důsledně lepí černé čtverečky, aby nebylo vidět o milimetr navíc. Působí to pak jak vysílání z kriminální ústředny a paradoxně poněkud nedůstojně.(21.4.2010)

Ta naše povaha holubičí. Někdy spíše holopičí... Často ovšem hodna výprasku biči... °-/ . . . Občas zajímavá a skvěle pojatá a natočená témata, výjimkou želbohu ale nejsou ani prostoduché tendenční sračky. Ryze >televiznočesky< . . . Hodnocení tedy jako kompromis... Hezké připodobnění té MOJÍ povahy české... ;o) - - - - - (Vídáno průběžně - často - však nepravidelně nahodile, komentář - po pěkném dílu o našincích v Banátu - zde mezi našinci jako mnohý - 20.1.2009 - - - P.S. Po projekci dílu trendykrindypindy Jablonské Lindy "Pozemšťané, koho budete volit" 15.12.2010 hrneček přetekl, ouško se utrhlo a jedna hvězda z původních >kompromisních< čtyř konečně spláchnuta byla v pozemských /k/análech českých...)(20.1.2009)

Výborný pořad, který se zpravidla trefí do černého. Absolutně nejhorší díl - jakýsi výjimečný úlet - byl s tlustým a naprosto neužitečným Alešem Juchelkou, který cestoval vlakem z Ostravy do Prahy a na různých nádražích se zoufale snažil vyvolat konflikt, aby veřejnosti dokázal, jaká hrůza se skrývá za železničními službami.(29.10.2007)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize. (Elwanelyn)

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl. (Elwanelyn)