Konec vodáctví ****,Nic nám není svaté*: je to jednodušší než nám ekologický sociolog podsouvá: tam kde není sebeúcta není ani úcta k druhým a se"svobodou" po r. 1989 to nemá nic společného:kradlo se jak o život i před rokem 89 ale žili jsme v totalitě... Zbláznit se může každý, Kam zmizely Rychlé šípy(29.7.2014)

Koukám na tento kriticko-humorně-poučný dokumentární seriál prakticky od roku 1993, dost nepravidelně, spíš nahodile, ale pokaždé se nestačím divit, co jsou někteří lidi zač. Škoda, že se tvůrci soutředí jen a jen na to špatné či negativní. Vždyť Češi patří k národům, které přispívají na dobročinnost v poměru ke svým příjmům snad nejvíc na světě, třídí odpady nejvíc ze všech zemí Evropy atd. Jo jo, tepání veřejně obecných nešvarů je sice fajn, zvlášť, když se to netýká nás osobně, přesto však pochvala tu a tam taky potěší. A nemusí jít vždycky jen o hrdost na přeplacené fotbalisty nebo hokejisty jednou za rok, když se jim poštěstí neprohrát s nějakým dobrým týmem.(27.6.2012)

Zrovna včera byl v "povaze" díl o marihuaně, lysohlávkách a kaktusech. A musím upřímně říct, že mě příjemně překvapily liberární názory všech zůčastněných na toto téma. Pořad vůbec nezkreslil ani nepřevrátil fakta co se týče těchto ožehavých a zbytečně populistických témat...Na to, že pořad běží od roku "93", tak je celkem ostuda, že jsem ho vnímal poprvé až včera. Nejspíš to bylo tím tématem, které mě trošičku zajímá :o). No a závěrem bychom si mohli zazpívat písničku od Totálního nasazení, tak jedém un dos tres : Malý množství měkký drogy z toho nejseš tolik grogy, jako ze slov všech těch lidí co v životě druhejch slídí. Malý množství vlastní trávy líp než lidi často strávíš odjakživa je to stejný, Quijote versus lidský mlejny. :o)(1.4.2010)

Dobrý dokument, byť některé díly mě nudily. A mezi námi: už se mi to české flagelantství - jehož jednou odnoží je i tento cyklus - docela zajídá. Nemyslím si, že by na Češích bylo něco výrazně horšího než na jiných národech - v podstatě mě irituje tohle uvažování ve stereotypech a dlouhodobě tradovaných klišé. Už jen ten titul - karikující název jedné přiblbé Hašlerovy lidovky - je nesmysl, nic jako "česká povaha" neexistuje. O povaze lze mluvit jen u jednotlivců, tečka.(30.4.2011)

Kouzelné na takových cyklech je to, že každý díl je jiný a může se povést více či méně. Ale důležité je, že přináší témata, nad kterými se může člověk zamýšlet. Takový pořad si zaslouží dík a chválu. Jako obyvatel Uherského Hradiště musím zmínit díl z roku 2010 "Hradišťské memento" o hradišťské věznici, obzvlášť když jsem tam chodil na obědy v době, kdy tam byla školní jídelna.(15.4.2012)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize.

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl.