Výborný pořad, který se zpravidla trefí do černého. Absolutně nejhorší díl - jakýsi výjimečný úlet - byl s tlustým a naprosto neužitečným Alešem Juchelkou, který cestoval vlakem z Ostravy do Prahy a na různých nádražích se zoufale snažil vyvolat konflikt, aby veřejnosti dokázal, jaká hrůza se skrývá za železničními službami.(29.10.2007)

Dobrý dokument, byť některé díly mě nudily. A mezi námi: už se mi to české flagelantství - jehož jednou odnoží je i tento cyklus - docela zajídá. Nemyslím si, že by na Češích bylo něco výrazně horšího než na jiných národech - v podstatě mě irituje tohle uvažování ve stereotypech a dlouhodobě tradovaných klišé. Už jen ten titul - karikující název jedné přiblbé Hašlerovy lidovky - je nesmysl, nic jako "česká povaha" neexistuje. O povaze lze mluvit jen u jednotlivců, tečka.(30.4.2011)

Dílu o nahotě by ale zřejmě více slušel vysílací čas po 22h. Je zvláštní slyšet a vidět, jak těm všem lidem přijde nahota přirozená, a tvůrci na ně přitom ve stižně důsledně lepí černé čtverečky, aby nebylo vidět o milimetr navíc. Působí to pak jak vysílání z kriminální ústředny a paradoxně poněkud nedůstojně.(21.4.2010)

Ta naše povaha holubičí. Někdy spíše holopičí... Často ovšem hodna výprasku biči... °-/ . . . Občas zajímavá a skvěle pojatá a natočená témata, výjimkou želbohu ale nejsou ani prostoduché tendenční sračky. Ryze >televiznočesky< . . . Hodnocení tedy jako kompromis... Hezké připodobnění té MOJÍ povahy české... ;o) - - - - - (Vídáno průběžně - často - však nepravidelně nahodile, komentář - po pěkném dílu o našincích v Banátu - zde mezi našinci jako mnohý - 20.1.2009 - - - P.S. Po projekci dílu trendykrindypindy Jablonské Lindy "Pozemšťané, koho budete volit" 15.12.2010 hrneček přetekl, ouško se utrhlo a jedna hvězda z původních >kompromisních< čtyř konečně spláchnuta byla v pozemských /k/análech českých...)(20.1.2009)

Hodnotím diel Když trpí zvíře, Proti proudu!, Smrádek, bordýlek a globální teploučko, ale aj ďalšie sú dobré!(26.10.2010)

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl. (Elwanelyn)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize. (Elwanelyn)