Holky fotbal nehrajou

Gracie

Drama / Sportovní

USA, 2007, 93 min

• Bobik9

Příšernost! Film u ubulené, nesympatické a nepříliš talentované holce, ze které když se každý neposere, tak hned uteče s brekem a uražená. Nemělo to vtip, nemělo to atmosféru, nemělo to ani jednu postavu, které by člověk mohl fandit, protože všechny byly totálně nesympatické a herecky nezvládnuté. Nemělo to asi pěkně předvedené fotbalové momenty. Totálně nic! Jednu * dávám jen za to, že jsem to dokoukal. Nikdy víc!(3.3.2013)

Mě s tohle dílko líbilo, já osobně mám rád sportovní filmy (a pokud jde o fotbal tak je to úplně super) a tenhle mi fakt padl do oka. Příběh o dívce, kterou baví fotbal, zemře jí bratr (mimochodem otcův oblíbenec a nadějný fotbalista) a spíše jako pomátku na bratra se potom snaží prosadit ve světě fotbalu. Sice je pravda že se tam objevila spousta zvláštních věcí, ale jako celek to na mě působilo dobře a dle mě kam se na tohle hrabe série Goal!, kde bylo vše tak nalajnovaný, že sem vše očekával už od začátku. Jasně, tady je taky předvídaelný jak to dopadne, ale u takovýchto filmů je to normální. Ale jak se tak koukám na ostatní hodnocení tak polovina lidí se mnou souhlasit nebude.(17.10.2008)

• tombac

Přestože Gracie není řemeslně vůbec špatně odvedená, má ode mě jen exemplární 1 hvězdičku, poněvadž obsahuje takovou snůšku evidentních blbostí, že mě to jako od malička víceméně aktivního fotbalistu bilo nepříjemně do očí. Ačkoliv takový Góóól! též obsahuje nelogismy, je vcelku uvěřitelný a hlavně: hlavní hrdina aspoň budí zdání, že dovede hrát fotbal na špičkové úrovni. To milé Gracii shůry dáno nebylo a její herní projev stačí možná na zadní třídy pražské Hanspaulky. Inu, s pochybnou motivací chvilku potrénovat a z dívčí nekopy se stane šmahem konkurence pro urostlé mladíky. No pche! Navíc, než k tomu dojde, trvá to útrpnou hodinu. Fotbalový element za moc nestojí. Žádné anglické fotbalové arény, jen anonymní plácek s umělým osvětlením kdesi na americkém maloměstě. Žádné dlouhé prosazování se na tvrdých trénincích, jen se nechat párkrát srazit, skoro nic nepředvést a nominaci oklikou (zcela očekávatelně) neujdeme. A sledovat hrdinku, jak při finálním mači zpomaleně dělá kličky a chystá se k "drtivé" střele, je jen pro otrlé fotbalisty mezi diváky. Vůbec to slavné utkání je výsměch. Tvůrci zřejmě předpokládali, že cílovou skupinou diváků tohoto filmu jsou sentimentální bačkory s IQ tykve. Jestli se nad tohle dovedete povznést, možná se budete i bavit. Můj verdikt: never more! 3/10(13.9.2007)

• honajz

Film na podporu amerických žen, jež by hrály rády fotbal - myšleno ten náš normální, nikoliv americký, co vypadá jak ragby. Brácha učí ségru (překvapivě krásnou blonďatou a modrookou s neustále překvepným výrazem) fotbal. Pak se však stane neštěstí, brácha tragicky zahyne. A holka, které říkají Gracie, se rozhodne naučit hrát fotbal místo něho. Tatínek kdysi trénoval, ale ze své dcery je nešťastný - sice umí pár triků, ale v dravosti a síle ji každý i méně zkušený kluk přehraje. Holka však zatne zuby, a co byste řekli? Ano, bude se hrát rozhodující zápas a ano, hlavní hráč se zraní a místo něho bude muset nastoupit Gracie. A ano... dá. Gól. Na jednu stranu je na Gracii (herečka Carly Schroeder hrála třeba v Italských prázdninách nebo Firewallu) hezké pokoukání, její maminku hraje Elisabeth Shue, ale přece jen střih ve filmu občas nefunguje, a také dravost té holky je hodně vachrlatá, evidentně má spíš problém běžet s těmi těžkými kopačkami na nohou. V perexu zmíněný účel však film plní. V závěrečných titulcích se dozvíte, že americké fotbalistky jsou držitelkami čtyř světových pohárů.(29.11.2008)

Tohle sportovní drama, které se odehrává ke konci 70. let minulého století v Americe a pojednává o klasické kopané, nikoliv o tom jejich americkém fotbale, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť, mě absolutně pohltilo a zaujalo. Jedna odvážná dívka se odmítla vzdát svého snu, své lásky k fotbalu a nenechá si to rozmluvit, a tak si splní svůj sen a otevře i ostatním děvčatům cestu k možnosti hrát fotbal. Tohle drama je plné fotbalu, plné emocí a především plné touhy dokázat sobě i ostatním, že na to mám, i když mě předem odepisují. Jistě, je to tak trochu pohádka, nevím, na kolik by byl tento příběh reálný v běžném životě. A je pravda, že ten závěr, ač je emotivní a skoro mě dohnal k slzám, je více vysněný než reálný, je to zkrátka o tom klasickém happy endu, který jsme už viděli mnohokrát v mnoha různých filmech. A to je možná to, co v konečném výsledku tomuto filmu velmi ubližuje. Kdyby to skončilo nějak uvěřitelně, tak to mohl být bezchybný filmový zážitek, takhle se z toho bohužel stala další pohádka s nereálným koncem, což mě tedy velmi mrzí, protože než přišel závěr, tak ten film vypadal fakt dobře. Na druhou stranu ale nutno říci, že ten konec se dal tak trochu očekávat, ale tento fakt nevylučuje konečné zklamání ze zakončení filmu. Nakonec se přikláním k hodnocení v podobě čtyř hvězd, protože atmosféru tenhle film měl opravdu suprovou a určitě je to kvalitní sportovní drama, které si dobré hodnocení zaslouží.(27.4.2010)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)