Holky fotbal nehrajou

Gracie

Drama / Sportovní

USA, 2007, 93 min

• ivan bohatyr

Blbina plná hloupých morálních keců, strašně se táhne, zbytečně zdlouhavá a neskutečně předvídatelná, jak kdybych viděl 5 min do budoucnosti. Z fotbalového hlediska absolutně nereálné, jako jeden z žánrů měl být uveden i fantasy. Snad neurazím fotbal, když dám za snahu jednu hvězdu, ale tohle už nikdy více.(8.6.2010)

• tombac

Přestože Gracie není řemeslně vůbec špatně odvedená, má ode mě jen exemplární 1 hvězdičku, poněvadž obsahuje takovou snůšku evidentních blbostí, že mě to jako od malička víceméně aktivního fotbalistu bilo nepříjemně do očí. Ačkoliv takový Góóól! též obsahuje nelogismy, je vcelku uvěřitelný a hlavně: hlavní hrdina aspoň budí zdání, že dovede hrát fotbal na špičkové úrovni. To milé Gracii shůry dáno nebylo a její herní projev stačí možná na zadní třídy pražské Hanspaulky. Inu, s pochybnou motivací chvilku potrénovat a z dívčí nekopy se stane šmahem konkurence pro urostlé mladíky. No pche! Navíc, než k tomu dojde, trvá to útrpnou hodinu. Fotbalový element za moc nestojí. Žádné anglické fotbalové arény, jen anonymní plácek s umělým osvětlením kdesi na americkém maloměstě. Žádné dlouhé prosazování se na tvrdých trénincích, jen se nechat párkrát srazit, skoro nic nepředvést a nominaci oklikou (zcela očekávatelně) neujdeme. A sledovat hrdinku, jak při finálním mači zpomaleně dělá kličky a chystá se k "drtivé" střele, je jen pro otrlé fotbalisty mezi diváky. Vůbec to slavné utkání je výsměch. Tvůrci zřejmě předpokládali, že cílovou skupinou diváků tohoto filmu jsou sentimentální bačkory s IQ tykve. Jestli se nad tohle dovedete povznést, možná se budete i bavit. Můj verdikt: never more! 3/10(13.9.2007)

• Ondis

Budu zlej kluk! To byla ale strašná pytlovina(řečeno velmi slušně). Tolik nelogičností, tolik hloupostí, trapných situací. Chudák holka, všichni jsou proti ní... Nikdo si nepřeje, aby hrála v mužském týmu. Sakra! Ještě, aby jo, když neumí ani běhat! Fotbal se hraje v noci? Ve fotbale se střídá "hokejově"? Zápas končí když dá holka gól? NE! Amerika neví, co je to fotbal!(5.11.2008)

V poslední době mám pocit, že v Americe se netočí nic jiného než emancipované filmy, nic proti, když je to jednou, dvakrát, třikrát, ale pokud není už pomalu nic jiného, začíná to být trapné. Nicméně téma fotbal vs ženy je téma na tolik zajímavý že jsem neodolal. Bohužel film mele dvě zcela odlišná témata do jednoho. Všeobecně pitomé předsudky, že fotbal je jen záležitost chlapů. Já říkám - samozřejmě není, pokud holky chtějí cítit radost z tak nádherné hry jakou fotbal je, tak prosím holky, jen do toho. Druhá věc je, zda by měly holky hrát ve smíšených týmech a právě zde se film zcela zesměšňuje, protože ač chce říci ano, říká jasně ne. Ta holka v tom zápasu hrála jak pomatená koza co vychlastala pět litrů Semtexu a utrhla se ze řetězu, srajíc na taktiku, srajíc na to, že fotbal je kolektivní hra. Závěr je totiž zcela v duchu hesla "já jsem holka a tak dokážu sama porazit klidně i FC Barcelonu." Nic, no. Holkám ve fotbale fandím a vím že americký fotbalistky jsou nejlepší na světě a pokud tohle má pomoct najít holkám cestu k tomu aby se vysrali na posměšky dementích pupkáčů o mužském sportu a sami chtěli poznat tu radost z vítězství, smutek z prohry a všechny ostatní emoce co k fotbalu patří, tak budiž, ale pokud chcete znát můj pocit z tohoto filmu, tak si dejte do pusy citrón.(14.11.2009)

• Hanys_

Tohle bylo strašné. Amíci, film a fotbal, to ale nešlo nikdy dohromady, takže proč se vlastně divím.. Hlavní hrdinka je navíc už od pohledu fotbalový antitalent a díky tomu zvýšenému množství nelogičností ve filmu, to prostě asi ani jinak dopadnout nemohlo. Závěrečný zápas snad ani není fotbal, ale úplně jinej sport...(8.5.2010)