Holky fotbal nehrajou

Gracie

Drama / Sportovní

USA, 2007, 93 min

• ivan bohatyr

Blbina plná hloupých morálních keců, strašně se táhne, zbytečně zdlouhavá a neskutečně předvídatelná, jak kdybych viděl 5 min do budoucnosti. Z fotbalového hlediska absolutně nereálné, jako jeden z žánrů měl být uveden i fantasy. Snad neurazím fotbal, když dám za snahu jednu hvězdu, ale tohle už nikdy více.(8.6.2010)

• tombac

Přestože Gracie není řemeslně vůbec špatně odvedená, má ode mě jen exemplární 1 hvězdičku, poněvadž obsahuje takovou snůšku evidentních blbostí, že mě to jako od malička víceméně aktivního fotbalistu bilo nepříjemně do očí. Ačkoliv takový Góóól! též obsahuje nelogismy, je vcelku uvěřitelný a hlavně: hlavní hrdina aspoň budí zdání, že dovede hrát fotbal na špičkové úrovni. To milé Gracii shůry dáno nebylo a její herní projev stačí možná na zadní třídy pražské Hanspaulky. Inu, s pochybnou motivací chvilku potrénovat a z dívčí nekopy se stane šmahem konkurence pro urostlé mladíky. No pche! Navíc, než k tomu dojde, trvá to útrpnou hodinu. Fotbalový element za moc nestojí. Žádné anglické fotbalové arény, jen anonymní plácek s umělým osvětlením kdesi na americkém maloměstě. Žádné dlouhé prosazování se na tvrdých trénincích, jen se nechat párkrát srazit, skoro nic nepředvést a nominaci oklikou (zcela očekávatelně) neujdeme. A sledovat hrdinku, jak při finálním mači zpomaleně dělá kličky a chystá se k "drtivé" střele, je jen pro otrlé fotbalisty mezi diváky. Vůbec to slavné utkání je výsměch. Tvůrci zřejmě předpokládali, že cílovou skupinou diváků tohoto filmu jsou sentimentální bačkory s IQ tykve. Jestli se nad tohle dovedete povznést, možná se budete i bavit. Můj verdikt: never more! 3/10(13.9.2007)

• Ondis

Budu zlej kluk! To byla ale strašná pytlovina(řečeno velmi slušně). Tolik nelogičností, tolik hloupostí, trapných situací. Chudák holka, všichni jsou proti ní... Nikdo si nepřeje, aby hrála v mužském týmu. Sakra! Ještě, aby jo, když neumí ani běhat! Fotbal se hraje v noci? Ve fotbale se střídá "hokejově"? Zápas končí když dá holka gól? NE! Amerika neví, co je to fotbal!(5.11.2008)

• Hanys_

Tohle bylo strašné. Amíci, film a fotbal, to ale nešlo nikdy dohromady, takže proč se vlastně divím.. Hlavní hrdinka je navíc už od pohledu fotbalový antitalent a díky tomu zvýšenému množství nelogičností ve filmu, to prostě asi ani jinak dopadnout nemohlo. Závěrečný zápas snad ani není fotbal, ale úplně jinej sport...(8.5.2010)

• Hepy13

Amíci a fotbal? To vážně nejde dohromady, i když oni vlastně považují za fotbal ten jejich americký, a pravý evropský fotbal nazývají Soccer. Ale to jen tak pro přehled. Nebudu tu rozepisovat nelogičnosti a trapnosti, to snad každý kdo zbožňuje fotbal pozná. Na rovinu - nemám rád ten typ sportovních filmů např. kde někdo rozhodne v poslední minutě. Samozřejmě jak jinak než tou nejhezčí střelou. Nebo že se z uplnýho kopyta stane ten největší borec atd. Kam se na tu holku hrabe Messi a Ronaldo :D Na druhou stranu zas tak strašný to nebylo a pár dobrých momentů tam přeci jen bylo.(29.3.2012)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)