Holky fotbal nehrajou

Gracie

Drama / Sportovní

USA, 2007, 93 min

• Hanys_

Tohle bylo strašné. Amíci, film a fotbal, to ale nešlo nikdy dohromady, takže proč se vlastně divím.. Hlavní hrdinka je navíc už od pohledu fotbalový antitalent a díky tomu zvýšenému množství nelogičností ve filmu, to prostě asi ani jinak dopadnout nemohlo. Závěrečný zápas snad ani není fotbal, ale úplně jinej sport...(8.5.2010)

Mě s tohle dílko líbilo, já osobně mám rád sportovní filmy (a pokud jde o fotbal tak je to úplně super) a tenhle mi fakt padl do oka. Příběh o dívce, kterou baví fotbal, zemře jí bratr (mimochodem otcův oblíbenec a nadějný fotbalista) a spíše jako pomátku na bratra se potom snaží prosadit ve světě fotbalu. Sice je pravda že se tam objevila spousta zvláštních věcí, ale jako celek to na mě působilo dobře a dle mě kam se na tohle hrabe série Goal!, kde bylo vše tak nalajnovaný, že sem vše očekával už od začátku. Jasně, tady je taky předvídaelný jak to dopadne, ale u takovýchto filmů je to normální. Ale jak se tak koukám na ostatní hodnocení tak polovina lidí se mnou souhlasit nebude.(17.10.2008)

Tohle sportovní drama, které se odehrává ke konci 70. let minulého století v Americe a pojednává o klasické kopané, nikoliv o tom jejich americkém fotbale, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť, mě absolutně pohltilo a zaujalo. Jedna odvážná dívka se odmítla vzdát svého snu, své lásky k fotbalu a nenechá si to rozmluvit, a tak si splní svůj sen a otevře i ostatním děvčatům cestu k možnosti hrát fotbal. Tohle drama je plné fotbalu, plné emocí a především plné touhy dokázat sobě i ostatním, že na to mám, i když mě předem odepisují. Jistě, je to tak trochu pohádka, nevím, na kolik by byl tento příběh reálný v běžném životě. A je pravda, že ten závěr, ač je emotivní a skoro mě dohnal k slzám, je více vysněný než reálný, je to zkrátka o tom klasickém happy endu, který jsme už viděli mnohokrát v mnoha různých filmech. A to je možná to, co v konečném výsledku tomuto filmu velmi ubližuje. Kdyby to skončilo nějak uvěřitelně, tak to mohl být bezchybný filmový zážitek, takhle se z toho bohužel stala další pohádka s nereálným koncem, což mě tedy velmi mrzí, protože než přišel závěr, tak ten film vypadal fakt dobře. Na druhou stranu ale nutno říci, že ten konec se dal tak trochu očekávat, ale tento fakt nevylučuje konečné zklamání ze zakončení filmu. Nakonec se přikláním k hodnocení v podobě čtyř hvězd, protože atmosféru tenhle film měl opravdu suprovou a určitě je to kvalitní sportovní drama, které si dobré hodnocení zaslouží.(27.4.2010)

V poslední době mám pocit, že v Americe se netočí nic jiného než emancipované filmy, nic proti, když je to jednou, dvakrát, třikrát, ale pokud není už pomalu nic jiného, začíná to být trapné. Nicméně téma fotbal vs ženy je téma na tolik zajímavý že jsem neodolal. Bohužel film mele dvě zcela odlišná témata do jednoho. Všeobecně pitomé předsudky, že fotbal je jen záležitost chlapů. Já říkám - samozřejmě není, pokud holky chtějí cítit radost z tak nádherné hry jakou fotbal je, tak prosím holky, jen do toho. Druhá věc je, zda by měly holky hrát ve smíšených týmech a právě zde se film zcela zesměšňuje, protože ač chce říci ano, říká jasně ne. Ta holka v tom zápasu hrála jak pomatená koza co vychlastala pět litrů Semtexu a utrhla se ze řetězu, srajíc na taktiku, srajíc na to, že fotbal je kolektivní hra. Závěr je totiž zcela v duchu hesla "já jsem holka a tak dokážu sama porazit klidně i FC Barcelonu." Nic, no. Holkám ve fotbale fandím a vím že americký fotbalistky jsou nejlepší na světě a pokud tohle má pomoct najít holkám cestu k tomu aby se vysrali na posměšky dementích pupkáčů o mužském sportu a sami chtěli poznat tu radost z vítězství, smutek z prohry a všechny ostatní emoce co k fotbalu patří, tak budiž, ale pokud chcete znát můj pocit z tohoto filmu, tak si dejte do pusy citrón.(14.11.2009)

• Hepy13

Amíci a fotbal? To vážně nejde dohromady, i když oni vlastně považují za fotbal ten jejich americký, a pravý evropský fotbal nazývají Soccer. Ale to jen tak pro přehled. Nebudu tu rozepisovat nelogičnosti a trapnosti, to snad každý kdo zbožňuje fotbal pozná. Na rovinu - nemám rád ten typ sportovních filmů např. kde někdo rozhodne v poslední minutě. Samozřejmě jak jinak než tou nejhezčí střelou. Nebo že se z uplnýho kopyta stane ten největší borec atd. Kam se na tu holku hrabe Messi a Ronaldo :D Na druhou stranu zas tak strašný to nebylo a pár dobrých momentů tam přeci jen bylo.(29.3.2012)