Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Blackburn8

Nadprůměrný snímek je zde sice trochu vidět nižší rozpočet ale není to tolik na škodu Angelina to hrála perfektně kam se na to hrabe "Sejmi je všechny". ()

OldaB

Koněčně jsem se dostal k tomuto filmu a jsem příjemně překvapen. Film zdařile vystihuje atmosféru komiksu, i když se od něj v druhé části poněkud odkloňuje. Svižná podívaná, řada zajímavých záběrů, Pernštejn a možná moc brutality. A Angelina také přináší nějaký ten bodík navíc. Jsem spokojen. ()

pride

S prehľadom silné 4. Síce to chviľu trvalo, než som si zvykol na McAvoya ukazucúceho svaly a umenie so zbraňami ale budiž. Veľkým plusom je skvelé herecké obsadenie. Angelina a jej kerky sú pre mňa okulahodiacim afrodiziakom, Freeman dokonalá klasika. Efekty, efekty, efekty to je asi hlavné krédo tohoto film, a to že sú na vysokej úrovni bolo pre mňa zadosťučinením, občas boli fatálne prehnané, ale to zrejme k akčnákom dnešnej doby patrí. Taktiež tu nechýba hlavný zvrat, keď už máte pocit, že je všetkému koniec. Jediným mínusom je zrejme samotný príbeh, ktorý má síce dobrú logiku, ale akosi vás do seba nevtiahne. Ale inač výborný akčnák. ()

Pai-Mei

McAvoy sa znova ukázal, ako skvelý herec. V takomto filme, ale jeho talent trochu zanikol. Ak to zoberieme ako komix, čo sa však nedá tvrdiť veľmi spoľahlivo, 3 hviezdy sú na mieste. V opačnom prípade, by išlo o veľmi slabé hodnotenie. ()

Marvin*

Přerod hlavního hrdiny z ňoumy a ztracence na drsňáka je zábavný, tuzemské reálie nechtěně komické, některé vizuální nápady jsou efektní a neokoukané. Také je zde neobvyklá porce násilí a krve, místo běžné učesanosti pro masové publikum, ovšem estetitizace tohoto násilí je zároveň poněkud na hraně. ()

Burrows

Už od vydání prvního traileru jsem se těšil na akční jízdu s hollywoodskými hvězdami, efekty (naprosto mě dostala scéna s klávesnicí a vyraženými zuby - fuck you) a poněkud jednodušším dějem (to proto, aby si člověk odpočinul). A toho všeho se mně dostalo. Tvrdý trénink (čím víc dostane ran do ksichtu, tím bude tvrdší), láhůdky jako zakřivování střel a zázračná rehabilitace a excelentní závěrečná vybíjená. K tomu na vás z vlaku vykoukne pan prezident! What the fuck have you done lately? Slabší čtyři *. ()

JerikoCZ

Boze ! POmalu zacinam ocenovat akcnaky s hloupou, klisoidni a radoby drsnou zapletkou, protoze tenhle vytvor se sice originalni, ale neskutecne pitomou zapletkou nebyl ke koukani... Co maj zatracene tkalci spolecnyho s vladou a rovnovahou na svete? CO je sakra Stav osudu??.. nemam slov. A trik se srazenim se kulek by byl efektivni jednou, ne 15krat. Nadruhou stranu to vcelku melo tempo a to jak Angie naboura Pendolino zigulikem absolutne nema chybu:-). Kazdopadne za hodnoceni *** asi muze moje slabost pro Angelinu. A i presto jsou to slabe *** PS: KULKY PROSTE NEZAHYBAJ !!! ()

Quendi

Tři a půl hvězdičky, protože si to zaslouží odlišit od klasických trojhvězdičáků. Za Jamese McAvoye, který potěší vždycky. Za Morgana Freemana, který taky potěší vždycky. Za to, že to není nuda. Za to, že to mělo děj. A za to, že mě to dokázalo více méně vtáhnout. Menší problém jsem měla s logikou a s vystřelováním mozků. Havárie českého vláčku a Venda Klausů na plakátech to se taky všude nevidí. A...nějaký oddaný fanda to jistě už spočítal, ale zajímalo by mě, kolikrát vlastně James ve filmu řekl "Fuck". ()

Santic

Tak tohle budu hodně dlouho rozdýchávat... Takový nářez jsem snad viděl jen v... Jen v... Sakra, ono to vážně bylo poprvé... Za tento skvělý zážitek bych chtěl poděkovat hlavně kameramanovi a klukům ze střižny, kteří očividně vědí kde co cutnout a baví je to... Dále panu režísérovi, že se nebál přeždímat každou akční scénu minimálně dvakrát a vysát z ní totální maximum... No a nakonec samozřejmě Angelině, že i v těch pár ne tolik nabouchaných scénách bylo stále na co koukat ;-) ()

ab.dul

Velmi zajímavý film, kdybych se měl zaměřit na vizuální efekty. Ty se mi velmi líbíly. Ale některé akce byly až moc přehnané. Jako byla třeba akce po výbuchu krys. To, jak hlavní hrdina dokázal "proběhnout" přes halu až k řezníkovi...to můj mozek moc nebral :-). Příběh nebyl nijak moc propracovaný, ale akční scény a efekty to zcela vynahradily. Angelina Jolie předvedla dost slušný výkon. Škoda, že se Morgan Freeman neukázal víckrát. McAvoy taky ukázal, že umí hrát. ()

pekas

Docela solidní akčňák, ideální pro nás všechny, kdo potřebují vypnout, moc nepřemýšlet a relaxovat. ()

Suomi

Efektivní akční nářez,sice poněkud zmatený,ale o to dost zajimavý.Bekmambetov ukázal že umí točit zábavný filmy. ()

herrbierer

Neskutečně nadhodnocený film. Pro mě s bídou za tři. K režii Timura Bekmambetova řeknu asi tolik: rozhodně mě nebaví dívat se v každé přestřelce na zpomalenou letící kulku. Nic proti akci ve stylu Matrixu, ale to by to dotyčný musel umět. Jinak hlavní hrdina mi přišel jako neuvěřitelně otravný idiot. Dialogy už ani nejsou k smíchu. Ale naprosto nejhorší jsou "hlášky". Za ně by někdo zasloužil popravit. V podstatě jediné, co tento snímek zachránilo, byla finální akce poté, co hrdina "prozřel" (I když používat toto slovo u někoho natolik retardovaného je tak zavádějící, že i úvozovky jsou málo). A že si film na nic nehraje? To je samozřejmě chvályhodné, ale nějakým podivným způsobem mi to vůbec nepomohlo k tomu, abych se u něho bavil. ()

MarkHoppus

McAvoy, Freeman a Aangelina vytvořily parádní atmosféru a kulky zahýbají za roh a podobné vymoženosti - ten film o tom prostě je. ()

MDesign

Hlavným plusom filmu sú akčné scény...tie sa im fakt vydarili. Zaujímavý nápad s tým "špeciálnym strieľaním" a možno aj reálny (:D) veď Freeman to dobre povedal : "Kdyby vám nikdo neřekl, že kulky létají rovně, co byste udělal ?", dobrá aj zápletka ku koncu,takže u mňa 3* ()

Pharlap

No tak to si děláte pr..l?!! Tohle byl jeden z NEJVETSICH akčních nářezů letošního roku! Mazec! Konečně jsem viděl Angelinu Jolie v záporné roli! Konečně dostal Morgan F. na frak :-D Skvěle zvolený hlavní hrdina.. myslím herecky. Ze začátku jsem byl tedy extrémně zmaten, zda koukám na ten správný film. Ale stačilo počkat 15min. a já se nehnul do konce filmu!!! ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V