Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Dinsberg

Akční řežba o ničem. Pokud u Matrixu se neuvěřitelné kaskadérské eskapády daly omluvit ponořením se do počítačové reality, tady se nedá omluvit vůbec nic. ()

curfew77

Táhne mi na dvaatřicet a na některé filmy už jsem asi prostě starý, ale když mi chce někdo nabulíkovat, že kulky lítají po kružnicích a na mé rodné východní Moravě jezdí Pendolina nad několik kilometrů hlubokými soutěskami, tak bych mu nejradši dal pár facek. Tím spíš, že dotyčný pochází z Kazachstánu a měl by mít tudíž bohaté zkušenosti s tím, jak si Hollywood deformuje cokoli východně od Londýna. Vizuální forma sice atraktivní, ale ruku na srdce, ty triky nejsou zrovna kulervoucí, a srážku nábojů dvou "dokonalých" střelců předvedl už Limonádový Joe... kterýžto měl v porovnání s touhle slátaninou asi tak stonásobně víc sebeironie. Z Angeliny jsem taky nikdy na zadek nepadal a tak mi z celého filmu utkví v paměti nejspíš jen opravdu originální závěrečná hláška. Svět, ve kterém se ZA TOHLE utratí x milionů dolarů a stráví na tom x měsíční práci x desítek lidí, si zaslouží něco opravdu strašného. 40 %. ()

KaZbunda

No......prostě jednohubka. Podruhý bych na to už asi nekoukal. Logika zde neexistuje, spíše je to taková dražší reklama, kde člověk zjistí, že nám ta Angelina doopravdy jaksi divně hubne. ()

vaclaw

Takhle si já představuju pohodovou cool akční jízdu i s přidanou hodnotou navíc. Timur Bekmambetov opět ukázal, jak dokáže film poskládat z jednotlivých akčních nářezů tak, aby nejenom že dával smysl, ale ještě byl zajímavý a zábavný. Není to sice veledílo které by se zapsalo do filmových dějin a bylo po letech vyučováno ve školách jako filmová klasika (i když, co vim :-)), ale v rámci svého žánru je to značný nadprůměr, aspoň pro mě :-). ()

Solverino

pěkné sci-fi triky se střelbou za roh a různými zpomaleními, jinak spíše ne moc vtipná komedie o tkalcovských zabijácích :) proboha, kdo tohle vymyslel? Angelina sexy asi jako dráty do betonu, s tyčkovitýma rukama a rty jak vojenská markytánka = děs! Noční hlídka byla asi 10x zajímavější, jedna hvězdička za hezkej sporťák, dvě hvězdičky za to, že se Angelina zastřelila ještě před koncem :) ()

Prankster

Zklamala mě mimo jiné jedna z posledních scén kde kulka kolegyně Jolie udělala v místnosti "tři šestku" (obletěla celou místnost dokola) a to jako starý fyzik prostě nepřekousnu. Navíc takových nedomyšlených momentů tam bylo víc než dost. I tak to ale byla zábava takže průměrných 60%. ()

unrocker

Bohužel celkové zklamání. Film je tak na 2*, ale kvuli Angelině, která je zde neodolatelná dávám 3*. Moc se mi to prostě nelíbilo. ()

HarlanWade

Slušná prácě scénáristy, rozhodně originální nápad a troufám si tvrdit, že dokonalé vizuální zpracování. Ale celé je to úplně bez duše, bez emocí, chladné jak psí čumák. Pro ty, kteří se o filmy trochu do hloubky zajímají, rozhodně diskutovatelný projekt, pro obyčejného diváka ale asi jen efektní nuda. ()

Romeroo

Wanted je pro mě film na jednu projekci..nudiť se u něho rozhodně nebudete, ale aby jste ho museli viděť ještě jednou?! Podívat se, zapsat čárku a pokračovat...osobně jsem nic na co bych z tohoto snímku vzpomínal nenašel... *** 60% ()

Borecz

Tenhle režisér má zatracenou kliku! Nebýt toho, že je film podle komiksu, dal bych "odpad!" nebo možná jednu hvězdičku, ačkoli je pravdou, že jsem se královsky bavil. Připsat do zařazení slůvko "parodie" by samozřejmě znamenalo okamžité udělení plných pěti hvězdiček, protože podíváte-li se na tento snímek jako na parodii či komedii, pak je to jeden z nejlepších filmů žánru, ovšem jako akční krimi thriller je to ta největší zhovadilost, jakou jsem kdy viděl. To mi ovšem nebrání, abch film hodnotil jako solidní nadprůměr, protože všudypřítomná, narosto nereálná a za vlasy vykrákaná akce přebije tragický děj, ještě horší nelogičnosti a jedno klišé vedle druhého. Nakonec jsem tedy rád, že je film podle komiksu a není to výmysl pomýleného scénáristy, díky tomu snímek zasluhuje solidní 4*. ()

Mykhaluu

Až na ty vychrtlé ručičky Angeliny Jolie, která podle mě s námahou zvládá zvedat i poklop na WC, natož zpětné rázy výstřelů, to byla slušná oddechová jízda plná efektů a nesmyslů! Ten vlak a propast v čechách... mueheheheee!! :) Jak film uletěl v kině, tak i vyletěl z hlavy... ale nebudu si hrát na něco co nejsem! Prostě se mi to líbilo! Jednou stačilo! :) ()

V.N.

Timur Bekmambetov se nejspíš narodil aby točil velmi slušné akční filmy, James McAvoy a Morgan Freeman jsou velmi dobří herci a Angelina Jolie má velmi hezkou postavu. ()

Sparky

James McAvoy je skvělej. Jinak je film něuvěřitelně hollywoodsky pitomej. Tkalcovský stav udává jména cílů. Dodávka dožene Lambo, Žigul dožene rychlík, zbraň střílí s olovem v hlavni, pan český prezident visí na plakátech a negr v saku a kravatě jede Českýma dráhama. Na druhou stranu jsou tam skvělý efekty, herecké výkony, okolní nápady..... mělo by to na 5.... ()

driftm

Tenhle film je opravdu nadupaně akční o historii a pravidlech-Ano maty maty chtelo by to takových filmů víc ale už aby byl WANTED 2 ()

Tuco odpad!

ehm...tak tohle už nebyla ani legranda :( Paní Pittová je mi čím dál tím víc trnem v oku..Tady je ještě horší než v Salt a Cizinec podle ukázek bude určo taktéž skvost...Tohle fakt nemůžu..vůbec jsem to nepobrala..komiks nekomiks ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V