Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

dG!

Supervážná americká střílečka s jedním inovativním nápadem (střílení za roh), dvěma opravdu pěknými záběry (let kulky přes město) a tunou hloupostí (sebevražedný krysy, řeči o osudu, stroj plivající jména atd... chápu, že tohle není film, nad kterým bych nějak dlouze filozofoval, ale tohle je opravdu stupidita). Srdceryvná zápletka je stejně jako zbytek filmu spíš k smíchu. Škoda, že Wanted není natočen s nadsázkou podobně jako Sejmi je všechny. 50% za fešnou Angelinu, formální dokonalost a české reálie. ()

gu-staff

No konečně, Timure, konečně jsi natočil film, kde se nezabíjí světlem z rezavý baterky, a triky nejsou půl na půl (trapný vs sqělý). Konečně jsi měl možnost angažovat dobrý herce, a očividně bezednej rozpočet. Wanted mně příjemně překvapilo. Je to od začátku nechutně našláplá akce, který kousek před koncem trochu spadne řetěz, ale to mi nijak nevadilo. McAvoy - na začátku jsem si řikal, no co tohle je za hrdinu akčního filmu, ale čuměl jsem, jak se s tim popasoval. Jasně výkony lidí z bratrstva jsou nadliský, ale kdo řikal, že se bude rejža držet reality? No? Nikdo, tak neremcejte. Pro mně osobně mnohem lepší než novej blonďatej Bond. 95% ()

Teron

Od dob semestrálního kurzu Percepce filmové tvorby nemám rád sálovou produkci, protože si nemůžu film přetočit, kdyžmě něco zaujme nebo některý pasáže přeskočit. Uvažoval jsem o tom na Wanted zajít, protože jsem na to byl celkem zvědavej, což se často nestává. Pak jsem se koukl na nějakou mizernou verzi s titulkuma a došlo mi jedno. Na tohle bych klidně do kina jít mohl, protože tady nemám důvdo si cokoli přetočit a kouknout se na to znovu. U Sejmi je všechny jsem si říkal, že je to tak debilní až je to krásný. Tady si jen říkám, že je to debilní. Forma není zlá, zhýbání letu kulek má taky dost co do sebe ale nesmí se přehánět. Ale příběh? Moje kočka umí něco lepšího a pak na to nahrne hlínu a věta ,,Já jsem tvůj otec" ksakru kde jsem to už slyšel? Ano, je tu extrémní cool podání, který se v první půlce ještě do konce výcviku a prvních úkolů celkem drží. Ale ono už pod ním nic není, takže ta slupka tomu nepomůže. ()

Zabuza

Pre mňa absolútna pecka tohto leta. Výborná adrenalínová jazda s minimálnym množstvom hluchých miest. Sťažovať sa, že vo filme je kopec nereálnych vecí? Však je to komix a to k tomu patrí, treba zabudnúť na realitu a nechať sa únašať svetom zábavy. James McAvoy "is the man" o tom niet pochýb. Aj napriek tomu, že Angelinu až tak neobľubujem, musím povedať, že do tejto role sa perfektne hodila. Len škoda, že nemala na sebe viac svalovej a tukovej hmoty. Spolu s McAvoyom tvorili ziohratú dvojicu. Morgen opäť dokonalý, charizma z neho srší, kde hrá. Dej filmu ma vtiahol a už nepustil a záver dokonale prekvapil. "So, do you want to be a sheeb or become a wolf!" ()

Dexter666

Wáu aká fasa úžasná neuveriteľná imbecilita. Žiadne argumenty neobstoja - hlavne nie ten, že "veď to je podľa komixu". Ak je komix rovnaký, tak je aj rovnako infantilný ako tento prázdny, nudný, trápny "film", ktorý sa snaží byť ultra-coolový, ale nesiaha ani len po päty svojím súkmeňovcom z rodu Shoot 'em Up či Punisher. Scenár ako keby nebol - nejaká pseudosupertajná zabijácka organizácia nikoho za srdce nechytí. McAvoy čo by nextgen Neo stojí za starú belu. Angelina by mala ísť radšej na materskú alebo len dabbovať animáky, na jej killerface už nikto nie je zvedavý. Ja mám istú toleranciu voči filmom, ktoré sú pre efekt a ktoré majú baviť a jeden-dvakrát znesiem, keď sa guľky stretnú vo svojej trajektórii, ale štyri (alebo päť?) kusov už na mňa bolo moc. To isté aj s Pendolinom. Moje geografické vedomosti o krasových útvaroch u našich západných susedov sú značne obmedzené, ale mám taký dojem, že ČR podobný kaňon ako bol v tomto kúsku, postráda. Jedna-dve coolové scény film nerobia...Inak prečo sa film nevolá "Curve the bullet"...? Mám dosť. Jedna hviezda za nasadnutie do vipera a rockový soundtrack. ()

childe666

ty tři hvězdičky jsou za krásný zadeček Angeliny Jolie. Myslím že film s horší zápletkou jsem už dlouho neviděl a celkově to na mě působilo jako nesmyslný slepenec. Efekty opravdu hezký a efektní, ale to je tak všechno. ()

Killik

Očividně, co se kritiky týče, celkem rozporuplný film. Mě zahrály na moji strunu jak scénář, tak perfektně zahrané mimické scény Jolie (ten úsměv Jole na nevyslovenou otázku ve scéně na křižovatce se zdevastovaným Viperem je prostě kouzelný :) ) Nelze opomenout ani skvělé efekty a práci kamery. Závěrečná akční scéna mi příjde poněkud přehnaná, jakoby ve snaze o dokonalou přešla naneštěstí do mírně chaotické, ale i tak konec jak má být. 4* ()

Jamall

Myslel jsem,že půjde o tuctový akčňák bez příběhu a teoreticky jsem se nespletl,i když příběh není zas tak tupý,jak jsem čekal.Wanted se nedá upřít,že je efektivní a cool.Dal bych 3 a půl * ale díky jízdě Angeliny Jolie v žigulíku rychlostí Pendolína dávám 4* :-) ( PS: Doporučuju alternativní začátek z Třískou,Hanákem a Šimůnkem :-) ()

Belerofon

Timur je fajn..jeho filmy vypadají dobře a jsou levné. Ve Wanted je hodně bláznivin a trikových libůstek. A toť vše. Rychlý střih zpomalovačky, auta lítají jak chtějí, kulky se střílí za roh. Cool...ale jen 50 minut. Timur je hračička, ale není to vypravěč. Přesně to co mě mrzelo na hlídkách se tady potrvdilo dvojnásob. ()

Tolf

Výborný akčný film, dobrí herci, potetovaná Angelina, originálne netradične lietajúce guľky, no super ;-) ()

RomaS

Když budete ignorovat fyzikální zákony, vychutnávat zpomalovačky, tolerovat vysokou nadsázku, očekávat překotnou akci a jednoduchý děj, milovat Angelinu a rychlá auta budete z tohoto akčního nářezu nadšeni. U mě se nedostavilo. Asi nedokážu vsřebat, že kulka dokáže opsat dráhu 360 stupňů aniž by se odrazila, auta létat vzduchem, lidé přeskakovat mrakodrapy nebo že se kulky srážejí ve vzduchu jen s banálním vysvětlením zvýšeného srdečního tepu. Na to nemám. Část filmu se taky odehrává v Česku na Moravě. To, že na českém nádraží hlasatelka mluví rusky nebo (opět typicky české auto) Žigul dohoní Pendolino se dá vysvětlit typickou neznalostí amerického publika o neamerickém světě. Ale kdo mě vysvětlí, kde se vzal "Mariánský příkop" pod mostem Českých drah? Když ale dokážete tyto "drobnosti" nevnímat, budete se bavit královsky. PS: Proč měl při výběru v americkém bankomatu písmo v azbuce? ()

Pepe1783

Pro mě veliké zklamání. Věděl sem, že to bude přehnané, ale něco tak ujetého sem nečekal. Chvílemi mi to připadalo jako jeden japonský kreslený seriál o fotbalistech, co sem v dětství sledoval. Děj trochu oživil zvrat uprostřed, ale ne nadlouho. Film je to podprůměrný a nezachrání ho ani Angelina Jolie ani Morgan Freeman. ()

david666

totální nářez. Po přeplácané a chaotické Denní hlídce si u mě Timur zvedl kredit. Akční scény jsou excelentní - hlavně automobilová honička na začátku a scéna s Pendolinem - to jsem čuměl s otevřenými ústy. I přes klipovost filmu se neztrácí příběh, navíc se dočkáme i částečného překvapení. A za závěrečnou scénu se všemi hitmany a Angelinu Jolie přidávám * navíc. ()

x_dan

Prijemne na vymyti mozku pote, co me vytocily kolejbaby. Misty na muj vkus az moc pritazene za vlasy, ale herecky velmi dobre a akce vyborna. ()

Hrus

WTF? Spolek zabijáků, který zabíjí lidi, které jim určí obří tkalcovský stav (v binárním kódu??)? Při výcviku našeho hrdinu bijou mnohokrát až do bezvědomí, aby z něj vymlátili větu: "Nevím, kdo jsem"? Krysí bomby? Panebože, ne všechno se dá svést na komix.... Na druhé straně tu máme hodně vychytané momenty při akcích a slušný spád... + sexy drsnou Angelinu. ()

Konys

Rozjezd naprosto parádní. Střední část je taková nějaká upachtěná SPOILER: Nejvíce mě tam štvala scéna "Luke I'm your father" KONEC SPOILERU. Ale závěr filmu je opět skvělý. Docela mě potěšilo, že tady tvůrci moc neřeší civilisty, né že by je nechali zabíjet před kamerou, ale že jejich smrt hlavní hrdina jednoznačně způsobil, je zcela jasné (Pendolino). On vůbec zabíjel dost i postavy, které byly buď neutrální(nevinné), nebo na jeho straně. Byl to takový trouba trochu :) ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V