Romantická pohádka vypráví o čarovném kameni a osudové kletbě. V časech nejvyšší nouze získal vévoda Zimního hradu (M. Roden) od Křišťálových hor mocný dar – křišťál, který vsazený do meče chrání svého majitele v boji. Kdo ho vlastní, nikdy v bitvě neprohraje. Léta opatrovali páni Zimního hradu vzácný meč a už jen díky jeho pověsti udržovali na svém panství mír. Teď se však v kraji usídlila horda lapků a vévoda musí znovu vyrazit do boje. Předtím donese meč kováři Matějovi (R. Holub), aby ho řádně přebrousil. Oba vědí, že malý kovářovic Jakub (L. Hampl) má oči jen pro vévodovu dcerku Johanku (N. Řehořová). A nikdo si nevšimne, že všetečná Johanka nemůže oči spustit z té třpytivé duhové kuličky na tatínkově meči… (Česká televize)

blackrain

Mahulena Bočanová se do svého zármutku tak položila, že už jí jen chybělo, aby vytáhla zdobenou dýku a vrazila si ji samým žalem do prsou. To by ovšem na jeden pohádkový příběh bylo až příliš. ()

topi

Škoda té druhé půlky, jak už z dětí vyrostli dospělí. A scénář jakoby pomalu pohasínal. A konec vyloženě zbrklý a trapný. Jitka Němcová má určitě navíc. ()

Rodriguez

Nijak výjmečná pohádka to není, avšak neodsuzujuji. Slibný začátek mě navnadil, ale po několika minutách sem začal mít zájem úplně o jiné věci než o tuto pohádku. Nevím čím to poslední dobou je, že pohádky už nejsou tím čím bývaly. ()

Elyssea

Slušný pohádkový počin, který doplácí jen na roztahanost. Druhá půlka se kapku táhne a čiší z ní scénáristická bezradnost, což zamrzí. ()

exitak odpad!

Z "trilogie" pohadek na CT1, bezkonkurencne ta nejhorsi. Stopaz cca 1 hodina, dost malo, presto prilis hodne na to aby se do toho vesel tento "pribeh". Ostuda :( Doufam, ze CT jeste nekdy natoci neco hezkeho a nehodla nas krmit takovymto brakem i priti Vanoce. ()

otík

Jakkoli komentovat kvalitu pohádky, ve které se zákeřně zabíjí, postavy se chovají vyloženě pomateně a divák vůbec neví, co kterou postavu motivuje pro to, co dělá, snad už ani nemá cenu. Jedna hvězda je za hezký obličej hlavní herky a za hezkou krajinu. Jinak škoda slov (a hlavně peněz, času, úsilí ČT a příslušných lidiček). Hudba: Jaroslav Olin Nejezchleba. ()

RonaMidu

kdyby nebylo té pěkné hudby,dala bych o bod míň....nebylo to vyloženě ošklivé,jen tomu nějak něco chybělo nebo co :-) ()

elle

Z trojice vánočních pohádkových premiér byla tato nejlepší. Celkem obratně vytvořená atmosféra (až na přehnaně akcentovaný soubor historického šermu), ale příběh v půli ztrácí dech a v závěru jako když tvůrci nevědí jak osudy všech zúčastněných prokletých postav šťastně završit, tak to trochu ošvindlili. ()

Elisebah

No na to, že to snad měla být Šědrovečerní pohádka tak nic moc. Tentokrát se TV moc nevytáhla a tohle se jí nepovedlo. ()

Philoun1

Budu trochu srovnávat se Třemi srdci, které sem viděl den předtím tahle pohádka je určitě lepší jednak díky příjemnějším hercům lepšímu scénáři zručnější filmařině no prostě asi ve všech směrech a děj je jednoduší takže to děcka pochopí. Ale ty pohádky dnes stejně stojej za prd. ()

MurielRezek

Škoda ztraceného pohádkového příběhu, který se nějak zapletl sám do sebe. Hvězdičku pro Zuzanu Bydžovskou v roli kovářky Betynky, vypravěči Jiřímu Ornestovi a také jednomu potulnému kejklíři:-). Ta druhá za hudbu Jaroslava 'Olina' Nejezchleby & Norbi Kovács, Michal Müller a Josef Končel. ()

Fary

To je tak blbý, že jsem si málem uhryzl ruku. Dívat se na tohle v neděli po obědě byla málem vyložená škoda oběda. Přesvícené scény, šílená kamera, psycho-hudba - vždyť z toho musí být ty děcka traumatizovaný! :-/ ()

Karmin

První film, ve kterém mě více než hlavní hrdinové a vlastní příběh zaujali komparzisti - ti lancknechtští lapkové a kejklíři byli celkem zajímaví. ()