P.S. Miluji Tě

P.S.: Milujem ťa

• Kanada

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

P.S. Miluji tě nakonec dojíždí na svou nekomplikovanost, monotématičnost či dokonce jednoduchost. Všichni víme, o co se tam všichni snaží, co bude následovat a kdo je kdo. Všechno pěkně nalajnované od začátku do konce. I ty postavy zůstávají sobě věrné až do závěrečných titulků. Což, nezlobte se na mě, nakonec nezachrání ani hurónské charisma Gerarda Butlera. PS: Až umřu, asi se inspiruji.(23.8.2009)

Ronit slzy ... ani náhodou, pro mě je "PS Miluji Tě" lehce specifickou, nicméně předvídatelnou komedií, ale sic ... já jsem si to užívala. Dvě hodinky v modifikovaně kašírované a rádoby depkoidní filmové fantazii, která se snažila vykřesat jiskru autentičnosti, byť se ji to nedařilo, mě nezklamalaa ani nenadchla. Říkám si: vždyť je o tolik horších filmů a tenhle je natočen a oherečtěn docela obstojně. No a k tomu dezertík v podobě totálně nehereckého a lehce obloustlého buránka Harry Connicka Jr, mi vystačí k tomu, abych přidala navrch o půl star. Ale dobrovolně přiznávám, že ta první polovina, která to zvyšovala, byla za "Irčana jak poleno" Butlera. Nebýt těchto dvou mužisek (povrchě ženské, já vím) a zajímavého námětu, který mimochodem připomíná knížku Dívka s pomeranči od Josteina Gaardera (ne děj, ale princip komunikace se záhrobím, jinak nic samozřejmě), bylo by to za dvě. Takto mě to probavilo až na 65%.(3.6.2008)

Výborný nápad, skvělá hudba a občas příjemné komediální scény v kontrastu s těmi dramatickými a dojemnými. Kdyby ústřední dvojici neztvárnili Gerard Butler a Hilary Swank, dal bych možná i čtyři hvězdy. Nemůžu si pomoct, ale ti dva mi prostě nejsou sympatičtí a tudíž jsem s nimi ani pořádně nežil jejich příběh. Lepší 3* si ale tento snímek rozhodně zaslouží.(15.1.2012)

Od začátku do konce - a že je to štreka (DVĚ HODINY) - precizně na efekt vypočítané romantické koukání, jemuž nelze upřít fungující chemii mezi Gerardem a Hilary, na což navazuje velice dobré herectví filmové dcery (Hilary) a matky (kterou si střihla Kathy Bates). Bohužel jsou tu zásadní negativa, která rovněž pramení z chladné producentské kalkulace. Předně jsou tu "děsně funny" scénky s kamarádkami, přičemž by jen tak btw Lisa Kudrow už mohla pochopit, že na potrhlou Phoebe tu není nikdo zvědavý, a že je mrtvá jako "pro přátele Gerry" Butler. Pak jsou tu ještě takové drobnosti jako kdo koho kdy přefikne (protože to je jedno velké WTF odtržené od reality) nebo lehká předvídatelnost děje... nicméně pozitiva převažují, ačkoliv mi to úplně nejde z huby, protože představa, že někdo jako on by měl sahat na někoho jako Hilary je sice strašná, ale když se budete dost snažit být objektivní, nakonec si řeknete, že Gerard Butler to není, že je to ten irský "sympaťák", kterého hraje, a hlavně ten, kterého Hilaryina Holly miluje, takže je to vcelku OK:) A navíc tomu zmetkovi nejde upřít komediální talent, i když pořád trvám na tom, že to není žádný kvalitní herec... Takže, drazí moji, díky promyšlenosti, řemeslné kvalitě a chemii mezi hlavní dvojicí jde o velice slušný nadprůměr mezi romantickými "komediemi". A to je všechno, žádné historické úspěchy se nekonají, a navíc je tu ta pachuť nějak podivně vsouvaných scének rozbíjejících jinak velmi slušnou atmosféru, scének navíc zjevně cílených na určitou diváckou skupinu, do které rozhodně nepatřím. Výsledek je potom 70% s tím, že někdy za dlouhý čas bych se možná mohl podívat ještě jednou.(11.4.2010)

Jeden z nejoriginálnějších romantických filmů posledních let. A kupodivu není ani tak přeslazený jak se čekalo. Tvůrci drží příběh pevně v rukou a nepovolí ani jednou zbytečný sentiment. Hilary Swank je ztřeštěná, upřímná, dojímavá, rozverná, opravdová, uvěřitelná, strhující, skvostná. Jedna z nejlepších hereček současného Hollywoodu až na jednu jedinou nepovedenou brečící scénu exceluje nevídaným způsobem a zastiňuje trochu nevýrazné kamarádky, svoji matku a dokonce i svého zesnulého manžela. Chytrý a svým způsobem docela napínavý snímek, u kterého si člověk nejen pobrečí, ale i zasměje a občas snad i popřemýšlí.(12.7.2008)