P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Od začátku do konce - a že je to štreka (DVĚ HODINY) - precizně na efekt vypočítané romantické koukání, jemuž nelze upřít fungující chemii mezi Gerardem a Hilary, na což navazuje velice dobré herectví filmové dcery (Hilary) a matky (kterou si střihla Kathy Bates). Bohužel jsou tu zásadní negativa, která rovněž pramení z chladné producentské kalkulace. Předně jsou tu "děsně funny" scénky s kamarádkami, přičemž by jen tak btw Lisa Kudrow už mohla pochopit, že na potrhlou Phoebe tu není nikdo zvědavý, a že je mrtvá jako "pro přátele Gerry" Butler. Pak jsou tu ještě takové drobnosti jako kdo koho kdy přefikne (protože to je jedno velké WTF odtržené od reality) nebo lehká předvídatelnost děje... nicméně pozitiva převažují, ačkoliv mi to úplně nejde z huby, protože představa, že někdo jako on by měl sahat na někoho jako Hilary je sice strašná, ale když se budete dost snažit být objektivní, nakonec si řeknete, že Gerard Butler to není, že je to ten irský "sympaťák", kterého hraje, a hlavně ten, kterého Hilaryina Holly miluje, takže je to vcelku OK:) A navíc tomu zmetkovi nejde upřít komediální talent, i když pořád trvám na tom, že to není žádný kvalitní herec... Takže, drazí moji, díky promyšlenosti, řemeslné kvalitě a chemii mezi hlavní dvojicí jde o velice slušný nadprůměr mezi romantickými "komediemi". A to je všechno, žádné historické úspěchy se nekonají, a navíc je tu ta pachuť nějak podivně vsouvaných scének rozbíjejících jinak velmi slušnou atmosféru, scének navíc zjevně cílených na určitou diváckou skupinu, do které rozhodně nepatřím. Výsledek je potom 70% s tím, že někdy za dlouhý čas bych se možná mohl podívat ještě jednou.(11.4.2010)

Pro ženy takřka povinnost? Jistěže, dnes jsem to v kině vedle sebe slyšel a viděl. :) I když jsem zocelen z asijských emocionálních nářezů, docela slušné množství v P.S. Miluji tě se mnou solidně hnulo, což mě vždy od americké produkce překvapí a snímek mi tím připomněl loňskou obdobnou pohodovku Prázdniny, u niž jsem též uronil nejednu slzu. Překvapení je o to větší, že hlavní roli tu má Hillary Swank, kterou mám zafixovanou jako vymakanou polochlapici z Eastwoodova boxerského dramatu. Ale tady jí to vskutku sluší a s romantickou polohou nemá problém. Snímku je tu vyčítána korektnost, ale ta se mi vybavila až při rekapitulaci po zhlédnutí. Moc milé, ale maximum bych tomu dát nikdy nemohl, jelikož třeba Korejci mají s podobnými tématy mnohem silnější tah na branku.(13.1.2008)

Jsem strašně ráda, že jsem tento film viděla až teď, protože vidět ho o pár let dřív, nebylo by určitě moje hodnocení tak vysoké a film by mě tolik nebavil. V poslední době totiž romantickým filmům přicházím na chuť a dokonce je i vyhledávám, což jsem dříve nedělala, spíše jsem jimi opovrhovala. Film ale musí mít silný námět a musí být alespoň trochu originální a tento u mě splňuje oba požadavky. P.S. Miluji Tě je příběhem Holly, které dopisy mrtvého manžela pomáhají znovu se dostat do života. Příběh mě zasáhl i v tom smyslu, že ztratit opravdovou lásku může kdokoliv z nás (pokud má tedy to štěstí a vůbec ji za život najde). A při té představě mě opravdu zabolelo u srdce. Pro mě tedy jeden z nejlepších romantických filmů. P.S. Hilary Swank se pomalu stává jednou z mých oblíbených hereček.(13.8.2011)

Mám na tento film zlost. Na jednu stranu mě potěšil (herci, hudba, hollywoodská klasika v televizi v pozadí, na moje poměry ne úplně obvyklý příběh), ale kde je ten účinek? Herci ať se klidně přetrhnou, ale ty situace nežeru. Odkdy jsou pohřby našich nejbližších taková sranda? I u některých dalších scén jsem byla odkázaná na svoje buranské "có??", jelikož elegantní wtf jsem si ještě neosvojila. Celkový dojem není špatný, ale na nějaké zvíření emocí a vžívání do postav to bylo moc chladné, na pobavení s nadhledem zase moc sladké. Jsem ztracena.(7.1.2008)

Popravdě jediné, co mě na tomto filmu ohromilo je příběh (ne však jeho zpracování) a Gerard Butler nebo Jeffrey Dean Morgan. Asi přeci jen nejsem romantička jak jsem si myslela, protože nějak nedokážu pochopit, na co většina lidí potřebovala kapesníčky. Představa , že bych přišla o celoživotní lásku je sice jako ta nejhorší noční můra, ale když si odmyslím právě to téma filmu, tak mi z toho vychází úplně průměrná romantika. Obávám se, že většina diváků za sebe nechala hodnotit emoce. Se mnou to popravdě moc nehlo už proto, že se film až moc okatě snažil diváka rozbrečet. Co mi vyloženě vadilo, tak byla Hilary Swank, která možná umí zahrát kluka, ale truchlící manželku rozhodně ne. Ten její žal chvílemi působil až směšně. Nemluvě o občasných scénáristických WTF ("Nedělej, jako bys byla jediná vdova ve městě!"????). Obdobné filmy mám ráda, ale tenhle podle mě patří k těm slabším, nedá se nic dělat..(19.8.2012)

• - Jeffrey Dean Morgan sa musel naučiť hrať na gitaru vo veľmi krátkom čase. Jeho inštruktorkou bola Nancy Wilson zo skupiny Heart. Morgan bol z toho nadšený, lebo podľa jeho slov bol do nej ako dieťa zamilovaný. (ladko)

• - Když Holly (Hilary Swank) v kuchyni naléva sklenici a rozptýlí ji William (Jeffrey Dean Morgan), je sklenice téměř prázdná. V dalším záběru je plná až po okraj a poté zase prázdná. (Studioworks)

• - V prvním dopise pro Holly (Hilary Swank) je napsáno "I know you're still confused about that job...," ale Gerryho (Gerard Butler) hlas říká: "I know you hate your job..." (Studioworks)