P.S. Miluji Tě

• Nizozemsko

• Belgie

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Moc příjemná romantická komedie s inteligentním scénářem. Prvních dvacet minut se mi moc nelíbilo, ale pak se to hodně solidně rozjelo a takovou porci romantiky jsem už dlouho nedostal. Gerard Butler přesvědčil, že umí zahrát i jiné role než Leonidase v 300: Bitva u Thermopyl. O tom, že Hilary Swank je výtečná herečka schopná zahrát cokoliv, jsem se přesvědčil už v Kluci nepláčou. Obsazení seriálových hvězd byl výborný tah, hlavně Lisa Kudrow. Další co zaslouží obrovskou pochvalu je přenádherně vybraná hudba, která patří k tomu nejlepší co jsem poslední dobou ve filmech slyšel. Nebýt slabšího začátku, tak jasných pět hvězdiček, takhle lepší čtyři. Ale i tak se jedná o jednu z nejlepších romantických komedií roku 2007. Všem vřele doporučuji...............(7.7.2008)

Gerry si vždycky uměl užívat života. Zpíval, řádil po barech a neustále se kočkoval se svou ženou Holly. Gerryho si však zamilovala zákeřná potvůrka zvaná rakovina a čerstvá vdova Holly najednou neví, jestli má ještě smysl žít. Jenže Gerry jako správný chlap smířený se smrtí včas pochopil, že netrpí ten, který zemře, nýbrž ten, který musí najednou žít sám. Připraví tedy pro zmatenou Holly návod pro nastartování nového života a jako grafoman ze záhrobí řídí pečlivě promyšlenými dopisy její kroky směrem k novému štěstí.(29.7.2009)

V kategórii slzotvorných romancí vyniká humorom, na komédiu má zase príliš veľa melanchólie a smútku. Doménou P.S I love you je rozhodne to, že je založená na netradičnom -zaujímavom námete, na aký nie sme v priemernej romantickej komédii zvyknutí....no celkovom zhodnotení to pre mňa až taká inovatívna a srdcervúca bomba nebola. Nemôžem si pomôcť, obsadenie Hillary Swank do hlavnej úlohy nezdiela moje sympatie, rovnako ani valentínske načasovanie do kín. Trvalo až príliš dlho, kým si ma film získal, nebyť tomu rozťahanému úvodu, šla by som možno aj vyššie.(21.4.2008)

Solidních romantik je pohříchu málo. Tahle začíná hádkou (živelnou, zábavnou, naprosto pravdivou) dvou manželů kvůli naprosté malichernosti a v tu ránu i nečekaně pohřbem. Jednoho z partnerů. Čerstvě ovdovělá Holly se tak z čista jasna loučí s milovaným Gerrym, kterého měl každý rád a který se nepříjemně srazil s mozkovým nádorem. Chvíli to vypadá, že to nějak půjde, jenomže vzápětí klepe na dveře období stesku a izolace od zbytku světa, dokud se Holly do rukou nedostane dopis, jenž osnuje ďábelský plán, který Gerry zkonstruoval těsně před svým odchodem. Cestou k loučení s milovaným Gerrym tak za zvuků libého soundtracku naskáče řada odboček, příjemných retrospektiv, mezižánrového balancování a nečekaných dobrodružství, které nejen divačky náležitě ocení. Občas to sice nefunguje (jednou tu tečou slzy proudem, záhy jakoby se zas tolik nestalo) a skutečně pálivé emoce tu chybí, pokud však na Gerryho laskavá gesta přistoupíte, budiž vám filmový zážitek přán. Brooklynského režiséra Richarda LaGraveneseho jsem už pomalu odepisoval (u jeho předchozího projektu Mezi řádky jsem trpěl), nicméně vypointovaný scénář několikrát uhodí na hlavičku a vážné téma hravě zapadne do sledu vyprávění. Bez větších zádrhelů fungují i komediální situace. Pochválím Hilary Swank, kolísající v několika výrazových polohách, překvapivě vynikajícího Gerarda Butlera, Harryho Connicka Jr. i věčnou „showgirl k sežrání“ Ginu Gershon; naopak mi nesedla Lisa Kudrow (pitvoření v Přátelích možná, tady to chtělo vzít za jiný konec). Korunu tomu všemu dává konec, který vám definitivně připomene, že s přihlédnutím k divákově vstřícnosti není romantiky nikdy dost. Rozhodně chválím.. Pečte perníčky, rozsviťte stromeček, k P.S., I Love You se to hodí..(24.2.2009)

Znáte ten pocit, když po skvělých, ale těžkých jídlech dostanete přímo živelnou chuť na moučník ? Něco sladkého, aby se vám líp trávilo ... Přesně tenhle pocit jsme měl v poslední době. Viděl jsem několik opravdu výborných dramat a tak jsem je potřeboval strávit - trošku se "vyčistit" .... Poslední dobou na slušnou "romantiku" nenarazíte, tak už jsem tomu přestával věřit, ale TENHLE filmík to dokázal ! Mimovolný úsměv se mi v obličeji usadil poměrně brzy po začátku, a i když byl v průběhu filmu několikrát vystřídán dojetím, vydržel mi tam až do konce .... Tenhle moučník má výborný recept, upekl ho zručný kuchař a přinesla ho skvělá parta servírek a číšníků. A i když mi sem tam zaskřípalo zrnko cukru mezi zuby, musím dát v hodnocení na svůj pocit při závěrečných titulcích .... P.S. I Love ... :)(22.1.2008)

• - Jednoho dne Holly (Hilary Swank) navštíví zpívající skřítek Leprikón (Mike Doyle), který jí donese další dopis od Gerryho (Gerard Butler). Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění i pozice barevných balónků v jeho ruce. (LoLaa)

• - V závěrečné scéně se v jednom záběru na Williamově (Jeffrey Dean Morgan) bundě objeví kousek slámy, přestože tam předtím nebyl. (Studioworks)

• - Jeffrey Dean Morgan sa musel naučiť hrať na gitaru vo veľmi krátkom čase. Jeho inštruktorkou bola Nancy Wilson zo skupiny Heart. Morgan bol z toho nadšený, lebo podľa jeho slov bol do nej ako dieťa zamilovaný. (ladko)