P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

V kategórii slzotvorných romancí vyniká humorom, na komédiu má zase príliš veľa melanchólie a smútku. Doménou P.S I love you je rozhodne to, že je založená na netradičnom -zaujímavom námete, na aký nie sme v priemernej romantickej komédii zvyknutí....no celkovom zhodnotení to pre mňa až taká inovatívna a srdcervúca bomba nebola. Nemôžem si pomôcť, obsadenie Hillary Swank do hlavnej úlohy nezdiela moje sympatie, rovnako ani valentínske načasovanie do kín. Trvalo až príliš dlho, kým si ma film získal, nebyť tomu rozťahanému úvodu, šla by som možno aj vyššie.(21.4.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +kvalitní herecké výkony i dobré obsazení, mnohokrát dokáže dojmout, film má hezký plakát -zvláštně poskládaný děj, některé pasáže a dialogy jsou průměrné/// Dojemné, smutné, někdy až moc. Ale pořád lepší než kdyby se nic nedělo a film byl nuda od začátku do konce. Právě díky způsobu vyprávění (za pomocí dopisů), které hlavní hrdinka čte má film nějaký náboj, dokáže upoutat a ohromit. Samotný příběh je hezký, přestože víc dramatický a romantický, než nějakým způsobem komediální. Je to trošku delší než by bylo potřeba, ale díky závěru, který mě rozplakal na tento film hned tak nezapomenu./// Celkem 66%///(22.11.2009)

Tak si říkám, teď to skončí, bude to dojemné, ale celkem pěkné - a následuje jedna z největších WTF scén roku - ne nebude to láska, ale přátelství. Ehm ehm. Tim vyhoděj půlku filmu oknem ven a William, na poměry americký romantiky docela normální chlap, se s tim spokojí. Co to jako tento??? Půjdeme na to přes plusy a mínusy. +: Hudba, několik vtipných scén (na jezeře), docela civilní, Hillary byla k sežrání (vzpomínka na vystoupení na pódiu - málem jsem slintal až na plátno). -: Docela dlouho mi trvalo se do filmu nějak pořit (asi prvních 30 minut mě skoro nechytlo), už zmíněný konec, několikanásobná připomínka teploušů (asi je to teď předepsaný), poznatek, že v americkym filmu se chlap musí vždycky omlouvat ženský, aniž by za něco mohl, Butlerovy ozdoby (na chlapy s řetězama a náramkama jsem alergickej). P.S. Přátelství mezi chlapem a ženskou neexistuje.(23.12.2007)

Zvláštní příběh, který začíná hodně smutně a pak se to s ním veze po celou dobu. Škoda toho, že je tak dlouhý. Nebýt tak mocného smutku, možná bych u toho vydržel. Fakt je, že jsem se ale od půlky nesnesitelně nudil, ale byl jsem zvědavý na to jak takový film vlastně dokáže skončit. Začíná totiž tak ranitelně, a pak se to s ním nenápadně vezlo až do samotného konce. Nejhorší je, že se těžko hledají dobré stránky na takovém filmu. Jediné co mohu potvrdit, že herci zahráli výborně a občas jsem se nějakým narážkám nenápadně pousmál. Každopádně bych do toho znova určitě nešel. Je to takový film na který se jednou podívám a i přes silné výkony mě ani tak nezaujme i když má dost silný příběh, který stojí za to sledovat od samotného začátku. --- P. S. I really love YOU(15.6.2008)

• LIVINGDEAD

Četl jsem komentáře, někdo dokonce film probrečel.... Proboha u jaké scény? Zřejmě jsem cynik, ale mne tento film nedojal. A kdyby tam nehrála Lisa Kudrow a nebyla by tam scénka na loďce, kdy Lisa Kudrow zatáhne za vesty, tak byl film označil jako odpad. Podle mne to byl průměrný film, jakých je denně tucet na Hallmarku!(25.5.2008)

• - V prvním dopise pro Holly (Hilary Swank) je napsáno "I know you're still confused about that job...," ale Gerryho (Gerard Butler) hlas říká: "I know you hate your job..." (Studioworks)

• - Jeffrey Dean Morgan sa musel naučiť hrať na gitaru vo veľmi krátkom čase. Jeho inštruktorkou bola Nancy Wilson zo skupiny Heart. Morgan bol z toho nadšený, lebo podľa jeho slov bol do nej ako dieťa zamilovaný. (ladko)

• - Jednoho dne Holly (Hilary Swank) navštíví zpívající skřítek Leprikón (Mike Doyle), který jí donese další dopis od Gerryho (Gerard Butler). Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění i pozice barevných balónků v jeho ruce. (LoLaa)