Režie:
Richard LaGraveneseKamera:
Terry StaceyHudba:
John PowellHrají:
Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow, Gina Gershon, James Marsters, Kathy Bates, Harry Connick, Jr., Nellie McKay, Jeffrey Dean Morgan (více)Obsahy(1)
Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře. V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)
(více)Videa (3)
Recenze (885)
Od začátku do konce - a že je to štreka (DVĚ HODINY) - precizně na efekt vypočítané romantické koukání, jemuž nelze upřít fungující chemii mezi Gerardem a Hilary, na což navazuje velice dobré herectví filmové dcery (Hilary) a matky (kterou si střihla Kathy Bates). Bohužel jsou tu zásadní negativa, která rovněž pramení z chladné producentské kalkulace. Předně jsou tu "děsně funny" scénky s kamarádkami, přičemž by jen tak btw Lisa Kudrow už mohla pochopit, že na potrhlou Phoebe tu není nikdo zvědavý, a že je mrtvá jako "pro přátele Gerry" Butler. Pak jsou tu ještě takové drobnosti jako kdo koho kdy přefikne (protože to je jedno velké WTF odtržené od reality) nebo lehká předvídatelnost děje... nicméně pozitiva převažují, ačkoliv mi to úplně nejde z huby, protože představa, že někdo jako on by měl sahat na někoho jako Hilary je sice strašná, ale když se budete dost snažit být objektivní, nakonec si řeknete, že Gerard Butler to není, že je to ten irský "sympaťák", kterého hraje, a hlavně ten, kterého Hilaryina Holly miluje, takže je to vcelku OK:) A navíc tomu zmetkovi nejde upřít komediální talent, i když pořád trvám na tom, že to není žádný kvalitní herec... Takže, drazí moji, díky promyšlenosti, řemeslné kvalitě a chemii mezi hlavní dvojicí jde o velice slušný nadprůměr mezi romantickými "komediemi". A to je všechno, žádné historické úspěchy se nekonají, a navíc je tu ta pachuť nějak podivně vsouvaných scének rozbíjejících jinak velmi slušnou atmosféru, scének navíc zjevně cílených na určitou diváckou skupinu, do které rozhodně nepatřím. Výsledek je potom 70% s tím, že někdy za dlouhý čas bych se možná mohl podívat ještě jednou. ()
Těžké si stěžovat na film, který už svým názvem jakoby varoval „nejsi-li vysoce citlivá, zhruba třicetiletá žena, které sleduje Poštu pro tebe z jiných důvodů, než je sebetrýzeň či sociologický výzkum, miň mě“. K dobrovolnému zhlédnutí jsem se rozhodnul po zkušenostech s jinými, převážně jihokorejskými plačtivými melodramaty, jimiž vyvolané slzy měly příjemně očistný efekt. Peesko je bohužel přitažené za vlasy buď příliš, nebo nepříliš. Příliš precizní načasování záhrobních dopisů… pominu. Jestli Gerry před smrtí prodal nějaký orgán, aby na celou záležitost měl peníze… pominu. Že jsou všichni (dva) Irové podáni jako věčně nezadaní zoufalci, vyčkávající poslušně příjezdu princezny z Ameriky… pominu. Ale nemohu pominout nefér přístup k ženám, o nichž a pro něž by to celé mělo být. Závislost hrdinek na jejich mužských protějšcích je výsměchem slovu emancipace. Holly (Hilary Swank víc sluší vážnější role) se otrocky řídí příkazy možná milého, leč zesnulého, její dvě kamarádky bez výhrad akceptovaly, co se od nich čeká – najít si partnera a zplodit dítě – pročež hledají partnera/plodí děti. Největší tragédie Holly tedy spočívá v jejím osamocení a s tím související nemožností zachovat rod. Ad absurdum je fixace hrdinek na muže dohnána na loďce, kdy jsou po ztrátě vesel schopny jenom sedět a křičet, dokud neumrznou, nebo se pod vlivem „ponorky“ vzájemně nezardousí (zvolené řešení je samozřejmě humánnější a filmovější). Od většího cynismu mne dlouho odrazovala atypicky dlouhá otevírací scéna filmu, kdy o ústředním páru vtipně a bez zábran zvíme většinu podstatného. Celou ji završuje vystřelené oko a nakopnutý palec, s krásnou nenuceností narušující v jiných filmech nenarušitelnou atmosféru, jež předchází dokonalému milostnému aktu. S vyhlídkou více takových momentů jsem se dobral konce a zjištění, že nakonec vážně jde jenom o sladce malinovou červenou knihovnu. P.S., Nezlob se, ale víc než tebe miluji Můj život beze mne. 65% Zajímavé komentáře: k212, mm13, ScarPoul, PetaBlack, Skleni ()
Že nebožtíci přejí lásce, to věděl už Billy Wilder, ale ten uměl nějak! opříst sladkou pavučinkou a nějak! rozesmát. I nebožtík Garry se o to pokusil, u mne ale neuspěl, ačkoli se aktéři většinou na plné chrupy usmívali nebo na plné váčky slzeli a při tom se ujišťovali, jak moc pro sebe znamenají. Dialogy místy hloupoučké, scének odjinud kopec, občas podařená replika i celá skeč, ale stejně jsem jednu chvíli hořce zalitovala, že sedím v kině a tudíž se nemůžu natáhnout a spát. ()
Znáte ten pocit, když po skvělých, ale těžkých jídlech dostanete přímo živelnou chuť na moučník ? Něco sladkého, aby se vám líp trávilo ... Přesně tenhle pocit jsme měl v poslední době. Viděl jsem několik opravdu výborných dramat a tak jsem je potřeboval strávit - trošku se "vyčistit" .... Poslední dobou na slušnou "romantiku" nenarazíte, tak už jsem tomu přestával věřit, ale TENHLE filmík to dokázal ! Mimovolný úsměv se mi v obličeji usadil poměrně brzy po začátku, a i když byl v průběhu filmu několikrát vystřídán dojetím, vydržel mi tam až do konce .... Tenhle moučník má výborný recept, upekl ho zručný kuchař a přinesla ho skvělá parta servírek a číšníků. A i když mi sem tam zaskřípalo zrnko cukru mezi zuby, musím dát v hodnocení na svůj pocit při závěrečných titulcích .... P.S. I Love ... :) ()
Nápadité, vkusné, vtipné, svieže, výborne obsadené i zahrané, ľahké ale inteligentné. Hilary Swank netreba komentovať, Gerard Butler príjemne prekvapuje (Meg Ryan musí blednúť závisťou). Scenár hodný oscarovej nominácie a mne je trápne, že neviem, prečo nedávam plných 5*. ()
Galerie (62)
Zajímavosti (12)
- Jednoho dne Holly (Hilary Swank) navštíví zpívající skřítek Leprikón (Mike Doyle), který jí donese další dopis od Gerryho (Gerard Butler). Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění pozice barevných balónků v jeho ruce. (LoLaa)
- Tento film je venovaný sestre producenkty Molly Smithovej, fotografke Windland Smith Riceovej, podľa ktorej bola inšpirovaná postava Hilary Swank (Holly). (Samuellsson)
- Zhruba v poslední čtvrtině filmu, když si hlavní hrdinka si vybírá, čím bude dál, je vidět tabulka s povoláním "zabíječky upírů". James Marsters (John McCarthy) hraje v seriálu Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997) upíra Spikea. Hilary Swank (Holly) pro změnu hrála v původním filmu Buffy, zabíječka upírů (1992) postavu Kimberly. (viperblade)
Související novinky

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování
Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)
Reklama