P.S. Miluji Tě

• Nizozemsko

• Belgie

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Těžké si stěžovat na film, který už svým názvem jakoby varoval „nejsi-li vysoce citlivá, zhruba třicetiletá žena, které sleduje Poštu pro tebe z jiných důvodů, než je sebetrýzeň či sociologický výzkum, miň mě“. K dobrovolnému zhlédnutí jsem se rozhodnul po zkušenostech s jinými, převážně jihokorejskými plačtivými melodramaty, jimiž vyvolané slzy měly příjemně očistný efekt. Peesko je bohužel přitažené za vlasy buď příliš, nebo nepříliš. Příliš precizní načasování záhrobních dopisů… pominu. Jestli Gerry před smrtí prodal nějaký orgán, aby na celou záležitost měl peníze… pominu. Že jsou všichni (dva) Irové podáni jako věčně nezadaní zoufalci, vyčkávající poslušně příjezdu princezny z Ameriky… pominu. Ale nemohu pominout nefér přístup k ženám, o nichž a pro něž by to celé mělo být. Závislost hrdinek na jejich mužských protějšcích je výsměchem slovu emancipace. Holly (Hilary Swank víc sluší vážnější role) se otrocky řídí příkazy možná milého, leč zesnulého, její dvě kamarádky bez výhrad akceptovaly, co se od nich čeká – najít si partnera a zplodit dítě – pročež hledají partnera/plodí děti. Největší tragédie Holly tedy spočívá v jejím osamocení a s tím související nemožností zachovat rod. Ad absurdum je fixace hrdinek na muže dohnána na loďce, kdy jsou po ztrátě vesel schopny jenom sedět a křičet, dokud neumrznou, nebo se pod vlivem „ponorky“ vzájemně nezardousí (zvolené řešení je samozřejmě humánnější a filmovější). Od většího cynismu mne dlouho odrazovala atypicky dlouhá otevírací scéna filmu, kdy o ústředním páru vtipně a bez zábran zvíme většinu podstatného. Celou ji završuje vystřelené oko a nakopnutý palec, s krásnou nenuceností narušující v jiných filmech nenarušitelnou atmosféru, jež předchází dokonalému milostnému aktu. S vyhlídkou více takových momentů jsem se dobral konce a zjištění, že nakonec vážně jde jenom o sladce malinovou červenou knihovnu. P.S., Nezlob se, ale víc než tebe miluji Můj život beze mne. 65% Zajímavé komentáře: k212, mm13, ScarPoul, PetaBlack, Skleni(7.10.2010)

Tak si říkám, teď to skončí, bude to dojemné, ale celkem pěkné - a následuje jedna z největších WTF scén roku - ne nebude to láska, ale přátelství. Ehm ehm. Tim vyhoděj půlku filmu oknem ven a William, na poměry americký romantiky docela normální chlap, se s tim spokojí. Co to jako tento??? Půjdeme na to přes plusy a mínusy. +: Hudba, několik vtipných scén (na jezeře), docela civilní, Hillary byla k sežrání (vzpomínka na vystoupení na pódiu - málem jsem slintal až na plátno). -: Docela dlouho mi trvalo se do filmu nějak pořit (asi prvních 30 minut mě skoro nechytlo), už zmíněný konec, několikanásobná připomínka teploušů (asi je to teď předepsaný), poznatek, že v americkym filmu se chlap musí vždycky omlouvat ženský, aniž by za něco mohl, Butlerovy ozdoby (na chlapy s řetězama a náramkama jsem alergickej). P.S. Přátelství mezi chlapem a ženskou neexistuje.(23.12.2007)

Moc příjemná romantická komedie s inteligentním scénářem. Prvních dvacet minut se mi moc nelíbilo, ale pak se to hodně solidně rozjelo a takovou porci romantiky jsem už dlouho nedostal. Gerard Butler přesvědčil, že umí zahrát i jiné role než Leonidase v 300: Bitva u Thermopyl. O tom, že Hilary Swank je výtečná herečka schopná zahrát cokoliv, jsem se přesvědčil už v Kluci nepláčou. Obsazení seriálových hvězd byl výborný tah, hlavně Lisa Kudrow. Další co zaslouží obrovskou pochvalu je přenádherně vybraná hudba, která patří k tomu nejlepší co jsem poslední dobou ve filmech slyšel. Nebýt slabšího začátku, tak jasných pět hvězdiček, takhle lepší čtyři. Ale i tak se jedná o jednu z nejlepších romantických komedií roku 2007. Všem vřele doporučuji...............(7.7.2008)

P.S. Miluji tě nakonec dojíždí na svou nekomplikovanost, monotématičnost či dokonce jednoduchost. Všichni víme, o co se tam všichni snaží, co bude následovat a kdo je kdo. Všechno pěkně nalajnované od začátku do konce. I ty postavy zůstávají sobě věrné až do závěrečných titulků. Což, nezlobte se na mě, nakonec nezachrání ani hurónské charisma Gerarda Butlera. PS: Až umřu, asi se inspiruji.(23.8.2009)

Tak Frajer42 mě charakterizoval na výbornou jelikož lesba (bo skorolesba) opravdu sem :-D Každopádně film jsem viděla totálním nedopatřením. Stahovala sem sci-fi a stáhlo se mi tohle jelikož nějakej kokot se rozhodl napálit ubohou rákosku a tak pod úplně jiným názvem a obrázkama ukryl tenhle film. Po čtvrthodince nadávání jsem se rozhodla, že si to teda pustím když tam hraje Butler tak to třeba i přežiju. Já kráááva, že sem to nevymazala. Hlavní hrdina filmu mi totiž v tolika aspektech připomíná mého Alíka, že jsem celej film prořvala jelikož mi došlo, že kdybych ho někdy měla ztratit, tak si to půjdu hodit a poprvé v životě mi došlo, že taky není nesmrtelnej. Kolosální panika, úzkost, tuna slz a nakonec překvápko pro Alíka když přišel domů a ve dveřích mu skočila uřvaná rákoska do dveří mektající něco o tom, že jí nikdy nesmí zemřít...Mno co dodat...kdybych to nikdy neviděla byla bych šťastná, ale za to zkurvené nahození emocí a zjištění jak bych šla páchat sebevraždu musím filmu dát 5* a proklejt ho do horoucích pekel, protože tohle se citlivé duši kurva nedělá...(21.5.2016)

• - Tento film je venovaný Windland Smith Riceovej (známa fotografka) - sestre Molly Smithovej, ktorá aj produkovala tento film, podľa ktorej bola inšpirovaná postava Hilary Swank (Holly). (Samuellsson)

• - Na začátku filmu je řečeno, že Holly (Hilary Swank) a Gerry (Gerard Butler) se brali, když bylo Holly devatenáct. Gerry zemřel těsně před jejími třicátými narozeninami, takže je to alespoň jedenáct let od jejich svatby a ne jen sedm, jak se tvrdí ve filmu. (LoLaa)

• - Zhruba ve třičtvrtině filmu (hlavní hrdinka si vybírá, čím bude dál) je vidět tabulka s povoláním 'zabíječky upírů'. Představitel Johna McCarthyho, James Marsters, hraje v seriálu "Buffy the Vampire Slayer" upíra Spikea. Hilary Swank zas pro změnu hrála v původním filmu Buffy, zabíječka upírů z roku 1992. (viperblade)