P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Ronit slzy ... ani náhodou, pro mě je "PS Miluji Tě" lehce specifickou, nicméně předvídatelnou komedií, ale sic ... já jsem si to užívala. Dvě hodinky v modifikovaně kašírované a rádoby depkoidní filmové fantazii, která se snažila vykřesat jiskru autentičnosti, byť se ji to nedařilo, mě nezklamalaa ani nenadchla. Říkám si: vždyť je o tolik horších filmů a tenhle je natočen a oherečtěn docela obstojně. No a k tomu dezertík v podobě totálně nehereckého a lehce obloustlého buránka Harry Connicka Jr, mi vystačí k tomu, abych přidala navrch o půl star. Ale dobrovolně přiznávám, že ta první polovina, která to zvyšovala, byla za "Irčana jak poleno" Butlera. Nebýt těchto dvou mužisek (povrchě ženské, já vím) a zajímavého námětu, který mimochodem připomíná knížku Dívka s pomeranči od Josteina Gaardera (ne děj, ale princip komunikace se záhrobím, jinak nic samozřejmě), bylo by to za dvě. Takto mě to probavilo až na 65%.(3.6.2008)

Moc příjemná romantická komedie s inteligentním scénářem. Prvních dvacet minut se mi moc nelíbilo, ale pak se to hodně solidně rozjelo a takovou porci romantiky jsem už dlouho nedostal. Gerard Butler přesvědčil, že umí zahrát i jiné role než Leonidase v 300: Bitva u Thermopyl. O tom, že Hilary Swank je výtečná herečka schopná zahrát cokoliv, jsem se přesvědčil už v Kluci nepláčou. Obsazení seriálových hvězd byl výborný tah, hlavně Lisa Kudrow. Další co zaslouží obrovskou pochvalu je přenádherně vybraná hudba, která patří k tomu nejlepší co jsem poslední dobou ve filmech slyšel. Nebýt slabšího začátku, tak jasných pět hvězdiček, takhle lepší čtyři. Ale i tak se jedná o jednu z nejlepších romantických komedií roku 2007. Všem vřele doporučuji...............(7.7.2008)

Stačí jen pár dopisů a skvělý doják, romantická komedie roku, je na světě..Blahopřeji, pane režisére..Film, na který nesmíte jít sám, ale nejlépe se svojí partnerkou, abyste si pak případně uvědomili, o co společně přicházíte... Tento druh filmu sice moc nepreferuji (čekal jsem opět nějakou přeslazenou růžovou knihovnu), ale i tak to pro mě bylo příjemné překvapení. Prvních dvacet minut mě fakt nebavilo, hádka střídala hádku, bylo to takové zmatené, ale pak po těch všech dopisech, scénách v baru, hudebním vystoupením Holly a výletu do Irska se to rozjelo a se mnou, resp. s námi, to šlo s kopce:-) Ve finále skoro ukápla i ta slza:-) Ty hvězdy dávám především za ten irský humor, který byl nádherný, nenásilný a skoro nenapodobitelný, samozřejmě, že i za irskou přírodu..a pak především za skvělou Lisu Kudrow se svým nenapodobitelným oťukáváním chlapů..Jste sám? Ano! Jste gay? Ano! Nashle!!! Jste sám? Ano! Jste gay? Ne! Pracujete? Ne! Nashle!!! Moc příjemný, úsměvný, ale na druhou stranu také dost tragikomický snímek, avšak se skvělými hereckými výstupy.(9.1.2008)

Lisa Kudrow byla celou dobu na okamžitý odstřel, jinak jde o překvapivě funkční smutnou komedii pro všechny věkové vrstvy. Ačkoliv jednotlivé scény samy o sobě ničím neohromí a písniček bylo na můj vkus příliš, film v celkovém součtu šlape spolehlivě, nesklouzává k trapnosti a chytře buduje uplakanou atmosféru - i přesto, že se navenek tváří jako oddechová komedie. Moc hezké, upřímně působící, cukrem tak akorát posypané. Čekatelé katarze sice radostí skákat nebudou, ale nakašlat na ně.(19.3.2009)

Víte, proč miluji cukrovou vatu? Protože je nechutně sladká a já miluji sladké. Přesně takhle jsou moje romantické chutě ukojeny PS: Miluji Tě. Ukrutně přeslazená romantika, které se těžko odolává. Příběh je vcelku originální, kdy překvapivě brzo, po první hádce a usmíření, které uvidíme, umírá manžel hlavní postavy. Ta se skrze ztrátu snaží dostat, ale pořádně ji pomůže až dopis od jejího mrtvého manžela... První dopis z deseti, které mají změnit její život, do kterého se má navrátit úsměv a láska. Gerard Butler je velmi mužný a každý rychle pochopí, čím si svou manželku zasloužil. Samotná Hilary Swank je konečně pro mě tou krásnou ženou, kterou dokáže být. V některých filmech jsem až bytostně nenáviděl její snahu "nebýt krásnou ženou", ale konečně prokoukla se svým úsměvem a netradičními rysy. Vlastně na co si stěžovat? Ten film je dojemný a sladký, romance každým coulem, která není pro pesimisty a lidi, kteří nevěří v lásku až za hrob.... Možná trochu větší délka, možná chvílemi až příliš romantické, tak jako tak ne čistých 5*, ale velmi dobré a romantické 4*. Gratuluji, po dlouhé době jsem opět cítil z romantického filmu lásku, potěšení a emoce.(23.7.2008)

• - Tento film je venovaný Windland Smith Riceovej (známa fotografka) - sestre Molly Smithovej, ktorá aj produkovala tento film, podľa ktorej bola inšpirovaná postava Hilary Swank (Holly). (Samuellsson)

• - Na začátku filmu je řečeno, že Holly (Hilary Swank) a Gerry (Gerard Butler) se brali, když bylo Holly devatenáct. Gerry zemřel těsně před jejími třicátými narozeninami, takže je to alespoň jedenáct let od jejich svatby a ne jen sedm, jak se tvrdí ve filmu. (LoLaa)

• - Když Holly (Hilary Swank) v kuchyni naléva sklenici a rozptýlí ji William (Jeffrey Dean Morgan), je sklenice téměř prázdná. V dalším záběru je plná až po okraj a poté zase prázdná. (Studioworks)