Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Mikino00

Pro úspěšný romantický film potřebujete lehký komediální nádech a pěknou hlavní představitelku, a tenhle film nemá ani jedno, nejenže Swank není hezká, ale je i šíleně nesympatická. Nebýt Butlera tak jdu s hodnocením ještě níže. ()

Marys

Priznám sa, že prvú chybu pri pozeraní tohto filmu som spravil ja, pretože som si chcel pustiť nejakú sviežu romantickú komédiu na prevetranie hlavy, no nevedel som, že P.S. I Love You nie je romantickou komédiou ani zďaleka. Uvedomil som si to po prvých pár minútach filmu a už som sa naň nedokázal dostatočne adaptovať. Snímok ma nudil takmer počas celého priebehu (možno s výnimkou poslednej pol hodiny, hoci aj tam sa našli o ničom pasáže), hlavná hrdinka bola otravná a vôbec som s ňou nesúcitil. Chválim ale námet, to určite, hoci som neuveril, že by sa dalo niečo tak naplánovať. Tak život nefunguje. S filmom sme si skrátka nesadli. ()

Prehry

Zajímavý nápad, perfetně obsazené role, vtipné i smutné. Pravý film k odpočinku. V romantických komediích se moc nevyžívám, takže mě to nepřišlo až tak dojemné, jak by asi mělo, nicméně v jedné chvíli jsem se nad tím pousmála a přišlo mi to jako sen. :) ()

Marina111

Podľahla som predstave, že tak vysoko cenený a obľúbený film musí mať niečo do seba. Žiaľ, nemal. Aspoň nie pre mňa. Výborný nápad pretavený do priemerného filmu... P.S: Milujem asi iné žánre... ()

H4ku11

Stačila mi prvá scénka a Holly s Gerrym sa stali mojím najobľúbenejším filmovým párom. Mŕtvi už necítia nič, to živí, čo po nich ostanú trpia, no Gerry sa vrátil zo záhrobia, aby to Holly zvládla. Nemusel švihnúť čarovným prútikom, len napísal listy. Milé, hlúpe, zaujímavé, romantické, bláznivé, neznesiteľné...ako život sám. S posledným listom aj mne prišlo ľúto, že je koniec. A super hudba! ()

chessbeer

Je sice moc pěkný, že ji umřel přítel, ale přesto by se nemusela celý film marně dopátrávat toho, že miluje jediného správného týpka (všem naplno říka co si myslí, tudíž ji několikrát řekl, že je kráva a proto se s ním ztotožňuji (u něj nemoc, že prý)), kterého ani vlastně nemiluje. Mezitím procestuje Irsko, s kdekým se vyspí a potom si dojemně pobrečí na rameni své tlusté matky, která v závěru, opět v Irsku, zase najde štěstí. Je vidět, že smrt někoho, vždy udělá jiné šťastnými. ()

HonzaSim

Abych se u filmu, který si nehraje na komedii, zasmál snad pětkrát během úvodní půlhodiny, to se mi opravdu nestává. První hvězdu dávám za originální námět a propracovaný scénář, druhou za Hilary Swank a její herecký výkon. Třetí putuje za to, jak mě film vtáhl do sebe a celý příběh přenesl do jiného světa. A čtvrtá hvězda za samotné naplnění žánru, velice dobré romantické drama. Pátá visela ve vzduchu, ale třešničky na dortu jsem se nedočkal a závěr trochu zklamal. Mrzí mě to, protože jinak bych musel volit pět z pěti. 80% ()

alenka

jeden z mála dojáků, který beru! po traileru jsem se obávala, ale realita byla opravdu příjemným překvapením. dojetí i veselí, tak to má bejt. opravdu fajne. ()

Oxymoron

I když jsem si vůbec neuměl představit ústřední hereckou dvojici v nějaké romantické komedii (Butlera po shlédnutí 300 už tuplem ne) byl jsem nakonec příjemně překvapený. A co víc, zahráli to tak dobře, že i já jsem měl v kině co dělat, aby mi neukápla slza. A to jsem s mými 62 kilogramy chlap jak hora :) Lákavá předloha, dokonale dokreslující hudba a stopáž přesně utlá ve chvilku, když poprvé zívnete. Čtyři hvězdičky a kapesníky s sebou. ()

halogan

Čekal jsem od toho trochu víc. Takový normální průběh a normální konec. Co se mi líbilo, byly herecké výkony a neotřelý nápad. ()

maty39

Nemusim ubulený limonády, ale tahle se dala ukoukat v pohodě. Čtvrtá hvězdička utekla opavdu jen o ta pověstná prsa vietnamské sprinterky. Kdyby Butler alespoň po titulkach zařval This is End, tak by to bylo za 4*. ()

phaloc

Celkom originalny namet na romantiku, Hilary Swank konecne v atraktivnej zenskej roli, Gerald Butler ma prekvapil a presvedcil, chytlave a vtipne, ale vadi mi zbytocna stopaz, a najdolezitejsie - neplakal som:))), takze len 3* ()

cherita

A já jsem si myslela, že se na té knížce nedá nic zkazit. Netvrdím, že P.S. Miluji tě patří zrovna k irskému kulturnímu dědictví, ale když si představím, jak to mohlo vypadat, kdyby její adaptaci vzali do rukou v autorčině rodné zemi (nebo alespoň v koprodukci s ní), tak je mi z toho vážně smutno. Samotný film měl potenciál být takovým tím pětihvězdičkovým zážitkem, u kterého se člověk vykašle na všechny filmařské nedostatky a nechá se prostě emocionálně vyždímat (a věřím, že pro někoho takový i je), ale já nějak nemohla překousnout Hilary Swank, její matku ani Manhattan. Jediná část, kdy se film svou atmosférou podobal předloze, byla právě dovolená v Irsku. Jenže dvacet minut ze dvou hodin pět hvězd neudělá. ()

Kroupa

Od Lásky nebeské jsem nepoznal kombinaci něčeho tak přeslazeného a přitom chvílemi svěžího a vtipného. Bohužel vtipná není Hilary, která téměř nesleze z plátna a je stěžejní postavou. Bohužel oproti výše zmíněnému filmu má PS nedostatek humoru a nadhledu - což jsou přitom vlastnosti, které jistě řada (možná i většina) diváků bude považovat za přednost. Možná mi jen nesedl do nálady, ale vypjatě emotivní scény mě totálně minuly. Nebyl jsem schopen se ponořit do příběhu vyprávěného tak silně žensky. Ale konec byl docela dobrý (i kdybych uvítal, kdyby skončil scénou přátelského rozchodu s Danielem). Podobný motiv zpracovává film Můj život beze mne, který na mě působil mnohem silněji a doporučuji ho všem, komu neudělala umělost a přeslazenost PS dobře. ()

El Loco

Celkom príjemná a originálna romantická komédia, v ktorej žiari Hilary Swank a, v tomto žánri prekvapujúco, aj Gerard Butler (môj profesný kolega;-). Scenáristická šablóna je samozrejme opäť dodržaná, ale to je pri tomto žánri všeobecný problém, takže by som z toho, v tomto prípade, tragédiu nerobil. P.S. I LOVE YOU patrí určite medzi tie lepšie typové kúsky, no na to, aby sa priblížil k mojej osobnej TOPke medzi „sympatickými“ romantickými komédiami (ako napr. Love Actually, či Wicker Park) mu ešte riadny kus chýba. Predovšetkým sa nedostavil ten potrebný pocit, že držíte palce hlavným hrdinom, aby k sebe predsa len našli cestu a žili šťastne a bla-bla...Asi to bolo tým, že som sa nedokázal stotožniť s ostatnými postavami (okrem ústrednej dvojice) a vyslovene mi liezli na nervy. Či už ide o Daniela (Harry Connick Jr.), Williama (Jeffrey Dean Morgan – pozn. no ja som nechápal jeho zmenu imidžu oproti Komediantovi, respect...) alebo otravné ženské charaktery v podaní Lisy Kudrow a Giny Gershon. Ale inak, až taká bieda to nie je...:-) ()

Furmi

Prepáčte mi to ale pri filme som sa skutočne nudil. Táto romantika mi nesadla. Asi nieje práve najlepší nápad po Valhalla Rising si pozrieť niečo takéto. Nemal som nato náladu ani som nato nebol naladený ale i tak si myslím že sa nejedná o nijak svetoborný film, žiadnu originalitu som v ňom nespozoroval a bol riadne prepchaný klišovitými scénami a hláškami ktoré su u romantických filmov proste neodmyslitelnou súčasťou ale prečo? 48% ()

Gagner

Na můj vkus film mohl využít více ze svého potenciálu, některé scény na mě působily jako z béčkových romantických filmů, nekteré mě dokázaly rozbrečet a u některých jsem si říkal, ať už ten film skončí. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)