Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Vytla

Čekal jsem nějakou blbost s nabušenýma efektama a dostal jsem... blbost s nabušenýma efektama I když to není tak hloupé jak by mohlo a nakonec to vlastně i zabaví! ()

Blood311

Perfektní podívaná na souboj na život a na smrt mezi vězněma, za který věznice ještě vidělá. Pěkně vymyšlené a naplánované závody, super akce. ()

Iscariot

Pokud chcete vypnout a odreagovat se od celodenního stresu a od seriálů v televizi, tak tento film doporučuji. Není potřeba myslet, stáčí se jen pohldlně posadit do křesla a užít si divokou jízdu. ()

Pattrick

Koukatelná jednohubka, která spíše vsázela na zajímavost samotného závodu než na pořádný děj, protože ten byl docela hloupoučkej a dost jednoduchej, takže se dal prokouknout už v půlce stopáže. Přesto vizuálně příjemná podívaná.. ()

5ars33r

Strašná blbost, která se mi ovšem dost líbila. Při sledování jsem si vzpoměl na jednu dosáckou hru, která byla dost podobná. Aby se nezdržovalo, tak se ne vždy úplně rozkrývá historie postav a divák si musí některé souvislosti nebo motivace domyslet, což ale pro většinu diváků bude spíš plus, ptž jim půjde hlavně o akci, která je tam dostatek a je kvalitní (na béčkovej film). Herecké výkony mi trochu slabší a hudba nedotvářela, ale tvořila scény, což ale všechno stále k tomuhle typu filmů patří. ()

milda2007

Můj názor je: JEDEN Z NEJLEPŠÍCH AKČNÍCH FILMŮ VŮBEC!!!!!!!!!! Tenhle film má uplně všechno, co by měl mít dokonalý akční film. Dokonale do toho zapadá i lehkej né moc komplikovanej děj a co musím obzvlášť vyzdvyhnout je muzika. Na domácím kině 5.1 zvuk vyzní absolůtně a neskutečně v souladu s filmem, má to grády tam kde to má být. Takže všichni co ho ještě neviděli, tak hned na něj, jinak nevíte o co přicházite! howk-domluvil jsem ()

cachanell

Ač tyhle filmy nemám ráda - dodívala jsem se do konce. A ano . neřekla bych, že mě to až tak znechutilo, i přes tu lítající hlavu a jiné. Možná je to nafilmováním, možná jsem jen držela palce hlavnímu hrdinovi, ale říkám ano. ()

Marshal22

Rallye smrti...Ano! opravdu tam najdete to co po čem každý akční divák prahne. Skvělá podívaná kde vystupuje Jason Statham tak jak ho známe. ()

jobina

No jo, kazím průměr, ale celý film jsem měla pocit, že hraji nějakou PC Game. Jediné, co mne zaujalo, bylo sympaticky vyrýsované tělo Jasona Stathama. ()

torn666

Podla nazvu remake povodneho Death Race 2000, no z neho si zobral malo. Viac menej vlastny napad, tym myslim vaznov co musia zapasit tu uz bolo dost(a v dvojke Death Race su zasa :-)) no zavodiacich menej. Niektore napady sa dali viac rozvinut a pod. no davam 4, i ked 3,5 by bolo vhodnejsie. ()

Borghal

Když jsem se dozvěděl o tomhle filmu, nemohl jsem si nevzpomenout na starší PC hru jménem Death Rally, jejíž hlavní koncept je, jak už je z názvu patrno, dost podobný :) I zaradoval jsem se, poněvadž podobných filmů moc není, a z dnešní doby pak už vůbec. To, co nám nakonec pan Anderson předvedl, za shlédnutí rozhodně stojí - akční bezmyšlenkovitá jízda (tentokrát i doslova) plná drsných chlapů, silných aut, lepých děv, zbraní a krve... i když, vlastně ne tak docela. Té krve, střelby a bouraček tam totiž až tak moc nebylo - autoři se s tímto námětem ještě celkem drželi při zemi (snad v rámci zachování uvěřitelnosti), a samotný "příběh" taky dvakrát zajímavý nebyl. Takže solidní podívaná, ale prostor ke zlepšování v rámci drsných závodů ozbrojených vozítek by tady ještě byl. Třeba se jednou dočkáme filmové verze Carmageddonu s nějakou pěknou zápletkou :) 75% ()

NAILBOMB

Našláplej filmek, plný akčních scén, kde občas musíte vypnout část mozkových obvodů, ale co mě nejvíce zaujalo, jestli opravdu v ženské věznici sedí ty "trestankyně" které se tam vynoří z přijíždějícího busu. Takovou veznici s takovejma holkama bych rád viděl REAL. A ten konec filmu, fuj, takovej kýč a klišé... Budeme-li na to koukat samozřejmě jako na čistě akční záležitost, nebudeme pitvat detaily, jde skutečně o dobrej filmovej zážitek. ()

+sfinx+

Drsná zábava dnešního světa..možné brát i jako pravdivý obraz dnešní doby. Děj i dialog místy zakolísá, ale celkově dobrý!! ()

Crosby

Nápad bol určite vysoko postavený na akčných scénach, ktoré mali diváka predovšetkým zaujať, no niekedy sa aj z paradoxu stene paradox. Komparzisti sa tu vyslovene museli nudiť, napriek tomu, že dostali svojich päť minút slávy, málokto ich aj vedel využiť. Z uvedeného príkladu spomeniem ovácie tímových kolegov v “stajniach“ svojho favorita a drsne tváriaci sa záporáci, ktorí to nakoniec aj tak spískali. Svetlým bodom pre túto elastickosť je vážne vážny Statham a pre mňa navždy: Machrom proti svojej vôli - Tyrese Gibson. Rallye smrti je pre mňa priemerom, časom sa mi dokonca zdalo, že až výnimočne nudným priemerom, ktorý navzdory originality zaujal, no patrične sa vyhol dobrovoľného, priam až školského učenia sa do neskorej noci, aby výsledok na vyučovacej hodine odišiel s chválitebnou šaržou, tento raz Anderson dostáva odo mňa trojku, čo je relatívne ucelené hodnotenie, pretože som skutočne privrel jedno oko. Snímku by som chcel predovšetkým odporučiť tým, ktorí majú radi riadny adrenalín, ale varujem najmä tých, ktorí si potrpia na oných, filmových detailoch ()

JARDAHONDA

Adrenalinem nasáklý akční thriller..Nejd´ábelštější reality show na světě-Rallye smrti,,,Monstrózní auta,kulomety a srážky,pří kterých praskají kosti......Kdo přežije, vyhrává,,, ()

Bednobuch

Všechny závody byli nacvičeny s týmem kaskadérů. To je závěr filmu, ve kterém Statham hraje závodníka v masce, který zabíjí ostatní vězně. Mimochodem dobrý způsob, jak odlehčit našim věznicím. Představte si závody nejtěžších vězňů, jak v motokárách jezdí po Mírově a bourají do sebe a zabíjí se. Pokud by byla sbírka, rád přidám na motokáru. Dobré akční scény, dobré honičky a drsná role akorát pro Stathama. ()

pan Spock

Mám rád Andersonovi filmy. Viděl jsem takřka všechny. Nikdy mi nevadila lehká dementnost a jednoduchost jeho děl. Většina neduhů jeho vypravěčského stylu, které jsem mu byl schopen odpustit u všech těch Residentů, Horizontů a Vetřelců, mi tu neskutečně lezla na nervy. Akční scény jsou natočené velmi slušně, ale co naplat, když za půl hodiny začnou nudit. Nezachrání to ani sympatický Jason Stratham. Neskutečně debilní scénář skoro zapadá do stejné ligy jako jen o něco málo dementnější Soudný den Neila Marshalla. Vypadá to, že mám zcela opačný názor, než většina ostaních tady, ale já se opravdu moc nebavil. Myslím, že jde o nejhorší Andersonův film (možná i ve srovnání s Žoldákem). ()

Profík

Řekl bych takový ještě béčkovější Michael Bay. Ale zábavna to je a o to v tomhle žánru jde Statham se do tohohle filmu přesně hodí a akce je výživná. 75%. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne