Epizody(25)

Co Lelouch nedokončil v první sérii, hodlá dokončit v té druhé. Hned v prvním díle se bude opakovat historie. I kdy je trošku pozměněná. Lelouch opět chodí do školy, místo milované sestřičky má milovaného brášku. Opět je v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Opět potká C.C. a ta opět zemře. A ano, uhodli jste. Opět získá Geass, k němu ale ještě jako bonus i ztracené vzpomínky. Lelouch se velmi brzy vzpamatuje z katastrofální prohry, kterou v první sérii utržil. Zbývá jediné. Musí zachránit svůj Řád černých rytířů dříve, než bude pozdě. Všichni, kteří přežili první sérii, mají být totiž popraveni. To by to ale nebyl Zero, kdyby zase nepředvedl nějaký ten zázrak.
Bohužel pro něj, za ten rok, co byl "mimo", se hodně rozmohla móda Geassu, takže ho už má kde kdo. Na seznam věcí, které musí Lelouch udělat, se tak kromě zničení Británie a zabití jeho otce dostává i vyhlazení všech nebezpečných uživatelů Geassu a zničení těch, kteří Geass vytváří. Všechny události prvního Code Geassu byly pro Leloucha oproti tomuto úkolu procházka růžovým sadem. Lelouch se musí nejednou rozhodovat mezi správnou věcí a úspěchem svého plánu. Navíc zjistí, že všechny události okolo otce a matky se mají úplně jinak, než se domníval. A v neposlední řadě se musí pro dobro svého cíle přenést přes smrt svých milovaných. (Dejv007)

ikilledjenny

První myšlenka hned po dokoukání: No ty krááááso. Tohle anime je prostě špička. A tak geniální Lelouch stvořil na Zemi mír a já si pobrečela. Upřímně celé anime nevíte, co se stane. Fandit Lelouchovi či nefandit? Je vlastně dobrý nebo zlý? Odpověď vám dá poslední díl, do té doby to je jízda plná efektů, dobré hudby, skvělých charakterů a geniálních strategií. Nemám, co vytknout, ani jednu jedinou věc. Btw nejvíc mě pobavil komentář pod jedním dílem na ultimě - "Pamatujte děti, nezabíjejte idol šílené lesby (ach jak mi ta Nina byla protivná) nebo stvoří ultimátní zbraň hromadného ničení a nakope vám prdel." ()

kirmakX6on

O hvězdičku lepší než předcházející série. V této ubyde romantiky a dětinskostí, nejsou zde skoro žádné výplňové díly, v kterých se nestane nic podstatného (seriál má tedy větší spád), taktiky Leloucha jsou sice zhruba na stejné úrovni promyšlenosti jako v první sérii, celkově jsou ale díly znatelně napínavější, neboť Lelouch čelí větším hrozbám než v prvním díle. Kladně hodnotím, že nepřibyly téměř žádné nové postavy, obsah se soustředí více na psychologii postav - konečně jsou rozpleteny a logicky objasněny jejich motivy...zvláště tedy v závěrečných dílech (poslední 4 díly jsou na 95%). V podstatě má seriál jen tři chyby: 1. svou první sérii, která kazí celkový dojem, 2. nevyužitý potenciál k poněkud hlubším konteplacím nad podstatou vztahu státu a občanů a zvláště nad tím, do jaké míry účel světí prostředky, 3. neskončil uplně nejlíp, jak mohl. Druhou sérii celkově hodnotím na 85%. ()

darthvader77

Ještě nabušenější a lepší než první série. Začátek trochu kostrbatý, ale pak se to rozjede a já musím uznat, že tohle je další perfektní anime, které jsem měl možnost vidět. Spousta akce, vývoj mezi postavami a hlavně strašně smutné scény(jasně vede Shyrleinina smrt). A závěrečná konfrontace s otcem a matkou fascinující, abychom pak mohli sledovat vzestup Vládce Leloucha a následně jeho pád stejně jako proměnu Schneizela. No a ten mnohoznačný závěr, kdy čumíte, jak je ten Lelouch vychaný super. ()

MartinTerran

Příběh pokračuje dál v boji za "spravedlnost". Velká část první půlky se zabývá Geassem a kombinuje se až se mi to zdálo zbytečně až moc složité a překombinované. Je zde jasně vidět Japonský podpis jelikož příběh nejde přímým tahem k cíli, ale je pečlivě rozehraný a pokračuje podobně jako velmi složitá partie šachu. Párkrát se mi až nechtělo věřit, že to Zero měl naplánované jak tvrdil, ale že to spíš byla náhoda, že to vyšlo, ale to jen detail. Na zvraty v příběhu jsem si už zvykl, ale v této řadě je povýšily na úplně novou úroveň, že jsem čuměl. Jinak akční scény zase super, stejně tak i nové či upravené verze robotů. A konec? Tak to úplně pecka na závěr, asi nejlepší konec, který mohl být a to jsem vůbec netušil, že je něco takového možné po tom jak se to vyvíjelo. Až na ten pomalejší rozjezd v úvodu super a nakonec se to těsně vyšvihlo nad 1. řadu. Hodnocení: 89/100. ()

Khare

Velkolepé vyvrcholení, plakala jsem podobně jako Nunnally a to se mi nestává... Nepostrádám hvězdu navíc, postrádám jich rovnou pět. Druhá série opravdu překonala první, a to jsem nevěřila, že je možné. Nevěřila jsem ani, že budu díl od dílu nenávidět tu Lelouche, tu Charlese, tu Schneizela, jednoduše emocionální kolotoč, na který jsem snad ani nebyla připravená. Nádherné anime, po kterém mi zbyla hořkosladká chuť v ústech a zvláštní bolest u srdce. Ani já nemám, co jiného bych dodala, než All hail Lelouch! ()

Dusty

Stejně luxusní jako první série, a vlastně ještě lepší. Dechberoucí, úžasné, vynikající, epické, DOKONALÉ zakončení jednoho velkého příběhu. "ALL HAIL LELOUCH!" ()

mcclane412

Když se mě někdo zeptá proč mám rád anime, odpovím protože Code Geass. Joooo to takhle třeba i v death note bylo hodně geniálních momentů a i dedukce hlavních postav byly mimo mozkové rozhraní nás smrtelníků (ale no tak, vážně si myslíte že by jste dokázali zachovat takto chladnou hlavu ve všech situacích?). Ale když Lightovi probleskávali jeho myšlenky v hlavě, člověk se nemohl zbavit pocitu, že to vypadá jako kdyby si v duchu snažil sám sobě vysvětlit, co vlastně dělá a takhle geniální mysl prostě nefunguje. Je jasné, že ta vysvětlovací fáze byla pro diváky, a ne pro Lighta, aby to každý pochopil, ale Code Geass? Srát na to, jsi debilní? Tak se jdi koukat na Tak jde čas blbečku, tady nemáš co pohledávat. Například jak Lelouch dostal geass, tak během 5 sekund pochopil jak se používá, k čemu slouží, jaký má potenciál a že by měl pro jistotu přestat se samomluvou když si ráno češe vlasy (schválně kdy vám ten vtip dojde... furt nic? Nevadí, maminka vás má i tak ráda... mimochodem nedávají vám další epizodu Tak jde čas?). Něco co by jakékoliv jiné anime (včetně i tak geniální záležitosti jako je death note, kdyby tam byl geass) rozpitlávalo po celou sérii! Nehledě na fakt, že by zbytek toho dílu zabili nechápajícím hlavním hrdinou... ()

Shaman1135

Reštart, znovuzrodenie, návrat, motív, prostriedok, prekliatie, lži, hra, smrť. Lelouch si prežije známe reálie a pustí sa dokončiť svoj veľkolepý plán. A tá jazda stála za to. Teda, viac-menej. Vlastne, takmer na každé plus tu pripadá veľké mínus. Ale postupne. V prvom rade, skvelý posun po technickej stranke, animácia neskutočne šliape. Nádherná hudba a parádna mecha akcia vládne väčšine minutáže. Tomu pomáhajú i samotní tvorcovia, ktorí ostatné žánre osekali na minimum. Komédia sa vytratila úplne, vzťahové linky sa riešia len veľmi okrajovo. Najlepšie je to vidieť na samotnom Lelouchovi, okolo ktorého sa v istom momente obšmietali až štyri ženské postavy, ale v nasledujúcich epkách ich tvorcovia buď odstránili, odsunuli na vedľajšiu koľaj, alebo z nich urobili tichých martýrov. Jednotlivé pribehove linky sú zaujímavé, politická hra o Britániu i Geass linka ťahali seriál dopredu. Teda, Lelouch ťahal seriál dopredu. Musím povedať, že po prvej sérii som mu neveril. Nebol schopný dotiahnuť svoje plány, mnohokrát sa vplyvom okolností psychicky zrútil. V druhej sérii sa však týchto neduhov zbavil, zosilnel a stal sa skutočným "Bossom". Navyše, tvorcovia to do neho sypali z každej strany. Postupom času ho osud, či vlastné rozhodnutia pripravili o všetkých blízkych (Shirley, Rolo, obraz vlastnej matky, Kallen, C.C. a nakoniec i Nunally), ale ani to ho nezastavilo. A samotné finále, i keď príliš predvidateľné, zahral vo veľkom. Po tom všetkom som si tú vypočitavú sviňu vlastne obľúbil. Žiaľ, v seriáli nie je len Lelouch a práve tu začínajú spomínané problémy. Prakticky všetky ostatné postavy sú totižto až šialene priehľadné šablóny. Žiadna z nich (možno až na C.C a ku koncu Schneizel) nie je dostatočne zaujímavá a vrámci príbehu sa prezentujú ako uplní blbci a bábky v rukách mocnejších (a hlavne bystrejších). Až na pár výnimiek, menovite C.C. a Villetta (a tá to musela zvládnuť na absolútnej dejovej peripetii), sa ani jedna nezmenila, nikam neposunula, neprekročila tieň vlastnej šablóny. A to je škoda, pretože Kallen a dokonca i ten otravný Suzaku mali potenciál, ktorý však nedokázali naplniť. K tomu zopár malých skratiek (Lelouch a jeho riešenie problému v C's world bolo vycucané z prstu), totálne kreténskych rozhodnutí (namontovať najlepšiu britskú techniku na súperov najschopnejší bojový stroj je skrátka ultimatny kreténizmus), postavy, ktoré prežili vlastnú smrť (Cornelia toho prežila viac než priemerný šváb) a prakticky žiadny poriadny záporak (Charles zi Britannia je pseudo-villain, ktorý vlastne nič nepredvedie a Schneizel to tých pár posledných epizód z biedy nevytrhne). Vo výsledku skvelá jazda, v ktorej však mnoho vecí nebolo dotiahnutych do uspokojivého konca. A hlavne, ten pocit, že keby si dal Lelouch pauzu a na chvíľu by zliezol z obrazu, sledoval by som len splašené postavy, ktorým by nemal kto dávať pokyny. ()

Tionois

Cítím se jako zločinec, že tady Code Geass snižuju průměr, ale ještě díl před koncem jsem v duchu zvažovala, jestli náhodou nedat ***, takže je to asi na místě. Je vidět, že oproti první sérii má série druhá o dost větší rozpočet a tudíž lepší vzhled, dramatická gesta Zera, která mi tak vadila v první sérii, byla zmírněna a i sám Lelouch se místy řídil rozumem. Do plného hodnocení mi chybí trošku víc té logiky a soudržnosti; nechápu, odkud se braly ty armády obrněných bojovníků, když jich Lancelot (nebo jakýkoli jiný nově nasazený stroj) kosil desítky jednou ranou. Trochu ubrat na dramatických odhalení by asi taky neškodilo, zhruba v půlce jsem čekala zlověstnou hudbu i po oznámení "Musím na záchod." Celkově je Code Geass pěkný, dobře provedený seriál s důstojným a zakončením. ()

Curlyen

Mix všech žánrů, u mě nejlepší anime spolu s Death Note. Pořádné akční sci-fi romantické drama plné zvratů s epickým zakončením, s hezkou animací a s báječnou hudbou. 10/10 ()

Appendix

Takový klasický anime, kde jsou roboti a svět je válce. Zajímavý mi přišlo, že o to impérium, které dobývá Japonsko jsou vlastně Američani. Takže je tam takový rejpnutí do Američanů kvůli atomovým bombám. Ale člověk se u toho nenudí. Ale jsou tam pasáže, které bych vynechal. Překvapilo mě, že tohle je první anime, kde se správně dodržuje poměr u KPR (resuscitace) ()

Flatron

Tak ku Code Geassu ako celku sa snažím už dlho napísať nejaký zmyslu plný komentár a vyjadriť v ňom svoje pocity, nakoľko sa jedná o moje 2. najobľubenejšie anime celkovo, ale stále to akosi nejde a to predovšetkým vďaka perfektnému charakteru hl. postavy Leloucha, ktorý je tak úžasný, že po dopozeraní komplet CG som mal slzy na krajíčku. Ide o príbeh pomsty, ktorý je plný intrík, obetovania, nie len seba ale aj druhých, mohutných mecha súbojov a skvelých stratégií, pri ktorých zostáva divák v nemom úžase, ako to ten Lelouch robí :) Jediné, z čoho som mal obavy bola animácia, keďže som si myslel, že to nebude moc pre mňa, ale napokon aj tá skvele zapadla. ....MASTERPIECE... "The world cannot be changed with pretty words alone" Lelouch Lamperouge ()

Termit

Pokračovanie už predtým nadupaného anime. Druhá séria nesklame a predčí aj prvú sériu. Lelouch pomaličky dokončuje svoje plány a je radosť sledovať ako ich realizuje. Grandiózne finále samozrejme nechýba a perfektne zakončuje túto úžasnú sériu 5/5 ()