Přepadení v Pacifiku

• slovenský

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

Tento film hodnotím podle svého prvního dojmu ze shlednutí a to mi bylo o dost míň ;-) Kdysi se mi Segal líbil, celkově se mi líbily filmy, kde bylo bojové umění obsaženo. Tento film mě svou akční zápletkou zaujal. Dnes bych už tak benevolentní nebyla, protože mě záliba v akčních hollywoodských blbostech už opustila.(5.8.2011)

• gudaulin

Pro mě asi nejlepší seagalovka, což nicméně není žádná pocta, protože kvalitní snímky se v jeho filmografii nevyskytují a převážná většina z filmů, které natočil, má nesmírně dementní scénář a tupé herecké výkony i na průměr svého žánru. I tady se vyskytují scénáristické nedodělky a zjevné nesmysly (dva teroristé mají příkaz "zneškodnit" uzamčeného a spoutaného Seagala, který pro počínání přepadového komanda představoval do té doby nulové riziko a teprve tím mu umožní uniknou a nechat se od něj pozabíjet). Na druhou stranu režie je svižná a film má na poměry akčního žánru slušné herecké obsazení (Colm Meaney,Tommy Lee Jones). Celkový dojem 40 %.(21.6.2006)

• kingik

I přesto, že je zde Seagal ještě ve vrcholné formě a režie se ujal zkušený Andrew Davis, není tento akční film žádným skvostem. A to z mnoha důvodů. Předně je nezvykle průměrně natočen, je lehce předvídatelný a nudný. Akce má proměnlivou kvalitu, ale i ta je zhusta natočena průměrně, stejně průměrný je i záporák Tommyho Lee Jonese, ale o něco zajímavější je Gary Busey. Tedy jako celek je to spíše podprůměrné a dnes bych se na to nedokázal dívat.(20.2.2009)

Přepadení v Pacifiku je zajímavá ukázka toho, že "akční hvězdu" lze udělat skutečně z kohokoliv. Steven Seagal možná skvěle uměl aikido, měl černý pásek a vedl vlastní dojo, ale ve filmech nikdy nic z toho pořádně nepředvedl. Přesto je tohle asi jeden z jeho nejlepších filmů, protože tu tehdy 41 letý Seagal ještě není tak masivně oteklý, jako posledních cca 10 let. Film docela dává smysl a má spád, což přičítám zkušenostem režiséra. Jedná se samozřejmě o tu nejjednodušší zápletku, kdy se hrdina snažící se zapomenout na "hrůzy války" dostane nechtěně zpět do akce a pořádně zavaří teroristům. Děj je stejně jako například Die Hard striktně ohraničený na jediné místo - tentokrát bitevní loď. Z této lodě chtějí teroristé vedení Tommy Lee Jonesem ukrást jaderné zbraně a kuchtík jim v tom musí zabránit. Jedná se o námět, který by působil ohraně již v 80. letech. V roce 1992 se ale Hollywood očividně ještě nevzpamatoval ze zbrojení v době studené války. V jednom ohledu ale působí aktuálně. Nukleární hrozbu zde totiž představují Tomahawky, střely s plochou dráhou letu, které byly poprvé bojově nasazeny v Zálivu, a to pouhý rok před natočením filmu... _____ Hrdina má po svém boku ještě pomocnici Eriku Eleniak, jejíž jedinou vlastností je (slovy feministky Laury Mulveyové) to-be-look-at-ness, jelikož se jedná jak ve filmu, tak i ve skutečnosti o Playboy playmate. No a spolu zachrání svět před nukleární zkázou.. PS: Kdysi dávno jsem viděl i druhý díl, a jestli si dobře vzpomínám, tak Přepadení ve vlaku je ještě nudnější, než Přepadení na lodi.(8.10.2010)

Rozhodne jeden z najlepších Seaglových filmov! Ak nie najlepší! Skvelé herecké obsadenie, dej, tempo, kamera, akcie, hlášky ... a dokonca aj réžia, či aj ten scenár, ktorý je dobrý, ale drobné nedostatky sa v ňom s časti nájdu. Tento film je ale o to lepší ako ostatné Seagalovky, že má skvelé herecké obsadenie a dobrých protivníkov, ktorých hrajú skvelý herci. Dobrý Gary Busey, skvelý Tommy Lee Jones a k tomu ešte lepší Seagal. 80% - 4*(29.10.2011)

• - Davisova režie na Harrisona Forda zapůsobila natolik, že po shlédnutí filmu podepsal smlouvu na roli Dr. Richarda Kimbleyho v Davisově připravovaném thrilleru Uprchlík (1993). (Čiban)

• - Na konci filmu má Jordan Tate (Erika Eleniak) na sebe vojenskú uniformu, no civilisti nie sú oprávnení nosiť túto uniformu. (ShortyIC)

• - V Británii byl omezen přístup na kategorii od 15 let. V zemi byla vystřižena desetisekundová sekvence – část boje v dílně a vytrhnutí ohryzku z krku. (Dragoni)