Přepadení v Pacifiku

• slovenský

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

"Rád bych viděl osobní materiály toho obyčejnýho kuchty." Očekával bych, že tam bude stát: Casey Ryback, vyučen v oboru kuchař-číšník, tři roky kráječ mrkve v hospodě U tučného karfiolu, dva rok sous-chef na osmiveslici Dukly Praha a následně šéfkuchař na USS Missouri. Jenže ten týpek dokáže umlátit víc, než posádka bitevní lodi a mě přitom dost pobavil. Je to prostě kvalitní instruktážní video, takže jestli se někdy dostanu na loď přepadenou teroristy a budu mít k dispozici otvírák, struhadlo a pánev, tak z nich udělám polední menu.(22.12.2016)

Moje krásná vzpomínka na jinolické letní kino (1993). Skvěle obsazená akční klasika s vynikajícím Seagalem v čele a dodnes (a zřejmě už navždy) jeho nejlepší film.(13.12.2009)

Pokaždé mě překvapí jak "nejlepší agent USA" Seagal se vyklube např.: kuchař, náhodný cestující vlaku, sběratel archeologických nálezů atd. + kurz 1:5000000, že napadnou nejnebezpečnější teroristi místo, kde tráví Seagal dovolenou, opravdu náhoda a nejen v tomhle filmu s drátku, střepů a hadry sestaví bombu, nebo telefon :) ale asi takhle vznikají klasiky :). Přepadení v Pacifiku nejlepší Seagalův film, ale výrazně mu pomohl výborný záporák Tommy Lee Jones.(7.9.2011)

Jednoznačný vrchol Seagalovy tvorby!! Škoda, že je to už osmnáct let.. Výborná záležitost!! Skvělá atmosféra s typicky béčkovitým nádechem..(12.12.2005)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů(9.4.2004)

• - V momentě, kdy nad lodí přeletá letoun, říká operátor radaru, že se jedná o F-16. Tyto letouny však součástí námořnictva nejsou a nemají žádnou základnu na Havaji. Typ stíhaček, který je v záběru, je námořní palubní letoun typu F-18C Hornet vyzbrojený dvěma protilodními střelami Harpoon. (nowizz)

• - Natáčení ve skutečnosti neprobíhalo na lodi USS Missouri, nýbrž na fregatě USS Alabama. (Lateef)

• - Devět herců včetně Tommyho Lee Jonese se o rok později opět setkalo při natáčení akčního thrilleru Uprchlík (1993), který rovněž režíroval Andrew Davis. (Karlos80)