Reklama

Reklama

Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (613)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Akční hit roku 1992 v čele s dnes již těžkotonážním Stevenem „já se bojím jehel“ Seagalem, nicméně před těmi šestnácti lety to Stevenovi seklo a hlavně se uměl hýbat (závěrečný fight je snad až nadčasový, prostě vynikající). Děj odehrávající se v těsných chodbách, na kluzkých palubách a v podpalubí bitevní fregaty Missouri je vcelku zajímavý, dynamický a prošpikovaný gesty a hláškami Tommy Lee Jonese. O akční scény není opravdu nouze a když se nestřílí z pistolí, samopalů, těžkých kulometů a děl, tak se odpalují granáty, hází se nože a vytrhávají ohryzky z krků. Film svižně plyne a nechává vyniknout rozhodně nadprůměrnou inteligenci a chladnou hlavu Caseyho Rybacka (purpurové srdce s hvězdou se zase tak často neuděluje, že??). Rozhodně nejpovedenější snímek mistra Seagala. Aikidó technika, která mě nejvíc zaujala: Ke konci zaútočí na Caseyho Rybacka zpoza rohu protivník. Ryback mu neuvěřitelným způsobem zkroutí ruku a perfektním chvatem, pravděpodobně alternativa hodu sekem (šihonage), jím mrští o palubu lodi! 35 miliónů dolarů(rozpočet)/156,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/43 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Gary Chang: 1. Main Title - Gary Chang ,2. Fanfare ,3. Takeover ,4. Casey Gets in Touch ,5. Casey Saves Jordan ,6. Reveal Sub ,7. Sub Splits ,8. They Sink the Sub ,9. Casey Rescues the Laundry ,10. Sitting Ducks ,11. Broadway Shootout ,12. Casey Meets Strannix ,13. Casey Saves Hawaii ,14. Epilogue , ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Vytiahni koláče z rúry.“ PREPADNUTIE V PACIFIKU, o dvojke nehovoriac, je zo všetkého najviac nostalgickou záležitosťou. Béčkovosť sa v naftovom ovzduší proste vznáša, nech akokoľvek žmúrime oči. Prostredníctvom afektovaného „prehrávania“ hercov (transvestita Gary Busey, po šunke túžiaci Tommy Lee Jones, Colm Meaney v dobre padnúcom obleku) a akcie (síce riadne ostrej, ale zároveň po stránke rozpočtu nie najmonumentálnejšej - okrem niekoľkých panoramatických záberov na nádhernú lietadlovú loď, sa dej kompletne odohráva v šerých priestoroch, kde občas blikne monitor). Hŕstka nezabudnuteľných scén (prílet rockovej helikoptéry, legendárny výskok Eriky Eleniak z torty), sympaticky tvrdá akcia (krv miestami doslova strieka) a prekvapivá charizma vtipného (!) Stevena „Vrkoča“ Seagala, robia svoje. Mám tento film rád, odkedy som ho videl v kine ako 11-ročný a vždy si ho v televízii rád zopakujem, ale vlastne je to skôr na milých 40%. Andrew Davis svoj životný film, skvelého UTEČENCA, nakrútil až neskôr (so Seagalom sa však stretol už pred Caseym Rybackom, solídna kriminálka NICO - VIAC NEŽ ZÁKON). Za nostalgiu 80%, za celkové kvality skôr 40%, ale nakoniec dávam 60 (napr. ma dosť sklamalo, že to nie je typické "muž proti presile", ale vinou Eriky Eleniak to plynulo prejde do buddy movie a následne sa k tejto čudnej dvojke pridá rovno ešte celý regiment oslobodených vojakov). Kino Považan 1992 ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tylere, Tylere, už bys měl konečně dospět:) (Zní to divně, je o rok starší než já;)) Ale v něčem má pravdu - tenhle film je skvělej. Můj oblíbenec Tommy Lee Jones je coby psychoušský (nebo ne?) exagent CIA Strannix geniální. Ne že by Gary Busey nevynikal, ale prostě neměl tolik prostoru...Takže vás vítáme na revoluci, Voodoo Child forever:) Klasika akčního žánru, generační záležitost, whatever, každopádně vynikající zábava. 90% ()

Galerie (67)

Zajímavosti (20)

  • Keď granát vyhodí dvere do vzduchu, môžeme jasne vidieť, že ľudia sú len figuríny. (ShortyIC)
  • Natáčení ve skutečnosti neprobíhalo na lodi USS Missouri, nýbrž na fregatě USS Alabama. (Lateef)
  • Když v první přestřelce v kuchyni únosci vypálí dávku ze samopalů MP5, oba mají nasazené tlumiče. I přesto je střelba slyšet jako bez tlumičů. (DeziDiCzorka)

Související novinky

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)

Reklama

Reklama