Přepadení v Pacifiku

• slovenský

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

Tento film hodnotím podle svého prvního dojmu ze shlednutí a to mi bylo o dost míň ;-) Kdysi se mi Segal líbil, celkově se mi líbily filmy, kde bylo bojové umění obsaženo. Tento film mě svou akční zápletkou zaujal. Dnes bych už tak benevolentní nebyla, protože mě záliba v akčních hollywoodských blbostech už opustila.(5.8.2011)

USS Missouri je ve skutečnosti USS Alabama a Casey Ryback není kuchař - čemu pak člověk může věřit..? Under Siege natočené v konci období nazývaného "Raný Seagalismus" zastihlo Stevena v největší formě a je nutné ocenit i skutečnost, že ač ten aikido klučina pracuje v lodní kuchyni, je štíhlý jako raketa Tomahawk. Prozatím..(29.9.2008)

Hodnotím až po několika letech po svém druhém zhlédnutí. Přepadení v Pacifiku zcela jednoznačně dosahuje vyšších kvalit než většina dalších Seagalových filmů. Osobně jsem se však více bavil u Přepadení 2. To však nic nemění na tom, že tato akční klasika je skvostem svého žánru. Steven Seagal je tu jako vždy jedna velká mlátička. Vyskytují se tu i perfektní hlášky a Tommy Lee Jones je zaporňák jak se sluší a patří! Je to právě on, kdo dokáže v tomto snímku zaujmout svým herectvím. Další věc, kterou oceňuji, je, že pozdější akce ve filmu už nejsou vyloženě one man show - Casey Ryback, ale má zde pomocníky. Jako fanda klasických akčních snímků nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. Drobná chybička: Při souboji se Stranixem utrží Casey šrám nad okem. Po chvilce mu v jednom záběrů zmizí, dál jej opět má.(14.9.2010)

Soundtrack Gary Chang: 1. Main Title - Gary Chang ,2. Fanfare ,3. Takeover ,4. Casey Gets in Touch ,5. Casey Saves Jordan ,6. Reveal Sub ,7. Sub Splits ,8. They Sink the Sub ,9. Casey Rescues the Laundry ,10. Sitting Ducks ,11. Broadway Shootout ,12. Casey Meets Strannix ,13. Casey Saves Hawaii ,14. Epilogue ,(14.5.2011)

Pro začátek - žeru Seagala v jeho formě z poloviny 90.let a tohle je jeho nejlepší film. A taky to byla moje první originální videokazeta, kterou jsem dostal s videem, takže k "Přepadení v Pacifiku" mám dost osobní vztah...Tenhle snímek má všechno, co má správný akční film mít (bojová umění, krev, přestřelky, krásnou ženu, vyšinutého ale sakra schopného záporáka...). Už navždy klasika.(23.1.2003)

• - Červencové vydání časopisu Playboy – z roku 1989 –, na jehož obálce je televizní hlasatelka Shelly Jamison, se objevilo už dřív ve filmu Sám doma (1990). (Karlos80)

• - Severokorejskou ponorku představovala skutečná ponorka USS Drum. (Dragoni)

• - Davisova režie na Harrisona Forda zapůsobila natolik, že po shlédnutí filmu podepsal smlouvu na roli Dr. Richarda Kimbleyho v Davisově připravovaném thrilleru Uprchlík (1993). (Čiban)