Přepadení v Pacifiku

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

• gudaulin

Pro mě asi nejlepší seagalovka, což nicméně není žádná pocta, protože kvalitní snímky se v jeho filmografii nevyskytují a převážná většina z filmů, které natočil, má nesmírně dementní scénář a tupé herecké výkony i na průměr svého žánru. I tady se vyskytují scénáristické nedodělky a zjevné nesmysly (dva teroristé mají příkaz "zneškodnit" uzamčeného a spoutaného Seagala, který pro počínání přepadového komanda představoval do té doby nulové riziko a teprve tím mu umožní uniknou a nechat se od něj pozabíjet). Na druhou stranu režie je svižná a film má na poměry akčního žánru slušné herecké obsazení (Colm Meaney,Tommy Lee Jones). Celkový dojem 40 %.(21.6.2006)

• salahadin

Klasický akční šabloňák s ulízaným Seagalem, tahle definice hovoří za vše. Chcete od seagalovky nějaký duchapřítomný a inteligentní film? To chcete moc. Jak jinak, jeden bazmeht zrekvíruje loď, prohlásí se za kapitána a ohrožuje svobodné Američany. Bohužel, na lodi se tou dobou pohybuje i absolvent ortodoxní vietnamské kuchyně a ten umí s nožem i mikrovlnkou. A jak to tak bývá, udělá z našich antihrdinů špíz po americku okořeněný doslovným pojetím akupunktury. O herectví se nedá moc mluvit, většina podává takový krásný výkon jako z ochotnického vesnického divadla, kde k charakterní roli stačí nosit slamák. Tommy Lee Jones opět potvrzuje, jak jsou někteří kladní hrdinové zoufale ubozí, proto jsem celý film na jeho straně....a přeju si, aby Seagala nakrájel jako štangli uheráku. Bohužel, scénarista tomu chtěl jinak. Ovšem to, jak Tommy Lee Jones skončil, to bylo hodně stylové.(29.11.2009)

Je to sice nejlepší film se Seagalem, ale že by byl nějak úžasný, to rozhodně ne. První polovina filmu je hodně povedená, ale od té doby je to klasická americká slátanina. Tommy Lee Jones zahrál psychopatického revolucionáře luxusně, ale to je tak všechno co se mi na filmu líbilo. Seagal je tragický jako vždycky a hudba ještě horší. Málem bych zapomněl na důstojníka Krilla , který byl též světlou stránkou tohoto filmu. 55%.(14.3.2015)

Pro začátek - žeru Seagala v jeho formě z poloviny 90.let a tohle je jeho nejlepší film. A taky to byla moje první originální videokazeta, kterou jsem dostal s videem, takže k "Přepadení v Pacifiku" mám dost osobní vztah...Tenhle snímek má všechno, co má správný akční film mít (bojová umění, krev, přestřelky, krásnou ženu, vyšinutého ale sakra schopného záporáka...). Už navždy klasika.(23.1.2003)

asi po třetím nebo čtvrtém shlédnutí jsem byl prostě téhle klasice, kdy měl ještě steven poměrně rychlé pohyby a o půl metráku míň, nucen přidat aspoň tu čtvrtou hvězdu... když k tomu přičtu skvělou vyšinutost tommyho lee jonese a dortový strip-dance miss červenec, kdykoliv bych se na to rád podíval znova. 80%(8.8.2007)

• - Z pohledu odborné kritiky a finančních zisků se jedná o nejúspěšnější snímek Seagalovi kariéry, který si vysloužil dokonce dvě nominace na Oscara. Se ziskem 15 760 003 amerických dolarů v 2 042 kinech ve Spojených státech představoval výdělek na jeden sál 7 717 amerických dolarů. (Čiban)

• - V momentě, kdy nad lodí přeletá letoun, říká operátor radaru, že se jedná o F-16. Tyto letouny však součástí námořnictva nejsou a nemají žádnou základnu na Havaji. Typ stíhaček, který je v záběru, je námořní palubní letoun typu F-18C Hornet vyzbrojený dvěma protilodními střelami Harpoon. (nowizz)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 65. (Zdroj: ČSFD.cz)