Zábavná show, která ukazuje vědu z té vtipnější stránky. Je možné chodit po hladině bazénu naplněného pudinkem? Lze tavit sklo v mikrovlnné troubě? Jak daleko dojede nemocniční vozík poháněný minimaxem? Vynalézavé zničení karavanu a ohnivý výbuch v každém díle zaručeny! (oficiální text distributora)

heyda

Upravuji hodnocení ze 4 na 3 hvězdičky. Po několika dílech mi začaly vadit ty jejich výbuchy. Nevidím v tom nic zajímavého, že každý díl vyhodí něco do vzduchu. Vše, co je mimo mě však baví, takže 3 hvězdičky :-) ()

Caszidy

Přespříliš vulgární a zjednodušená snaha o popularizaci vědy. Těch několik málo užitečných a zajímavých informací, jenž obsahuje každý díl je většinou zcela utopeno v záplavě naprosto bizarních a šíleně zbytečných pokusů a experimentů. ()

Borrtex

Velice příjemný pořad, který v mnohých případech až překvapuje svou primitivitou. Myslím, že tvůrci spíše než zdokumentovat zajimavé vědecké pokusy chtěli diváka rozesmát. Což se jim alespoň v mém případě rozhodně povedlo. Věda zpracována do zábavné formy, je rozhodně příjemnou večerní podívanou, z které si i něco málo odnesete :-). 80% . ()

Kryton

Neskutečné pokusy, šílené nápady a hlavně v některých dílech zábava. Najdou se díly o ničem, ale ten kdy dokazují, kdo z trojice metalák,hip hoper a barbie přežije na ostrově stojí za to. ()

Cimr

Velikou slabinou tohoto pořadu je, že nevěděl, kdy přestat. Pár pokusů je tu opravdu mimořádně zajímavých a přínosných (Pomůže, když při padání výtahu před dopadem vyskočím? Kolik balónků je třeba, abych vzlétl? Budu úspěšnější, když budu chodit oblečený v červeném? Kde se berou ty malé chlupaté chomáčky v mém pupíku?), ale proboha, proč je tam tolik výbuchů?! To už je pak neskutečná nuda: strčíme žárovku do mikrovlnky - buch, strčíme střelný prach do karavanu - buch, smícháme tyhle dvě chemikálie - BUCH, BANG, PRÁSK!! A taky některé pokusy stály za starou bačkoru - co se stane, když přivážu kazeťák k jedoucímu autu? No ne! Rozbije se! Každopádně kdyby se to rozumně prostříhalo a zůstaly tam jenom největší pecky, tak by to byl fakt úžasný seriál, snad jeden z nejlepších. ()

Paxxx.cz

Brainiac bere vědu tak trochu s nadhledem a hlavně s hůmorem. To je sice hezké, ale já rozhodně nemůžu překousnout fakt, že většina pokusů je v praktickém životě použitelná asi jako hodinky, které neukazují čas. ()

UncleG

K tomuto pořadu je potřeba přistupovat s hodně velkým odstupem. Nejedná se o nic vědeckého, je to čistě zábavná show, jejíž náplní je ukázat co nejvíc explozí, čmoudu, nechuťáren a co možná nejnevkusnější plýtvání potravinami. Tady se trochu zastavím. Nechci vypadat jako nějakej moralizátor, ale před tím, než vyhodíte do vzduchu kamión hranolek, abyste zjistili létavost brambor, bylo by dobrý si taky uvědomit, že na týdle planetě existujou místa, kde se žije "z ruky do huby" a lidi umíraj hladem. No nic, jsem za ukňouranýho blba, je mi jasný, že "chudáci z třetího světa" si za svou bídu můžou sami, kdežto MY Evropani si klidně lajznem napustit bazén pudinkem - a zkuste nám v tom zabránit. Takže pokračujme v hodnocení: Rozmezí vtipnosti se pohybuje od celkem zajímavých blbinek a povedených vtípků, u kterých se člověk od plic zasměje, přes všeobecně známé pravdy (typu "co se stane, když do čajového servisu práskneme palicí - světe div se, to je tedy něco! Ono se to rozbilo!") až po nejtrapnější z trapných "pokusů" které na základě jednoho odzkoušení na jednom páru figurantů vedou k naprosto (ne)seriózně se tvářícím proklamacím. Největším nedostatkem všech sérii ovšem je, že člověka nečeká nic extra nápaditého nebo pestrého. Náplň jednotlivých dílů je totiž těžce monotónní. Stačí vidět 5-7 kousků, abyste si udělali rozumný obrázek o tom, že "tohle nikam nevede" a vědátorskou show přestali sledovat. Pokud zrovna nepatříte mezi lidi, které nikdy neomrzí pohled na vybuchující karavany... ()

katuska138

Kéž by bylo víc pořadů, jako je tenhle. Věci, které každý chtěl alespoň někdy vyzkoušet. Skvělé nápady, na které si normální lidi netroufnou nebo na ně prostě nemají peníze. Originální, zábavné, vtipné, takhle se musí na vědu. ()

L_O_U_S

"A teď si ukážeme, které spodní prádlo je nejbezpečnější. Oblečeme do něj tři figuríny a zapálíme je." (472.) ()

fmash

Kromě těch zamýšlených, ze scénáře vyplývajících, otázek se nabízejí i některé další: je to cool, dělat pokusy a vůbec nezastírat, že to nemyslíte vážně? Dělat fekální fórky prokládané záměrně průhledně umístěnými prsaticemi? Atd. Jak se to vezme. Vlastně je to docela prča, když se díváte na jednu nebo dvě epizody. Pokud ale vaše ratolest trvá na nahrávání všech dílů a vy se na ně musíte takřka povinně dívat s ní, začíná to být trochu v pytli. Ten záměrně pitomý scénář je vlastně celkem rafinovaný: dospělý si myslí, že je to nadsázka, odrostlejší potomek si naivně myslí, že je to nadsázka, kterou prokoukl a nechá se tedy s pocitem zadostiučinění unášet, menší potomek si té nadsázky ani nevšimne a tudíž mu to přijde cool. Tak nevím, mám moralizovat? Brainiac je každopádně místy (řídce) srandovní srágora. ()

Hees

Dobre premyslený,humorný a zaujímavý seriál, ktorý človeka približuje k vede svojim nenásilným spôsobom tak,že je to dobre podané.Pokusy sú vtipné a tie latexové dievčatá :D aj tie sa mi veľmi páčia. ()

C0r0ner

Jo, kdyby takhle nějak byla vyučovaná fyzika, tak jsem na ní nemusel být takový trotl. Škoda, ale třeba ta doba přijde. Každopádně je to velmi dobrý pořad, který divákům skrz zábavné pokusy ukazuje všechny možné věci, které se týkají v podstatě jakéhokoli odvětví vědy. Pro mě největší ponaučení přišlo s tím, že když člověk pije pivo brčkem, tak se víc nenalije, ale zato bude víc krkat. 80% ()

lakikaki

Seriál, ktorý sa snaží ukázať vedu z tej vtipnejšej stránky, ale robí to pomocou trápnych vtipov, lacných "krások" (neviem, či sa dá blondína s obrovským poprsím a ešte väčším bruchom v minisukni alebo v plavkách nazvať kráskou), rôznorodých vybuchujúcich vecí a odpornej imitácie Tiny Turner. Navyše mi to celé pripadá ako priživovanie sa na Mythbusters, ktorí sú však na rozdiel od Brainiac kvalitným seriálom... ()

fars

Nejvetsi nepritel poradu je velka nevyvazenost. Nekdy jsou vtipni a zajimavi, jindy jsou proste jen radoby vtipni a trapni. Ale porad vas na poli 45ti minut zabavi. ()