Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiální text distributora)

Joe16210

Pěkný film, zajímavý nápad, vůbec mě nenudil. Vřele doporučuji všem, kteří váhají... Městečko pod zemí, kde dochází elektřina? Podle knižní předlohy? To je to pravé fantasy! :-) ()

Curlytom

Hlavním motivem filmu je zkáza lidstva a jeho záchrana v izolovaném podzemním městě bez vymožeností moderní techniky. Funkčnost města je nastavena na 200 let, po kterých by se měli „uvězněné“ zbytky lidstva vydat na povrh. Všechno se zvrhne po nečekaném přerušení informačního kanálu. Mladí „rebelové“ se postaví svým rodičům a jejich přesvědčení, že je někdo zachrání a záchranu vezmou do svých rukou. Celkově hodnotím jako velmi příjemně zpracovanou dětskou fantasy pro dospělé. Překvapivě vyrovnané herecké výkony hlavních hrdinů, které jsou rovnocennými partnery pro dvě hlavní hvězdy filmu – Billa Murraye a Tima Robbinse. Jsem zklamaný z toho, že jsem se nedozvěděl co je za okruhem světla v temnotě. Aspoň jednoho velkého roháče, když už ten krtek nebyl nic moc. ()

Kubík

Rodinné, napínavé a oddechové, co více dodat. Musím se přiznat, že mi to dost připomnělo datailní popis jedné části hry známé jako Fallout 3 : ) ()

Pavlin

Docela zajímavý příběh,ale bohužel trošku nezáživě zpracovaný.Přesto na jedno podívání dobré.Dětem okolo jedenácti let se bude asi líbit. ()

Plague.

Ten film se krásně rozjížděl, měl určitě na to, aby si vysloužil 4*, ale od půlky se propadl spíše do béčkové dětské pohádky, tak trochu Narnie, přitom to mohl být skoro filmový Fallout. Bohužel. ()

sirrgulo

Nápad zajímavý. Film mi trošku připomínal Fallout, který jsem kdysi hrál. To byl i důvod proč jsem se po shlédnutí traileru na něj docela těšil. Nakonec jsem se ale dočkal vesměs zklamání. Film není moc napínavý a krom začátku nenabídne ani žádnou zajímavou část. Řádící přerostlý krtek mi moc neseděl. Přesto se mi ale líbilo obsazení Billa Murrayho a Tima Robbinse. ()

Via

Chtělo to více propracovat scénář, něco mi tam zkrátka chybělo... ale hlavním představitelům nemůžu téměř nic upřít a rady otce Doona (no comment, ale jsou dobré): "...tohle není jen víčko od láhve, může to být i něco jiného, resp. sloužit i něčemu jinému..." Kvůli nim se na to možná podívám někdy znovu :) ()

George.Camel

Spíše než fantasy bych to zařadil do žánru dobrodružná sci-fi i když nikam do vesmíru nepoletíte. Vše se odehrává v podzemním městě. Děj je docela svižný, dětské herecké výkony jsou také kvalitní, atmosféra tajuplná a tésnivá. Dobře se na film kouká, jen není moc vysvětleno proč všichni žijí v podzemí, jak mohly vydržet potraviny v konzervách stovky let a další detaily a na závěr .... no ale to nemohu prozdradit. Koukněte se. ()

x_ander

Ničím neoslňující rodinný filmek, ale jako jednohubka funguje. Mladičká Saoirse Ronan září, její starší herečtí kolegové (Bill Murray a Tim Robbins) se však dost nudí. Celkově je City of Ember průměr se vším všudy. 50%. ()

Filousik

Zdařilá fantasy pohádka, která mě příjemně překvapila a potěšila. Z mého hlediska vcelku originální nápad, pěkně natočeno a zdařilé herecké výkony. Ve filmu najdeme jak napětí, dobrodružství, tak i akční scény. Trocha humoru nesmí chybět a dle mého názoru se to do filmu povedlo velmi zdařile nacpat vše v ideálním poměru. Sám se divým, že tento film tak pohořel. Hvězdný prach byl teda lepší, ale tento film se dle mého názoru nenechal zahanbit. ()

-VINCE-

Velmi zajímavé fantasy. Tento žánr mám moc rád a film samotný byl pro mě překvapení. Prakticky jsem šel do neznáma a byl jsem spokojen. Příjemně stávené odpoledne při sledování tohoto filmu. ()

Domas88

Pořád jsem čekal kdy se to rozjede a už byl konec... z počátku fakt dobrý, ale ... někde udělali holt soudruzi chybu :) ()

Trumper

Tipnul bych si, že film se nelíbil: a) Těm, co čekali temnou postapo fantasy ve stylu Dark City. b) Těm, kteří chtěli další pseudo-postapo-anti-utopistickou-teen-romance hovadinu ve stylu Divergenta. c) Těm, kteří četli knižní předlohu… vzhledem k tomu, že nepatřím ani do jedné z výše uvedených skupin, můžu říct, že mě film vcelku příjemně překvapil.___ Řekl bych, že to bude: 1) Andersonovskou barevnou paletou. 2) Gilliamovským prostředím. 3) Neokázalostí a nadsázkou, což jsou vlastnosti, kterými filmy v poslední době zrovna neoplývají.___ Anebo se pletu a jedná se jen o další cypovinu, která mě shodou okolností bavila. /70+% ()

harycek

Zajímavé , ale trošku děsivě depresivní!!No jestli je tohle pro děti tak potěš pánbůh ty děti , aby nedostali psotník , nebo jinou psychickou újmu!! ()

blazma

Trochu jsem podlehl kouzlu, vhledu a hereckému výkonu herečky Saoirse Ronan a tak jsem podstoupil maraton jejích filmů a narazil jsem na tento fantazy, rodinné dobrodružství. Jen jsem si říkal, sakra jakto že jsem se k tomuto filmu dostal až nějak po 10 letech co tohle vyšlo. Tohle je prostě velmi povedenej kousek. ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007