Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiální text distributora)

maverick10

Tak tohle je presne ten typ filmu, kterej ja miluju. Bohuzel Tom Hanks vsadil na spatny lidi. Od rezisera pres scenaristu az po klapku :-) Jedina vyjimka je vcelku slusna hudba. Vsechno je moc rychle uvareny a jidlo mate hned na stole, jenomze ja jeste nedostal poradny hlad :-( Bill Murray a Martin Landau nezklamou nikdy, ovsem ostatni herecke vykony byly naivni jak v loutkovem divadle. Skoda, melo to na vic. ()

honajz2

Překvapivě se mi to líbilo. Sice se to místy docela vleče (popravdě jsem čekal, že se dostanou z Emberu dřív a ještě se něco bude dít venku) a rozhodně to mohlo být o něco kratší, ale jinak snad ani nemám co vytýkat. Přišlo mi to zajímavé, dobře vedené, postavy mi byly sympatické (jen tu malou holčičku, sestru Liny, bych úplně vyškrtl, protože v tom příběhu je vlastně poněkud zbytečná), líbil se mi i vizuál toho podzemního města a v určitých místech to taky bylo dost napínavé, hlavně v závěru. Je to příjemný film a klidně se na to rád někdy podívám znova. 4* ()

kombajn

hele pište si co chcete, mě se to líbilo a na chvíli jsem se opět stal věřícím dítětem, které se nechávalo ošálit krásným světem podzemního města jako z Matrixu... ()

Hennes

Dětské fantasy se sympatickými herci a dobře postavenými kulisami podzemního města. Epické snímky s ohromným závěrem spotřebují neuvěřitelné peníze, tady to proběhlo tak nějak v poklidu a přitom jsem se nenudil. ()

rakovnik

Průměrná postapokalyptická sci-fi o životě v podzemním městě, kterou zdobí sympatičtí herci, ale nepovedená triková stránka. První polovina filmu je trochu roztahaná, ale když se hlavní hrdinové vydají na cestu ven, mění se film v dobrodružnou jízdu. Závěr je zcela neoriginální, až na digitální kámen :-) ()

shyster

Konečně po dlouhé době kvalitní dětský dobrodružný film, který se nesnaží pomrkávat na starší diváky různými narážkami, ale záruka toho, že se vrátíte do dětských let. Díky tomu odpustíte i trochu toho nedostatku jménem scénář. ()

bourec

Filmu Město Ember je potřeba přiznat určitý mystický tajemno,umocněný zavěrečnejma scénama,ale co se týče trikových sekvencí,tak tady film dost kulhá.Ale za 50% to je. ()

Skleena

"Dětské scifi" má i přes "rodinné" zaměření něco do sebe. Atmosféra celkem funguje, mladí představitelé mi oproti mému obvyklému postoji k dětským rolím nijak nevadí, podzemní město je vykresleno hezky... no a Bill Murray je kouzelná svině :) Na chvilku možná i nadchne, rozhodně ale neurazí. ()

Wladi.mir

Celkově dobré sci - fi, fantasy s velmi slušný obsazením. Bill Murray, Tim Robbins a Martin Landou to jsou velcí herci. Škoda jen, že nedostali tolik prostoru. Místo nich jsou tam děti v hlavních rolí a kvůli tomu to působí dětsky a pohádkově, přitom námět byl skvělý. Dle mého to mohl být špičkový film, na který by se nezapomnělo, ale takto pouze ***. Škoda. ()

C0r0ner

Hodně to trpí naivitou, častou nelogičností a pár scenáristickými faily, ale zase je to vyvážené perfektně vytvořeným steampunkovým "světem" a překvapivou napínavostí. Ovšem potenciál byl mnohem výš, z tohohle námětu šlo vymáčknout stokrát tolik. 70% ()

Dannysek4U

No vida, jak peknej se da s pomoci par ozubenejch kolecek, hrideli a zrezlejch trubej udelat svet. Jen skoda, ze mu zase vladnou maly parchanti, nejchytrejsi ze vsech, pred nimaz je kazdej dospelej tradicne naprosto neschopnej lempl. Ale byt chvilema nelogicka a dost zjednodusena, presto je Mesto Ember podivana, ktera predevsim v prvni polovine znacne bavi. Vic jsem si ani nepral. ()

lakikaki

Vďaka výbornej réžií vznikol z fakt nevydareného scenára veľmi fajn film. Scenár je síce nedomyslený, pomáha si primitívnymi scenáristickými trikmi, ktoré dnes už na nikoho neplatia a necháva mnoho vecí neobjasnených, ale Gilovi Kenanovi sa aj tak podarilo vyžmýkať z neho úplné maximum a vytvoril komplexný a fantasticky fantastický svet, do ktorého by sa každý aspoň na chvíľu rád pozrel a poteší tiež fajn hudba a skvelí herci (najmä hlavná dvojica a slizský Bill Murray). Okrem scenára má ale City of Ember ešte jeden problém - nedokážem si ani len tipnúť jeho cieľové publikum. Malé deti by gigantický krt a občasná mrazivá atmosféra určite vydesili, staršie deti by v rolách hlavných hrdinov videli radšej seba alebo aspoň niekoho vo svojom veku a nie takmer dospelých teenagerov, dospelých rodinný(?) dobrodružný film veľmi nevzrušuje a dôchodcovia by mohli dostať strach z toho, že skončia ako pomätenci odkázaní na opateru (péči) svojich vnučiek. S dobrým scenárom by som si možno trúfol aj na plné hodnotenie, ale ten súčasný ma miestami neskutočne vytáčal a musím to stiahnuť až na priemerné tri hviezdičky. Film je to ale nadpriemerný a dostal som od neho rozhodne viac než som čakal. Gil Kenan znovu potešil, teším sa na jeho ďalšiu tvorbu. ()

matt6

Z Mesta Ember mám zmiešané pocity. Na jednej strane sa jedná o dobré fantasy zo zaujímavého a originálneho prostredia mesta v podzemí, ktorého vizuál je dotiahnutý k dokonalosti. Na strane druhej mi vadilo, že sa po celý čas pohybujeme výlučne v prostredí mesta a neprichádzajú k nám skoro žiadne odkazy na svet vonku. Ďalej bolo zvláštne, že film nie je smerovaný pre deti ani pre dospelých, týmpádom sa človeku ťažko zžíva s postavami a nevie či sa má smiať, alebo byť v napätí. Dobrodružná stránka filmu bola dobrá, natočené to je obstojne a sympatický mi boli aj teen herci v hlavných úlohách spolu s vedľajšími postavami Robbins a Murray. Zhruba v polovici filmu mi to náramne začalo pripomínať Fallout a odvtedy som už na nič iné ako na opustenie mesta nečakal. A keď už prišiel ten očakávaný záver, ktorý si žiadal veľa vysvetlovania, dostavilo sa veľké sklamanie. Vychádza mi lepší priemer. 65% ()

Martrix

Dobrý sci-fi námět je založen na jednom, nebo více, kdyby... . Pokud příjmete trochu kostrbaté kdyby filmu Město Ember, nejspíš nebudete při jeho sledování nijak zvlášť trpět. Navíc vám při akceptaci příběhu pomůže i to, že film má atmosféru pohádkového příběhu. První půlka filmu je příjemně komorní, ale zároveň je radost dívat se na perfektní kulisy města. Je velká škoda, že si ME neudrželo vyšší standard až do konce, který výsledný dojem hodně poškodil. Za prvních 60 min. bych dal 4*, ale za za těch posledních 30 min. bych dal max. 2* . Škoda, protože jinak film působí sympatickým dojmem. ()

pakobylka

Podzemní retro město budoucnosti ? Proč ne ... jenomže mně to celé nedávalo valný smysl. Možná jsem něco prošvihla v samotném úvodu, ale nějak jsem nepochopila, proč měli všichni skončit na dvě stě let pod zemí. Co provedli, že se pro ně povrch planety stal neobyvatelný ? Nenašla jsem žádný skutečný ani zástupný důvod, neboť soustředění moci v rukou starosty a jeho nohsledů byl důsledek, nikoli příčina aktuálního neutěšeného stavu. A jen tak na okraj: Je sice pravda, že doba pobytu v důmyslně zbudovaném, leč postupně chátrajícím městě Ember se trochu protáhla, ale pokud vím, v mysli jedné staré dámy se uchovala matná vzpomínka na tajemnou schránku ... znala snad i její obsah ? Nemyslím - řekla bych, že v dobách jejího mládí odpočítávání ještě nebylo dokončené. Ale i kdybych vycházela z mylných předpokladů - kolik vody v řečišti času by muselo uplynout, aby obyvatelé podzemí zapomněli, odkud přišli (pokud čirou náhodou netrpěli hromadnou ztrátou paměti) ? Příběh svým způsobem shazuje sám sebe - nemůže ho zachránit ani přívlastek "rodinný", který vybízí ke shovívavosti ... ani místní fauna, která je sice chudá co do rozmanitosti druhů, ale může se pochlubit poněkud nezvyklými rozměry ... 2,5* ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007