Benjamin-L

Vždy když to vidím tak si říkám zlatý první díl. I když tam hraje většina herců z prvního dílu tak už to je takový divný aspoň pro mě. ()

otík

Co napsat k filmu, který ve své podstatě nikoho nezajímá? Pro děti to rozhodně není, ti nedokážou pochopit jednání dospělých, pro mládež také ne, neboť jediní mladí ve filmu nejsou vůbec výrazní a že by to byli kdoví jací hrdinové, to se také říci nedá. Pro ty z nás, kteří společně se Sněženkami vyrůstali, jsou hlavní hrdinové přeci jen už staří. No a padesátiletí a starší asi jen těžko budou uneseni z toho, že se parta padesátníků sešla na horské chatě, aby tam chlastala a balila postarší bývalé spolužáky. Prostě byla to ztráta času, navíc hodně velká. Hudba: Walter Kraft ()

Mylouch

Na druhé shlédnutí rehabilitace o 1* za vykreslení poctivé čtyřicátnické senility a snahu o zatížení někdejších středoškoláků břemenem uplynulých let, v neposlední řadě pak za omládlou Freimanovou. ()

kocik1

Dřepkins v šestnácti vypadá úplně jinak než mezi čtyřicítkou a padesátkou. Člověka už při vstávání bolí nohy a vrzají mu klouby. Puboši zestárli a i když se urputně snaží hrát s ostatními kámen nůžky papír tu o dědka, tu o peroxidovou babku, nikdy už to nebude jako dřív. Takže co nám vlastně chtěli tímhle filmem tvůrci říct? Národ čekal řachandu a ta nepřišla, vznikl ovšem kupodivu film, který není až tak špatný, jaké má hodnocení. Film o ztracených iluzích, který se jen minul s diváky, protože rozhodně mířil svou reklamou jinam, než kam nakonec střílel. Netvrdím, že je to něco extra, ale v záplavě české lidové filmové zábavy se aspoň pokusil, byť možná neplánovaně, mít nějakou myšlenku. S přimhouřením všech dvou očí je to za 50%. ()

panMartin odpad!

Pokračování, které se nikdy nemělo natočit. Jestli si někdo fakt myslí, že stačí oprášit staré jméno a obsadit 5 herců z jedničky, tak je na velkém OMYLU. Jinak bez humoru, bez nápadu, trapný a ubohý. ()

Jirgen

Dobrá reklama na domov důchodců :) Ohraný hlášky už překvapivě nejsou vůbec vtipný a nebýt Suchánka, který se snaží hláškovat tak bych z toho asi taky zestárnul o 25 let ... A je vážně škoda, že takovýhle scénář vůbec někdo schválí a myslím, že Viktor Tauš už zase dlouho žádný film nenatočí :) takže jsme zachráněni .... ()

peteq odpad!

Ze zvědavosti a jekési nostalgie sem se na film vyrhnul a popravdě byl to šok.Tak špatný kus tu dlouho nebyl.Dialogy naprosto otřesné,na hercích bylo jediné zajímavé a to jak zestárli. Stupidita vládne celým snímkem,chtěl sem ho vypnout ale ze slušnosti sem se dodíval...ale vy nemusíte,není o co stát. ()

Cedr

Tak potřetí přepisuju komentář a přidávám hodnocení. Mně se to prostě líbilo. Ano chtělo to mnohem lepší dialogy a některé "herecké" výkony byly tragické, ale říkejte si co chcete... něco do sebe to má. ()

Doudis19

Výborná parodie na původní Sněženky a Machry. Herci jsou svou toporností zábavní, děj se táhne respektive děj chybí, ale přesto je zde plno směšných situací, plno užasně trapných důmání nad kravinama, a vůbec celé kultovní dílo se povedlo senzačně zkarikaturovat. Počkat? Ona to není parodie, ale vážný pokus o plnohodnotné pokračování? Velebnosti, jdu blejt! ()

Lachtaan

Veškeré kouzlo původního filmu je pochopitelně vytraceno. Mě ale už od malička štval "otevřený" konec prvního dílu a dlouhé hodiny jsem bloumal nad tím, co se s postavou Václava Kopty mohlo stát. U některých vybraných postav jsem se před léty vyděsil, když se před mýma očima objevily o 25 let starší. Nelze filmu zazlívat, že se pan Tauš vydal směrem, kde více tlačí na rány života a nesplněné sny, než na tu jeho komickou stránku, jež líčil mezi dospívajícími gymplány pan Smyzcek. Neshazoval bych film až tak hluboko, jako volné pokračování neurazil. Je na něm špatné pouze to, jak je vidět snaha o ždímání ambic, které nastavil o pětadvacet let mladší díl. ()

Mrkvič

Dalo by se jednoduše napsat, že to byla trapná slátanina, ale z nostalgie radši hledám pozitiva. Suchoš je záruka vtipu vždy a naštěstí to platí i v tomto případě. Takový Duchoslavův Viky Cabadaj, to je už něco jiného. Scény, kdy má být za machýrka, jsou pro mě těžce stravitelný. Bez vtipu a navíc v podání hodně slabého herce. U těch neherců mě spíš překvapil Kopta, ale to asi hlavně tím, že oproti starým Sněženkám, hraje už opravdu dospělého pesimistického tlouštíka. Radek John film prošpikoval několika zajímavýma tématama, až jsem litoval, že má jít z větší části o komedii. Většina filmu je totiž komentováním starého filmu, který když neuctíváte, tak vám bude spíš za autory trapně. ()

ecceHOMMO

Čakal som že tvorcovia tohoto snímku budú chcieť nadviazať na pôvodný film ktorý sršal energiou, humorom a ktorý sa mi vryl natrvalo do pamäti. Nič z toho som sa však nedočal, pretože tuná sa jedná o trpkú "komediu" ( i keď možno komédia nie je správne slovo)....kde humor je postavený na spomienkach z minulosti. Nie je to o humore ako to bolo v Sneženkách a machroch je to o tom ako nám čas utečie pomedzi prsty......ako sa dokážu veci skomplikovať, ako sa život uberie iným smerom než by sme si sami predstavovali a zostanú nám len spomienky na mladé búrlivé časy....ktoré aj keď ich chceme privolať späť narážajú do steny....steny skutočného sveta...steny reality..............a aké je moje konečné resumé? Aj napriek nie príliš podarenému humoru( ktorý je zväčša najväčšou slabinou) je tento príbeh zaujímavý a treba povedať, že aj reálny......i keď nie všetci asi ocenia pohľad na to ako by to v skutočnosti naozaj dopadlo, pretože väčšina asi očakáva zábavu v štýle z pred 25 rokov.......a tej sa tu nedočká..... ()

KanjiVital odpad!

100 minutové vaření z prvního dílu.... celé to drží jen Kopta, Suchánek a pohledná Evička Jeníčková. Bohužel... Duchoslav z puberty ještě nevyrostl. ()

Estrecha odpad!

Chcete si udělat pořádný hororvý večer, a Kruh nebo Tajemství loňského léta vám přijdou jako pohádky pro děti? Pusťte si Sněženky a machři po 25 letech! Zůstat a dokoukat celý film do konce byl horor, který mě dodnes budí ze spaní... Tento zážitek bych přirovnal procházce peklem, a to neberu v potas, že jsem za to zaplatil lístek do kina... Nechcete li si zkazit zážitek z prvního filmu, tohle pokračování VYNECHEJTE... ()

plechulka

Bohužel zahozená šance - dva, tři dobré fóry za celý film je trochu málo... celý film se vleče a scénář je řídký jak tající sníh... jako zpracovat zajímavě totožné téma (tj. jak nás zážitky na střední někdy ovlivní na celý život) doporučuji četbu M.Wievegha-VYBÍJENÁ! ()

Sfinkter

Co se týče herců, jediný kdo hraje první ligu je samozřejmě Radek Brzobohatý. Další se jen vezou, i když mají taky světlé chvilky - slušné výkony Kopty a Freimanové. Taušovi se podařilo lehce olíznout nostalgickou náladu, práce s kamerou se mi taky líbila, ale celkově asi zbytečný počin. ()