Jake Scully, filmový dvojník, právě natáčí scénu z filmu o upírech. Je nějakou dobu zavřený v rakvi, což u něj vyvolá klaustrofobní pocity, kterými při podobných příležitostech trpí, a není schopen ze sebe vypravit ani slovo. Režisér Rubin není nijak nadšený. Když se Jake vrátí domů, najde svou přítelkyni v posteli s jiným. Je jasné, že si musí hledat nové bydlení. Prostě den blbec… Na hereckém kurzu se Jake seznámí se Samem Bouchardem, který mu udělá nabídku: protože sám musí odjet filmovat do Seattlu, může za něj Jake zatím hlídat dům jakéhosi boháče. Navíc, až bude mít dlouhou chvíli, bude moct v jednom z oken protějšího domu dalekohledem pozorovat krásnou ženu, která v noci předvádí vysoce vzrušující sexuální představení. Jake ženu skutečně pozoruje a zatouží poznat ji blíž. Sleduje ji do luxusního obchodního domu, jenže svým usilovným pozorováním vzbudí pozornost ochranky. Všimne si ale také, že krásku sleduje ještě někdo jiný. Teprve na pláži se odváží na ni promluvit a upozornit ji, že ji sleduje muž indiánského vzhledu. Ten ale dívce vzápětí vytrhne kabelku a Jake za ním běží, aby mu ji sebral. Dostanou se až do temného podchodu a na Jakea přijdou obvyklé klaustrofobické potíže. Indián obsah kabelky vysype na zem a cosi si odnese… Hned večer se ukáže, co to bylo. Jake ze své pozorovatelny sleduje příchod krásné Glorie domů a zároveň vidí, že tam na ni číhá indián z pláže, který jí ukradl klíč. Když začne dívku škrtit šňůrou od telefonu, Jake rychle vyběhne z domu a ještě se dvěma náhodnými chodci se pokouší mladou ženu zachránit. Nemůže se ale dostat do domu a když tam konečně vběhne, Glorie je mrtvá: indián ji provrtal obrovským vrtákem. Pro policii, která vraždu vyšetřuje, je Jake jen odporným šmírákem. Ani policie, ani Jake netuší, že už brzy narazí na překvapivé skutečnosti… (oficiální text distributora)

Kortexo

Velká filmová modla Tarantina a Rodrigueze, který ve svém filmů Planet Terror, si brilantně vypůjčil scénu s vrtačkou. Poctivý thriller... ()

mirkath1

Špatné hodnocení dávám jen proto, že hlavní hrdina byl děsnej šašek. Přitažlivější herec zřejmě tou dobou nebyl k mání. Film byl celkem nuda ()

Blazkowicz

Vypadalo to dost zajímavě, takže jsem tomu dal hned přednost před ostatníma filmama v pořadníku, ale bylo to zbytečné. Moc mě to nebavilo, atmosféra žádná. Potom co umře ta holka, tak jsem nějak nechápal co se dělo. A proč se to jmenuje Body Double, nedává moc smysl. 2+* ()

petrik11

Celkovo dosť ploché, aj by to rado zabŕdlo hlbšie a aj nie. Netvrdím, že to bolo vyslovene zlé, ale viaceré veci sa len nekonečne vliekli. ()

j.sorensen

Film by se měl jmenovat Dvojnice, protože jedinej kdo tam někoho dubluje, je Melanie Griffith.Ten kdo vymýšlel ten popisek, asi film vůbec nepochopil... ()

hotanka

Tohle mi nesedlo. Nuda, rozvleklý film, napínavý asi jako Řecké fíky. Ostatně co říct o dílu, jehož oficiální text distributora (zde nad komentáři) popisuje cca 2/3 celého děje. Divné osmdesátkové retro s otřesnými herci a nevěrohodným scénářem. ()

Bragi66

Jo možná je to klasika, ale koukat se na to nedá. Ta šílená scéna s tím, jak Craig Wasson pozoruje špatným dalekohledem přes žaluzie, jak se Melanie válí po gauči nebo nastavuje záda v županu, to trvá půl hodiny! A že je to thriler nebo dokonce drama? Na 114 minut je to spíše řidina s načesanými hereckými drny a přehazovačkami let osmdesátých. ()

Ardath

Další De Palmův znatelně hitchcockovský thriller - tentokrát s velmi toporným Craigem Wassonem a nesympatickou Melanií Griffith. Režisér má na svém kontě daleko zajímavější díla s podobným konceptem a u téhle patlaniny jsem se místy neubránil zívnutí. ()

EDEN13

Upřímně řečeno žasnu nad tak vysokým hodnocením, ale asi to je pro to, že se film rozhodl jít tak trochu svou osobitou cestou. Zhruba v půli film jakoby přichází o pointu, která tedy byla dost sporadická i na začátku... následně ji u konce zase najde, ale je to jako z bláta do louže. Mnoho scén je naprosto vytržených z kontextu, začátek se nehorázně vleče a člověk dlouho hledá onu pointu. Následně mi trvalo asi tak většinu filmu pochopit hlavního hrdinu a jeho chování, což se mi asi taky moc nepodařilo. Většinou to totiž působilo jako kdyby myslel svým rozkrokem, vzhledem ale k erotickému nebo spíše až pornografickému vyznění filmu se to dalo sice trochu pochopit, ale sympatie to zrovna nevzbuzovalo. ni tajemná žena Glorie si mě nezískala ačkoli k tomu měla našlápnuto... ovšem od scény, kdy se vrhla z ničehonic na muže, který jí celý den stolkoval a prohodila s ním sotva tři slova... jsem o ní trochu ztratila iluze... věřím sice na přitažlivost atd. ale ta jejich romantická scéna byla naprosto hloupá a byla tam jenom proto, aby tam byla nějaká erotická scéna. Ono hodně těch erotických scén tam bylo bez jakéhokoli důvodu... jen aby tam prostě byly. Ano celý tento film, hlavně jeho druhá část je v podstatě jen pornografie s minimem příběhu. Ovšem problém je v tom, že aby se film mohl považovat za dobré porno, tak tam toho sexu je přeci jen málo... jenomže pokud by měl fungovat jako erotická detektivka, tak na to je až příliš bezduchý a po lobotomii. ()

StaryJano

Už to není jenom De Palmovo nejlepší film. Dnes už tenhle film obecněji reprezentuje jakýsi otevřenější pohled na kinematografii. Prostě buď jste divácky v krizi a jste sami sebou potlačováni, nebo tohle považujete za jeden z nejlepších filmů vůbec. Nic mezi tím neexistuje. ()

Bilkiz

Je to akési skĺbenie medzi Rear Window a Vertigo, ale namiesto Jamesa Stewarta tu máme Craiga Wassona ako herca, ktorý si so svojím nemotorným šarmom a humorom razí cestu vo svete filmových štúdií a filmoch pre dospelých. Vizuálne veľmi štýlové s výbornou hudbou. Bizarná videosekvencia s pesničkou „Relax“ od Frankie Goes to Hollywood je pre mňa highlight filmu. Ak sa dokážete preniesť cez niektoré diery v zápletke a fakt, že je to ďalšia De Palmova vykrádačka Hitchcocka, tak sa jedná o nadštandardný thriller. (7.5/10) ()