Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

mekele

Když jsem viděl všechny ty hodnocení..nenechalo mě to klidným a prostě jsem musel Valliho shlednout.Vzal jsem 7 letýho brachu a šli na to.Ze začátku jsem se opravdu nepřestal smát..první pul hodinka skvělá=5*,pak řekl bych 20 min.hluché místo,představování života na Axiomu atd.-ikdyž všudy přítomní "Fat people"jsou zajímavý až až :)=3*A závěr??Neuvěřitelně dojemná romantika..když se i muj malej bráška při zavěrečné scéně rozplakal..neměl jsem od ukápnutí slzy moc daleko.=5*-celkově užasnej film, kterému neubralo nic na kráse i to, že byl více-méně beze slov.Užasnej zažitek. ()

LuNaj

Wall-E je názorná ukázka toho, jak to vypadá, když se někdo rozhodne natočit film na základě nápadu vhodného tak akorát na nějaký krátkometrážní film. ()

Toustovač

Časem možná změním názor, ale pro mě je tohle momentálně nejlepší animák od Pixarů (a jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl). ()

HarveyDent

Pixar může mít miliardu super nápadů, o životech brouků, o arogantích závodních autech, o ztrátě a nálezení ztracených synů rybek nebo o robotovi, který se zamiloval. Může taky mít nejlepší animaci v celé galaxii. A vy si můžete myslet, že víc ani animák nepotřebuje, jenže to je chyba. Scénář se u Pixaru prakticky vůbec nemění, jak v Hledá se Nemo, tak v Autech a ostatních pixarovkách je velmi podobný, jakoby hrající "na jistotu" a ikdyž si z kinosálu odnáším příjemný pocit, kterého jsem se v dětství nemohl nabažit, musím říct, že by se měli prostřídat scénaristická pera. Jinak budeme sice chodit do kina každých pár let na skvělé animované filmy a budou nás bavit i dojímat, ale po čase se z toho pro nás stane standard a budeme kdysi "dokonalým" pixarovkám dávat 3*. Wall-E je však ještě za 80% ()

Maxmilian

Téměř němý film, který je animovaný a pro děti? Docela hazard a risk, ALE MUSÍM ŘÍCT ŽE SE TO VYPLATILO. A je to nejen pro děti. Strašně jsem se pobavil a bylo to super. Příběh pojednává o jednom malém a roztomilém robotovi, který na Zemi zůstal sám. No a jěště k tomu mu zůstala jen ta nejnevděčnější práce, musí celou Zemi uklidit. Vše plní na výbornou, i se svým věrným přítelem: švábem. Až do té doby, než na Zemi přistane sonda, která hledá život. No a robotická láska je na světě. Wall-E a EVE. Jednoho dne je nalezen život na Zemi a EVE odlétá zpět, jenže láska je silnější i u robotů, proto se Wall-E vydává na dlouhou cestu. Vše samozřejmě končí happyendem. Láska prostě roste v každém galaktickém a elektrickém složení. Pro děti, ale i pro dospělé mohu jen doporučit. ()

fordhont

Po tomhle filmu jsem byl emocionálně vyčerpanej. Perfektní odhad budoucnosti, dokazuje, že ekologická varování nejsou jen tlacháním u nichž se stalo trendem a velice "cool" mávnout rukou, přestože to očvidně spěje k tomu (a přiznejme si, že lidstvo ve své sebestřednosti k tomu má sklony), nechat náš odpad na Zemi a odletět si pryč. I ukázka neustálého "pokroku" v podobě lenosti lidí, která dospěje až do této fáze ležení a komunikaci on-line, je vemi trefná. S technickými detaily si profíci z PIXARu pěkně pohráli. VALL-I není rozhoně jen pohádka pro děti; je zde sice spousta příjemně vtipných scén a milých postav se kterými se zasmějete, avšak ten film má snad mnohem větší hloubku, než se zdá. ()

Hollister

Po technické stránce jsou všechny animáky od Pixarů naprosto dokonalý. Příběh o Wallim je infantilně roztomiloučký s ekologickým podtextem a vzhledem k tomu, pro jaké věkové publikum je primárně určen, mu nelze nic zásadního vytknout. Možná prostřední část trochu ztrácí na tempu a dospělejší diváci se můžou mírně nudit. Škoda, že všechny fóry ze začátku filmu jsou použity i v trailerech, která vás sice na film zaručeně nalákají, ale pak již mnoho nových neuvidíte. ()

Elegnor

Nejkrásnější romantický film, který jsem kdy měl tu čest shlédnout.. Těžko se to říká, ale ke konci jsem měl vážně v slzu oku, při sledování jsem se nejednou rozesmál a vůbec mě celý tenhle snímek těžce chytnul za srdce. Vím, že je to animák, ale herecké výkony obou hlavních představitelů jsou špičkové, celé dílo je hodně emotivní a já nemůžu jinak než prohlásit to za (ač v tom nehrál Hugh Grant:)) nejlepší romantickou komedii, kterou jsem kdy viděl.. ()

Zdenda

Z meho pohledu naprosto precenovany ne zabavny film nesouci se na vlne dnes velice popularnich animaku.. Prekvapila me absence povedenych vtipu (za vtip nepovazuji kdejake srazky a podobne, zvlaste kdyz uz sme je tolikrat videli jinde). Celkove - obrovske zklamani a dve hvezdy jsou jenom za dobrou grafiku.. ()

Prankster

Wall-e je pekelně podobný Číslu 5 a těží z toho. Je taky roztomilý a poznává své okolí ale to je vše... Hrozně rotahané. Nemít tak rád animáky tak nevím jestli bych nedal i míň než 3 *** ()

hull

Do zelena (čti ekologicky) zbarvený doják o potomkovi č. 5. Příběh předvídatelný a na city působící s precizním zpracováním animací, jak to jen Pixar umí. 70 % jako okamžitý dojem + se mi strašně líbilo zpracovaní konzumního světa ve vesmírné stanici. Tak chutná Amerika. ()

Blackburn8

WALL-E ?? skvělé, poučné, vtipné, zábavne jednoduše super ...Opravdu se mi to moc líbilo.Graficky a hlavně zvukově je to dokonalý.Stanton a Pixar se zase vyznamenali 90% ()

Santic

Absolutně nejroztomilejší animák co jsem kdy viděl... První polovina je opravdu dechberoucí, druhá už byla tak trochu ve stylu klišé. Myslím, že ani není třeba pokračovat, protože tohle se musí opravdu vidět... 9,5/10 ()

pekas

Animace je moc pěkná. Ale i když klobouk dolů, jak udrželi i "němé scény" koukatelné, přeci jen těch míst bylo až dost a zaváněly nudou. Ještě že přišli na řadu lidi a trochu robotickou šeď oživili. I když Pixar, na pět to tentokrát nemá. Ale čtyři bych snad mohl dát bez uzardění. ()

Mr.Roman

Malý milený robot je sám na planéte, teda okrem neho je tu ešte aj malý a milený chrobáčik. Tento malý milený robot (má aj milené meno wall-e) každý deň nerobí nič iné než stláča odpad do kociek a popri tom robí samé milené kreácie a pri nich vydáva rôzne milené zvuky, zrazu sa na planéte objaví ďalší a ešte milenejší robot, potom sa spolu dostanú za ľuďmi, z ktorých sa po stáročia stali milené guľky plné sadla bývajúce na vesmírnej stanici plnej veľa ďalších milených vecí a robotov, a tam........ Nehovorím, že iné pixarovky boli o niečom inom než milených veciach/zvieratách a ich milených príhodách, no nie až tak prvoplánovo a nestavali na tom takmer celý dej filmu. Mne to však neprekážalo natoľko, aby som si ho neužil a príjemne nestrávil hodinku a pol. Každopádne po príbehovej stránke u pixaru posun dolu, avšak verím, že oni si to ďalším snímkom u mňa znova vyžehlia :) ()

JardaBauer

Super roztomilý animák se super roztomilým robotem a láskou Evou. Tvůrci si mohli rozmyslet, jestli budou hrát na city a udělají z Wall-Eho pouze hezké pohádkové sci-fi, nebo jestli se pustí do ekologické agitace a kritiky konzumního způsobu života. Takhle dohromady to prostě zas až tak nefunguje. Animace je prostě úžasná, prvních čtyřicet minut odehrávajících se na Zemi je super. Wall-E si zkládá svoje kostky z odpadků, sbírá zajímavosti do své sbírky, žije si prostě v pohodě a nic neřeší. Až do jeho života vpadne robot Eva, se kterým si chce prožít taky trochu té robotické romantiky. Všechno vypadá skvěle, člověk se baví. Ale poté, co se děj přesune do vesmíru, už začíná Wall-E trochu pokulhávat a s přibývající stopáži už prostě člověku přijde, že je to všechno pořád dokola a nic nového neobjeví. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky