Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Arcipes

Hezký film s "masakrózně vymazlenou" první polovinou a o něco slabší polovinou druhou. V závějích víceméně podprůměrných animáků je to však stále hvězda v Edenu kvality. 4/5 ()

Jaromír

Další nádherný animák od Pixarů. Ti chlápci rozhodně vědí, jak vdechnout pár pixelům život a to doslova. Jejich filmy mají jak vtip, tak i duši. A jestli mě něco opravdu dostalo, tak to jsou titulky :) ! Málem jsem uronil slzu. ()

yaqwsx

Co na tom, že se tu nic nestane? Začátek mě učaroval. Krajina plná odpadků a v ní jeden osamělý robot. Vlastně ani tak ne zcela osamělý - stále ho doprovází jeho malý kamarád. Zpočátku to vypadá celkem jako idylka, jenže pak přijdou mohutné záběry krajiny, ve které se pohybuje jen malý tvor... a už v tom lítáte.... Osobně bych pokrátil část na vesmírné lodi a přidal záběrů na zemi - nějak je více rozvinul, využil jejich potenciál. Ale i tak parádní film ()

Avarga

Marně vzpomínám na animák od dob Shreka, který si svou nesmírně vtipnou stránku dokázal udržet až do samého konce. Jak vycvičit draka byl ze začátku vtipný, ale konec už byl ubrečený a nudný. Nemohu si vzpomenout a tedy bych tento animák oznažil, jako jeden z nejvtipnějších a vůbec nejlepších animáků vůbec. ()

Kubi21

Úžasný klon Johnyho pětky. Úvodní sekvence filmu bez dialogů je dokonalá. Robůtek v poklidu uklízí matičku Zemi a když se lehce porouchá, tak má dost náhradních dílů. Večer si půstí Strajsandku a je spokojený. Po přístání je film ještě zábavnější a i po setkání s lidmi, které bych si i docela odpustil, film neztrácí a spěje k úžasnému konci včetně dokonalých závěrečných titulků. Tenhle filmeček jsem dlouho odkládal a když nadešel čas, tak jsem byl dokonale unešen. Prostě skvěle odvedená práce. ()

Zadri

Dokonalá robotí romance s nazelenalým poselstvím, které já vůbec nepovažuji za přítěž. Málokterá romance s živými herci mě dokáže dojmout tak, jak se to povedlo opásanému sedndvičovači a létajícímu vajíčku. ()

Jerrysus

Skvělá animace a hudba ve filmu s nejroztomilejším robotem, který se kdy na plátnech objevil. Pixar uvedl hned po Ratatoulliem další animovaný trhák, který se chlubí spíše mistrnným provedením než dějem. Celý film je líbívý až do té doby než se začnou dít šílené zmatky na vesmírné lodi plné lidí (přecpaných tlouštíků na levitujících křeslech). Sice nabyde film určité dynamiky, která je ovšem velmi slabá a spíše člověk občas neví na co se má soustředit a co vlastně jde. I tak se celkově film vyvedl, předvedl to, co jsem od něj očekával a určitě jde o senzační animák. Směle doporučuji!! ()

boombang

Animák z jiného světa. Doslova. Minimum akce, minimum slov, minimum vtipu - maximum citu a krásy. Něco takového ocení kromě nás, filmových nadšenců, asi jen málokdo. ()

borohub

Začátek sice vrchol ubohosti, ale po 20 minutách se na to už šlo docela slušně koukat, film je nápaditý a hlavně originální. Každopádně dost slušná zábava, která pobaví opravdu jak nejmenšího diváka tak dokonce i staršího člověka(řekl bych, že staršího a "rozumnějšího" člověka to pobaví více než malé dítě, které to zcela nepochopí.) ()

Jerris008

Obdivuji, že to do člověka vnese hloubku i bez jakýchkoliv dialogů. Pixar se holt vyzná ve vyjádření emocí pouhými detaily a to posouvá film do nových, zajímavějších sfér. ()

viktor.danek

Hihňající se a mrkající roboti, kteří zachrání svět, to je fakt dokonalá blbost. Respekt za to, že je film napínavý a zábavný od první minuty až do konce i bez dialogů, nebo lépe řečeno jen s jedním opakujícím se dialogem: "Wall-e?" "Eve?" ()

J*A*M*B*O

Žeby DreamWorks dostalo palicou po hlave? Ďalší, do zbierky, nudný animák v podaní chlapíka, ktorý točí animáky od detstva. Nič výnimočné (možno akurát prostredie samotného filmu). Dávam 5/10 bodov. ()

teltri

Super film. Krásna rozprávka. Pre deti aj dospelých. 5 rokov som ňu neho čakal, a oplatilo sa. Zachránila mi deň na Prahe 10, Strašnicích. Krásne pozemské posolstvo :) ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky