poster

High Rise (festivalový název)

 • Velká Británie

  High-Rise

 • Slovensko

  High–Rise

  (festivalový název)

Drama / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Belgie, 2015, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Corpsegrinder
  *

  Tak tohle mi nesedlo. Úvodní scéna rozhodně navnadila na to, co se v baráku mělo stát, ovšem ten rozpad společnosti je udělanej tak nereálně, že nálepka sci-fi se zde opravdu týká jen chování postav. Vše je jak z jinýho světa. Od Wheatleyho jsem viděl jen Kill List, kterej se mi hodně líbil, tohle dílo je ovšem jak od nějakýho šílence na fetu, což údajně sedí i na jeho předchozí film. Střih scén je tak zmatenej že čas pro diváka uplně přestává existovat, tim pádem se začnete postupně ztrácet jak v ději, tak i v patrech baráku. Chápu že někdo může tvrdit že to byl tvůrčí záměr, ale já nemám rád když čumim na film a říkám si TO VŮBEC NEDÁVÁ SMYSL. Tohle šlo rozhodně udělat líp.(30.4.2016)

 • Martin741
  *

  Dalsia nepodarena planoba, v ktorej aj Hyddlestone hra hovno - teda pardon, ja som sa preriekol, chcel som samozrejme napisat, ze sa nedostatocne vlozil do roly a nepresvedcil ma svojim hereckym vykonom. No nic, hnoja sa vyprodukuje dost aj v Britanii, tu je jeden v plnej nadhere, no a Siena Guillory ma slabe obdobie, a ani ona, ani Hyddlestone to nijako nezachranili, skor potopili : 7 %(10.12.2016)

 • marrjaana

  Tak jsem to nakonec skoukla :D, Na podruhý... Je to vážně divnej film... Mohou se chytnout se Zardosem za ruce :D oba jsou svým způsobem pošahaný, divný, nesmyslný, ale zároveň úžasný a ve finále okouzlující (Neon Demon se snaží o něco podobného, ale u něj s toho vzešla jen neskutečná kokotina), hvězdičky stejně jako u Zardozu nedávám, nevim jak to ohodnotit...(26.5.2017)

 • Tuax
  **

  Mé druhé setkání s režisérem Benem Wheatleyem a opět spíše rozčarování. Přišlo mi to značně psychedelické, jako když je někdo silně pod vlivem halucinogenů a vy máte možnost sledovat jeho představy. Nevím, je možné že to byl záměr, ale i tak ta forma s jakou to je pojaté byla dosti nezáživná. Má to v některých ohledech zajímavý vizuál a pár zajímavých hereckých výkonů, jinak bych byl na jedné hvězdě. Hlavně ten posun v rámci příběhu je silně nezvládnutý. Během tří měsíců tak velký posun a devastace, jak společenská, tak samotné budovy a jejího okolí mi přišla až moc přepálená. Vytvoření vlastního mikrosvěta v rámci jedné budovy, by bylo ještě fajn, kdyby to nebylo konfrontováno i vnějším světem, kam normálně odcházeli a ze kterého se zase vraceli. I ten zánik, v jejich podání spíše přerod v něco nového, postupoval od spod, přitom obvykle to bývá od vršku. No nic, hrozný film. Paradoxně byla pro mě nejhorší věc ve filmu hned na začátku s podrbáním psa mezi ušima apak jeho opékání na balkoně. Prásarny lidí vůči sobě jsou normální v jakékoliv době, bez ohledu na čas a místo.(16.7.2016)

 • Wacoslav1
  ****

  A co uděláme s tím koněm? Sníme ho!!! Tohle se dá těžko hodnotit a ještě hůř komentovat. Tohle je čistej úlet jehož doslovný smysl mi dokonale uniknul. Jasně je tu nějaká ta sociologická kritika konzumní společnosti a jejího pokrytectví. Najdou se tu i nepokrytě nastíněné levicové politické názory, ale hledat v tom hlubší smysl to je docela solidní mozkolam. Nicméně někde jsem si přečetl citát, že někdy je důležitější než samotné dokonalé pochopení filmu jeho pocit z něj a to pro tenhle film stoprocentně platí a mě to zkrátka sedlo nedokážu přesně specifikovat proč, ale sedlo. Jenom si myslím, že zkušenější režisér by to dokázal ještě o něco lépe rozpracovat a vypointovat, protože tohle je jasné vítězství formy nad obsahem. Každopádně Wheatley je beze sporu talent a od Seznamu smrti a kvalitní povídky Unearthed z cyklu abcs of death tu udělal další krok kupředu (ještě si budu muset sehnat Pole v Anglii) Film rozhodně nedoporučuji milovníkům zvířat ani nikomu kdo má panickou hrůzu z čehokoliv co je jenom trochu cáknutý artem (hlavně ať se na to nekouká verbal proboha!) vlastně ho nemůžu doporučit vůbec nikomu a dokážu i pochopit když tomu někdo napere odpad a nebaví ho to, protože je to čistokrevnej bizár na kterej si člověk musí udělat náladu, ale mě čas od času takovej film přijde vhod. Navíc snad mě tu už všichni dobře znáte a víte, že Wacoslav1 není žádnej artovej hnidopich a devět z deseti podobných filmů bych sprdnul pod černou zem, ale tohle je ten desátej. Pokud máte rádi podobný šílenosti tak směle do toho, jinak čelem vzad. Tohle je moje barva! 75%(14.6.2016)

 • - Tom Hiddleston trávil přípravy na natáčení role lékaře Roberta Lainga v přítomnosti forenzního patologa. (Pria)

 • - Jedným z adeptov na režiséra filmu bol aj Vincenzo Natali. (beso74)

 • - V čase 0:29 na aristokratickém večírku hraje skladba „S.O.S.“ od skupiny ABBA. (honza1205)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace