High Rise (festivalový název)

High-Rise

High–Rise

(festivalový název)
  • Nizozemsko

High-Rise

Drama / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Belgie, 2015, 112 min

• sidzej

Veľmi zvláštne dielo. 2* dávam za skvelého Hiddlestona a úžasné vizuálne spracovanie. Výprava je skutočne famózna obzvlášť pri 4 miliónovom rozpočte. Hlavná dejová myšlienka úpadku mrakodrapu a ľudskej morálky tiež nie je zlá ale scénaristicky je to skrátka totálny nezmysel. Film kladie priveľa otázok a nedáva žiadne odpovede (prečo keď niekto skočí z okna polícia nič nevyšetruje? Prečo nájomníci po počiatočných problémoch s elektrinou a neskorším vraždením budovu neopustia?) Premena ľudí v pudové zvieratá je skrátka plná logických nezmyslov a divák sa nezmôže na nič iné len WTF.....je to škoda lebo tá forma je skutočne famózna. P.S: zaujímalo by ma na aké kamery sa to natáčalo....pretože celkovou štylizáciou to vyzerá jak film ktorý natočili niekedy v 70. rokoch- takú retro atmosféru som naozaj dlho nezažil.(13.7.2016)

• pilarius

Nevěřím, že to může doopravdy někomu dávat smysl, nicméně věřím, že si někdo mohl ucvrnknout z vizuálu. Mně to bohužel nestačilo. Nudil jsem se. Příliš nejasné myšlenky i alegorie, děj neděj, chudák Hiddleston neměl co hrát. Bohužel ani ten humor mi nesedl. Nejvíce zaujaly ženské charaktery, ale děj neděj se týká i jich. Nebylo to ani dost dobré na to, aby mě to nalákalo na knižní předlohu. Škoda.(15.5.2016)

// Dekonstrukce společnosti, za kterou by se ani Kubrick nestyděl? Skoro. Něco tomu schází, některé charaktery nejsou tak úplně dotažené, ale jako celek to je mnohem zajímavější, než jak to na první pohled vypadá. A konečné pasáže jsou pak přímo předávkované vizuálními nápady, na které byla radost se dívat. Takový dvouhodinový videoklip s přesahem. Místy nuda, jinak ale mimořádně povedený experiment. 7-8/10(1.8.2016)

Když nad tím zpětně uvažuji, tvůrce diváka dostatečně varuje prologem, není možné se tedy vymlouvat, že takovou šílenost nečekal. Je to jako ty rozkošné obrázky rozleptaných vnitřností na cigaretách, které se vyjímají vedle názvu vaší oblíbené značky a neudělají nic s přesvědčením, že vám stejná krabička udělá dobře. Vlastně tenhle film je přesně taková krabička cigaret (alespoň jak si ji coby nekuřák představuji) a hodnotit jej mi dělá problém neboť mi zamotal hlavu (mozek se probudil z dřímot), ale nemyslím si, že by to byla dobrá věc (moje motající se hlava). Takže pokud jste na dekadentní avantgardu stiskněte play, pokud nikoliv raději hned zapomeňte, že jste o tomhle filmu slyšeli.(25.4.2018)

Dalo by sa o tom písať veľa no treba si to zažiť. Ťažko uchopiteľná, no o to zábavnejšia exhibícia rozpadu spoločnosti, kde činy protagonistov sú číre metafory, kde sa dejú poctivé zvrátenosti a kde zhruba v polovici začne totálny bordel a fakt moc som to zožral. Poctivá, skvelo natočená festivalovka hodná diskusie.(22.6.2016)

• - V čase 0:29 na aristokratickém večírku hraje skladba „S.O.S.“ od skupiny ABBA. (honza1205)

• - Jedným z adeptov na režiséra filmu bol aj Vincenzo Natali. (beso74)

• - Tom Hiddleston trávil přípravy na natáčení role lékaře Roberta Lainga v přítomnosti forenzního patologa. (Pria)