Oblečen na zabíjení

Každý zlý sen má začátek, tenhle ale nechce skončit. Michael Caine v sugestivním americkém dramatu o psychopatickém vrahovi. Žijící klasik americké kinematografie Brian De Palma během své kariéry natočil řadu filmů, které svým kontroverzním námětem způsobily jistý rozruch, zároveň však vynikaly brilantním a do detailu promyšleným filmovým zpracováním. Nejinak je tomu i v případě snímku Oblečen na zabíjení, v němž De Palma v hitchcockovském stylu rozehrává nervy drásající thriller o tajemném zabijákovi atraktivních žen. O jeho identitě by mohl něco vědět psychiatr Robert Elliott, k němuž v souvislosti s problémy v manželství pravidelně dochází Kate Millerová. Její osud se zase protne s příběhem protřelé Liz, které v té chvíli začne jít doslova o život. (Česká televize)

Aguirre

Velmi naivne...na konci sme sa doma valali od smiechu. To snad musel tocit Sasha Baron Cohen. Na taky Pokoj noci sa to nechyta ani z kilometra. ()

Ruda.neck

Nevím, jak to Brian zamýšlel, jestli jako poctu Hitchcockovi, parodii na něj nebo běžný kriminální thriller, každopádně po letech film působí dost naivně. Scéna v galerii byla natahována přespříliš, nastavovaný konec byl také zbytečný. Pachatel byl znám prakticky od začátku, již jen proto, že tam žádná jiná možnost nebyla. Oživením byly role Liz a syna první oběti, vynálezce Petera. Michael Caine si odehrál svůj dobrý standard. U každého filmu De Palmy si říkám, jak to dělá, že umí natočit úplně perfektní scénu, ale pak to shodí nějakým nesmyslem. ()

Kohy007

Tak ač mám rád Michaela Caina,i filmy Briana De Palmy,tak tohle ne. Přišlo mi to jako hodně nepovedený film,kde jde o to ukázat prsa Angie Dickinson a trochu Nancy Allen.a říct co nejvíckrát slovo kurva a šukat(ale to může být i chyba dabingu). Takže dvě hvězdy,jedna z důvodu obliby výše zmíněných,druhá s přihlédnutím na rok natočení. ()

McGuffin

Z počeštěného názvu Oblečen na zabíjení, Dressed to Kill kouká na sto honů, kdo je ve vyprávění Briana De Palma blonďatá vražedkyně. V příběhu, kterému notnou dobu trvá, než se z erotického beze stopy promění ve vyšetřování zločinu, se pátrá pramálo. Nejméně vyšetřuje policie snadno trumflá dvěma amatéry, kterým navíc do karet hraje náhoda. Takže tak, erotika ano, zločin málo, pátrání spíš pro legraci, odhalení úplně. https://www.macguffin.cz/ ()

Petbrab

Za mě plný počet. Nádherně zpomalená atmosféra, do detailů rozebrány portréty osob. A skvostná závěrečná scéna. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis