Není to špatný film, Denzel ale bohužel sklouzl místy k patosu, přijde mi, že se trochu podbízí a zneužívá lehce černošské téma, které je pochopitelně sázkou na jistotu, kdo by se odvážil kritizovat černošského režiséra točícího film o boji za práva černochů, snad to nezní rasisticky, já mám stejné názory jako režisér, ale takhle to na mě bohužel působlo, navíc trochu přepálil stopáž.(11.1.2009)

At' už žehráme na americkou mainstreamovou produkci sebevíc, jedno jim upřít zkrátka nelze. Nikdo neumí tak jako oni vzít nějaké závažné téma, v tomto případě je to právo rasové svobody a rovnoprávnosti a natočit ho tak, že i když je mi úplně jasné, že tak černobíle se to určitě ve skutečnosti neodehrálo a že nám to tvůrci zidealizovali až běda, stejně se neubráním dojetí a takového toho povznášejícího pocitu sounáležitosti s hlavními hrdiny i s jejich bojem za správnou věc. Na to, abych takovým filmům podléhala příliš často, mám už přeci jen něco nakoukáno, ale čas od času, když se snímek nedá nadměrně unést patosem a casting zase jen hezkými tvářičkami bez talentu si něco takového dopřeju bez výčitek moc ráda.(3.2.2014)

princip pribehu stokrat omlety, ale ako vidime, ked je film vo spravnych rukach, da sa pekny kusok vytvarovat. washington v ulohe rezisera je dobry, ale viac sa mi pacil ako ucitel tolson (on je prosto charizma, od neho sa nedaju odtrhnut oci), ktory vedie debatny kruzok. vztahy medzi jednotlivymi postavami nie su nastastie rozvinute, co vsak nie je na skodu, lebo naco vam je romanticka zlozka medzi dvoma debatnikmi, ked mozte dostat slusnu porciu argumentov na dobove temy. film je nadpriemerna a slusna podivana, ale oscara to asi nedostane....(15.1.2008)

Kdyby to byl fiktivní příběh, asi bych Washingtonovi vyčetl opravdu těžce oldschoolové pojetí, minimální originalitu a slušnou dávku klišé. Podobných exemplářů spadajících do podžánru "inspirující učitel a jeho třída, která to díky němu dotáhne daleko" jsme už viděli opravdu mnoho. Jenže stejně jako v případě nedávného bratránka Debatérů, filmu Mezi řádky s Hillary Swank, zvyšuji ze solidních čtyř hvězdiček na opravdu dobrých pět díky tomu, že jak LaGravenese, tak Washington natočili příběh podle skutečných událostí, což jejich snímkům dodává jiný rozměr, protože je jasné, že v takovém případě nemají filmaři takový tvůrčí prostor, což znamená práci. O to víc Washingtona ctí, že se s poněkud provařeným tématem afroamerické emancipace vypořádal s takovou elegancí a profesionalitou. Poděkovat může i hereckému ansáblu, sám předvedl další bezchybný výkon, stejně jako můj oblíbenec Forest Whitaker a všichni diskutéři (snad kromě Whitakerova syna, ten mi byl od počátku do konce krajně nesympatický).(22.1.2008)

Tak tohle Washingtonovi nežeru a nevěřícně kroutím hlavou. TAK výborný a inteligentní herec, s TAKOVOU skupinou výborných kolegů, s TAK silným tématem nakonec zplodí tuctové, předvídatelné a unylé americké drámo. Což o to, natočeno to je hezky, vizuálně i zvukově to ladí, dojem ale kazí ukecaný a - což je horší, protože se to onou ukecaností násobí - hloupý scénář a mizerní herci (Junior a slečna debatérka, jejíž výkon je opravdu trapný). Nemám rád filmy o tom, kterak hrdina jde do soutěže a po všemožných útrapách a strastech nakonec třímá zlatý pohár za potlesku nadšeného sálu, proto je mi líto, že režisér nabalil tuto tupou šablonu na vážné a kontroverzní téma. Nuda, nuda, šeď, šeď.(25.3.2008)

Film o diskutéroch, o ťažkej dobe, kde Amerika stála pred ťažkou otázkou, týkajúcou sa čierneho obyvateľstva, film je aj o predsudkoch, je aj o debatách, ktoré v niektorých prípadoch mali vynikajúce argumenty. Parádne prepracovaný príbeh zo silnou dejovou linkou, bez nudných pasáži a z viacerými vypätejšími momentami. Je tu taká vzrušujúco nenávistná atmosféra. Musím zvýrazniť herecké prejavy, ktoré boli senzačné. Pri poslednej debate, keby padol vlas na zem, tak by to bolo počuť, tak tá bola senzačná ako aj celý film.(2.2.2016)

Velice slušný film se zajímavým politickým tématem a stejně tak dobrým Denzelem, včetně dalšího hereckého obsazení, podbarvený hezkou hudbou.(7.10.2019)

Velice silný film o rasové nesnášenlivosti v severní Americe, podaný nenásilnou formou, tedy bez zbraní, násilí a hořících křížů. Zbraněmi jsou v tomto filmu slova.(1.9.2008)

Druhy Denzeluv pocin je daleko dokonalejsi nez ten prvni. Film je zalozeny predevsim na preciznim a propracovanym scenari. J.N Howard vytvoril dustojny doprovod velkemu pribehu o velkych vecech. Bohuzel v zivote dobro vzdy nevyhrava a prave proto tu mame jiny svet - filmovy svet, ktery kdyz uchopi do rukou ti spravni lide, muze to byt i Vas svet. A to je pripad The Great Debaters. Velky film nepotrebuje velke penize.(3.9.2008)

Kdo mi od této chvíle řekne, že Denzel je špatný herec, s radostí ho kopnu do zadku. On nejenže je výborný herec, on je i výborný režisér. Film podle skutečné události podal tak přesvědčivě a uvěřitelně, že ty dvě hodiny utekly opravdu jako voda. Ostatní herci v čele s Forestem Whitakerem mne nadmíru uspokojily a ,,debatní,, scény mne opravdu chvílemi dojaly. V neposlední řadě je dobré se na tento film podívat už jen z historického hlediska, protože ukazuje, že i po zrovnoprávnění černochů a bělochů nebylo vše tak, jak mělo být. Washington nám zase naservíroval šťavnatou netradiční podívanou, na kterou budu s chutí vzpomínat.(6.8.2009)

Výborný náhled do americké historie v režii Denzela Washingtona. Ten si jednou zase zkusil režii a prokázal, že mu to jde za kamerou minimálně stejně dobře jako před ní. Slušně to odsýpá, atmosférá 40. let je výborná a herci jsou většinou výborní, i když u těch mladších herců by se ještě našli určité rezervy. Celkově ale velká spokojenost a doufám, že se Denzel od režie neodvrátí a brzy natočí další zajímavý film.(10.8.2009)

Silu slova netreba nikdy podceniť.(27.8.2010)

O tom ze Denzel je vzdy spravny chlap na spravnom mieste pred kamerou....nedokazuju len pozitivne komentare tu pod mnou, ci uz vyssie alebo nizsie...ale v prvom rade jeho praca...jeho kurevsky dobra praca pred kamerou! Co som ale chcel zdoraznit...je ze tohto chlapa treba brat sakramensky vazne uz nie len na javisku...ale aj v jeho zakulisi !!! nazdar:)(7.9.2008)

Prakticky klasický sportovní film, kdy se z neznámého a podcenovaného mužstva stane šampion. Jenomže tohle není příběh ledajaký, jde v první řadě o boj s rasismem, o zrovnoprávnění černochů. Podívejte se na jména postav, možná vám něco budou řikat. Jedná se o příběh podle skutečné události a o kurevsky silný příběh. Obsazení je docela vtipný. Když řeknu, že výborně hraje Denzel, tak to může znamenat pochopitelně Washington, ale taky Whitaker. Cože? Jestli myslím Foresta? Ano, ten tam hraje taky dobře. A je i není Denzelův otec... Prostě kdo má rád inteligentní, spravedlivé, silné filmy, necht se na to koukne.(30.1.2008)

Velmi slusna drama, ktora nam osvetluje jednu etapu z americkej historie, o ktorej sa na skolach neuci. Otroctvo je fakticky zrusene, avsak rasova segregacia a vsetky s tym spojene spolocenske neduhy ovladaju takmer celu americku spolocnost. Decentna rezia, skveli herci a inteligentne dialogy, aj napriek urcitej davke moralizovania a patosu, sposobilii, ze film je od zaciatku do konca zaujimavy, absolutne nenudi, neirituje a v konecnom dosledku co to aj priuci. Spolocnost mrtvych basnikov vsak jednoznacne ostava neprekonana.(13.5.2008)

• Maq

Washington coby režisér docela obstál, a to snad zejména díky tomu, že jeho film se ani v nejmenším nesnaží vybočit ze zavedených postupů. Je to tuctový, hezký film o hezkých lidech bojujících proti nespravedlnosti. --- Mě tyhle filmy o diskriminaci černochů často vybízejí ke srovnání s bolševickým režimem, který jsem zažil. Slovo "totalitní" je zřejmě důležité; v Americe diskriminace existovala a byla sprostá, jenže Amerika nebyla totalitní, takže všechny ty bariéry byly jaksi děravé. U nás nebylo možné byť na periferii provozovat činnost, která úplně neladila s vládnoucí ideologií, v Americe člověk narážel na odpor, ale nějaké cestičky přecejen existovaly. --- Tenhle rozdíl se mně týkal velmi osobně, protože já jsem coby mládenec vnímal život v komunismu jako naprosto bezvýchodný a jedinou volbou pro mě byla emigrace. Kdybych měl ty šance jako měli oni černoši, určitě bych bojoval... Celkem mě mrzí, jak rychle tyhle historické zkušenosti z paměti nejen mladých lidí vyprchávají. Zase už by rádi stát, který všechny díry utěsní a zajistí všem bez výjimky jakési jistoty. Ukazuje se, že dáte-li otrokům demokratická práva, zvolí si otroctví. Ostatně i mezi americkými černochy někdejší étos boje za svobodu zdegeneroval v nárok na sociální dávky.(17.5.2016)

Co by se jiného dalo čekat od vynikajícího Washingtona, než procítěné drama s jeho hlavním a skvělým hereckým obsazením. V poslední době má čím dál tím lepší filmy a zařadil se mezi TOP5 u mých herců. Mrzí mě jen, že si ho veřejnost až tolik nevšímá a co se týče oscarů. tak na tom také není zrovna nejlépe v porovnání s tím, jaké výkony ve filmech podává.(14.1.2008)

• danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (1) - Nejlepší film (drama)(4.12.2008)

Hezké drama s klasickým americkým koncem, ten jsem čekal ještě ve větším stylu, kdy jsem věřil že se daný hrdina do svého monologu opře vším co má.... Denzel je příjemný jako ve většině svých rolí. Doporučuju.(11.10.2011)

Veľmi príjemne pozerateľný film ktorý neprichádza s ničím novým a aj napriek tomu ma dokázal zaujať až priam naivným optimizmom a krásnou atmosférou dokreslenou fenomenálnym soundtrackom Jamesa Newtona Howarda. Ajkeď je film v podstate bez personalizovaného konfliktu, darí sa mu vyvolávať dráma s pár emocionálnymi scénami ktoré človeka chytia za srdce....Film asi nebude nič pre zatrpknutých ľudí, ale tých ostatných odmení príjemne strávenými dvoma hodinami...(3.2.2008)

• Radiq

Denzela Washingtona mám docela rád a jak herecky, tak režisérsky se mu film povedl. Ale téma debatních kroužků mě nebere dostatečně na to, abych byl tímto filmem nějak nadšenej. Navíc debaty, které tam probíhaly, mě tématicky taky nějak moc nezajímaly, až na tu poslední. Jako nebylo to špatný, ale nemůžu to doporučit. A častěji, než v tomhle filmu, jsem ještě nikde slovo "negro" neslyšel. A tak vznikla nigga...(5.7.2008)