Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

ti88na

Biela smrť napriek snahe nemá takmer žiadnu atmosféru a minimum napätia, čo je vzhľadom na dej dosť veľký problém. Napriek tomu ma ten príbeh celkom zaujal, Kate bola sympoška a prostredie výskumnej stanice na Antarktíde bolo vcelku originálne, škoda že umelina z toho len tak kričala. ()

Corpsegrinder

Mám rád tyhle odříznutý kriminálky, tohle byl ovšem těžkej podprůměr a v podstatě mi přišlo že se tam skoro nic nestalo. Na druhou stranu jsem se vlastně ani moc nenudil a srát mě to začalo až u zdlouhavý a nezajímavý honičky ve vánici ke konci, takže úplně zlý to asi neni. ()

Harapes

Bílá smrt je dobrá smrt,prostě tento film se mi líbil.Já vím,stokrát obehraná zápleka "..zase Ti Rusáci..." a velmi slabé finále s hlavním padouchem,ale i tak přes to všechno si dovoluji hodnotit 80 procenty. ()

Prochy38

Celkem povedený akční thriller. Kate je kost a je jedno, kolik je venku stupňů celsia. Film nebyl špatný, ale nešlo o nic extra závratného. Originální snad jen prostředí, které zatím moc běžné není. Škoda, že když už došlo na záběr už tak slabé polární fauny, byl to těžce nepovedný digitální medvěd... Průměr. ()

tterez

Bylo to napínavý a až na to konečný odhalení komplice, to bylo i celkem nepředvídatelný. Jeden z těch lepších thrillerů, na který se má koukat z pelechu a při tom děkovat za to teplo :) ()

peetriss

Vcelku obstojný thriller, který primárně stojí na atmosféře tvořené mrazivou antarktickou pustinou. Hned na začátku si půvabná Kate Beckinsale odbyde povinnou scénu, ve které svléká své uplé oblečení a špulí zadeček v kalhotkách na kameru, protože v dalším dění už k tomu kvůli extrémním mrazům nebude mít příležitost. Bílá smrt si udržuje stálou hladinu napětí, akční scény jsou svižně natočeny, to jsou klady filmu. Mezi zápory řadím rušivé flashbacky z minulosti, které jsou navíc, jistou dávku nelogičností a nedotažeností, předvídatelnost děje s nemastným neslaným koncem. Přesto u mě tento film nepropadl. ()

lucijelucije

No, co na Whiteout říci? Lacinost mu rozhodně není cizí a o kvalitě filmu se tady taky moc mluvit nedá. Docela mě překvapuje, že se na tomto snímku podílelo tolik scénáristů. Vždyť jediné, co bylo na Whiteout zajímavé, byla snad ta zima, která mimochodem byla zobrazena asi ve dvou záběrech, a taky K. Beckinsale. Jinak naprosto průhledné, od začátku tušíte, kdo je hlavní antihrdina. ()

vander19

Na tento film som narazil úplnou náhodou. Chcel ho kolega a keď som si ho pustil vôbec som netušil, že je to to čo zháňal. Ale potešilo ma, že sa tu objaví kravaťák Macht a Underworldka Beckinsale. Príbeh z antarktického prostredia som ešte nevidel tak prečo si to nepustiť? NIektoré pasáže boli v skutku zaujímavé, ale celkove ak sa jedná o thriller tak je strašne priehladný. Už to, že hlavného podozrivého zobrazia tak skoro mi bolo divné a už potom si krásne človek vie domyslieť ako to celé dopadne. Fakt ako aj mnohý iný píšu sa jedná o jednohubku na skrátenie času. ()

Tomin88

Tak na tenhle snímek jsem se dlouho těšil. Po prvních recenzí z Ameriky a stáhnutí filmu z české kinodistribuce jsem očekával pěknej průšvih. Jsem zklamanej, ale zas takovej průser to není. Nakonec se z toho stal docela slušný thriller. Podle mě měl scénář snad jen 20 stran, protože se mi zdá, že Sena hodně vařil z vody. Jako komiks to může být zajímavý, ale na plátně to moc nefunguje. O hereckých výkonech nemůže být ani řeč. Občas pokulhávali triky(hlavně při pádu letadla) a děj je lehce předvídatelný. Na druhou stranu, když už je tam nějaká akční scéna, tak rozhodně nepostrádá napětí a Kate Beckinsale je prostě nádherná. Vykecávací závěr už byl trochu navíc. Dalo se to zvládnout rozhodně líp, ale jako oddechovka je to fajn! ()

gumolit

Takže hned na úvod mám jednu perličku film nebol vôbec natáčaný v Antarktíde, ale mrazivých končinách kanadskej Manitoby a okrem bielych pláni neuvidíte jedinú realnu lokáciu všetko sú len kulisy alebo počítačová grafika čo niekedy vidno až príliš čo je chyba!Vraj aj natáčanie tohto snímku,ktoré trvalo roky si užilo svoje takisto aj herci aj štáb si užili extrémne podmienky smutné je že tot náročné natáčanie je zaujímavejšie než výsledok. Zaujímave exteriéry, krásna Kate Beckinsale aj celkom slušne zvládnuté akčné scény nemôžu zachrániť tento riedky a banálny príbeh natočený podľa komiksu.Riešenie základnej myšlienky " sú tu tri v podstate hlavné postavy , z ktorých dve riešia prípad - kto je asi ten darebák? " to by dokonca urazilo aj absolventa zvláštnej školy. Pritom režisér niektoré scény cpe priamo pred oči tak dôsledne, že sa vedľa hlavných postavách v neprekonateľnej búrke stráca aj näpatie a to je zase len smutné! Dominic Sena si dáva riadne prestávky po výbornej KALIFORNII natočil ešte remake slabšieho rázu 60 SEKÚND a prepádák aj keď priemerný SWORDFISH!Keby si dal pauzu doživotnú , filmový svet by neschudol.Tento jeho posledný počin je čitankový priehľadnutý a okrem Kate Beckinsale ,ktorá vyzerá v spodnom prádle skvele si z tohto filmu nič neodnesiete! ()

MkSallam

Nejzajímavější na celým filmu je nakonec fakt, že celou dobu servíruje zbytečný flashbacky a vysvětlovačky, ale ve finále, kdy odhalení záporáka vyvolává stovky otázek, nesrovnalostí, možných teleportací a prapodivných logických lapsů se divák nedočká vůbec ničeho. Vrahem byl zahradník, pomáhal mu uklízeč a chyběl už jen zástupce asistenta vrátného. Roli několika postav v zápletce, která by ztěží vystačila na 15 minut doteď nechápu.... P.S: Tak špatnej střih jsem už dlouho neviděl. ()

Cement73

Tazke komentovat. Tvorcovia mali vsetko aby to vyslo skvele, napriek tomu to vyslo slaboidne. Skvele prostredie, nádherná baba (Beckinsale), na dobrej urovni efekty, a aj sa tam stale nieco dialo. I cez to vsetko som sa nudil. Chybala tomu iskra... ()

mosnak

Okolí a celková atmosféra je parádní. Ocenil bych,kdyby příběh měl napínavější linii, potom by moje hodnocení bylo určitě vyšší. Takhle se z tohoto filmu stane pouze ten "další film" na který si za rok ani nevzpomenu. I když na jednu scénu nezapomenu: Jak Kate Beckinsale umrzly ty dva prsty a pak následovala amputace ... uf :-( ()

lareinna

Bola som zvedavá na Alexa O´Loughlina, ale nevidieť ho tam často. Kate má aj v brutálnych mrazoch stále nádhernú "větrem bičovanú" - ale nádhernú pleť - bolo by dobré zistiť aký krém na tvár používa, hmm? Ani noštek nemala od mrazu červený :-) ()

ddf76

Spatny film. Reziser hrne dej bez nejake atmosfery, zadne napeti. Je to jen instantne natoceny film. Kdyby to dostal nejakej schopnej reziser, tak se z nametu dalo vytriskat daleko vic a film by k necemu vypadal. Dominic Sena to opravdu zprasil. ()

krusty2

Nie je to az taka blbost ako som cakal.Taky obycajny thriller,ktory neurazi ani nenadchne. Slabucky je tu scenar a nie rejza. ()

Illy

Velmi atraktivní prostředí i představitelka hlavní role měli nabídnout nevšední film, jenže scénář nějak uvízl v klasických klišé a tajemství kdo za to vlastně může nám okatě předhazuje ve chvíli kdy mělo napětí houstnout. Škoda, potenciál by byl, ale zůstal nevyužit. Nicméně to byla slušná podívaná. ()

Deywid

Ani krásna Kate a pomerne dobre natočené akčné scény nezachránia tento slaboduchý pokus o kriminálku s blbým dejom a stupídnymi dialógami....P. S. Šerifka Carrie Stretko (Kate Beckinsale) má až paranormálne deduktívne schopnosti - stačí jej vidieť pár mrtvých ľudí v lietadle a hneď presne vie, kto koho kedy a ako zabil...kam sa hrabe Sherlock Holmes a Hercule Poirot :)))) ()

Simgal

Nejedná se o žádné krimi veledílo, ale já jsem se docela bavil. Navíc neokoukané prostředí Antarktidy a neokoukatelná Kate Beckinsale posouvají tento film do mírného nadprůměru. ()

jacksax

1 hvězda za námět, 2. za prostředí - i kdeyž ani jedno z nich není nijak zvlášť využito. 3. už fakt nevím, za co bych vůbec mohl. Ne, ne - i ty dvě jsou až dost. Po nějakých dvaceti minutách ve kterých se zorientujeme tak, že už vlastně většinu víme, se očekává boost... místo něj se to hluboce propadne a - alespoň pro mě - to přestává být dvakrát zajímavé a napínavé. Řekl bych udělejte si názor sami, ale na druhou stranu - pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete. ()