Napínavý detektivní příběh, v němž dvojice svérázných policistů odhaluje na pozadí kriminálního činu nezákonné machinace trojice podvodníků. Scénář napsal Václav Šašek na motivy knihy Svatopluka Zlámala. Režie se ujal Miroslav Balajka a do hlavních rolí kriminalistů obsadil Pavla Nového a Ondřeje Vetchého. (Česká televize)

offlineman

Pro tyhle studiovky z Brna mám slabost. Nikdy se tu totiž kloudnýho nenatočilo, tak sme tady rádi i za to málo! 5* dávám i proto, že ta scéna v závěru na mostě se natáčela v Kuřímě, kde sem bydlel 25 let! ()

Lish84

Televizní detektivka podle mého gusta. Sice žádné přelomové dílo, ale fanoušky žánru určitě neurazí. Vývojem případu nás přehledně provází hlavní kriminalista (Pavel Nový). Pomáhá mu mladší parťák (Ondřej Vetchý) a jejich občasné blbnutí pobaví - tahle dvojka by si zasloužila i seriál. Výtky mám dvě. Jednu drobnou: napětí s postupem času moc nevzrůstá. A druhou zásadní: pointa případu porušuje jedno z pravidel pátera Knoxe. Úplně lacině kvůli tomu závěr naštěstí nevyzní, ale moc daleko k tomu nebylo. ()

Logout

Pravda, není to žádné veledílo, řekl bych že střih někam k hodině by to určitě vylepšil ale ta poetika počátku 90. let vytahuje mé hodnocení na tři hvězdy. Kde se o deset let případy diskutovaly v zakouřené zasedačce pod podobiznou Džeržinského (Pitaval) a soudobé detektivky byly z prostředí vyšší společnosti (Hříchy), tak tady se policajti baví v posilovně (protože po revoluci byly posilovny a second-handy úplnem všude) a vyšetřují normální lidi. A navíc jezdí škodovkou, protože jsme sice byli „kapitalistická krajina”, ale rozvojová, s holou zadkem. ()

Cesty timem

Tak s přihlédnutím, co se točí kolikrát dnes, kdy to nemůžu dokoukat napoprvé, toto nevidím tak špatně. A narozdíl od těch dnešních nechutných a nedokousnutelných jednohubek si tuhle detektivku v repríze klidně někdy zase dám. Nový dobrý, Vetchý umí dokonce i kouřit velmi dobře a skoro pořád a všude :-) a i Ivan Vyskočil ty dva bratry myslím zvládl celkem dobře a to ho moc nemusím. ()

quokam

Jo, dobry. Šerý jako Šera. Novemu role sekla a Vetchy zacina svou dramapolicejni karieru v mnohem lepsi forme nez jeho mladsi ja Bartos v Devadesatkach. Mladej Junak, Lakomy a dalsi brnenske legendy, k tomu Klem s nezamenitelnym hlasem. Vyskocil si bratry dvojzahral i tusim v Humoreskach. Hezky umyty Favorit jako symbol luxusu, jo to byly casy, ze, kdyz jsne byli mladi a krasni. Pribeh i pointa fajn, jenom to spickovani mezi poldama mi obcas prislo na silu a ten vrah se priznaval nejak lehce, nektere dialogy se nepovedly. Ale jinak, v plnem respektu k zanru, jsem spokojenej. 7.5/10. ()

jan152

Slušná detektivka, rozhodně lepší než některý díl BigBena. A to nejsu Moravák. Pavel Nový (a částečně Vetchý) hrají dobře, Vyskočilovi nevěřím. ()