Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ed Hutcheson (Humphrey Bogart) je šéfredaktor velkých novin The Day. Je neochvějně loajální k vydavatelce Margaret Garrison (Ethel Barrymore), vdově po zakladateli listu, ale paní Garrison kvůli poklesu prodeje novin uvažuje prodat vydavatelsví konkurenčnímu vydavatelství, které hodlá jejich činnost definitivně ukončit. Hutcheson pověřuje své reportéry prací na případu vraždy mladé ženy a zapojení vyděrače Tomase Rienziho (Martin Gabel), což by mohlo zvýšit náklad, který udrží noviny v chodu, anebo jako poslední velký příběh, o kterém kdy psaly. (HTB)

(více)

Recenze (8)

Dale 

všechny recenze uživatele

Výborný film z novinárskeho prostredia o sile a potrebe nezávislej tlače. Bogart opäť dominuje, ale celý jeho kolektív je skvele obsadený, takže sa nestratili ani Ed Begley a Paul Stewart. Zaujímavý príbeh, výborné dialógy, čo viac si priať. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Deadline - U.S.A. má v prvé řadě výborného Humphreyho Bogarta a v neposlední řadě ten typ svižných a chytrých dialogů, které už dneska ve filmech nikdo nedělá. A věřte, že víc ke spokojenosti nepotřebujete. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Klasicky super Bogart hraje šéfredaktora deníku The Day, který se snaží zabránit tomu, aby dědicové prodali noviny konkurentovi, který je plánuje zavřít, kromě toho se snaží získat zpátky ex-manželku, vyšetřit vraždu dívky a dostat před soud mafiána. Nabité novinářské drama, které táhne vpřed frajerská hlavní postava. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

„That's the press, baby!“ Ďalší obstojný novinársky noir s hutným scenárom, kde šéfredaktor musí zachrániť noviny, dostať gangstra pred súd, získať späť ex-manželku a tiež vyšetriť vraždu mladého dievčaťa. Dejových motívov je tu dosť a príbehovo to všetko pláva po povrchu, našťastie je to však všetko svižné a neraz i vtipné. Z vôd lepšieho priemeru ťahá tento film frajerský Bogart. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Milé malé dramátko, v dialozích často úsměvné. A líbí se mi, že to neni pouze o hlavní hvězdě a všechna ta novinářská equipa si svou chvilku vyšetří. V té méně známé části Bogieho filmografie někde mezi ´dortíkovým nazi krimi´ All Through the Night a dejme tomu Kid Galahadem. Takže s přehledem nad průměrem. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama