Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Belsi

Ryan Gosling patří mezi mé největší herecké oblíbence a můžu tvrdit, že mě nezklamal. Ve filmech neukazuje jen svou hezkou tvářičku, ale i nehorázný talent a v tomhle snímku se to opět potvrdilo. Trochu mě zaráží to zařazení mezi komedie, ono těch úsměvných momentů tam moc nebylo. Přesto to bylo krásné podívání, v dnešní době možná docela naivní. Ale Biancu by si zamiloval snad každý. :) ()

sehe

Ryan Gosling zahrá hocikoho i podivina,ktorý má problém s ľudmi,s dotykmi, je hanblivy a samotarsky, až kým si nezadovazi Biancu,ktorú doruci pošta.Je to smutnosmiesna komédia a hlavne Ryan Gosling,ktorému stačí hrať očami,dáva filmu u mna 4* ()

Chip89

V tomhle filmu člověk musí uznat, že herecká kariéra Ryana Goslinga opravdu není postavená pouze na pěkném tělu a hezké tvářičce. Umí hrát prostě bravurně, až by se člověk divil, že takovýhle není i v realitě. Příběh o tom, že člověk před něčím utíká do svého vlastního světa. Ironií je, že i přestože celé okolí ,,hraje hru" s ním, i v jeho vlastní hlavě začnou časem trable v ráji. Myslím si, že film je kvalitní s dobrými hereckými výkony. Jen upřímně nikde nevidím tu komedii, pokud nepočítám pár úsměvných scén.... ()

vincchuppo

Zajímavý nápad, výborní herci. Tahle tragikomedie mě bavila od začátku až do konce. Každou chvíli jsem vybouchl smíchy. Takový trollolloollooo filmeček k pohledání. :D ()

mira.l odpad!

Neeeee..... tohle přece nemohl režisér takových filmů jako Cruella a Já, Tonya myslet vážně.... To byla nějaká sázka, že tenhle bizár natočí?? Tonya i Cruella jsou vlastně taky docela bizarní filmy, ale mají nějaký drive, nějakou duši. Tohle nemá nic. Prostě jsem nedokázal na tuhle hru přistoupit a nějak se naladit na stejnou vlnu. Kdyby byl Lars fakt tak debilní, aby se na tom celém něco bralo vážné, asi by těžko měl řidičák.... ()

Miksa

Tento film si hraje na něco co není. Teoreticky se tváří jako něžná studie citově zraněného mladého muže. Jenomže tím čím skutečně je, je těžko uvěřitelnou utahanou břečkou (kdo v to sakra vidí komedii). Jedna výtka za všechny: Pokud by se na maloměstě skutečně nějaký takový podivín vyskytoval, neměl by to rozhodně takto snadné a všichni by mu nepomáhali. Myslím, že realita by byla daleko krutější a po psychologické stránce jistě zajímavější. Nominace na Oskara za scénář? To je asi největší fór celého filmu. Přemýšlel jsem i o jedné * ()

aik

Citlivě zpracovaný originální námět s tradičně skvělým Goslingem. (Nemůžu si pomoc, ale ten kluk je skutečně jeden ze největších talentů současnosti.) Bohužel, co mi trochu zkazilo výsledný dojem, bylo často přehnaně nerealistické chování obyvatel vesničky a některé nudnější pasáže. Hodně mi například chyběla vedlejší postava ripalisty, která by dokázala Larse alespoň jednou konfrontovat s realitou. ()

hiczech

Prijemne dilko urcene pro citove fajnsmekry. Spise nez film americky mi to prislo cele atmosferou na severoevropsky otisk. A nejen proto ze hlavni predstavitel se jmenuje Lars. ()

Adei

Ryan Gosling je neuvěřitelnej herec. Larse a jeho "poruchu" ztvárnil opravdu důvěryhodně. Pod slovem komedie si ale představuij něco trochu jiného. Tenhle film je spíše citlivé, zamyšleníhodné drama, s lehkými prvky komedie. Originální nápad o lásce k "neživé" ženě, o jejímž životě rozhoduje sám hlavní hrdina. Je až dojemné, jak lidé z města s Larsem jeho hru hrají. Čtyři hvězdičky především za Goslingův výkon. ()

smajly

Možná jsem poslední dobou přecitlivělý, možná to má na svědomí série smrtonosných zbraní a pastí, které jsem nedávno zkouknul..Proto, ale spíše přes to, ve mě tenhle film zanechal něco mimořádného, a proto dávám nejvyšší ohodnocení. Tak absurdní a zároveň tak reálný příběh. Neuvěřitelný námět, který je podán prostřednictvím neuvěřitelné lidskosti. Trochu jako Forrest Gump, ale opravdu jen trochu...podán daleko komorněji, ale taky daleko blíže osobnosti a pocitům hlavního hrdiny. Člověk sleduje tenhle film jako by se sám, byť v sebemenší míře, ztotožňoval s Larsem a to mi bere dech. Smekám před scénáristou a před Ryanem Goslingem v hlavní roli. Bez jakýchkoliv okolků dávám 90%. ()

john.h

Popis žánru "komedie/drama" to naprosto vystihuje. Člověk se hlavní postavě, bravurně zahranou Ryanem Goslingem, pořád směje, ale zároveň ji lituje. A tak je to celý film. Byla to taková příjemná milá a úsměvná podívaná. Ale nevěřím, že někde na světě existuje město, kde by s takovým podivínem všichni tak moc soucítili. ()

filip289

Strašne silný film, skvele zahraný všetkými hercami (nie len úžasným Goslingom), úplne zaslúžená nominácia na Oscara za perfektný scenár. Strašne dojemný, úsmevný a taktiež ako som už písal aj silný film, pri niektorých scénach mi naskakovala až husia koža, nemám dalších slov, to treba vidieť. ()

Lilien

jediným pozitívom je výkon Ryana Goslinga ktorý je fakt skvelý herec a dokáže zahrať všetko. Inak mi film prišiel dosť bizarný, miestami nudný a nie dojímavý ako sa snažil pôsobiť ()

hero_bk

Naprosto nevtipná šílenost. Gosling může hrát drsňáky, ale ne role lehce retardovaných loserů. A ten knír! Jediné, co bych z celého filmu vypíchl byla scéna,kdy starší paní dává Biance květiny a Lars říká Biance: "Nejsou skutečné, takže vydrží napořád." To je krásná analogie, že jedině láska s nafukovací pannou vydrží napořád. A nebo taky ne. Dokoukáno s přemáháním a zrychleným přehráváním. ()

Paviozo

Tak tohle bylo hodně špatný. Utopické městečko, kde si všichni Bianku oblíbí, Gosling jako retard - tak to mi prostě nesedí. Doufal jsem, že alespoň jeho bratr jí souložil při ukládání ke spánku - ale ani tohle se mi nesplnilo. Fakt nuda, zejména ta druhá půlka, kdy už bylo jasné, že se nic nestane. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky