Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Jaro.Krafcik

Taký letný film , už by aj mohlo byť teplo. Pekne prostredie Grécka. Nebyť tam pesničiek Abba asi by som to ani nedopozeral. Dosť sa tam spieva, ale to je v norme, keďže to je muzikál. Mamma mia je úrčená asi skôr pre dámske publikum. No pesničky od výbornej skupiny Abba to celé zachránili. Do dvojky asi nepôjdem. 3* ()

m.a.t.o.

Pesničky skupiny ABBA sú naozaj topka, čo sa bohužiaľ nedá povedať o tomto muzikáli, ktorý skôr než plnohodnotný film pripomína dvojhodinový videoklip. A nezachráni ho ani charizma Pierca Brosnana. 45 % ()

dinsdale

Až vyrostu, určitě chci být Meryl Streep, protože ta ženská vypadá pořád skvěle a energie z ní jen stříká. V rolích potenciálních otců se pak sešli Colin Firth, Pierce Brosnan a Stellan Skarsgard - ty zpívat si prostě nemůžete nechat ujít. A rozhodně počkejte na titulky, protože písniček ještě nebylo dost. Prostě pohodová letní podívaná. 70% Po druhém shlédnutí (opět na plátně, zdá se mi, že bez něj si tento snímek neužijete správně) přidávám pátou hvězdu. Za celou dobu mě nenapadlo přemýšlet nad kvalitou děje, jen jsem nasedla a užila si parádně barevnou, prosluněnou, veselou jízdu, hravé herce od hlavních rolí po nejposlednější řeckou vesničanku, energické ženy a krásné muže a výbornou choreografii. Po Meryl Streep mě nejvíce dostala Julie Walters, protože ten skok od silnější, postarší a ztrápené paní Weaslyové je neuvěřitelný, pro Colina Firtha mám vůbec slabost a snad každá slečna musí na okamžik propadnout uhrančivému Dominicu Cooperovi. Párkrát jsem se taky zasmála, párkrát zamáčkla slzu a vůbec si teď určitě budu písničky skupiny ABBA broukat minimálně několik dní. A nakonec ani ten Pierce Brosnan nebyl zas až tak špatný ;) ()

faraon

film zdvihne náladu a gýč neurazí, proste letná zábava ale určite nie najväčšia pohoda:), je zaujímavé vidieť spievať Brosnana a Meryl, napriek tomu, že skoro vôbec nehrali (čo je skôr chyba réžie) ()

kitushka

Nádherný rodinný film, který je jako stvořený ke shlédnutí matky s dcerou po boku. Je důkazem, že i po padesátce to může ženská roztočit!! ()

jenik71

V samé podstatě je to taková nenáročná letní pitomost, ale celkem dobře natočená. Moc pěkné je prostředí, kde se muzikál odehrává a dodává filmu potřebný lesk. Osobně mě překvapil poměrně solidní zpěv Meryl Streepové. Ale takový Brosnan mi tam nějak neseděl. Taneční choreografie se mi místy líbila, jindy mi přišla slabá. Pravdou zůstává, že bez světoznámých hitů od legendární ABBY bych šel s hodnocením níž. Ženské části publika se to ale asi líbit bude. ()

spikey1

proč ne? Abba už si o muzikálové ztvárnění svých písní koledovala tak dlouho jako nikdo jiný, navíc když před Vámi tančí Pierce Brosnan a Meryl Streep, nemůže to dopadnout špatně:) ()

iantomasik

naprosto rozumím tvůrčímu záměru i té stylizaci a ano, je docela dotažená. ale i tak je to film, který mi už nejspíš do konce života znechutil zvuk angličtiny. takhle si svobodu a radost z žití nepředstavuju. hysterické řvaní - dvě hodiny v kuse - utrpení. ()

Ironfood odpad!

Extrémně trapná romantická komedie, kterou nemůžou zachránit ani místy dost tragické předělávky písniček od ABBY. Začátek plný ječících ženských by si zasloužil varování Světové zdravotnické organizace před možnými negativními dopady na psychickou rovnováhu diváků. Doufám, že se mi časem podaří vytěsnit z hlavy vzpomínku na Meryl Streepovou v montérkách, při které mě vždycky zamrazí po celém tělě. Choreografie hudebních čísel je většinou otřesná, místy to připomíná davové scény z Troškovy trilogie Slunce, seno... ()

European

Jediný důvod, proč jsem tomu nedal odpad je ten, že v tomto filmu je jedna sekvence při které jsem se mlátil smíchy. A kdy že to bylo? Když Pierce Brosnan začal zpívat :D ()

ferero

Film je velice příjemně natočený, písničky jsou solidně nazpívané a můj oblíbený Pierce Brosnan se ukázal v jiné roli než ho známe. Trochu mě nazávěr zklamalo, že se nevyřešila hlavní zápletka filmu. ()

Looser

Nebylo to vyloženě špatné a pro milovníky Abby to bude hotová nirvána. Bohužel nejsem milovník Abby ani romantických muzikálů, přesto mně film vyloženě neurazil a trochu i pobavil. Btw všichni kritizují zpěv Brosnana, ok není to zpěvák, ale kde jinde můžete vidět Bonda jak se snaží zpívat zamilované písně :-). ()

KR4T4S

Pak že muzikály netáhnou. Jenže kdyby se tam nezpívala ABBA, kdyby nebylo úžasné Streepové a jmenovalo se to třeba "Jeden ze tří" nebo "Hledám otce", tak by to bylo maximálně zpoloviny tak úspěšné. Ale takhle je to velmi příjemná oddychovka, co se nebere příliš vážně. Když překousnete pár pubertálních vítání, postavy bez většího rozvoje, ne zrovna nejlepší zpěv Pierce, tak vám tenhle barevnej, slunečnej, rozjuchanej, sladkej bonbón bude chutnat. A nakonec znovu: The Meryl takes it all... 75%_____ podruhé: Po letmém zahlédnutí v televizi jsem zjistil, že se u toho nedá vydržet. ()

Heraldika

Elá, tak toto mě opravdu dostalo na kolena! Rozkošné. Úchvatná Maryl Streep a kombinace vražedně krásného ostrova s nesmrtelnými popěvky ABBY. Nelze nemilovat. Total summer blockbuster. ()

skinnee

Ako letna oddychovka velmi dobre. Pribeh nic moc, mladi herci, hlavne tri ukricane herecky este horsie, ale vsetko napravila Meryl, 3 vysluzilci, krasne prostredie a hlavne ABBA. Keby to nie je muzikal s chytlavymi pesnickami tak neviem ci to dopozeram. Proste co ma bavilo bola hudobna cast a bavila velmi dobre. No u mna na take dobre 3*. ()

ZkuKol

Je to kýč na entou, příběh je stokrát obnošená vesta a písně které uslyšíme, posloucháme již dvacet let. Ale je to sakra silný, popadne vás to hned a sevře takovou silou, že se proberete až na Ruzyni u pasové kontroly, v jedné ruce letenku do Řecka a v druhé ruku své/ho partnerky/a. Chválit hvězdné obsazení je škoda slov, jen upozorním na Amandu Seyfried, která to zvládla s bravurou. Bohužel to se nedá říct o Dominicu Cooperovi, v tom málo prostoru, co má, hraje jako o život, ale proti větru:-) Film si drží skvělé tempo, ale občas je skok do muzikálového čísla poněkud neobratný a u pomlejších písní, kdy není co tančit, ztrácí dech. Nikdy bych nečekal, že já, věkem dospělý chlap, dám tak ženskému muzikálu 80%! ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část