Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Brinkley

Nejsem fanynkou Abby, tudíž mi neměla Mamma Mia! ani co nabídnout. Meryl Streep zachraňuje, co může... leč body navíc, které filmu pracně vydře, Pierce Brosnan rázem zase srazí na nulu. Jeho herecký projev a zvláště pak zpěv mě permanentně přiváděl k neovladatelným záchvatům smíchu. Děj je i s ohledem na muzikálové limity hloupý a díky režii z mého pohledu i nudný. ()

M0NCA

Já vím, já vím... Meryl je tu nesnesitelně upubertálněná a obě její vypečené kamarádky jsou celých 109 minut na ránu i v případě, že zrovna nejsou v záběru. Neskutečně naivní, nic neříkající a uřvaný film (pardon, muzikál), u kterého všechny muže (bez výjimky) a všechny ženy se špetkou soudnosti pobolívá ze všeho toho kýče hlava už od prvního záběru, kdy ještě nepřišly na řadu ony velmi sofistikované choreografie. Bomba. Ale na ty holčičí večery to prostě stačí. ()

Henry Morgan

Mně se to teda líbilo až na dvě vcelku nudné písně = scény. Bylo to supr, perfektně to roztančili i odzpívali a celé to prosluněné Řecko tomu dodalo pozitivní energii a lehkost krátké letní lásky...na které to celé stojí a padá. Naštěstí k žádným pádům nedošlo a tak když to skončilo, podivil jsem se, že to mělo hodinu a 3/4, neboť to uteklo jak ďas mořský. Paradoxně celou hereckou ekipu vede Meryl (ta si u mě šplhla) a další vyžilí hipíci a tak není divu, že se hipsterská mládež dostává trochu do pozadí, což ovšem na škodu vůbec není, protože na mladého dredatého gerontofila nebo předem bezproblémově zamilovaný mladý pár není divák tolik zvědavý. A jsem rád, že konečně znám texty ABBY. ()

RajAthen

Naivní, kýčovitý, hudební ... příjemný? Ale ano. Film, který svého roku porazil z hlediska obratu Nolanova Batmana, odehrávající se v krásném řeckém zázemí, s krásnými lidmi pějícími o krásných věcech, je i přes vše řečené prostě příjemný na pohled i poslech a diváka zdatně doveze dovést skrze pečlivě pokládané koleje písniček ABBY do stanice dobré nálady. Člověk by skoro odpustil i toho Batmana, skoro...:) ()

GoldHair

No... Tak asi takhle: Dokoukala jsem to, jen protože jsem byla zvědavá, kdo je teda pravej táta a doufala jsem, že se v tom filmu odehraje něco, cokoliv. Žádnou hlubší myšlenku určitě nečekejte. Jako dobře, proč se na to nemrknout, když je člověk unavenej, film u kterého se nemusí přemýšlet, jen tak pro relax... Ale myslím, že jednou mi to stačilo, čekala jsem víc... Tři slabší hvězdy, za písničky a Amandu Seyfried. ()

Kritik.

Áno, je to plytké. Ale zároveň tak umelo pekné ako retušovaná fotka. Niekto to jednoducho "nemusí", iný to zas "môže". Dobre sa na to pozerá. Príjemne sme si pri tomto filme s manželkou oddýchli. ()

kraval

Šity, šity, šity ve světě pracháčů. Hrůza - úplně totální. Film, jejž zachraňuje hudba kapely ABBA, si víc slov ani nezaslouží. ()

mira.l

Nikdy jsem nepitval, kolik filmů se dá zařadit do škatulky "spravovač blbé nálady" nebo "navozovač dobré nálady", ale tohle je pro mě jistě jeden z nich. Co se týká děje, tak dějově je to vlastně blbost, ale na pohled krásná blbost:). Z celého filmu, od samého začátku až neskutečně "cáká" taková prosluněná pohoda, i na hercích je vidět, že natáčení asi byl jeden velkej mejdan, blbnou staří, mladí, bez rozdílu všichni, nejvíc asi Meryl:). Celkově pozitivnímu dojmu z filmu jistě přispívá krásné prostředí řeckého ostrova, hvězdné obsazení a asi nesmrtelné hity skupiny ABBA ve stylu Brosnan/ABBA/Streep/ABBA/Firth/ABBA/Seyfried/ABBA/Skarsgård/ABBA/Walters/ABBA/Baranski/ABBA, a tak pořád kolola:). Co se týká těch pěveckých čísel, tak ano, uznávám, je pravda, že zpívající Pierce Brosnan rozhodně žádný Caruso není, ostatním to taky kulantně řečeno "tu a tam" ujede, ale kupodivu mi to nějak ani nevadilo. Ze všech zpívajících mi asi nakonec nejlíp vyšla Amanda Seyfried. Koneckonců já bych to asi stěží dal líp:). Pročítal jsem si tady hodnocení od konce - od odpadů. Ano, uznávám, je to přeslazený, zpěv občas nic moc, ale na druhou stranu jsem zjistil, že odpadová hodnocení dávají zhusta uživatelé, kteří nemají rádi či přímo nenávidí: ABBU, muzikály obecně, Meryl Streep, Amandu Seyfried, Brosnana, romantické komedie či libovolnou kombinaci těchto faktorů. Tak nevím, proč na to čumí, já taky nekoukám na Hvězdné války, Vetřelce, Smrtonosné pasti, Terminátory a podobné filmy. Já přes jisté nedostatky dávám plný počet, mě to zvedlo náladu. ()

messi@h

Něco mezi *** a ****. Na jedno zkouknutí příjemná nenáročná zábava plná energie, i když délka by mohla být kratší. Na druhou stranu ale rychle vyšumí z hlavy a nevím, jestli si film ještě někdy pustím znovu. Spíš asi ne. Ale i tak mi Mamma Mia přinesla jeden nový poznatek: Hudbu ABBA jsem považoval vždycky za takovou jednoduchou popovou kulisu, ale nečekaně má spousta jejich písniček docela zajímavý a ne úplně povrchní text (a tím nemyslím jenom Winner takes it all). ()

zona

Buď na ten film máte náladu, a pak ho přijemete beze zbytku jako skvělou, vtipnou podívanou s nádhernými písničky od ABBY, s přirozeně postavenou choreografií a se poustou bezvadných hereckých výkonů, nebo... nebo si můžete hrát na povznesené inťáky a rozcupovat na něm úplně všechno. Rozumější mi připadá první varianta. ()

doGof...

Film stvořený pro léto! Ačkoliv jsem na něj šel z těžkého donucení a ještě před prodejem vstupenek jsem se s přítelkyní stačil několikrát pohádat, že s ní musím jít na takovou píč.... ,sám sebe sem se na křesle ptal, co v tom kině vlatně dělám a kdo že u nás doma nosí koule ;))). Naštěstí mě přemluvila a já díky tomu na plátně viděl tu PRAVOU letní oddechovku, Mamma Mia hera I go again... Hold je zde moderní fakovat Mamma Mia. Nikdo se přeci nechce ztrapnit a neztratit tak na své důstojnosti. Upřímě se směju těm, kteří v tomto kousku hledají logiku a snaží se to všemožnými odbornými výrazy poslat do kytrek a ještě více těm, kteří vůbec nepochopili záměr tohoto počinu. Tohle se nemůže hodnotit jako výtvor, který měl něco říct, jako muzikál, který by se stal legendou, jako znovuoživení ABBY, nebo jako smysuplná komedie. Jedná se pouze o čisté letní odreagování, při kterém můžete vypnout mozek a nechat se strhnout starými šlágry ABBY, která byla v době hipies možná více populárnější než UFO. Ovšem pozor, je tu jedno mínus a tím je Pierce Brosnan. Nejenomže je to zpěvák na baterky, on je to totiž i herec na baterky, kterého se snaží všichni uctívat, jen díky Bondovkám, jaká to blamáž. Neskutečná Meryl Streep, okouzlující Amanda Seyfried, dvě staré symptické hippies rašple Julie Walters & Christine Baranski, Stellan Skarsgård z vymítače ďábla až sem, se propůjčili letní oddychovce, která splnila to, co měla. [8/10] ()

Tythan

Mě se to velice líbilo. Četla jsem tady na to hodně špatných komentářů, až jsem kvůli tomu málem nešla do kina, pak mě ale mamka přesvědčila a jsem moc ráda, že jsem tam šla, protože to bylo nádherný. Myslím, že to, že to bylo kýčovitý a barevný patří tak nějak už k samotnému nadřazenému slovu muzikál a myslím, že na méněbarevnost a víc realistický děj je mnoho dalších filmů, tenhle byl úžasně odpočinkový a tak hezky vesele letní. Určitě chápu, že se to třeba někomu nelíbilo, je to zase jinej styl a proto si myslím, že by si hlavně a zrovna konkrétně o tomhle filmu měl udělat názor každý sám:-) ()

j.o.j.o.

Nebýt těch písniček, tak je ten film bez děje a také Pierce Brosnan je ve své roli trochu unylý, to i typycký Brit Colin Firth se lépe rozjel! ()

Oskeruše

Je to tak. Hloupý scénář, předvídatelný konec, z kýčovitých exteriérů doslova odkapává karamel, provařená hudba, prachmizerný Brosnan… A, mamma mia!, já dávám pět hvězdiček. A opravdu nemůžu jinak. Ještě jedna poznámka, která nesouvisí s filmem jako takovým: zvláštní ocenění by zasloužil člověk, který překládal „abbí“ písničky do češtiny. Je super, když vznikne svébytná báseň a nejen mechanický překlad. Takové titulky je pak radost číst. ()

jejdavilda

Pubertální mládež by měla mít zakázáno na takové filmy psát kritiku. Totéž platí o obdivovatelích rádoby hlubokomyslných filmů, kteří v nich najdou to, co tam vůbec není. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část