Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

maat.re

Písničky od ABBY provázené jednoduchým příběhem. Film je plný vtipných okamžiků, které člověka opravdu dostanou do pohody. Mamma Mia! patří k filmům, na kterých obdivuji to, že se na ně můžu kouknout i víckrát a neomrzí. ()

aulikd

Tady každej hodnotí choreografii atd. jaká je to hovadina a blbost. Podívejte se na to z jíné stránky je to prostě veselej letní film s pro mě neskutečnejma písničkama. Čiší z toho radost. Odechovej filmeček na letní večer. A kdo byl v Řecku a poslouchal ABBU tak pochopí. ()

customizer

o tomto filmu, jsem si už od začátku myslela, že bude fakt dobrý, v kině, jsem občas ale musela dát ruku před pusu a zívnout si...když nebyla písnička, bylo to o ničem...ABBA tomu alespoň dodala lesk... ()

Brainiac

"Muzikál! (bléé) a navíc s ABB songs, ale taky mimořádně moc a moc povedená oddychová hudební komedie s řadou nečekaných výkonů (Pierce Brosnan zpívá sice fakt děsně, ale s o to větším nasazením!). ()

gerojmanus

Tak jako dobrý:) Samozřejmě to má svý mouchy ( lehce stupidní děj, šílenej zpěv Pierce Brosmana..), ale jako celek s úžasnou Meryl, super prostředím a legendárníma písničkama to stojí za shlídnutí a už chápu, proč jsou z toho starší ročníky tak naměkko.. ()

cineczeck

Muzikál sice není mojí krevní skupinou, ale nechal jsem se zlákat hudbou od ABBY, která mé uši vždy potěší. Magie jejích písní na krásném řeckém ostůvku zafungovala.... A vůbec nevadí, že písně z úst herců nezní zdaleka tak jako originál. Kdo by se také zlobil, když se jejich melodie linou při západu slunce, v romantickém hotýlku a malebném pobřeží...to musí pohladít lecjakou romantickou dušičku. A slyšet songy lásky z úst C.Firtha, S.Skarsgarda a P.Brosnana bylo fakt roztomilý... Škoda, že juchací zápletka je chvilkami až hodně blboučká a zdá se mi, že nevyužívá potenciál situační komiky, která se vyloženě nabízí...možná scénář mohl být napaditější... Vždy skvělá M.Streep jako ulítaná paní domu Donna určitě nezklamala, ale nějak se dle mě strácí ve ztřeštěném ději... Vtipem mě spíše potěšily její dvě povedené kámošky z mladých hříšných let, teď dámy kolem padesátky. Jedna z nich,osamocená svérázná spisovatelka, na svatední hostině lehce podnapilá, vyznává lásku samotářskému dobrodruhovi S.Skarsgardovi písní "I am still free take chance on me..." To mě opravdu pobavilo.. Ale jinak je pro mě tento muzikál jen bláznivá lehce nadprůměrná komedie. Mé hodnocení 65%. ()

magnifique

2 pouze za skvělou meryl streep.....za brosmana mam chut ještě dokonce něco strhnout...na tento film jsem se celkem těšila, všechny kamarádky (dokonce ty normální, nepatetické, krásně sarkastické) z něj byly nadšené, mě se ale nedotknul ani trochu, pořád jsem čekala, až konečně začne zábava, ale bylo to prostě jenom trapné ()

T.I.P

ABBU jsem nikdy neměl v lásce. Jejich písničky jsem slyšel leda tak ze staromódního rádia. To se však po tomto filmu změnilo. Myslím si, že nejsem jediný, kdo začal po roce 2008 písničky ABBY poslouchat. No ale teď už k samotnému filmu. Dostal ode mě všech pět hvězdiček, protože to je naprosto úžasná podívaná. Odlehlé místo v Řecku, prázdné pláže, malebná zákoutí - to vše dává filmu dokonalý šmrnc. Výkony herců jsou taktéž vynikající. Maryl Streep jsem nikdy moc nemusel, ale v této roli se mi opravdu líbila. Ve scéně s vrtačkou můžeme vidět, že je to ještě stále mladá dračice. Písničky naprosto skvěle zapadají do filmu. Třeba Money Money Money znázorňuje tíživou situaci Donny. V českém dabingu naštěstí nebyly písničky přezpívané. To je jenom dobře. I přesto, že délka filmu je o něco delší si zaslouží uznání a mohu ho jen doporučit. ()

january

Myslela jsem ze to bude hrozny kyc, ale vsichni to opevovali, tak jsem tomu dala sanci. A hle, ono me to bavilo, a jak. Pribeh je mily, pisnicky tam sedi, herci jsou roztomili, pevecke vykony kvalitni. Takova pohodicka za doprovodu nesmrtelne ABBY ()

FireFox

Po celou dobu film pravidelně osciloval mezi jednou a pěti hvězdičkama - něco tak nevyrovnaného se jen tak nevidí. Tím pádem je to čistá trojka. Hodnotit všechny vzlety a pády nebudu - byl by to dlouhý výčet, tak snad jen pár postřehů. Na pět hvězdiček po celou dobu byla naprosto bezchybná, TANČÍCÍ a ZPÍVAJÍCÍ Streep. Všiml si ještě někdo, že ta ženská nestárne? A to zřejmě nemá žádnou plastiku. Kam se poděla ta stará a tlustá farmářka z roku 1995!!! z Madisonských mostů? Colin Firth by se mohl zpěvem živit, Brosnan nikoliv. Cooper je hroznej, taky bych si ho nevzala. ()

stenyek odpad!

Nechutné zprznění hitů ABBY, příšerné pěvecké ,,výkony´´ a dementní příběh. Má to být určeno pro fanoušky Abby, ale komu se to líbilo není fanoušek Abby, nemá vkus a nikdy neviděl dobrý muzikál... ()

samurraj

Od přírody nesnášim drtivou většinu přiblblých romantických nesmyslů. Na tohle jsem měl jít do kina na popud přítelkyně. Ještě, že z toho nakonec sneslo. Když jsem to viděl na DVD, upřímně jsem si oddechl, že jsem za tuhle hovadinu nevyhodil prachy. Nechápu, jak se tohle někomu může líbit, ale každý má svůj názor to je jasné. Jediné potitivum beru hudbu ABBA a řecké prostředí. Dávám jednu hvězdu právě za tyto aspekty, jinak film u dna mé hodnotové žumpy. PS: Meryl Strrep mě absolutně neoslovuje. Její filmy jsou na stejný brdo. ()

corax8

Chvíli jsme opravdu přemýšlel zda díklo nenatočil Z. Troška ve spolupráci s Michalem Davidem. Ale vzhledem k tomu, že diskopříběh ode mne dostral jednu hvězdu, tak si tohle dvě zaslouží. neskutečně jsem se nudila přemýšlel jestli se nekoukám na parodii divadla sklep. dvě hvězdy jsou hlavně za místo, kde se točilo. ()

johny.duch

Tento film postavil tvůrce před těžký úkol. Na texty písní skupiny ABBA vymyslet nějaký příběh. Myslím, že se toho úkolu zhostili poměrně dobře. Není to úplně klasický muzikál, ale nemá k tomu daleko. Vymyslet příběh o dceři, která se má vdávat a začne pátrat po svém otci je ... no na můj vkus moc:-), ale své příznivce si to určitě najde. Vtipná zápletka se povedla tím směrem, že zjistila, že možní otci jsou tři, kteří chodili s její matkou v době, kdy byla počata. Místy tento film pokulhává hluchými místy a často se dostává do situací, u kterých lze snadno předvídat jak budou pokračovat. Jinak opravdu pro nenáročné diváky a pro náročné jen jako odfrknutí před něčím lepším:-D. ()

JerryPilsen

Že muzikály vůbec nemusim,tak tohle fungovalo.Asi proto,že písně jsou i po letech stále posluchatelné a navíc překvapivě byly i dobře nově nazpívané.Jinak příběh prostý,ale geniálně propojený s texty notoricky známých písní.Streep to sama v podstatě utáhla. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část