Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

BenNat

Meryl Streep je praštěnější než kdy předtím a její kombinace s Piercem je prapodivná. Amanda Seyfried mi byla milionkrát sympatičtější v Milý Johne, Colin je milý, ale díky bohu za jeho ostatní filmy. Bohužel ve mě film vyvolává pocit, že příběh byl postaven na písních ABBy a ne naopak, což bych pokládala za vhodnější. Všichni jsou tam tak podivně trhlí a nechovají se ani trochu přirozeně. Za nejkomičtější považuji poslední scénu Waterloo, která běží již s titulkami a stylového Firtha v podpatkách. To jediné mi opravdu vyloudilo úsměv na rtech. No a Řecko je krásné, to nám tím pravděpodobně chtěli producenti říct, tak díky za informaci. ()

Ziper

Příběh samotný by byl odpadem, ale to u muzikálu až zas tak nevadí. Navíc je film příjemnou vzpomínkou na veleslavnou skupinu ABBA. ()

WendyWindy96

Úžasná Meryl Streep s neméně úžasnými Colinem Firthem, Piercem Brosnanem a Stellanem Skarsgårdem v kombinaci s legendárními ABBA hity. Já nevím jak vy, ale v kině jsem se bavila. O to víc mně zklamal český dabing, takže pokud Mamma Mia, tak jedině v originále. 5*. ()

želvis odpad!

Nepamatuji si na film, který by mě donutil zapcávat si při každé zpívané pasáži uši.... navíc u filmu který se označuje za muzikál je to docela problém. Ačkoliv nejsem skalním příznivcem Abby, tak z úcty k této legendární skupině nelze volit jiné hodnocení.... ještě malá poznámka: Winner Takes It All v podání Pierce Brosnana a Meryl Streep je prozatím asi můj nehorší filmový zážitek, kdybych se měl někdy dostat do mučírny nedovedu si představit horší mučidlo než tuto hudební smyčku ()

Misacekkv

Tak takhle si já představuju dokonalej film! Herecké obsazení, hudba, humor, prostředí, ... to vše bylo dle mého bez jediné chybičky! ()

coolglitterk

S odstupem času zjišťuji, že tato komedie není až tak skvělá, jak jsem si myslela. Po několika shlédnutích mě začíná nudit. Pěvecké výkony herců jsou na úrovni karaoke, ale stejně mě tento film tak okouzlil, že ty 4 hvězdičky musím dát. ()

Fannyss odpad!

Tento snímek si ani odpad nezaslouží , byla by to pro něho pokora , toto je megaextrasračka s velkým M. 0 % ()

tomuleee

Opravdu při čtení zdejších komentářů nestíhám kroutit hlavou. Pro mě osobně je tento film hodně povedený, který mi vždy udělá radost. Jasně je to kýčovité, provařené, písničky obehrané. 100% za to že se vždy dobře bavím ()

PetrB.

Meryl Streep, Collin Firth a Pierce Brosnan jsou zárukou kvality. Tento hudební snímek byl jedním velkým překvapením, překvapením v podobě pěveckých výkonů. To co předvedla Meryl Streep na pěvecké úrovni je dechberoucí. Romantika, děj, nápad, prostředí jsou indicie, které zanechají ne nejednom divákovi nezapomenutelný zážitek. Tento film jsem viděl několikrát po sobě a doporučuji všem fajnšmekrům muzikálů. ()

BigJohn02

Ajajaj, to to bolelo... Písničky ABBY byly vždycky fajn, ale propojit je s takovým nablblým dějem, to byla fakt hrůza. Jedna hvězdička za Brosnana - kdykoli se pokoušel zpívat, válel jsem se smíchy. ()

ppfox

Film jsem viděl někdy na přelomu 2008/2009 a nutno uznat, že mě příliš nezaujal. Nicméně dnes jsem si ho dal znovu a musel jsem 1* přidat. Asi jsem na něj tehdy prostě neměl náladu. Tentokrát jsem se kupodivu dost bavil. Hodnocení je tady hodně rozmanité od odpadu až po 5* a tak to je asi v pořádku. Tenhle film není pro každého, ale rozhodně své diváky a hlavně divačky-sorry dámy :-) najde. Jsem chlap, ale hrdě přiznávám - líbí se mi to :-) edit : Brosnan vůbec tedy nespívá špatně (jak tady mnozí píší) - NAOPAK - jeho projev je syrový a přirozený - neumím si představit, kdyby to za něj nazpíval nějaký školený hlas - takhle je to ideální! ()

Two.Swallow

Pro milovníky ABBY super, pro smrtelníky jako já mučení. Od filmu s takovým hereckým obsazením jako Brosnan, Firth nebo Skarsgård jsem čekala něco velkolepého. ()

Hans070

trochu se rozepíšu :) Mladá dvacetiletá dívka Sophie (Amanda Seyfried – Milý Johne), zjistí z deníku své matky Donny (Meryl Streep – Ďábel nosí pradu), že má hned tři adepty na otce a jelikož se blíží její svatba, tak pozve všechny tři. Donna samozřejmě nic netuší. Sophie s Donnou vlastní hotýlek na řeckém ostrově, o který se celý život starají. Za Sophie přicestují její dvě kamarádky, které jí jdou za družičky a za Donnou její dvě kamarádky z její dívčí kapely Donna a Dynama. Když dojedou z přístavu do hotelu, představí jim Donna Sophiina budoucího manžela, který je na ně milý a ochotně jim pomůže se zavazadly. V tu samou dobu přijíždí na ostrov oni tři adepti na otce. Harry (Colin Firth – Láska nebeská), Bill (Stellan Skarsgard – Andělé a démoni) a Sam (Pierce Brosnan – James Bond). Sophie nechce, aby je matka viděla, a tak je podzemím zavede do jejich pokoje v kozím chlívku. Donna něco nese do seníku a nahoře něco zaslechne. Jde se podívat a tam je uvidí všechny tři. Nakonec se do chlívku propadne a všechny je pošle domů. Donna si stěžuje svým kamarádkám, že na ostrově jsou všichni tři a ty se ji snaží utišit písněmi a jinými lumpárnami. Den před svatbou uspořádají Sophie rozlučku se svobodou, kde vystoupí jako Donna a Dynama. Na večírku si každý ze tří adeptů uvědomí, že je možná její otec a chtějí ji vést k oltáři. Donna na druhý den připraví Sophie na svatbu a vše další, co je potřeba. V kostele Sophie oznámí, že se ještě brát nebudou, ale znenadání pozve Sam o ruku Donnu, která si ho taky vezme. Vše končí happy endem. V tomoto muzikálu se objevují písně známé kapely ABBA jako Gimme, Gimme, Gimme, Honey, Honey, Mamma Mia a další ()

Sonjushka

Pro mě velké překvapení, pouštěla jsem si to s předsudky, ale byla to skvělá oddychovka. Všechno pěkně navazuje, nikde se moc neplýtvá dialogy, písničky jdou jedna za druhou. K tomu úžasné exteriéry řeckého ostrůvky, romantický příběh a skvělé herecké obsazení. Meryl Streep asi skutečně objevila elixír mládí, protože na svůj věk vypadá a hraje výborně. Překvapil taky P. Brosnan, těžko bych si ho pro tu roli dokázala představit, ale ukázal zcela novou tvář. Skvělý odpočinkový film. ()

JARDAHONDA

Z hitu divadelních prken se zrodil filmový muzikál velkolepých rozměrů : Mamma Mia! nabízí ty největší herecké hvězdy (M. Streep, C. Firth, A Seyfried, P. Brosnan, J. Walters). Písně Švédské skupiny ABBA - fantastická taneční čísla a spoustu zábavy. 50% ()

Killy

Nezapomenutelne bylo kdyz Pierce zacal zpivat....a Meryl je tam absolutne vynikajici. Jedna z nejlepsich herecek vubec... ()

M.A.N.E.

Nápad zajímavý, provedení horší, nerad toto čtu u ostatních recenzí, protože se mi to zdá jako hodně velká žánrová subjektivita, ale tohle je fakt nuda! Děj naprosto nezáživný, bez něčeho zajímavého. Jediné, co muzikál zachránilo, jsou Meryl Streep a ABBA. Ale na to, abych si poslechl písničky ABBY, nemusím 2 hodiny koukat do bedny. ()

Boylina

Jedním slovem primitivní. Možná bych musela být na mol abych to vydržela anebo mi chybí nějaký druh hormonu, který ostatním způsobil naprostou euforii po shlédnutí tohohle počinu. A ABBA, to vážně není šálek mého čaje a už jsem ztratila iluze, že bych si k ní někdy našla cestu. Dokonce jsem si začala pokládat otázku, proč vůbec lidstvo začalo zpívat.. UTRPENÍ. ()

Bolletta

V žádném případě to není umělecké dílo a pokud v něm člověk hledá hlubokou myšlenku, měl by si posedět u psychologa. Mamma Mia je neuvěřitelně prostoduché a naivní dílko se spoustou áčkových herců hrajících béčkové (v případě Brosnana i céčkové) role, ale upřímně - je to zábava a povinná výbava pro dámské večery. Přiznejme si to - existuje jiný film, který vymyje hlavu stejně nenásilně a mile a ještě vás přinutí prozpěvovat si a připadat si v porovnání s pěveckými výkony herců jako profesionální zpěvák? ()

Torcida.hr

Dobrodružný, zamilovaný, vtipný a písničkami nabitý film. Meryl Streep byla vynikající, jako všude. Role jí sedla a myslím, že si to i užívala... ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část