Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

velmi povedené komorní drama v čele s tradičně výbornými Streepovou a Hoffmanem.Je vidět,že se na filmu pozitivně podepsal fakt,že se jedná o kompletně autorské dílo,které Shanley nejen napsal a převedl do divadelní ale nakonec i do té filmové podoby.90% ()

MartinNDL

Jedna myšlenka - poměrně očekávaná, dost závažná, slušně zvládnutá; dva skvělé (Streep & Hoffman) a jeden nadprůměrný (Adams) herecký výkon; divadelně staticky natočené - dalo by se považovat za pozitivum -> vytváří to slušnou atmosféru - úzkost, nejistotu, omezenost. CELKOVĚ: Již sme o tom mnohokrát mluvili a tisícekrát poslouchali. Už nás nic z toho nešokuje. Zůstává dobře udělaná nuda, dlouhá, ukecaná a skvěle zahraná nuda. ()

Lischai

Solidní komorní drama, skvělé herecké výkony. Ale pořád subjektivně cítím, že mi tam něco scházelo, že Pochyby mohly sáhnout hlouběji než sáhly. Možná hlubší rozkrytí důsledků, které může takto závažné rozhodnutí nést? ()

Aljak

Pochybnosti môžu byť rovnako mocným a vytrvalým putom ako istota... Úžasný film, ktorý po celý čas balansuje na hrane pochybností, ktoré sa raz zdajú byť obyčajnou klebetou a inokedy zas nespochybniteľnou istotou. Naozaj výborne zvládnutý námet v prostredí cirkevnej školy za použitia dvoch protipólov - liberálny kňaz a konzervatívna rádová sestra. A ako ručička váh medzi nimi neistá a empatická učiteľka James. Kompletná trojica hlavných hercov Philip Seymour Hoffman, Meryl Streep a Amy Adams si zaslúži za toto úžasné divadlo obdiv. Najlepšie na tom celom, že celý príbeh vyvoláva po celý čas také pochybnosti, že ani samotný divák nevie, kde sa vlastne skrýva pravda. Úžasne vystihnuté aká tenká hranica od seba oddeľuje klebety a skutočnosť. Tie kázne otca Flynna boli všetky silne inšpiratívne a plné metafory - no radosť počúvať, obzvlášť tá o klebetách a ich dôsledku. Skvelé, skvelé! ()

shyster

Ano, jako scénaristické školení je to dokonalé. Jenže, kdo si na tento film vzpomene za pár let. Možná se mýlím a tento film bude zrát jako víno, ale nyní je to jen podprůměr. ()

Streeper

Miluji tu atmosféru filmu, hudbu, dialogy a hlavně herecké výkony. Tenhle film vás nechá na pochybách, jedou věříte Hoffmanovi, pak vás Meryl Streep přesvědčí, že on je opravdu ten špatný. Nakonec i sama Meryl Streep má pochyby a z dálky tohle všechno pozoruje a jen občas se prosadí Amy Adams. Já tenhle film zbožňuji od začátku do konce. ()

ad

Chytre napsane a vyborne zahrane drama, ktere tahnou k zemi zbytecne "poetizujici" metafory a nevyrazna pointa... po ostre vybudovanem konfliktu je vrcholna scena paradoxne ta s Violou Davis (matkou) a nasledne tri sceny filmu uz jsou v jejim stinu (ale za nejlepsi scenu pocitam samozrejme desetiminutovou konfrontacni scenu Hoffman, Streep, Adams, ktera je naprosto strhujici)... trochu vic nekompromisnosti a jednalo by se o nezapomenutelny film ()

Topco

Na môj vkus trochu povrchne spracovaná téma. Bral by som ešte nejakých 30 minút navyše. Na druhej strane, herecký koncert, ktorý sa nevidí tak často. Prevažuje spokojnosť ()

zuzinka2

Název filmu naprosto odpovídá tomu co uvidíte. Pochyby vás provází celým příběhem a vy nevíte jestli je pravdivé obvinění sestry nebo jestli máte věřit knězi, jenž je na vkus této sestry příliš kontroverzní a inovační. A otázek se nezbavíte ani po konci filmu. Užívala jsem si skvělé dialogy mezi Meryl Streep a P. S. Hoffmanem, kteří předvádějí herecký koncert. Mile mě překvapila Amy Adams v roli naivní mladé sestry, která za duem Streep Hoffman vůbec nezaostává. P.S:Kázání o pomluvách je opravdu trefné. ()

nithiel

Meryl Streep ve své roli jako vždy excelentní, dokonce tak excelntní, že mi to v kontrastu s její poslední scénou kazí dojem z celého filmu. Jinak výborně napsaný scénář o relativnosti pravdy a dobra, který nabízí plno nezodpovězených otazníků. Výborně propracovaná byla taky Flynnova kázání, která mívala smysl vždy hned v několika rovinách. ()

starbrejkr

V Pochybách neuvidíte nic moc, co bysme neznali od doby Přeletu nad kukaččím hnízdem. Je to zkrátka "jen" další variace na zobrazení zkostnatělého systému a (částečně) marnému boji proti němu. To není kritika, ale pouze konstatování pro ty, kteří by čekali, že zde budou hledat novou neotřelou hlavní myšlenku. Přesto mají Pochyby díky provedení a zejména netypickéímu "souboji" kněz versus ředitelka vlastní xicht a všechny konfrontační scény Hoffman vs. Streep jsou lahůdkové a mrazivé zároveň. Právě Philip Seymour Hoffman v ne zdaleka tak jednoznačné roli, jak by se mohlo zdát, je pro mne králem filmu, byť pochopitelně Meryl to rovněž sehrála bravurně. A co vám zůstane na mysli po skončení filmu? Jednoznačně pochyby:-) ()

C0r0ner

Filmově žádný zázrak (Společnost mrtvých básníků je jiná liga), ale ta zmrdanost církve, to byla nádhera. Takže si to shrňme: Církev jako taková je mocenská instituce, která se schovává za náboženské pravdy, které ale ráda a často překrucuje, takže svou nenávistí a utlačováním ničí životy lidí. Především proto, že se do jejího vedení (jako v každé instituci) dostávají zmrdi, kterým nejde o nic jiného než o moc a ovládání lidí. Víra je v pořádku, ale církev je nejhorší zlo, které tuto Zemi poznalo. 70% ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - nominace (5) - Nejlepší herečka (drama) - Meryl Streep, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Amy Adams, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Viola Davis, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Philip Seymour Hoffman, Nejlepší scénář - Shanley John Patrick ()

Wormboy

Posobiva drama s excelentnym(!!!) hereckym duom, ktore vhodne doplna ostatne osadenstvo. Doubt je komorne predstavenie o boji vrchnej sestry s knazom v cirkevnej skole v 60. rokoch minuleho storocia, kedy progresivny knaz chce "poludstit" krestansku strohost a konzervativizmus a vniest tak do kostola srdce. Divak sledujue tento stret, vidi a citi mnozstvo nevypovedaneho len z naznakov, mimiky a gest a tak si dotvara predstavu o samej podstate suzujucich pochybnosti, spustenych cez obvinenie zo "zneuzivania" cernoskeho chlapca, ktore je len katalyzatorom a nie ustrednou ideou pribehu. ()

Gaaron

Náběh na slušné konverzační drama, které samo sebe ke konci zabíjí vykřikováním frází tak prázdných, až se plní novým obsahem - jakousi zvrácenou parodií sebe sama. Finální rozhovor a zvláště poslední věta už je pak takovou (bohužel zjevně nechtěnou) travestií, že zanechává dojem znechucení a neumožňuje i přes skvělé výkony Streepové a Hoffmana ohodnotit alespoň průměrem. ()

pufina

Měla jsem možnost vidět v kině, bylo to krátné, chvílemi seděla a jen tupě zírala dokud do mě kamarádka nešťouchla, že to skončilo. V tomto směru jsou rozhodně lepší filmy. ()

Juto

Intelektuálne a emočne vyčerpávajúci a strhujúci zážitok. Film je veľmi provokatívny. Je to dráma najvyššieho kalibru. 8/10 ()

c.tucker

Na čem tento snímek stojí jsou herecké výkony, vůbec se nedivým, těm nominacím. Z Meryl mě úplně mrazilo v zádech. Například co mě před tímtoto snímkem vůbec nenapadlo, je to že to bude tak rychle utíkat. Amy Adams mě po Kouzelné romanci opět učarovala. ()

Mamie

Přiznám se, že na tenhle film jsem šla do kina hlavně kvůli tomu, že tam hraje Meryl Streep, což je pro mě většinou záruka kvality. A u tohohle snímku tomu nebylo jinak, sestru Aloysius zahrála opravdu bravurně, tudíž mě mrzí že nedostala Oskara, ale abych nemluvila jen o výkonu Meryl, po shlédnutí ve mně film opravdu zanechal pochyby, udělal něco otec Flynn, nebo ne? Tohle už asi záleží na názoru diváka, někdo si může myslet že jo, někdo že ne… Každopádně vzhledem k tomu že takovýto žánr mám celkem ráda, se mi film moc líbil, jen bych asi nenechávala až takhle otevřený konec. ()

BoXBe

Pochyby postrádají sílu. To bylo první co mě po jejich skončení napadlo. Zabývají se morálkou a ctí, ale nejdou do hloubky, zůstávají na povrchu problému. Je to herecký koncert všech zúčastněných, ale nejde o zásadní výkony v jejich kariéře, všichni mají za sebou už i lepší role. I to minimalistické vedení příběhem stojí za pozornost i když mírně nudí a donutilo mě v průběhu přemýšlet, proč někteří režiséři neumějí točit jako Bohdan Sláma, který by z toho vytřískal mnohem více a pravděpodobně by dal hercům více prostoru - začíná mi u amerických filmů vadit klipovitý střih, kamera neumí využít prostory škol a kanceláří a stříhá, stříhá, stříhá, jediný dialog není veden vcelku v jednom záběru.. Nakonec film ani nepřináší žádný zásadní střet, to zásadní se odehraje ve dvou scénách v kanceláři sestry Aloysius, je natočený více než klasicky, řekl bych tak standardně, že v důsledku působí jako obyčejná televizní inscenace. Škoda. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014