Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

blackrain

Češi jsou opravdu vynalézavým národem. Někteří jsou dokonalí i ve lhaní. Výborná exkurze po moravských reáliích, zvláště pak po vinicích. Velmi oddechová záležitost s pár humornými okamžiky. Asi bych se zbláznila, kdyby mi v autě vybouchnul burčák. Pan Postránecký má pravdu, opilý řidič je veselý vrah. U vína nejprve zkoumáme vůni, barvu a pak chuť. Jemně poválíme na jazyku a potom polkneme. To platí i u této komedie. Dostala jsem chuť na červený Cabernet Sauvignon, tak že si ho jdu otevřít. ()

kaylin

Na to, že druhý díl je strašná hloupost bez nápadu, tak první díl funguje a postavy se ještě nestačí tak moc zprotivit. Pravda, 50 % úspěchu je hlavně víno a Morava, až o ten zbytek se postarají herci a celkem ucházející scénář. Na "Bobule" vzpomínám docela rád, i když na pokračování se snažím raději zapomenout. Dramatický příběh zde docela funguje, ale stejně vám v paměti zůstane hlavně to víno. ()

whitas

Na české poměry slušný průměr, na světové poměry lehký podprůměr, ale celkově příjemná komedie. Humor balancuje na hranici vtipnosti a trapnosti. Kamera se výžívá v záběrech Pálavy natolik, že nikomu nepříjde divné, když vezou dědečka na pražské letiště směrem do Mikulova(který leží na hranicích s Rakouskem). Na debut poměrně slušné, ale příště by už to stačit nemuselo. ()

IllIlIlIIl

Opravdu nesnáším české filmy. Ale tento je vyjímka. Měl jsem možnost ho shlédnout v letním kině jen díky mé přítelkyni, která mě na něj vytáhla....Byl jsem příjemně překvapen, místy opravdu pěkný humor, žádná zbytečně dlouhá stopáž, příjemná a oddychová atmosféra filmu. ()

slunicko2

Filmová pochoutka bez chuti a zápachu. 1) Ve Státech jsem ve všech supermarketech narážel na americkou šunku - 200 g za 99 centů. Vypadala nádherně. Byla bez tuku, bez cholesterolu, bez soli, bez chemických přísad a taky bez chuti. I Bobulí je parádní kousek, natočený v hezkých místech se slušnými herci a dobrým námětem...ale zcela bez chuti, bez šťávy, bez života._____ 2) Výborný 26letý Kryštof Hádek se tu moc nepředvedl, inu, neměl na čem. Zaujal mě 28letý Lukáš Langmajer, který hereckou krev svého rodu nezapře (bratr Jiřího Langmajera), ale taky neměl moc do čeho píchnout._____ 3) Film je silně umělý kašír, scénárista neumí své docela fajn nápady a scénky napsat tak, aby byly uvěřitelné a zapamatovatelné. Píši komentář ihned po shlédnutí filmu a už si některé scény nevybavuji._____ 4)  29.9.2021 - Po opakovaném zhlédnutí jsem na rozpacích. Obvykle totiž se můj pocit z původního hodnocení potvrdí anebo své hodnocení upravím o jednu hvězdičku nahoru či dolů, zpravidla tam, kde jsem si ani původně nebyl zcela jist. Ale toto je jiná situace. Mně se tento film najednou líbí. Co se stalo?_____ 5)  Za vším, co jsem napsal před dvanácti roky, si stojím. Ale přesto se můj pocit z filmu změnil. Jako stoprocentní Pražák neumím zhodnotit autentičnost používaného nářečí či vinařského prostředí. Jako laik se nevyjádřím ani k míře profesionality jednotlivých filmařských profesí. Co však mohu posoudit je výsledný dojem. A ten je dnes docela dobrý. Pohodu snímek rozdává a já si ji nabírám plnými doušky. ()

Dr. Hawkeye

Tak co tu máme... letní pohodu, Terezu Voříškovou a hudbu (mimo jiné) Richarda Krajča... Je to takové vínem a slámou navoněné nic... ale libé nic... ()

Mikita

Jelikož jsem neodolala a film viděla po letech znovu, musím zvednout hodnocení. Velkým plusem filmu je prostředí, které dobře známe a mnozí z nás ho máme rádi, možná ho i obdivujeme. Nádherné prostředí a velmi povedený soundtrack jsou stěžejními částmi filmu. Do toho přimíchejte dobré herecké obsazení, špetku romantiky, jednoduchý příběh, spoustu vinařské pohody a nadhledu, a dostanete celkem podmanivý film, který si s končícím létem vždy rádi znovu pustíte. ()

Hadža

Opravdu mila ceska komedie,po dlouhe dobe jsem se dockal a co na tom ocenuji nejvice je absence nekterych ksichtu,jejichz jmena mi uz pri precteni v titulci vyvolaji husi kuzi! ()

Easykk

Krásný letní film plný krásných záběrů jedněch z nejhezčích přírodních koutů českých, skvěle zakomponované hudby a příjemného obsazení (to byla hrozná věta co ;) ). Kryštof s Terezkou zde tvoří jeden z nejmilejších mladých párů jaké jsem v poslední době viděl ve víceméně špatných českých filmech, výjimek je opravdu málo, ale Bobule se svým upřímným a příjemným projevem vyhrávají na celé čáře. Pro mě nej český film roku 2007 a po dvou letech už můžu s klidem říct, že ho mám jako srdcovku...tudíž film na který se těším i na dvousettisícítřístésedmdesátésedmé opakování :)) ()

type_B

Dlouho (no dobře, zas TAK dlouho ne - film je to nudný, ale komentář navíc je vždy plus :) jsem si říkal: Napsat či nenapsat? Tomu, že se spolu s vínem v žilách probouzí v hlavním hrdinovi i chuť na sex, bych i celkem rozuměl. Čemu moc nerozumím, je prapodivná motivace pro "povolání" hlavní mužské dvojice. Chtěli-li tvůrci filmu překročit rámec "pouhé" zábavy a zamířit k závažnější výpovědi o neukotvenosti moderního člověka bez tradičních vazeb, v mých očích to filmu spíše uškodilo, protože se zde setkávám s velkou mírou schematismu (i v tom smyslu, jak o něm hovoří Subjektiv ve svém komentáři). Plus navíc Voříšková, tedy mínus. ()

PogoJoe

Pro mě příjemné překvapení. Pár nápadů, hlavně drobností a detailů, mě tu potěšilo a pobavilo, herci dobře vykreslili své postavy a nespatřil jsem tu ani jeden toporný výkon (jako u jiných nových českých filmů). Hezká a milá letní komedie... ()

Thewho18

Pohodová letní komedie, která svojí kvalitou vybočuje z dnešního, českého průměru...Lukáš Langmajer ja taková trošku vyžilejší kopie svého slavnějšího bratra:) ()

FilmFan24

Ve víně je pravda, mnohý řekne. Filmové "Bobule", natočené v okolí, kde žiju, naservírují divákovi lačném nejenom po víně, příjemných 90 minut pohody. Už dlouho ve mě český film nenechal takový příjemný pocit. Přirovnal bych k chuti, která zůstane v ústech po ochutnání dobrého vína...Šťastné herecké obsazení rolí hlavních (Hádek, Voříšková, Langmajer) i těch vedlejších (Lipský, Postránecký, Bábek, M.Roden, Táborský, Skopeček), malebné záběry na opravdu nejkrásnější místa Jižní Moravy přispěly k onomu již zmiňovanému pocitu. Dlouho tady nebyla v našich luzích a hájích taková romantická story. Jenom mě osobně vadila tak módní barevná úprava obrazu, kdy odlišení části odehravájící se v Praze mi připadaly takové umělohmotné...A víte vy co, jdu si nalít vína z bobulí z našich vinic... ()

major.warren

Bobule jsou skvělá letní komedie s nápadem a půvabem Moravy. Mají vlastní poetiku, což oceňuji. Scénář a námět jsou vskutku originální, herci jsou výborní, vizuálně je film překrásný a hudba je příjemná. Kryštof Hádek coby podvodníček Honza a jeho povedený kamarád Lukáš Langmajer jsou dnes už jakýmsi kultem, který si vždycky jednou za čas s radostí zopakuji; i díky Václavu Postráneckému a jeho "Kdo nevypije 20 000 litrů vína, není u mě žádnej vinař." Diváckých 70% a krásné čtyři hvězdičky. Nejlepší scéna je policejní kontrola s burčákem: "Kabernet." "Frankovka." ()

hygienik

Film nie je dokonalý, vtipy sú trochu násilné, ale napriek tomu zábavné (čo napríklad o Hřebejkovom U mě dobrý neplatí - tam som sa nesmial), niektoré herecké výkony slabšie (Krajčo), ale to vôbec nevadí. Film vás uchváti svojou atmosférou, nádhernými zábermi krajiny (len by som ich doplnil skvelou hudbou od Kryštofa, škoda, že zaznela len počas tituliek) a neotřelou vinárskou témou. Vyslovene sa neviete dočkať, kedy už bude šteklivá scéna s Vořškovou a Hádkovi celý film držíte palce, nech ho nechytia a to aj napriek tomu (alebo práve preto?), že je podvodník a zlodej. Ten koniec, kde si všetci preukážu "menšie" láskavosti som čakal, napriek tomu ma dojal. Rousseau by mal z tohto filmu, ktorý potvrdzuje jeho teóriu, že mesto kazí človeka a vidiek ho morálne napráva, radosť. Mne zostal dlhotrvajúci príjemný pocit. ()

willow666

I když ten film hodnotím asi po dvou letech, protože jsem si všimla, že ho teď dávali, myslím, že to byl celkem milý počin o ničem a o víně. ()

Skip

Přišlo mi to jako vcelku pohodová komedie, v níž nebyl prostor pro nějaké trapnosti. Samozřejmě znám lepší, ale jsem rád i za takovouhle. A navíc jsem se mohl dosytosti vynadívat na krásnou Terezku Voříškovou. ()

Želik

Moravu mám rada, víno nepijem. Neohromilo ma to, ale celkom som sa zabavila a ku koncu som dostala chuť na nejaké to biele alebo červené :) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček