Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

@nthr4X

Studené jak psí čumák, možná ještě víc a to má být letní komedie? A pražští pepíci můžou jen tiše závidět.. ()

ynot

Nemůžu říct, že mě film nebavil. Bylo to „hezký“, ale to bylo všechno. Hezká krajina, romantická a pohodová hudba, hezká Tereza Voříšková. Hádkovi jsem tu roli prostě nevěřil a Langmajer, ten to svým "hereckým" výkonem zazdil úplně. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Ve dvou scénách je v záběru vidět prázdné auto, v zápětí v něm ale sedí Klárka. |×××| Když bouchne burčák, tak všichni myjí auto u jezu. Vše je silně zašpiněné, až na oblečení kluků - to je úplně čisté. |×××| Děda vyveze ze stodoly své staré auto, svého miláčka. To však má i přes svůj věk nový tvar registrační značky. ()

Marchellonzo

Jelikož i já pocházím z Jihomoravského kraje, tak jsem si na konci filmu pochvaloval, jakou pěknou podívanou nám to češští tvůrci naservírovali. Sympatické, vtipné plus krásné kochací scény s krásnou hudbou a tů našů Palavěnků :). ()

Sylvanas

Český vinný film, který potěší a zvedne náladu. Prodchnutý sluncem a vůní vína. Oceňuji krásné lyrické záběry krajiny spolu s pěknou hudbou. Dialogy pobaví, jsou vtipné a přitom nejsou úplně stupidní. Konečně nějaký pohodový český film, který umí ukázat, co je tady u nás doma pěkného. Snad to i nějaké lidi inspiruje, aby si na tu jižní Moravu zajeli. Moc nechápu ty komentáře, že tam z Pražáků/ Moraváků/ nevímkoho dělají debily. Někteří lidi asi nechápou význam slova nadsázka a jestli se v tom poznávají a urazilo je to, tak je mi to líto. Pro zakomplexované (ať už Pražáky či Moraváky) to asi holt není ta pravá podívaná. Všem ostatním každopádně doporučuji. ()

Terez_Vv

Bobule mě nenudily a navíc jsem se pobavila. Viděla bych to optimisticky. Film je svižný a některým hláškám se směju, ať je slyším kdykoliv. Mezi českými soudobými filmy to je rozhodně nadprůměr :) ()

Jyrka

Ten moravskej přízvuk dobře posrali, je vidět že ho vymysel nějakej Pražák, kterej možná ani nebyl na Moravě. ()

Kub21

Klasický večerní nenáročný film,který je založen jen na dobré náladě a smíchu.Hned začátek filmu mi napověděl,že to bude jen devadesát minut suchého a reklamního děje.Filmu schází kouzlo,je to takový průměr všech průměrů.Bylo to jako přijet na vinobraní a ono už proběhlo.Docela se mi líbila zápletka s policii,která doprovázela celý děj.Herecké výkony nebyly moc dobré,sázelo se jen na pitomě chovající se herce.Zaujala mě akorát postava "dědy",tedy Lubomíra Lipského.On dal filmu nějakou vůni vína.Možná bych preferoval jiné herecké obsazení hlavních dvou postav.Myslím si,že právě Bobule rozjely další natáčení seriálů a filmů na Moravě viz.Vinaři. ()

Adaaamecek

Velice průměrná "komedie" u které jsem se necítil ani až tak moc trapně. Jenom by mě zajímalo, o čem těch 90 minut bylo. 5/10 ()

Ace.A.T.L.

Tak koukám, že jsem zapoměl hodnotit a komentovat. Tak to udělám zpětně. Mě se Bobule hrozně líbí. Je to vtipný, nový, prostředí paráda, herci taky. Bobule si pustím dost často znova a nelituju toho. Asi jsem cílovej divák na tenhle film. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Trochu hloupoučký a nevěrohodný příběh dvou grázlíků z Prahy, po kterých jde policie a kteří se odjedou uklidit do pálavských vinic... Škoda některých postav a scén, které mi kazily pocit z jinak docela vtipného, milého a atmosférou a vizuálním zpracováním dokonce vynikajícího snímku. Herecky kromě Kryštofa Hádka a Terezy Voříškové taky žádná sláva. Průměr. 60%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

shinlove

Doporučuji všem, kdo si rádi dají dobré víno a pocházejí z Moravy, aby tento film shlédli v kině v Plzni :D Opravdu skvostný zážitek :D Tento film je pravá letní pohodová komedie 4* ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček