Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

porcelina

Tomáš Bařina natočil na FAMU dva skvělé filmy: Konec sezony a Nelásky. Bobule nebyly (zřejmě) myšleny jako autorská výpověď, ale spíš způsob jak odstartovat ve světě "dospělého" filmu. Přímočarý, jednoduchý a z Dobrého ročníku opajcovaný scénář by na to asi stačil, ale musel by být poutavě odvyprávěn. Bobule, ale bohužel selhává hlavně ve schopnosti vtáhnout diváka do děje. Nejde o to, že samotný scénář není žádný zázrak, ale o fakt, že je těkavě a zároveň dost nezáživně převyprávěn. Když se pak v druhé půli párkrát blýskne na lepší časy, je už pozdě, protože divák s hrdinou nejde a necítí. Jeho konání je mu lhostejné. Jednou ze světlých stránek filmu je Tereza Voříšková, ale ani ta pád do hlubin nezáživnosti zachránit nemůže. Tomáš Bařina umí mnohem lépe a doufejme, že příště to i předvede. ()

P3ky

Po Gymplu, dalsi film, ktery se z casti povedl a tenhle dokonce z mnohem vetsi casti nez Gympl, i tak si zasloozi "jen" 4 hvezdicky, ale zase krasne silne 83%. Uz se tesim, az budu mit moznost tento film o5 sledovat ()

jardahar

A skama ty si? :-) Díky bohu za každý nový český film(dobrý film).Tento je výborný i díky Tereze Voříškové ! ()

TomAngelo odpad!

Česká kinematografie poslední dobou vyloženě trpí. Vzpoměňme si třeba na Na vlastní nebezpečí, Medvídek, a tak dále. Bobule jsou prostě podle mě jen dalším pokusem udělat český kasovní trhák za každou cenu a to není dobře. Tenhle brak nezachrání ani parta českých herců, kteří se objevují poslední dobou jen zřídka na našich obrazovkách a ani Tereza Voříšková (na tu jsem spoléhal), která tu má první nahou scénu. ()

Michalee

Ostrůvek naděje v moři sr.č.., ve kterých se momentálně český film nachází. Jeden z mála českých filmů, po Vratných lahvích, co stojí za to zkouknout. Určitě naprůměr ()

ohneta

Pěkná pohodová letní komedie, kterou jsem zrovna shlédl a venku se chumelí a je tam minimálně metr sněhu. Hádek hraje v pohodě, Kamča je sexy, pěkná příroda a hodně vína. Hned po skončení filmu jsem sedl do auta a jel si koupit kvalitní vínečko, mlask. Každopádně doporučuji!!! ()

Kurňa

Kdybych nebyl z Moravy, můj otec neměl vinařství a neznal jsem Pálavu, bylo by moje hodnocení lepší. Na druhou stranu se tam občas objevil vážně dobrej vtípek a hrála tam Tereka Voříšková, která umí a navíc je děsná kost. ()

Lion438

Kdo by neměl rád víno, ženy a zpěv. Zvlášť, když se prvních dvou ingrediencí bohatě dostává. Trochu mi dojem kazil herec neherec Langmajer, ale jinak pohodový a lehce nadprůměrný český film. ()

Gugos

Opět jeden z TOP filmů poslední doby....pro mě vynikající oddechová komedie s překrásnou bohyní Terezkou Voříškovou :) ()

smazilek

Český film nenám ráda, většinou mě vždycky zklame. Na Bobule jsem se docela těšila, protože mi tento film vychválila kolegyňka v práci. Musím ale přiznat, že jsem ho předčasně nevypla jen kvůli předsvě, že tam třeba ještě něco bude. Scénář přiblblej, herci - neherci (až na tu holčinu - jakpak se jmenovala?) - děj kopíruje film Dobrý ročník a ani se za to nestydí.... ach jo. ()

hombre_71

Tak jsem konečně z dvd shlédl tohle "veledílo" a uvědomil si že vše co by stálo za řeč, jsem viděl už v klipu k písničce Atentát od Kryštofů. Všechno ostatní byla jen nudná výplň a vata. Fóry veškeré žádné nebo trapné až palce kroutí. Ty dvě hvězdy dávám za pár dobrých záběrů Pálavy, Mikulova a vinohradů ()

JAzzeURo

Na české poměry dobře natočený snímek. Sice nepostrádá trochu té nereálnosti ( jakou se poslední dobou vyznačuje řada českých filmů), ale když se nad to povznesete, dá se to vydržet. *** za Terezu Voříškovou peroucí tričko v řece. ()

mil@n

Při sledování této komedie jsem se cítil příjemně a bavil se úžasně. Ten pocit pohody a optimismu byl neskutečný :-) Jen víc takových českých filmů ! ()

stevkoI

Dozaista prijemny film,z pocutia som pocul ze celkom fajn film,ale po pozreti........este lepsi.Jeden z mala ceskych filmov za poslednu dobu ktory sa mi velmi pacil,konecne uz aj iny herci,konecne znova Terezka,konecne bezva film.Prijemny humor,prostredie,nic sa nevnucuje,vsetko plinie ako ma... ***** ()

dejf30

Velmi příjemná filmová ochutnávka s lehkou chutí humoru, okořeněná příběhem ala Dobrý ročník. V některých momentech pěkná kamera doplněná kvalitní hudbou. Velmi mile mě tenhle film překvapil a vždy si ho rád vychutnám s lahví vína po ruce. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček