Kartografický ústav, kam Jaroslav Dietl se Zdeňkem Podskalským umístili příběh situační komedie Křtiny, je typický podnik reálného socialismu. Moc se toho v něm sice neudělá, zato si všichni zaměstnanci od řadového kresliče až po náměstka užijí mnohá povyražení. Kartografka Hlívová kompenzuje nízkou pracovní morálku tělesnými půvaby, kreslič Ryzec vymýšlí rafinovanou lest, jak již v pátek dopoledne odjet na víkend, náměstek Humpl se chlubí novou sexy sekretářkou a pro komisi z generálního ředitelství pořádá hon. Jedině usedlý padesátník Čirůvka se drží stranou. Má rád svůj klid, netouží po vyšších funkcích ani po milostných pletkách. Jeho sekretářka Karolína je ovšem jiného názoru. Vmanipuluje svého šéfa do nerovného souboje o Humplovu „kočku“ a o uvolněné místo ředitele, a vůbec netuší, jaký kolotoč bláznivých dobrodružství tím vlastně spustila… Ztřeštěná komedie z roku 1981 je stále „živá“, kořeněná slovním humorem i skvělými hereckými rolemi, které autoři ušili na míru Jiřině Jiráskové, Miloši Kopeckému, Dagmar Veškrnové a Libuši Šafránkové. (Česká televize)

_aandyy_

Neškodná zábava, ovšem herci si z nás asi trochu vystřelili, protože ne ve všech případech jsem byla spokojena s jejich výkony. Jistě - bylo tam pár opravdu dobrých scén, jenže bohužel jich bylo hodně málo nato, jaká koncentrace hereckých hvězd byla nabízena v televizních programech. ()

lappet

Stojí za zhlédnutí kvůli excelentní písni v podání Dagmar Veškrnové - slova v duchu "Ko-ko-ko-ko-dák!" ()

LuNaj

Film, v němž Miloš Kopecký dokazuje, jaký je to PAN HEREC. To jsem ale nenapsal nic nového. Takže jinak: krásná Libuška Šafránková. Zase nic nového. Zkrátka a jednoduše- odpočinkový film na nedělní odpoledne. Btw- tipnětě si, který den jsem se na něj díval?;-) ()

amyth

Tento film pobaví jen tím jak se v něm ztrapnila Veškrnová. Jinak se tu není čemu smát, leda tak "hereckému" výkonu Peška. Jednu dám, ale jen kvůli Miloši Kopeckému ()

Saesulkun

Tyhlety vykonstruovaný huráakce typu: uleju se z práce, tak řeknu šéfovi, že jedu na křtiny a jejda, von šéf jede se mnou (uf), no tak teda ty křtiny uspořádám, no, co mám dělat, že jo? (Co takhle třeba všimnout si, že i tomu šéfovi sloužily křtiny jako záminka, ale to by holt zase nebylo o čem točit.) Zajímavý scénáristická finesa: v rámci pozvednutí koeficientu taškařicovosti naflákám půlce figur jména hub. ()

ostravak30

Není to komedie, u které se budete bouchat od začátku do konce. Je to typická socialistická oddechovka pro sobotní či nedělní odpoledne. Navíc v ní hrají příjemní herci. Víc se k tomu asi nedá říct. Snad jen, že mě se líbila i hudba, přestože se jedná o typickou dobou hudbu. ()

Pitryx

Skvělá věcička, kde excelovala paní Jirásková a myslím, že trochu zastínila i hlavní postavu. Ožralý pan Skopal byl také na jedničku, takže hodnotím jako nadprůměr. A mimochodem, divím se, že ti mapičáci a pak to další, už si nevzpomenu přesně jak, vůbec prošli.     ***A PŮL/7 szi ()

rawboy

Milá, pohodová komedie popisující sérii příhod začínajících u jedné malé lži. Standardní Miloš Kopecký, ale zato nezapomenutelný Svatopluk Skopal. ()

honzic

Nemohu si pomoci, ale tento film se nepovedl, Podskalský po Trháku upadá dále ve své tvorbě. Je to celé příliš sešroubované a nepřehledné, jak je u Podskalského bohužel zvykem, herci hrají hodně, ale nevěryhodně a děj je docela trapný. Hodnocení: 40 % ()

harycek

Tento film drží Miloš Kopecký a Jiřina Jirásková ostatní vyjma Laďky Kozderkové jen přihrávali , ale líbily se mi "mapiči"!? ()

Weehaa

Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková a Vlastimil Brodský dohromady kouzlí. "Taky jste se přijela podívat, jak to praskne?" "Ještě to neprasklo nikdy, a zažili jsme jiný věci!!!" ()

listo

Po zlaté éře komedií ze 70. let přichází hubená léta 80., v nichž Křtiny představují to povedenější, co se natočilo. Excelující Svatopluk Skopal a nesmrtelná hláška Jiřiny Jiráskové: Takového šéfa, jako jste Vy, si já najdu vždycky. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová