Kartografický ústav, kam Jaroslav Dietl se Zdeňkem Podskalským umístili příběh situační komedie Křtiny, je typický podnik reálného socialismu. Moc se toho v něm sice neudělá, zato si všichni zaměstnanci od řadového kresliče až po náměstka užijí mnohá povyražení. Kartografka Hlívová kompenzuje nízkou pracovní morálku tělesnými půvaby, kreslič Ryzec vymýšlí rafinovanou lest, jak již v pátek dopoledne odjet na víkend, náměstek Humpl se chlubí novou sexy sekretářkou a pro komisi z generálního ředitelství pořádá hon. Jedině usedlý padesátník Čirůvka se drží stranou. Má rád svůj klid, netouží po vyšších funkcích ani po milostných pletkách. Jeho sekretářka Karolína je ovšem jiného názoru. Vmanipuluje svého šéfa do nerovného souboje o Humplovu „kočku“ a o uvolněné místo ředitele, a vůbec netuší, jaký kolotoč bláznivých dobrodružství tím vlastně spustila… Ztřeštěná komedie z roku 1981 je stále „živá“, kořeněná slovním humorem i skvělými hereckými rolemi, které autoři ušili na míru Jiřině Jiráskové, Miloši Kopeckému, Dagmar Veškrnové a Libuši Šafránkové. (Česká televize)

mirkaaa

Přestože ve filmu hraje plejáda známých herců s Milošem Kopeckým v hlavní roli, mně se nejvíce líbila Jiřina Jirásková. Její výkon je pro mě nezapomenutelný a její hlášky patří k těm nejlepším ("To si nedovedeš vymyslet něco lepšího? - Křtiny!" "Moje sestra je teprve v šestém měsíci" "Chceš se ulejt dneska nebo počkáš ty tři měsíce"). Film nepostrádá vtip a dobrou zápletku. Viděla jsem ho už několikrát. ()

waits

Podskalsky byl poměrně sympatický chlap, ale kromě Bílé paní a samozřejmě Světáků se mi od něho nic doopravdy nelíbilo. U většiny jeho filmů mám prostě pocit deja vu normalizační zábavy, podobně jako třeba u Schulhoffa. Na druhou stranu mě jejich filmy neurážejí, od toho tady byla jiná protěžovaná komunsitická esa viz Sokolovský nebo Steklý . ()

Tunri

Dala bych 4*, ale neseděly mi tam některé písničky, přijde mi, že tam byly zbytečně nacpané. Jiřina Jirásková dokonalá. ()

Zeek

"Jak se ten váš chlapeček jmenuje?" - "Jaruška". Herecky dobře obsazený, jinak průměrný film od Zděnka Podskalského s pár dobrýma hláškama, nic víc. Moje hodnocení: 50% ()

J R C Pecuchet

Celkem povedená komedie začátku 80.let. Je vidět, že autoři scénáře si dali opravdu záležet, také herecké obsazení je nadprůměrné. Ze všech postav, které se ve filmu objeví, jednoznačně vyzdvihuji sekretářku náměstka ředitele ing. Čirůvky v podání JIŘINY JIRÁSKOVÉ !!! Za tuto roli by si zasloužila přinejmenším Českého lva za ženský herecký výkon ve vedlejší roli !!! ()

zdeny99

Laďka Kozderková coby rajcovní sekretářka po třicítce a pak už jen jedna ztřeštěná taškařice s vymyšlenými křtiny. [4082. hodnocení, 105. komentář, 59%] ()

Eluin

Vlastně docela vtipně zamotaná filmová věc, které však k lepšímu hodnocení něco (těžko říci co přesně) chybí. Občas zarazí podivné momenty jako např. kvokající paní Havlová (tehdy ještě Veškrnová), apod. Dívat se na to ale dá. ()

Biopler

Dedinská trapošina. Vtipu ako šafránu, sekretárky žiadne krásky. Jediný kto to tam ako-tak drží je nervák Svatopluk Skopal. ()

quixote

Fortelně natočená "lidová" komedie, která mě vždy spolehlivě pobaví a která určitě nikdy nezapadne. Špičkové herecké obsazení (v té době asi to nejkvalitnější možné), vtipný scénář a režie, která nenechá žádný gag a vtip spadnout pod stůl. Pro někoho je to málo - ale který z dnešních režisérů by něco takového zvládl se stejnou bravurou a samozřejmostí? Klasika, na které se dá profesně hodně naučit ! - - - - - Nezapomenutelný závěr kulturní vložky (K.J.Erben - Polednice) na křtinách v "obřadní síni" v podání Dáši V.: "....matku vzkřísil ještě stěží, avšak dítě - zalknuté." ()

Nocturno culto

Solidní situační komedie, ve které se do toho aktéři zamotali tak, že posléze sami nevěděli kudy z toho ven, neboť z nevinné výmluvy se stala akce, na kterou byl potřeba silný kalibr a tím je v tomhle filmu Jiřina Jirásková ve své obvyklé roli, Kopecký též obstál, Veškrnové to sluší, sice je poněkud výstřední ale OK ..škoda nedostatečného využití půvabné Šafránkové, noblesní Bohdanové se dostalo akurátního prostoru .. zbytek byl kompars, včetně Peška ... ()

Zuchy

Po zhlédnutí pro mě lehce iritujícího Králíčka Petra a absolutní ztrátou času s Ligou spravedlnosti Zacka Snydera jsem narazil na tento čs. film a řekl jsem si, že by to mohla být dobrá výplň mezi zápasy hokejového MS. A moje očekávání bylo dokonce předčeno. Spousta vtipných scén, které nepůsobí trapně, žádné "propagandistické" scény, stopáž tak akorát. Snad jen ten závěr filmu jsem si představoval asi trošku jinak, ale celkově na mě působil film velmi přirozeně a nenuceně, tedy lepší 3*. ()

GOGO3000

Komedie z totalitní éry, která rozvíjí bláznivý příběh záletných náměstků, vymyšlených křtin a dvou zamilovaných lidí. Obsazení je příhodné: Miloš Kopecký, Dagmar Veškrnová, Jiřina Jirásková, Vlastimil Brodský....... ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová