Kartografický ústav, kam Jaroslav Dietl se Zdeňkem Podskalským umístili příběh situační komedie Křtiny, je typický podnik reálného socialismu. Moc se toho v něm sice neudělá, zato si všichni zaměstnanci od řadového kresliče až po náměstka užijí mnohá povyražení. Kartografka Hlívová kompenzuje nízkou pracovní morálku tělesnými půvaby, kreslič Ryzec vymýšlí rafinovanou lest, jak již v pátek dopoledne odjet na víkend, náměstek Humpl se chlubí novou sexy sekretářkou a pro komisi z generálního ředitelství pořádá hon. Jedině usedlý padesátník Čirůvka se drží stranou. Má rád svůj klid, netouží po vyšších funkcích ani po milostných pletkách. Jeho sekretářka Karolína je ovšem jiného názoru. Vmanipuluje svého šéfa do nerovného souboje o Humplovu „kočku“ a o uvolněné místo ředitele, a vůbec netuší, jaký kolotoč bláznivých dobrodružství tím vlastně spustila… Ztřeštěná komedie z roku 1981 je stále „živá“, kořeněná slovním humorem i skvělými hereckými rolemi, které autoři ušili na míru Jiřině Jiráskové, Miloši Kopeckému, Dagmar Veškrnové a Libuši Šafránkové. (Česká televize)

cariada

Střelená komedie o tom jak se ulejt z práce, jenže ono je těžké se vymluvit na křtiny, když je pak chce šéf navštívit, tak se musí konat za každou cenu a to samozřejmě sebou nese spoustu problémů. Poněkud to působí docela uměle, ale herci to zachranují poměrně dobře. ()

zette

Moc nechapu, jak mi tento snimek mohl zustat do dnesniho dne utajeny?! Ale jo, myslim, ze se jedna o solidni komedii, ktera krasne vystihuje pomery v nasi tehdejsi socialisticke spolecnosti. A Svatopluk Skopal tomu nasadil cepici:-). Ja se bavil. ()

Šimpy

Mnoho jsem nečekal, ale ačkoliv komediální prvky jsou založeny na nedorozuměních a záměnách, nejsou tyto tak trapně přeháněné a protahovaná jako jinde. Naopak, tím, že se rovnou prozradí a dál se s nimi hraje, je film o to svěžejší. A to i (spoiler) scéna s únosem dítětě. Výborný je tu Svatopluk Skopal a příjemně hraje i Blanka Bohdanová. ()

otík

Sympatická česká komedie se „zralým“ obsazením v čele s výtečným Milošem Kopeckým. Přesně v duchu moudrých a tak trošku bláznivých komedií Zdeňka Podskalského se rozvíjí bláznivý příběh postaršího muže, který díky své sekretářce upadne v kolotoč lží kolem návštěvy křtin. Některé scény jsou opravdu kouzelné a neskutečně vtipné, navíc venkovské prostředí je nádherně podáno. Hudba: Vítězslav Hádl ()

Courtemanche

100 procent. A teď se divíte, Je to dokonalý film. Není tady jediné slovo, pohyb, herec, rytmus, barva, auto, nic co bych změnil. Pro mě tenhle film je víc než Špenát, Marečku, Vesničko má středisková.. Nekomplikovaný, jasný, chytrý. ()

Nepi

Tak mě se tenhle film líbil.Nemůžu si pomoct,ale skvěle jsem se bavil a sledoval každou scénku až do závěrečných titulků.Zdeněk Podskalský má samozřejmě lepší filmy (Kulový blesk, Noc na Karlštejně),ale tenhle je takový svůj.... ()

Styxos

Nejlepší vtip: "Pokud ten tvůj šéf chce vïdět pohřeb, tak já mu to můžu zařidit a ty si v tom můžeš zahrát hlavní roli!" ()

vitekpe

Znama komedie s Kopeckym v cele. Potesi ucast Kozderkove, Jiraskove, Bohdanove atd., proste obsazeni dobre. Dasa tam hraje takovou podnikovou holku pro vsechno, pribeh se toci kolem vymyslenych krtin...myslim, ze to kazdy videl. 4- ()

Billie777

Velmi dobrá a zábavná komedie se skvělým Kopeckým i Dášou a vždycky jsem se divila zdejšímu hodnocení. Já jsem alespoň pro 70%. Já se u toho prostě bavím. ()

Paity

Jestli někdy u hodnocení použít slovo průměrnost, pak je to u filmu/komedie Křtiny. Vtipu tam příliš není, hraje tam Veškrnová, no to snad stačí na zdůvodnění, proč to nemůže dostat více než tři hvězdy. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová