Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Blacks

Devět měsíců v roce tam prší a zbylé tři padají kroupy, jedinou zábavou jsou domácí mazlíčci... Naprosto dokonalá pohádka se vším všudy a spoustou navíc a k tomu pro ní mám ještě osobní slabost :-) ()

M-arta

Jaj! Nevím, jakým kouzlem to udělali, ale 94 minut jsem se cítila zase jako dítě a celý vesmír byl úžasný! Kašlu na to, že dospělácký rozum stejně ví, jak to asi dopadne..., výtvarně mě to k extázi taky nepřivádělo...., ale i tak mě totálně "dostali" :-) ()

Mirokukii

Zábavný svižný příběh s napínavým dějem. Nepamatuji animák s takovýma nervama na závěr. Spousta draků, a každej trochu jinej. Základ položen na vztahu chlapec-drak a jejich sbližování. Avšak největším magnetem je zde drak samotný. Naprosto perfektní, jako živé, stvoření. Dýchá, vnímá, reaguje, cítí. Dokonalej domácí mazlížek. Výborný film s bombastickým soundtrackem. ()

dvopet

Na banální zápletce fungující fikční svět nevystavíš. Kdyby se jednalo o kraťas či maximálně středometrážní snímek koncentrovaný na "hlavního" draka, bylo by to snad o.k. Coby celovečerní film je ovšem hluboko pod standardní úrovní Dreamworks. ()

Tyny

Skvělé postavičky, skvělý příběh, skvělý hudební podklad, skvělý dabing. Všechno je skvělý. U tohoto animáku nemám jedinou výčitku. Dokonalé. ()

viperDavid

Když si každý chytí svého dráčka, může si ho pak ochočit jako pejska, kterej je bude oblizovat a hlídat. Nejdřív ho ale musíte zaujmout, vycvičit, ustřelit kus křídla a donést pár ryb. Animovaná pohádka, která se minula účinkem a není jen pro děti, ale i dospělí. Velice povedené ()

Lachtaan

Pětku tomu nechám za chvílemi až dojemný příběh. Ale mít tu možnost hodnotit za pomoci půlených hvězd, maximum bych z tohoto animovaného filmu rozhodně nevyždímal. Je to pěkné, jak ze strany příběhu, potažmo tedy scénáře, tak z vizuálního hlediska, ale jinak zde sedáme na lep problému, který pronásleduje většinu 'animáčů' posledních let. Je to zprvu lákavé, ale finišuje to zcela ale úplně stejně jako kterýkoli jiný kreslený či počítačově ryze animovaný film. A to je dle mého největší kámen úrazu - jinak animáky doslova zbožňuju! ()

terunka003

Krásné, dobrodružné, barevné, veselé, napínavé, hravé, dračí. Tohle byla nádhera! Krásní dráčci, zábavní Vikingové. Děj má hlavu a patu, je "rozkošný". Mám pocit, že hlavního draka Bezzubku dělali podle kočky, soudě tak dle pohybů a krásných zelených očí. Film pro celou rodinu, pobaví, zahřeje, zvedne náladu, zažene stresy a chmury. Po dlouhé době kreslený film, ve kterém chci taky být a ochočit si takového dráčka, co se se mnou bude dělit o ryby. "Dostaňte se do jeho slepého bodu a dělejte hluk.." ()

galba

Hrozně milá pohádka o jednom ňoumovi a drakovi, kterého si ochočí a který si ochočí jeho.... Letos první povedený animák. ()

uiu

Moc pěkná pohádka. Škoda, že už nejsem malá holka, to bych dala aspoň 10 hvězdiček. Nejvíc se mi líbí, že se Pixar a stejně tak i Dreamworks nebojí ukázat realitu. Ať už v Ice Age (Doba ledová), kde se řeší porod mamuťátka (konečně nikdo dětem do hlavy necpe, že je nosí čápi) nebo v Up (Vzhůru do oblak), kde vidíme sen dvou mladých lidí, kteří postupně stárnou a sen si nesplní (konečně tvrdý dopad reality, že ne všechno se nám podaří). Dokonce i How To Train Your Dragon nám na konci ukáže, že i když zvítězíte nad krvelačným drakem, něco doživotního si z toho odnesete. ()

ivan bohatyr

Když dávám plný počet hvězdiček, tak se musím vrátit takřka do dětských let, přece jen z pohledu dospělého filmového fanouška to sou nějaké čtyři, ale to neznamená, že si tento film nemůže užít každý bez ohledu na věk. Rozmanité dračí druhy, zajímavé prostředí vikingů, povedené postavy, ale na druhou stranu hodně naivní "dětský" příběh a zápletka otec-syn také dost jednoduchá, pro znalého diváka nedostatečná, stejně tak můžu mluvit i o konci, ale já sem se na těch 90 min vrátíl o pár let zpět. ()

anli

Studio DreamWorks animuje draky v jedné z nejskvělejších a neůžasnějších dobrodružných komedií posledních let.Za námět si vzalo knihu Cressidy Cowellové a vznikl skutečný skvost.Vynikající a nápaditý scénář ,který není jen pro děti ,dokonce chvílemi je hodně pro dospělé ,k tomu naprosto dokonalá vbizualizace ,doplněná skvělou hudbou Johna Powella a naprosto úchvatní draci.Věčný příběh o outsiderovi ,který pořád baví a dojímá a taky věčný názorový střet dětí a rodičů jsou hlavní dějové linky téhle podívané.A protože jsme u Vikingů ,přidáme kousek tajemného světa a tajemné zvířeny a máme skvělý a unkátní fantasy mix ,plný dobrodružství a legrace.Režisérské duo DeBlois-Sanders skutečně ukázalo ,že umí šéfovat rodinný a dobrodružný film a to se vším všudy.Je to opravdu úchvatná a nádherná podívaná ,které sluší a moc sluší 3D.Nejsem už malý chlapec ,ale tenhle film mě nadchnul nápadem ,zpracováním ,lehkostí ,šarmem i vizualizací.je to prostě filmová lahůdka ,u které se budou bavit jak děti ,tak dospělí ,takže můžeme mluvit o skutečné a nefalšované rodinné podívané.Vlastně skutečném skvostu mezi rodinnými podívanými.Vlastně nevím ,co bych vytknul.Ano ,občas film malinko klouže do klišé a onen heroismus taky známe i zatvrzelost otců ,ale to je vlastně správně ,ne?Myslím ,že to chceme.Nízké hodnocení u tohohle filmu vlasně ani moc nechápu.Snad kromě těch ,co nemají fantazii a nebo nemají svého draka.Nebo se možná draků bojí.To bude ono.Takže nám tu vyrostla opravdová filmová nádhera ,která nás bude bavit zas a znovu.Trochu bych osobně ubral na přislazenosti ,ale protože je to především pro děti ,patří sem.Je tu i spousta životních pouček a rad.Taky sem patří.A možná bych malinko ubral na onom heroismu (hodně se tu projevuje americký model ,který je cítit z většiny amerických filmů podobného druhu).Nadšený a spokojený dávám 90% ,protože mi malilinkatý kousíček chyběl k dokonalosti.A moc se těším na pokračování ,které ,tak nějak tuším ,bude stejně bombastické.Jdu nakrmit draka a možná se i trochu proletím.A pak se na film podívám znovu.Je to totiž a především zatraceně dobrá filmařina. ()

Maki89

vyborny pribeh plny vtipu, vyborna animacia a bezpochyby najlepsie score roka 2010 od Johna Powella.... filmik jednoducho vynikajuci... okamzite chcem dvojku.... 10/10 ()

KitFisto

Tak takovou pecičku jsem rozhodně nečekal. Nejlepší animák od prvního Shreka který jsem viděl. DreamWorks má stejně lepší animaky než Pixar. Toho černého dráčka chcu domů. ()

neoBlast

Mně osobně tedy v tomto případě nestačí, že všechno šlape jak pověstný namazaný stroj - boží soundtrack od Powella, slušná akce a příjemné hlasové obsazení. K čemu tohle všechno když dramatické oblouky, schémata, prohmata a jiná dogmata obklopující tento snímek mě absolutně neuchvátily a spíše jsem si přechod od losera k hrdinovi protrpěl... 65 % ()

Playman

Já, já nemám slov, opravdu. Jak vycvičit draka je opravdu nádherný film, který ve mně vyvolal naprostou erupci emocí. Brečel jsem, smál jsem se. nadával, povzbuzoval! Je to nejspíš jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, vážně. Chci mít svýho draka! A lítat s ním nad mrakama při západu slunce, se super holkou za zádama. :) A ta úžasná hudba! Prostě nádhera! ()

BoncheR

Bezkonkurenčne najlepší Animák od DreamWorks-u. Fakt len málo filmov sa podarí tak veľmi ako tento. Je to vhodné pre AKÚKOĽVEK vekovú kategóriu. Proste, celý film má svoje ČARO, ktoré trvá už od začiatku, až po koniec. Niektoré scény skáčem ako malý chlapec (napr. keď škiťák nevie ublížiť Bezzubke), a niektoré má skoro rozplakali. Teda, žiaden animovaný film na mňa nezapôsobil tak ako toto. Ešte aj Shrek je oproti tomuto skoro nič (bez urážky) Nádherný film s perfektnou hudbou! (( 97% )) ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky