Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

okkac

Nejlepší animák posledních let s nejroztomilejším drakem, jaký kdy byl a John Powell se svým soundtrackem těžce ruluje. ()

wendelin9

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. Krásná animace. Celé prostředí, postavy a draci mě velice mile překvapili, hlavně pro jejich rozmanitost. Vyzdvihnout musím pak spracování hlavního dračího hrdiny a závěrečné "bojové" scény. Fantazie tvůrcům opravdu nechyběla :).. Co se týče příběhu, také nemám co vytknout, pokaždé, když už jsem měla pocit, že vím co příjde, mě film překvapil. Kromě dobrodružství a skvělé akce zde nechybí ani spousta vtipu, špetka romatiky a dojemné scény.. A to vše je znásobeno brilantní hudbou :).. ()

reky

Vyčítat tomuhle animáku jednoduchý, předvídatelný příběh by asi nebylo úplně fér. I přes onu přímočarost film od začátku do konce baví, je perfektně ozvučen a silných scén má na rozdávání. Lepší 4* ()

MJMilan

Nejde ani tak o to, jak plyne děj, protože jen těžko někdo čeká jiný konec ... jde především o nápad! Vikingové a draci, mnoho draků různých druhů.... krásná fantasy. ()

Madlenka26

Chci svýho dráčka a nejlíp ať je to bezzubka♥ Nejsem přívrženec animovaných filmů, ale tenhle mě fakt dostal, jak svoji hudbou zpracováním, ale hlavně tím, že tak nějak vložit srdce do kreslených postav, se podaří málo komu. Ihned jsem si bezzubku zamilovala. Krásné a dojemné. A veliké plus dávám za skvělý rozjed hned na začátku. ()

Mol

Wou, tak tohle bylo super. Úplně mě to vtáhlo. Film se příjemně kouká a je tam i dost cool scén. Např.: let v oblacích nebo ve finální bitvě ten pád do ohně. Pecka jako blázen. ()

klida

Příšerná nuda! Nezajímavý příběh jede v jasně daných kolejích tisíckrát a jednou viděného, animace nenabídne nic, co by přitáhlo pozornost a vtipný to není ani trochu. Z něčeho horšího než je šeď vystoupí asi dvě nebo tři scény, které stojí za to, a to je strašně málo, obzvlášť na takle vysoko hodnocený snímek. ()

URBAN

Tenhle animák je taková menší rodinná řekl bych až dětská jednohubka která se nebude , ale zároven i bude líbit každému no prostě neurazí takže slabší čtyři hvězdy ( 8.3.13 ) ()

panMartin

Skvělá dobrodružná podívaná bez otravných veselých postaviček, se špičkovou akcí a drakem, kterého by chtěl mít doma každý. Drak byl absolutně sladkej a lozkošnej, vypadal jak rybka. Krásný počátek budoucího přátelství draka Bezzubky a vychrtlého Škyťáka, syna náčelníka Vikingů, který jako jediný nechtěl draky zabíjet, ale poznávat je. S tou nohou na konci to fakt přehnali. Jak vycvičit draka obsahuje snad vše, co si divák může přát - poutavý příběh, trochu romantiky a vyvážený mix akce a humoru. Dreamworks opět dokázali,že má Pixar konkurenci. ()

Radiq

Příjemná animoddechovka pro děcka, u které se baví aji dospělí, teda já se docela bavil. Je to originální a místama aji vtipny, takže sem se nestihl nudit. Jinak je jasny, jak to nakonec cely dopadne, takže to jede po očekávané linii atd. Draci a jejich chování je často srovnatelny s psama a kočkama, takže každej v nich hned uvidí tu roztomilost a tak. No a to je tak všechno... ()

otík

Animák jak se patří. Příběh výtečný, stejně jako animace, výborné dialogy a sem tam slušná hláška, kterou pochopí i malé dítě. Závěr očekávaný, ale přesto dojemně sladký. Animák, který potěší děti i dospělé. ()

StanislachKo

Po treťom vzhliadnutí musím povedať, že lepší animák som asi v živote nevidel. Zďaleka najlepšia animácia, supersympatické postavy a kupodivu aj výdatný príbeh. Nehrá to až tak na city ako UP, nie je to až tak udrbané ako LEGO, či padajúce fašírky a práve preto u mňa jednoznačný favorit na definitívne zosadenie Disneyho zadku z trónu rozprávkového neba. Už ani Lucasov Pixxar nestačí žiť zo svojich predchádzajúcich úspechov ako donedávna... Pokiaľ príde niekto iný s chuťou, talentom a hlavne zápalom... Dokáže pretočiť filmové dejiny, čo (po vzhliadnutí dvojky) považujem za samozrejmé. ()

Deusmachin

Viete... v niektorých ohľadoch mi príde Ako vycvičiť draka taký antiDreamWorks film. U väčšiny z nich bolo trendom obsadzovanie známych mien alebo občas chrapľavý humor o prdený, zadkoch atd. Aj tie najlepšie filmy ako Shrek alebo Kung Fu-Panda dodržiavali tento trend aj keď boli dokonalé vo vlastných kategóriách. Ale z Ako vycvičiť draka mám pocit ako zo starého dobrého klasického Disney filmu. Má rozsiahle emocionálne skóre. Má dokonalú väzbu medzi svojráznym Štikútom a jeho roztomilým dračím kamarátom. Nemá toľko štipľavého humoru až na štipľavé vedľajšie postavy, ktoré sú však v tomto filme omnoho znesiteľnejšie než v pokračovaniach. Už pri pohľade na lietajúce scény ten film zachytáva, ktorá nie je až tak prítomna vo väčšine DreamWorks filmov. Ani u tých najlepších. Podobnú mágiu som pocítil práve v najlepších Disney klasikách. Ale myslím že by to nikdy nemohlo pod hlavičkou Disney fungovať tak ako pod hlavičkou DreamWorks. Ty sú majstri vo zrušujúcich, napätých a úchvatných sekvenciách. Od finále Shreka 2 až po šialené súboje v Kung Fu-Pande. A s týmto filmom urobili jedny z najúžasnejších povznášajúcich lietajúcich sekvencii zo všetkých animovaných filmov vôbec! A tieto úžasne sekvencie vylepšujú už tak dobrý, tempom dobré vyrozprávaný, emocionálne bohatý (nad hľadaním týchto slov som sa sral dlho :D ) príbeh, ktorý mi zaráža dych zakaždým keď si ho pozriem znova. So tak neskutočne rád že tento film existuje. A vždycky keď budem mať náladu si tento film a aj celú trilógiu pustím. :) ()

COF_666

Velmi příjemné překvapení! Nejlepší animák od Kung Fu Pandy (a pro mě osobně možná i vůbec nejlepší). Zajímavé že v hlavní roli opět Dreamworks - že by Pixaru docházely síly? S přehledem jasných 5* a zařazení do mé TOP 10. ()

ing.Frosty

Filmy od Pixaru mají své nesporné qallity, ale tak nějak všechny postrádají šmrnc a velkolepost. Sice mají všechny velmi originální příběh a překrásně ztvární psychické problémy hraček, vařící krysu nebo jak se malý robůtek zamiluje do sondy. Neuvidíte v nich však rozhodně divokou bitku s draky, obří monstra masakrující mimozemšťany ani roztomilá kung-fu zvířátka mydlící se na visutém padajícím mostě. Je to sice pěkné a všechny filmy si udržují stejnou qalitativní laťku, ale stejně jako u posledních filmů Tima Burtona u nich postrádám něco, co by mě dokázalo zvednout ze židle. Jak vycvičit draka je oproti tomu divoká jízda na horské dráze s patřičně ohnivým a akčním finále a naprosto úžasnou hudbou. Ony typické, mnou nesnášené, otravné a uřvané postavičky jsou zde hodně odsunuty do pozadí a není jim naštěstí věnovám takový prostor jako u Monster a vetřelců (díky Odinovi za to). Klasický okoukaný příběh outsidera, který je tak trochu jiný a ostatní ho mají za podivína, včetně jeho otce. On si ale osedlá božského cool dráčka a všem následně vytře zrak, včetně mě samotného a jako bonus ještě sbalí holku. Klasika. Ač to zní jakkoliv ohraně, tak zde není ani žádné klišé a já si užíval ty krásné přelety nad krajinou, akční scény i emoce mezi postavami a občas nějaký ten vtípek. Nevzpomínám si, kdy mi animák vehnal do krve tolik adrenalinu. Animace a technické zpracování jsou výborné. Shrek vedle tohoto vypadá skoro jako loutkový film. Mimochodem mimika draků a jejich hraní pouze obličejem je naprosto famózní. ()

Gonzi

Překvapivě příjemná fantasy, s místy dechberoucími záběry, rozhodně něco, co redefinuje "animovanou pohádku", protože jediná "dětsky pohádková" věc je samotný vzhled, což určitě není na škodu. ()

Doudis19

Tvůrci Lilo a Stich po osmileté odmlce přilétají s jasně nejlepším filmem o dracích a zároveň jedním z nejlepších animáčů všech dob. Vyzdvyhovat se dá prakticky cokoli, od designu draků, až po skvěle padnoucí hudební doprovod, naopak vytknout lze snad jen, že opravdu vtipných míst ,při kterých vyprsknete spolu s celým sálem je poskromnu. Veškeré drobné nedostatky, však naprosto minimalizuje strhující tempo, nádherný vizuál, bombastičnost a velikost kupy akčních scén, které si co do kvality nezadají ani s Avatarem a nervydrásající finále jen umocní pocit z opravdového hitu pro celou rodinu.. ()

Hafran

Vše co od animované pohádky očekávám tak tu je. Takže dávám za 5* i když to není nejlepší film na světě. Pro nespokojence připomínám, že animovaná pohádka vznikla zhruba na Sněhurce, tedy založena na vypracovaném příběhu, líbezných charakterech a litrech emocí, nikoliv na laciném oplzlém humoru, jak vidíme v poslední době. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky