Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

bartias

Hrdina jako z Constantina, svět jako z Hellboye. Adaptace legendárního italského hororového komiksu se ohání nadpřirozenou zápletkou a bývalým Supermanem Brandonem Routhem, kterému postava detektiva Dylana Doga dobře sedne. Nudný scénář by ale zasloužil znovu projít a na mixu nadpřirozen i akce s humornou nadsázkou je vidět, že tolik peněz na něho zase nebylo. ()

DivX

Superman se vrátil ale to je tak vše. Film mi nedal skoro nic. A pochybuju, že by to bylo tím slovenským dabingem. Slabý scénář i efekty ale vyspal jsem se u toho do růžova. 40% ()

Johnny.ARN

Motkanie sa jedných okolo druhých, sofistikované vyšetrovanie a všetky tie klišoidné sračky. Mladý Superman pendluje medzi upírmi, vlkolakmi a zombie aby sa dopátral pravdy a zachránil svet. Dá sa to dopozerať, ale mohlo to byť kludne kratšie o 15 minút. 2 z 5 ()

potas

Blade trochu jinak:-)) ale musím říct, že ač to byla blbost tak se mi na to koukalo dobře, taková napůl parodie. Zabilo mi to v práci čas a nic jsem od toho neočekával. ()

Guzo

Nic jiného než totální béčko jsem ani nečekal, ani nedostal. Přesto se jedná v rámci žánru o poměrně dobře odvedenou práci a oproti třeba britským hororovým komediím (které moc nemusím pro dost specifický humor) je určitě o třídu lepší. Efekty sice nebyly vzhledem k rozpočtu kdovíjak dobré, ale ústřední dvojka a správný nadhled z toho udělaly dobrý film na jedno zkouknutí. ()

giovanni3

Slušné Béčko, které čerpá z "Buffy, přemožitelka upírů" + "Underworldu" a ani se tím moc netají. Sice Underwolrd (kór první díly) je kvalitativně výrazně výše, ale vzpomínky na něj mne dotáhli i k tomuto filmu. Avšak hlavním lákadlem byla účast krásné "Anita Briem". Dějově to zde není bůhví co. Hlavní hrdina toho nějak moc nepředvedl a vlastně co "neustřílel" to neměl, co mu někdo neřekl "za nic" nezjistil. Kamarád Markus působí jako pouhá komediální složka, ale v koncovce mne i začal bavit. Záporáci vypadají dosti lacině a to i hlavní závěrečný boss. Celkově to je však slušná jednohubka, kterou již vícekrát vidět nemusím. 3z5 ()

Šakalík

Tak skutečně se jedná o typické béčko, ve kterém se toho sice docela dost uděje, ale samotné zpracování je tak zoufale amatérské, že se to prostě nedá brát vážně. O duchaplnosti scénáře snad ani nemá cenu polemizovat, protože ten postrádá alespoň elementární prvky literární kvality a divák je tak nucen konzumovat dost nevábně zapáchající odvar filmového kýče. Přesto film jako celek překvapivě nenudí, občas dokonce pobaví a byť je navýsost jasné, že se jedná o krávovinu přímo ukázkovou, jako ryze oddechová kulisa k drobným domácím pracem se docela hodí. K mnoha neduhům tohoto filmu je třeba připočítat i značnou neoriginalitu, pač se tam kupříkladu kšeftuje s upíří krví stejně jako v True Blood, a dokonce se ta droga tak i jmenuje. Hlavní záporák coby upír má sice vizáž Bladea, ale jinak je celé upíří plémě docela neškodné, stejně jako jejich vlkodlačí konkurenti. Kromě nich nám po Zemi pochodují inteligentní zombie, které dokonce dochází na terapie, což je samo o sobě dost ujeté, a tak celý film zachraňuje samotný Belial, který je sice sympaťák už od pohledu, ale bohužel moc dlouho ve filmu nepožije. V globálu lze tedy tvrdit, že tenhle film je Béčko s velkým B, ale na druhé straně si na nic jiného nehraje, takže pokud divák přistoupí na poněkud ujetou základní tezi filmu, docela si ho užije. ()

ZkuKol

No, Munroe Želvy nepřekonal ani nepotvrdil. Přesto Routh detektivy umí, příjemný noir feeling je fajn a "béčkové zpracování je na místě. Škoda zbytečných dialogů navíc a totálně nepřehledných pěstních soubojů. Jinak styl i akce jsou a scénář je psán tak za 10 minut. Žel pokračování se nedočkáme a tak přes veškerou nepovedenost to bude chybět. Bával dobrým policistou (v oddělení Nemrtví) a teď se musí vrátit a pomáhat a chránit... 50% ()

sedm.1

Čekal jsem zábavnou blbůstku, dostal jsem jen blbůstku. Vlastně ani ne blbůstku, jako spíš docela dost velkou blbost. Přišlo mi to celé jako by se jednalo o nějaký pilot k poměrně lacinému, chtěl bych zdůraznit slovo lacinému, seriálu, v čemž mě utvrzovalo nejen veškeré dění, ale i vizuál, efekty, styl, takže v podstatě celkové zpracování, odpovídající skutečně maximálně tak televizním požadavkům, a to ještě navíc požadavkům tak minimálně patnáct let starým, dnes by to bylo k smíchu asi i na ty TV poměry. Tvůrci tu zkrátka, i s ohledem na rok vzniku 2010, trestuhodně zaspali dobu. Zápletka je každopádně taková divná, nevýrazná, vážně naprosto bez tempa a napětí, žánrově jde pak o komediálně hororové dobrodružství, z čehož nepříliš funkční humor zajišťuje jen postava parťáka hlavního hrdiny, hororem by se to dalo označit pouze díky přítomnosti upírů, vlkodlaků, zombí a další podobné havěti, ale že by předváděli cokoliv hororového, tak to ani náznakem, tak zbývá už jen to dobrodružství, k čemuž to má tedy skutečně nejblíže, prostě hlavní hrdina chodí od jedné potvory ke druhé, zažívá s nimi různé dohady a potyčky, no ale nic záživného to také zrovna není. Co se efektů týče, těch bylo sice dost, ovšem vesměs na velmi mizerné úrovni, a tak vlastně jediným pozitivem Lovce nestvůr bylo obsazení. Brandon Routh je totiž charismatický a sympatický chlapík, u kterého se upřímně divím, že se mu nepodařilo po ztvárnění Supermana prorazit, zde byl fakt v pohodě a bavil mě, Anita Briem byla dostatečně sexy, a ani nikdo z ostatních nijak vyloženě nezaostával. Já každopádně tuto slaboučkou lacinou báchorku nemohu komukoliv rozhodně doporučit, neboť mě to jednoduše nesedlo v žádném ohledu. ()

Seti

Dylan Dog je v podstatě takový hloupější béčkový odvar z Constantinea. Komiks neznám, ale noční svět nemrtvých a načrtnuté vztahy v něm nebyly vůbec špatné a nějakému dalšímu filmovému rozvinutí či prequelu bych se vůbec nebránil. Za největší přehmat považuji rozhodně obsazení hlavní role, protože Brandon Routh je naprosto prkený mimoň, kterého by přehrál i nabouraný patník. Přílišné komediální lazení mi bohužel taky moc radost neudělalo. Dylan Dog určitě není tak špatný, jak by se zdálo z hodnocení, ale připomněl mi, jak moc mi chybí John Constantine, a jak mě mrzí, že mu v Holywoodu nedopřáli pokračování. ()

mosnak odpad!

Buffy; zabíječka upírů + nejtrapnější zombie film + dementní americký humor = Dylan Dog:Dead of Night!!! 5% - odpad! ()

Milky.

Well...fuck me twice and turn around. To jsem se zase jednou podíval na kokotinu. Předlohu neznám, ale tohle je prostě hnus. Nějak nemůžu souhlasit s zařazením filmu tady na csfd. Horor? Možná tak pro 6-tileté dítě, thriller? možná pro tupou blondýnu koukající na Hannah Montana, komedie? ale i jo, pro diváka TV NOVA bych to možná i viděl nadějně. Tohle prostě byla taková hovadina, že jsem se s přemáháním dostal k závěrečným titulkům a až pak to smazal. To co předváděli herci nemělo obdoby, i já bych to zahrál líp. Taky je to první film ve kterém vidím Brandona Routha a jestli je takový trotl i v ostatních filmech, tak nechápu co dělá na plátně. Hlavní hrdina měl charisma asi jako moje ponožka po šichtě, a vůbec ostatní herci taky moc herectví nepobrali. Atmosféra kudy tudy žádná, scénář děravý, dialogy...ehm, a to finále, nejsem si jistý jestli bylo k smíchu nebo k breku. To si asi někdo vyloženě dělal prdel. Jediné plus (za které jsem i dal tu hvězdičku a možná taky jediný důvod proč tuhle snad až Cčkovou slátaninu vidět) byla zombie kultura a Huntington při poznávání svého "nového" já. Ale ani to nebylo nijak úžasné. Rozhodně nekoukat! ()

cskomando

Dost hodně mi to připomínalo Shaun of the Dead (Soumrak mrtvých). Humor v podání zombie kamaráda mě místama celkem dostával. Na konci filmu se člověk může setkat i se samotným ďáblem provedeným v opravdu pěkných efektech. (-) žádná brutální krvavá akce se tam nekoná x pěkná zápletka s dívkou už od začátku (+) . ()

Illy

Zastávám názor menšiny. Ačkoli původní comics neznám (narozdíl od Hellblazera, kterého považuji za špičku), jeho zfilmování mě velmi bavilo. Oldschoolový snímek, který sám sebe bere s absolutním nadhledem je zábavný. Ale možná jsem už starej... P.S. verbal mi mluví (píše) z duše ()

edie sedgwic odpad!

Uz snad po stykrat tematika upiri versus vlkolaci a uz po stykrat nepodarok na celej ciare. Mrzi ma len, ze na tuto frasku zneuzili moju oblubenu komixovu postavu, ktora ozaj nechapem, co take zle tvorcom urobila. ()

Bozvav

Navzdory tomu, jaká to byla blbina, já jsem spokojená. Opravdu jsem se bavila. Rozhodně nešlo o horor, což je dobře, neb horory nesnáším. Nechyběla akce, napětí a hlavně humor. Pravda místy dost morbidní, ale ne přes čáru. Hlavní hrdina by se sice lépe vyjímal v reklamě na pánské spodky, ale díky velmi slušnému hereckému výkonu jeho nemrtvého kolegy se to dalo překousnout. Slušný vizuál, hudba i příběh. V tomto žánru rozhodně to lepší. ()

Heroine odpad!

Jedna velká nuda, o nezranitelném "drsňákovi", nesnesitelně nevtipné, ukecané zombie, hnusné vychrtlé blondýně, a pár podprůměrných stvůrách. Prvních deset minut slibovalo nějakou originalitu, ale všechno se to rozplynulo, a zůstal jen brak. ()

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)