Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

alpeew

Příjemný filmeček který si (na rozdíl od Bobulí všecho druhu) na nic nehraje. Vyprávění plyne až dokumentárně a v prvních 20 minutách si možná ani nejste jisti, o črm film vlastně bude. Ale to se mi líbí-karty nejsou rozdány v prních dějově zběsilých minutách. Tempo je stejné jako když si otevřete lahvinku vašeho oblíbeného vínečka-chce svůj čas a klid, vychutnávat vůni, provní dojmy z prvních doušků...Cahrismatický Alan Rickman jako vždycky nepřekonatelný a Billa Pullmana odhalíte až za pár replikách-ttak jiný jako majitel Cateau Monteley je. Věříte mu každý cípek jeho obrovského a všemi z jeho městského okolí vysmívaného snu a držíte mu palce do poslední vteřiny. A to do velmi dramatického konce. By't se zde nestřílí, nikdo nikoho nebije 'až na sympatické vybíjení vzteku a zloby z marných pokusů vychovávat svého už dospělého syna v přátelských boxovacích utkáních v ringu postaveném na samé hranici rozsáhlých vinohradů výše jmenovaného snílka) a přesto je to napínavé. Lahvinku tohoto vyhláčeného moku z Napa Valley asi hnedtak u nás nekoupíme, ale po Bottle shock si rozhodně víno dáte. Naše moravské, čejkovické třeba, je taky nádhera sama. ()

RendaVahala

Ach bože. Nečekaná nuda při tomto filmu. První dojem byl snad jenom: Dám si taky víno.. Ale nakonec jsem si řekl, že je to jenom film a nečekaně nudný. ()

jack_scott

Příjemný film, který není ničím špatný, ale nijak vyjmečný tedy rovněž není.Postavy jsou příjemné, příběh samotný také...ale mohlo by to mít větší šmrnc. Pár momentů je ale skutečně dobrých, to určitě. Řemeslně je film zpracován bez chybičky, není co vytknout. celkově tedy 65% a *** za zajimavý filmový zážitek. ()

Allia

Film stejně dobrý jako lahev kvalitního Chardonnay. Krásné záběry kalifornských vinic, nějaká ta love story, vynikající Alan Rickman a spousta spousta vína. jen kdyby to v závěru nevyznělo jako že správňácký amíci to nandali nafoukanejm francouzům a to ještě v den 200.výročí svý nezávislosti... Nejlepší hláška filmu: We'll be drinking wine from... South Amerika... Australia... New Zealand, Africa, India... China! ...Welcome to the future! ;o)) ()

Beni1

Nadchlo mě, jak je tento film ve svojí jednoduchosti dobře zpracovaný s chytlavou hudbou. Není až tak o hereckých výkonech, ale příběh je poutavý s prvky humoru, obzvlášť s charismatickým vinařem a odborníkem Alanem Rickmanem. I nabubřelí francouzi museli uznat, že kalifornské víno (obzvlášť Chardonnay) je jedním z nejlahodnějších vín na světě. ()

Seev

Jako milovnici vína mě tento film nadchnul, prohřál kalifornským slunce a dojal obětavostí charakterů. Sklenka (lahev) Chardonnay při sledování nutností. ()

david666

Oprati takovému Dobrému ročníku podstatně slabší. Herci jsou tady dost unylí a také soutěž, ke které film směřuje je dost odfláknutá. ()

bushmills

Alan Rickman se snaží co může, ale nudu čpící z celého filmu nedokáže zachránit. Krásné záběry, hezcí lidé i pravdivá story na víc než dvě * prostě nestačí. Když to skončilo, hledal jsem Dobrý ročník, ať si spravím chuť a mám konečně důvod si otevřít vychlazenou láhev Chardonnay z vinařství F.F. Coppoly... ()

Horác

Prostředí příjemné, stejně tak herci (jéjda, to ten pán z harryho pottera), vinice a víno fotogenické. Pár dobrých fórků, hezká (a úzká) Sam. Celkově je to taková nekonfliktní, snadno zapomenutelná věc. Ale přesah to má, to ano - při nejbližší příležitosti jsem si koupil flašku vína. ()

Stuck

Film o víně je podle mě skoro vždy zárukou úspěchu...Dobrý ročník, Bobule atd.. Ale tento je asi nejvíce nabitý emocemi... ()

kolodej1

podle mého velmi povedený film, američané tyhle věci točit umí, jakkoliv žánr komedie se tu příliš nekonal. Ale to vůbec nevadilo, moc rád jsem se díval na to, jak vinařští nadšenci z Kalifornie stoupají díky své zaťatosti a opravdové láce k vínu až ke hvězdám. Působivý, náladový snímek, který rozsvítí trochu toho sluníčka a mámivé chuti tekutých hroznů i do duší vnímavých diváků. A jen taková poznámečka, divit se, že film, který je celý zasvšcen vinařstí a vínu začíná záběrem na vinice, je dost mimo mísu. Je to stejné, jako bych se divil, že film o surfařích začíná pohledem na mořské vlny. Navíc zrovna pohled na vinice je filmařsky velmi vděčným objektem ()

sue2008

Naprosto neškodný film, který nijak neublíží, ale rozhodně nezůstane v hlavě, akorát při něm dostaneté strašnou chuť na víno; 3*: za Rickmana, za Rickmana v Kalifornii a za Rickmana, když mluví francouzky:) ()

Vital

Trochu mi tam vadil Bill Pullma,kterýho znám z nespočtu filmů,a sem mi nějak nezadadl,jinak příběh je pěkný i atmpsféra,ale byla tam nutná ta romance? Ta byla evidentně přidána. ()

Koffe

Příjemný snímek, který pobaví a neurazí a při kterém jsem dostala chuť na nějakou tu dobrou lahvinku. ()