Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

Komprimus

Lehce nadprůměrný film pro poklidné odpoledne. Lone Star mě celkem překvapil svým výkonem, Alan Rickman naservíral klasickou dávku britské suchosti (v dobrém slova smyslu). ()

Toto

Film podľa skutočných udalostí z roku 1976, kde sa stretli v súťaži o najkvalitnejšie víno vinári z Californie a z Francúzska. Pevná pozícia francúzov sa otriasla v základoch a od toho času vinársky svet nebol tým čo bol pred súťažou.Nejde o komédiu, i keď pár vtipných momentov tam je. Kto má rád víno, vinice a Alana Rickmana, ten si príde na svoje.Kratšia stopáž filmu by neuškodila. ()

Cushing

Falešný jak pančovaný víno... Kdo vínu rozumí (nebo ho aspoň zkušeně pije), ten takovou kravinu nemůže dokoukat. Zlatá Bokovka. Chudák Alan Rickman. ()

Iroquaise

Oproti snímku Dobrý ročník režiséra Ridleyho Scotta – obdobně orientovanému na vinařskou tématiku ( ovšem také veskrze průměrnému), má Víno roku jednu podstatnou vadu. Chybí mu výraznější nosný motiv. Schází se tu sice hned několik dějových linií a konfliktů ( cizinec v konfliktu s novým krajem a svými předsudky, konflikt otec – syn, konflikt životní sen – realita, dokonce dojde i na milostný trojúhelník). Žádný z nich ale není rozpracován do větší hloubky, všechny působí schématicky a jen stěží zamaskují fakt, že předně tu jde o samoúčelnou oslavu vína jako produktu. více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/12/dvd-a2-quntum-of-solace-vino-roku.html ()

shantim

Příjemná komedie z prostředí vinařství, ve které byl vykreslen rozdíl mezi vinnou kulturou Francie a Kalifornie. Ve snímku byly některé scény, které se do něj vyloženě nehodily, jako například ta, kde dívka s hadicí myje nádoby na hrozno a ostatní na ni lascivně civí. To bych spíše čekal ve videoklipu od ZZ Top nebo Guns´n Roses. Nadšen jsem byl ovšem z výkonu Alana Rickmana, který krásně ztvárnil roli nafoukaného a nad kalifornským vínem se ukázkově ošklíbajícího anglického milovníka francouzských vín. 75% hvězdiček ()

H.Gordon

V jednom filmu víno a Alan Rickman - perfektní kombinace. Bohužel jsem si taky pamatovala jenom to. Místa, kde nebyl Rickman si už nepamatuji. Film docela nezáživný a opravdu jsem se v jistých momentech nudila. Pro mě trochu zklamání, vzhledem k tomu, že jsem se na film moc těšila. Jsem ráda, že jsem ho viděla, ale už nikdy víc. 2, 25. ()

VanTom

Jen zapřísáhlý abstinent si při poslechu poetické ódy na víno recitované charismatickým Alanem Rickmanem, kdy kamera malebně prolétává nad prosluněnými kalifornskými vinicemi, neodskočí otevřít dobrou láhev. :-) Pohodová komedie s trochou romantiky směřuje k předem danému cíli - vyhrané degustační soutěži, proto házené "dramatické" klacky pod nohy a doslovnost závěrečných pasáží prokazují spíše medvědí službu. ()

cross

Stejně jako ostatní filmy o víně - prostě pohodička....s příjemnou hudbou, sympatickým obsazením, hezkým vinařským prostředím, nenáročným příběhem a patřičně uspokojivým zakončením... Bohužel, bez přemíry vtipu a invence.. Dívá se na to dobře, i chuť Chardonnay vám lehce nasákne na patro, ale v porovnání s českými Bobulemi dám radši přednost filmové Jižní Moravě, která mě bavila přece jen o něco víc... ()

blackJag

Snaha, jak nejlépe natočit pozitivně laděný doják, je z filmu cítit jako myšina ze zašlé příručky o tomtéž. S tím překvapivě takový problém nemám. Většina důležitých scén ale působí přetaženě, nemá šmrnc a chybí jim timing a to už (na zvolený žánr) problém je. 45% ()

Berenise

Veľmi slabé tri hviezdičky - aj tie len za to, aké to tam bolo všetko hezoučké... po filmovej stránke no comment. ()

made1

Jak ohodnotit film, na kterém vlastně není nic špatně uděláno, hraje v něm jeden z nejlepších herců planety a přesto z něho nejste navýsost nadšeni? Dát tři je pod úroveň Alana Rickmana, dát čtyři je nad úroveň filmu. Jen pro lásku k vínům ze země, která nebyla ve filmu jmenována dávám vyšší počet. Je to přeci podle skutečné události. ()

BMAJTZ

Hlavní problém s tímhle filmem mám v tom, že prostě vínu nerozumím. Pro mě je víno buď dobré nebo špatné, ale že bych nad tím musel nějak dlouho přemýšlet se říct nedá. Tím u mě samotná myšlenka filmu upadá a nemám tedy co víc dodat. ()

DavidS.

Zvětralé ponaučení o tom, že i farmáři za oceánem umí pěstovat a vyrábět skvělé víno...Film složený z podobných ingrediencí jako Bokovka nebo Dobrý ročník, ale který nedosahuje jejich kvalit ani humorem ani romantikou nebo čímkoliv dalším...Vínem a vinicemi se tu sice nešetří, je tu navíc snobský degustátor Alan Rickman, ale je to nevýrazné a bez chuti... Bez těch žánrových obrázků by to bylo ještě o kus prázdnější...50% ()

Herráček

Odsýpalo to až děsivě pomalu... Hippie doba je dost v kontrastu s francouzským snobstvím... A stejně si dodneška frantíci myslí, že mají nejlepší víno... I když je pravda, že taky nesouhlasím s tím, že kalifornský by mělo být lepší... Proto jsou mi ve vinném ohledu bližší Bobule... Ale v ohledu filmu má asi oproti zmiňovaným Bottle Shock navrch... ()

Lisabellla

Ani ne tak film o víně, jako spíš film o vztazích. Mám ráda filmy o víně. Neudržel mou pozornost ani do poloviny. Ke konci snad trocha vzrušení s hnědým vínem .. Víc nic. ()

ElizabethBay

Pamatuji se, jak jsem na film natěšeně šla do kina a jak otráveně jsem šla zase pryč. Přes opravdu slibné obsazení a zajímavý námět mě film vůbec neoslovil. Dějově byl slabý a nebyl ani nijak dobře natočený. Smutné je, že si z něj nakonec pamatuju, že byl o víně a že tam hrál opět skvělý Rickman, který bohužel film nedokázal vytáhnout ze šedi průměrných, zbytečných filmů. Nemastný neslaný počin, který se snaží hrát na něco, na co očividně nemá. ()

Rssa

Pohodová, letní komedie, která plyne pomalým tempem kupředu. Sympatičtí herci i herečky, dá se říci, že je to dokonalá kopie Dobrého ročníku, Bobulí nebo Bokovky. 75 % ()

cab

Filmy spojene s vinem patri vzdycky mezi me oblibene, i kdyz ne vzdycky se podari dosahnout pocitu, kdy mam v prubehu filmu neskutecnou chut byt nekde na vinici a dopravit si bileho vinecka se slunickem v zadech a krasnym vyhledem pred sebou. 60% ()