Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

Dimo

Velká škoda, že po většinu filmu jsem se musel dívat na zoufalce, které blbě hrají zoufalí herci. Ach jo. Až na Alana Rickmana, který exceluje v každém okamžiky, kdy je na scéně, docela bída. Nejvíc na facku byl otec - vinař, věčně ukňučený a zoufalý fňukač. Ke konci, kdy se už konečně začně nějakým způsobem dařit, je to už sledovatelné, ale stejně se díváme pořád na ta stejná místa, které obkružuje kamera za zásadně slunečného počasí. Vytknu ještě málo humoru. Buď ho mělo být PODSTATNĚ více, nebo se mělo přitlačit na dramatickou linku, což by ovšem tomuto snímku, troufám si tvrdit, neslušelo. Takže ano, šlo to, ale znovu už vidět nemusím. ()

IXOXI

Zábavná sedlácká komedie trochu kýčovitého provedení - asi ničím nečekaným nepřekvapí, ale je z celého filmu cítit pohodička doprovázená vhodnou hudbou, která zmíněnou pohodu ještě více umocňuje. Nemohu ale souhlasit s podobností k Dobrému ročníku, kromě vína ji tu nevidím. Nejlépe zahranou rolí je bezpochyby Brit prodávající ve Francii vína v podání Alana Rickmana tvořící ze začátku filmu jakoby druhou dějovou linii. Moje hodnocení je 70 %. ()

Razzor_82

"O tomhle víně budete povídat svým dětem." O čem tenhle snímek byl ale zapomenete už zítra. Jednou kdysi dávno vyhráli kalifornští vinaři jednu soutěž, tak o tom natočíme film. Příběh to byl dost chaotický a postavy bez jsou celkem života a vtipnosti nemůže být ani řeč. Vyšla z toho naprosto nudná splácanina. 4/10. ()

arinečka

Nó, dám pětku:-)) Víno a Alan Rickman? Tak nízká hodnocení ostatních ? Nemůžu si pomoct:-)) Alan Rickman se mi hodně líbil, v této poněkud pro něj ne až tak typické roli (aspoň tedy ve filmu). scénář pravda mohl být lepší, role Gustava byla taková poněkud zbytná (to tu má kolega spoluhodnotitel pravdu), ale zase se mi líbil ten herec, Freddy Rodriguez, ale kdoví proč. Scénář se mohl vydařit líp. Nějaký huráamerikanismus bych jim nevyčítala, prostě slabší porazil silnějšího ve fér boji a dvakrát a o třicet let později zase, což je důvod pro to, aby byli Kaliforňani pyšní.Takže toto mi nevadilo. A líbila se mi Alanova francouzština a němčina a jeho nasazení při opravě vozidla. A občas pěkné závěry na vinice, Pulman v pohodě, jenom kdyby byl o něco lepší casting některých rolí, víc Alanových/Spurrierových :-) scén, kdyby byl lepší, proškrtanější scénář. Podobně jako u Nobel Sona, mohlo to být lepší, kdyby se dotáhl scénář. ()

MELODY

Úžasný, zábavný a poetický film s trochou jemně ironického humoru, při sobotě mi přivodil úsměv na rtech. ()

HonzaMag

Nevím proč, ale nějak jsem čekal víc :-( Viděl bych to na 2 hvězdy, ale kvůli skvělému Alanu Rickmanovi dám za 3. Když si navíc vzpomenu, jak pracně jsem kdysi sháněl toto "dívko", tak jsem docela naštvanej ... ()

bono22vox

Film, po kterém budete mít žízeň . Když ji uhasíte, můžete film, který má do Bokovky dost daleko, klidně pustit z hlavy... ()

mira.l

Film s podobnou tématikou jako Dobrý ročník, ten byl ovšem mnohem, mnohem lepší. Zpočátku jsem se do toho nějak nemoh zakoukat, bylo to takové nemastné, neslané, pak se to nějak rozjelo, ale i tak tomu k Dobrému ročníku dost chybělo. Snad to bylo i tím, že tady krom A. Rickmana pro mě byl ten herecký ansámbl vcelku neznámý. A snad to bylo i tím, že prostě Dobrý ročník - Ridley Scott. Scénáristicky i herecky to bylo takové nevýrazné, a krásné záběry kalifornských vinic to tudíž na ty čtyři * nevytáhly. Vpodstatě klíčová scéna, to, o čem to celé bylo nebo asi mělo být - jakási degustační soutěž ve Francii, kde kalifornští outsideři rozmetali věhlasná francouzská vína - tady byla odfláknutá několika minutami sezení v jakési zřícenině čehosi, kde Steven Spurrier (Alan Rickman) chvíli něco kváká a ani v dabované verzi to není přeložené z francouzštiny, pak ctihodní porotci chvíli koštují, plivou a ksichtí se, no a ..... vyhráli jsme!! Nakonec hlavně za ty záběry vinic slušné tři s tím, že třeba někdy, po dalším podívání přitlačím... ()

stiewe

Sedum let po Woodstocku prolomily kalifornská vína díru do světa. To že jsou konkurenceschopny nejlepším vínům světa si do té doby nikdo nepřipouštěl. Chris Pine zde předvedl velice sympatický výkon mladého vinaře jenž si chce také užívat života naplno a nejen jak stroj vytvářek víno. Alan Rickman jako vždy exelující na všech frontách. ()

Magoor

Super komedie, při jejím shlédnutí jsem měl nutkání si otevřít víno, ale žádné jsem poblíž neměl, takže v tom jsem měl smůlu. Jinak zážitek z filmu to nijak neovlivnilo ;-). ()

Zajija

V celku je to pěkný film podle skutečné události a i celkem ucházejíci herecké obsazení. Tři hvězdičky si myslím, že je naprosto dostačující ohodnocení. ()

DadysGirl

Aaaa...Co mi to udělali s překrásným Chrisem?! Ale jinak paráda... Alan Rickman nezklamal, téma rozkošné, vizuálně krásné, příběhově příjemné... ()

Hydr0gen

Komedií bych to nenazval, zvláště některé vtipné momenty jsou až príliš rozpačité. Na druhou stranu, přes řadu klišé bych Bottle Shock označil jako "feel good movie". To, že je podle skutečné události rozhodně přidává na účinku. ()

ratpile

Měl sem chuť sáhnout po nějaké oddychovce a díky mému oblíbenci Rickmanovi, mě napadlo právě Víno roku. Pokoukání to bylo příjemné, ačkoli víno nepiji, měl sem na něj při sledovaní v těchto letních horkých dnech opravdu chuť, ale u neškodné zábavy na jedno shlédnutí to skončilo. Herci jsou sympatičtí, od Pullmana, přez Pina (budoucí Kirk z JJ Star Treku) a Rachael Taylor (hackerka z prvních Transformeru) až po lehce parodického Rickmana, kterého mám raději v rolích ne zrovna kladných hrdinů( Snape, soudce Turpin a hlavně Hans Gruber!). Film začíná naprosto tradičními záběry vinic a přez naprosto tradiční zápletku naprosto tradičně a předvídatelně také skončí. Raději Dobrý ročník, ale jinak moc příjemná letní jednohubka. ()

jafuska

tak nevím, toto měl být spíš film pro lidi, co holdují vínu a mají k tomu nějaký vztah, pro mě to bylo zbytečný, nezajímavý, tento film mě nic nedal, žádnou zpětnou vazbu ()