Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

dracekt

Máte-li vztah k vinařství, aspoň malinko, tak tohle vidět musíte. Báječný jo a doporučuji si nalít skleničku, krásně to s filmem chutná. ()

Nathani

Sám o sobě je Víno roku naprosto průměrný film o daném tématu. Prosluněné vinice, tradiční vinaři, kteří mezi sebou tak po vesnicku bojují. Příjemné záběry na letní pohodu nutící otevřít si láhev a přemýšlet o dovolené. Aby film pomalým tempem neuspal, přidá se vzrušení v podobě soutěže (vítěze všichni samozřejmě známe dávno před vyhlášením) a o zábavu je postaráno do konce stopáže. Do milé průměrnosti však vstupuje úžasný Alan Rickman, který jakožto nafoukaný a ne příliš úspěšný obchodník s vínem prochází celým filmem a hraje přesně tak, jak jsme od něj zvyklí – procítěně, výborně. A když spustí skvělý francouzský monolog, nelze jinak, než přidat čtvrtou hvězdičku. ()

ren-g

Příjemný film, sympatičtí herci, sluníčko, víno, Kalifornie… Příběh podle událostí roku 76 plyne volným tempem, ukazuje namyšlenost Francie a vidláky z Kalifornie, kteří dokázali vyrobit natolik dobrá vína, že i Alan Rickman musel smeknout. Jeho role se mi na filmu líbila nejvíc, pěkná francouština, ještě lepší němčina, vtipné situace a co si budem povídat, Alan umí zahrát cokoliv a tahle role mu sedla a on si ji užívá. Ostatní herci byli taktéž dobří, překvapil mě Chris Pine, kterého jsem nedavno viděl v Tohle je válka a moc sympatický mi nebyl, ale tady se mi v roli flákače a hipíka líbil. Pokud máte rádi víno, budete se bavit. Nabízí se srovnání s Dobrým ročníkem, ale ty filmy jsou tak trochu o něčem jiném, každý má něco do sebe, pro mě vychází lépe Dobrý ročník, který mi sedl ještě více. Každopádně 4* jsou zasloužené. ()

zekon

Pěkně pohádkově zpracovaný skutečný příběh kalifornského vína. Dívá se na to velmi dobře, i když znalý člověk se hodně usmívá. Nicméně, kolik dobrých filmů o víně je? No skoro žádný :) ()

andysek07

RIP Alan Rickman. Vynikající herec, který povznesl tento milý film o stupeň výše. Herecký svět přišel o PANA HERCE! ()

LucillaP

Milý, pohodový film plný sluníčka, dobrého vína a krásných záběrů. Nečekala jsem zázraky, po skončení to nebyla žádná euforie, ale takový příjemný pocit a úsměv na rtech. Příjemné překvapení, navíc roztomilá Eliza Dushku, která potěšila. ()

KraLuban

Odpočinkový feel-good movie s vynikajícím Rickmanem v jedné z hlavních rolí. Nic míň, ale taky nic víc. Na dobrý film příliš slabé. Přesto na jeden příjemný večer postačí. Srovnání s Bokovou a Dobrým ročníkem pokulhává, protože tohle je opravdu výrazně slabší. ()

RPO

Když se na to díváte na jižní Moravě a s lahví dobrého vína tak 70%. Jinak Bokovka je samozřejmě někde jinde... ()

snowcube

Alan Rickman .. uz to nezachranil, lec se snazil co mohl. Presto prijemny zazitek, bohuzel na bokovku, ani dobry rocnik nemuze dosahnout. ()

Martens(z)

3,5. Film plný, svěží, nekomplikovaný s lehkým ovocným nádechem prosluněných vinic, právě tak, jako správně vyzrálé bílé víno. Takový byl můj dojem z Bottle shocku. Velice příjemný, po vizuální stránce dobře zpracovaný snímek. Největší podíl na mém hodnocení má v tomto případě autentická atmosféra a hudební podkres, který dělá americký venkov tím pravým americkým venkovem a herecké výkony dodávají výslednému "vínu" ten správný chuťový akcent. Žádnou světobornou zápletku nelze očekávat, ostatně z předem daného námětu ani nic moc víc vydolovat nelze. A tak Víno roku zůstává příjemnou oddechovkou, osvěžujícím zastavením, kdy člověku stačí ke štěstí prostě jen zasednout v tom horkém letním dni pod stinnou korunu rozložitého dubu se sklenkou dobře vychlazeného chardonnay v ruce :-) ()

omega_SK

Pre pána Jána .... to čo ste na tom akože tak do neba hodnotili ??? Tu aj na IMDB premrštené hodnotenia až strach. Pochybujem že by si ktokoľvek z Vás, čo ste tomu dali 3 hviezdy a viac, pozrel "toto čudo" druhýkrát po sebe. Aj 1x bolo veľa !!! ()

Agora

Nudná komedie, nabubřelé řeči, trapné boxerské souboje mezi otcem a synem , lacině efektní letecké záběry vinic. A Alan Rickman přehrává. Takže u mě "zklamání roku" ()

shagisson

Víno, víno, a zase víno...neskutečná věc v historii slunce rozprostřeného ve vodě, tedy víně, a to když někdo takový, jako jsou pojídači hamburgerů převálcují na plné čáře žabožrouty, dnes už ne tak pevné v kramflecích a horko těžko hrající prim v této lahodě. Každopádně opět, jako vždy, výborný Alan Rickman, který tomu dává společně s Billem Pullmanem příjemný nádech v kombinaci vyprahlého amerického západu s francouzskou noblesností, což ve výsledku dává zasklené Chateau Montelena v bance vín. ()

Misabarry

Reklama na Napa Valley s dobovým soundrackem? Rickman przní svou francouzštinu a trochu šprechtí německy. Chtělo by to něčím zapít... ()

kalerme

Pohodový rodinný film na deštivý večer. Trocha humoru, dobrý příběh a Alan Rickman v jedné z (bohužel) vedlejších rolí. Po zhlédnutí budete mít chuť zajet si koupit a ochutnat kalifornské víno. ()

KristKrist

Napoprvé se mi film líbil více než na podruhé,ale nenudila jsem se, i když film obsahoval pár slabších pasážích. Jinak se mi líbí herecké obsazení,které předvádí dobré herecké výkony. Ve svých rolí se mi obzvláště líbil tradičně Alan Rickman,pak Chris Pine.Přesto je to spíš běžný,lehce zapometulný film,žádný zázrak. Dám tři hvězdičky. Trochu lepší tři hvězdičky. ()