Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

gagun

Je tam Alan Rickman, hraje to jako Alan Rickman, ale tím mi všechno dobré tak nějak končí, filmová zápletka je nulová, 110 minut přetažené, a občas si člověk říká, že by to mohlo už tak nějak popojít od nudných osudů slabé reinkarnace Kurta a dostat se to k tomu vínu pořádně. Ale abych jenom nekřivdil, rozhodně to patří do zlaté střední cesty vinařských filmů a určitě se více jak hodinu na tomto filmu zabavíte- proto 60% za Alana Rickmana a za to jak krásně dostali Frantící. ()

Sejkorka

Někdo píše, že je to lepší než Dobrý ročník, s čímž já nesouhlasím. Tenhle film je lehce nadprůměrný, což je 60-65 %. Trochu to trpí i pasážím ve francouzštině bez titulků, jedna z nich je stěžejní (vlastě zrod té vinařské soutěže), Nicméně, moje zašlá středoškolská francouzština překvapivě stačila na úvodní řeč Stevena Spurriera  před klíčovou degustací. Mimochodem, při pohledu na filmografii Alan Rickmana, kde se to hemží (mým) hodnocením 4-5* jsem se rozhodl dát ho do svých TOP 10. No, musel jsem vyšoupnout jeden dětský idol = Fuňéze. ()

peproch

Na tomhle filmu oceňuji jedině výkon Alana Rickmana a hezké záběry Kalifornské vinařské oblasti Napa. Jinak je to všecko šit - pitomej příběh, nicotný zápletky, pozérský akce, hloupý konflikty. Ignorance. ()