Atentát na střední

Škandál na strednej

Atentát na strednej

Krimi / Komedie / Mysteriózní

USA, 2008, 93 min

Light teenagerská komedie se zakomponovaným "krimi" příběhem. Někdy jsem se celkem ztrácel ale při záverečné rekapitulaci jsem se chytil. Plno dobrých hlášek a úsměvných scén ale na druhou stranu pár hluchých míst. Bruce Willise nevýrazný. To se ale nedá říct o mé oblíbenkyni Mische Barton, která se zde aji odhalila... :-)(4.3.2010)

Na jedné střední škole, kde vládne svérázný ředitel Bruce Willis, se ztratí výsledky testů. Pátrání zavede školního pisálka k šokujícímu odhalení. Během vyšetřování se vedou obscénní a silácké řeči o chlastu, drogách, sexu, penisech a vagínách...Černohumorně vtipná, místy rozvleklá,ale ve výsledku celkem originální netypická kriminálka.(3.3.2010)

• suicide

Už na začátku mě přepadal neodolatelný pocit nudy, ale zkoušel jse seho nevnímat.Ale ne že by se to panu režisérovi podařilo změnit. Spíše se mu z nějakého důvodu podařilo natočit něco neuvěřitelně nudného, což lze poznat z několika sekund filmu. Prostě nefunguje spojení krimi a teenegerovským love story. Jediné části, na které jsem se těšil byly partie ředitele střední školy v podání Bruce.(18.2.2010)

• sona123

Kristepane, do čeho ten Willis zase vlezl? Atentát na střední je parodie na všechny ty detektivky a kriminálky, kde někdo pátrá po pachateli zločinu...taky je to parodie na teenage komedie. Parodie na vsechny role Willise. A kdoví, na co ještě. Ale parodie má být vtipná a to rozhodně Atentát na střední není. Je to ubohé a nudné a kdo vypnul na začátku, udělal nejlíp.(3.5.2010)

Nech to znie akokoľvek hlúpo, tak táto teencrimedy je fakt dobrá. Skutočná kiminálka s parodickými prvkami uťahujúcimi si z film-noir (samotársky nie príliš kóšer detektív, femme fatale, obrovské spiknutie). Skvelé kamera, vtipné hlášky, drsný Willis a bohužiaľ predvídateľný koniec. To je zrejme jediná chybička krásy, ktorá kazí tento film. Keby som však mal o takých 4-5 rokov menej, neváhal by som ani chvíľku a napálil tam 5*.(6.5.2011)

• - Ačkoliv lokace filmu není nikdy přesně uvedena, je možné všimnout si vlajky New Jersey v kanceláři Kirkpatricka (Bruce Willis). Willis dokonce vyrost v Jersey, konkrétně v Penns Grove. (KucC)

• - Bruce Willis (Jared T. Kirkpatrick) a Mischa Barton (Francesca Fachini) sa spolu stretli už vo filme Šiesty zmysel (1999). (marciano)

• - Ve filmu je několikrát zmíněna legenda mezi filmy o investigativním novinářství Všichni prezidentovi muži (1976). (dokec)