Na katolické střední škole se populární a velmi krásná dívka (Mischa Burton) spojí se školním reportérem, aby vyšetřili případ ukradených závěrečných testů. Ale když už mají své podezřelé, na povrch vyjde obrovké spiknutí. (Sydonai)

Trailer

Renton

Scénář: Tim Calpin, Kevin Jakubowski .. High school is prom, football games, boyfriends, girlfriends, party at the rich kid's house. Fun, simple, wholesome. _ Investigativní žurnalistická detektivka ze střední školy? Docela zajímavé žánrové pohrávání si se všemi drobnostmi, zvraty i femme fatale, co k tomu patří. Jen mezi zdmi a studenty z New Jersey. Zdejší zařazení čistě do komedie je tedy značně matoucí, dokonce by šlo klidně škrtnout úplně - pokud tedy neberete jako komedii jakýkoliv film o mladých, kde se pár vtipných opileckých pařeb a stupidních prdů objeví. Bruce Willis si zde ve vedlejší roli ředitele vede mnohem suverénnější než v Surrogates a z mladších herců nelze nezmínit sympaťáka Reece Thompson a docela pohlednou a ještě nepříliš známou Mischa Barton. Přejme jim po střední spoustu hereckých úspěchů. ___ Na film se časem jistě zapomene, jde sice o zajímavou hříčku, ale bez delší trvanlivosti, ovšem debutant Brett Simon, stejně jako duo scénáristů mající prsty doposud jen v South Parku, možná budou stát časem za povšimnutí. _ 70%. ()

Hellboy

Film staví na podobném principu jako Observe & Report, ale není tak nepříjemně vulgární a navíc je velmi šikovně natočený. První půlhodinka, ve které se Funke představí a pod vlivem novinářů z Watergate napíše svůj článek, je docela svižná. Ale zápletka, která se rozehrává potom, je ještě lepší. Je to trhlé a stylizované, jenže zároveň uvěřitelé - super kombinace. Příběh asi není tak úplně dokonalý, ale je to naprosto bravurně natočené, scény mají atmosféru a fakt jsem byl skoro v každé překvapen, jak moc je našláplá. Je to natočený s takovym přehlede, že jsem to nechápal. Zároveň kriminálka a zároveň parodie na film noir. Perfektně vybalancovaný. Za příjemné překvapení 80%, nečekal jsem tak zábavný film, když jsem viděl zdejší hodnocení. PS: Je to zajímavěj protipól Charlie Bartlettovi:) ()

Xmilden

Dost mi to připomínalo Colomba pro středoškoláky. Trošku jsem tápal kdy se vlastně stal z hlavního hrdiny místo novináře detektiv, ale budiž. Příběh je jasný jako facka, zkrátka spiknutí. Teď si tady čtu obsah filmu a musím konstatovat že takhle to opravdu nebylo. Krásná dívka se opravdu nespojila s naším školním reportérem, ona mu prostě jen pletla hlavu a právě naopak jej od vyšetřování odrazovala. Ale to je jen taková perlička. Nakonec se samozřejmě vše vyjasní a opravdoví viníci jsou polapeni. PS: Bruce Willis tady hraje trošku magora, a upřímně mě opět moc svou roličkou neuchlácholil. Myslím že jeho kariéra se řítí stále více do hlubin. ()

Shakers

Zaujímavý žáner, príbeh a rola Bruca Willisa. Assassination of a High School President je film, ktorý je trochu odlišný od školských komédii, a ktorý je povýšený žánrom krimi. Čo znie fajn, no pri sledovaní filmu ma to moc nebavilo. Bruce Willis to hlavnú rolu tento krát nehrá a takže teenegerské duo (Mischa Barton, Reece Thompson) musí ťahať celý film. A v tom je ten najväčší problém. Film to určite nie je zlý a svoje kvality má, záleží len na divákovi, či ich zaujmú herci. U mňa sa tak nestalo, takže som sa miestami fakt nudil. 55% - 3* ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli Vás uvidím žvýkat, zabiju Vás." Ředitel školy Kirkpatrick je zkrátka drsňák a já mu tímto za svitu jeho vyleštěné lebky slibuju, že už ve škole na žvýkačku ani nepomyslím. Jenže tady nejde o žvýkačku. Tady jde o školu a ukradené testy. A mně nepřišlo nijak zvlášť zábavné sledování výmyslů zparchantělého studenstva ani pátrání investigativního školního otloukánka rafinovaně uplácejícího plyšovými jednorožci. Mne tedy kromě pana ředitele zaujala v podstatě jen Francesca, se kterou jsme to po vyučování v kabinetu vyřešili a domluvili jsme se na udělení nepříliš zasloužených tří hvězd. ()

• Ačkoliv lokace filmu není nikdy přesně uvedena, je možné všimnout si vlajky New Jersey v kanceláři Kirkpatricka (Bruce Willis). Willis dokonce vyrost v Jersey, konkrétně v Penns Grove. (KucC)