Atentát na střední

Škandál na strednej

Atentát na strednej

Krimi / Komedie / Mysteriózní

USA, 2008, 93 min

NÁHODOU! Solidně natočená parodie na všechny kriminální filmy a seriály - z prostředí střední školy! Autoři si s tím vším dost vyhráli, těch krimi klišé a stereotypů vystihli dost a dost. Rozhodně jsem se nenudil, neznámý sympatický mladík Reece Thompson se hlavní role totiž zhostil na výbornou; Bruce Willis pak v roli vedlejší jen potěšil. Fajné.(26.3.2013)

Na jedné straně klišé o školním otloukánkovi, jenž roste záběr od záběru a na druhé netradiční přístup k studentské tématice v rytmu klasických detektivek. Dohromday to působilo nevyváženě a předvídatelně, ale přesto to dokázalo bavit. Snad proto, že hlavní hrdina tentokráte nebyl vztek budící fracek či díky rozumně nadávkovaným vulgaritám, které filmy z americké střední tradičně provázejí. A na závěr bych zmínil skupinku školních vyvrhelů v čele s Tanyou Fischer, která mi ve své stupidnosti strašně sedla. 50%(1.1.2011)

V první řadě bych rád upozornil na zdejší obsah k filmu, který není zdaleka tak přesný. A za druhé bych rád vyzdvihl tento středoškolský konspirační projekt s vkusným hereckým obsazením a humornou nadsázkou (především tou španělskou:-)) Díky různorodému dění na střední škole, jak je high school v americe titulována, jsem se slušně bavil až do konce... Zajímavosti: ...vy jste věděli, že má B. Willis umělou nohu? :-) 75%(23.1.2010)

Nenápadný ale slušný příběh o trampotách studentů na střední škole a jednom detektivním případu ukradených testů, který se pokouší vyšetřit jeden ze školních loserů. Kdyby se film více zaměřil na detektivní zápletku než na hlavního hrdinu snažící ho se sbalit třídní krásku mohl být o dost lepší, takhle z toho vyšla "jen" slušná podívaná, kde se párkrát objeví i Bruce Willis.(11.3.2010)

Na teen krimi veľmi pôsobivé. Okrem prehrávajúceho Willisa to bolo naozaj zaujímavé. Niektoré okamihy filmu boli asi príliš pritiahnuté za vlasy, ale to by som možno ešte zniesla. Willis sa snažil hrať akéhosi pošahaného riaditeľa, lenže na mňa bol ako riaditeľ oveľa vulgárnejší ako jeho študenti. Do tejto role by som si viac, tak sko ju zahral Bruce, vedela predstaviť Vinnieho Jonesa. Pri Bruceovi to nebolo to pravé orechové. Ale čo sa týka príbehu, rozlúsknutia a hudby, tak tento film určite vystupuje nad ostatné. Pre mňa 60%(8.5.2011)

• - Ve filmu je několikrát zmíněna legenda mezi filmy o investigativním novinářství Všichni prezidentovi muži (1976). (dokec)

• - Bruce Willis (Jared T. Kirkpatrick) a Mischa Barton (Francesca Fachini) sa spolu stretli už vo filme Šiesty zmysel (1999). (marciano)

• - Ačkoliv lokace filmu není nikdy přesně uvedena, je možné všimnout si vlajky New Jersey v kanceláři Kirkpatricka (Bruce Willis). Willis dokonce vyrost v Jersey, konkrétně v Penns Grove. (KucC)